• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@lv mlíko baští jak o život. Byla nemocná minulý týden (čtvrtek - pondělí). V pondělí jsem ji dala mrkev na doporučení doktorky (měla totiž průjem). Zbaštila s chutí (sice neohřátou) skleničku mrkvičky. A každý další den o půlku méně.
Mám pocit, že kdybych ji to nedávala "silou" do pusinky tak nesní nic.
Jenom ji dám do židličky tak už se "těší" na jídlo. Na první lžičku má přivřenou pusu ochutná co ji dávám, otřepe se a otevře pusu na druhou lžičku a pak už se jen otáčí za vším okolo sebe, šudle si očička (i když je třeba vzuhu 15 minut po dvouhodinovém spánku), a pusu skoro neotvírá a jídlo ji tam lžičkou vlastně "nalévám".
Jako mrkev a brokolici a mrkev s bramborem papala krásně i maso už jsme párkrát zkusili. Myslíš že ji mám třeba i týden dávat jenom mrkev (když ji tedy bude chtít)??
Cuketu seženu čerstvou nebo se dá koupit ve skleničkách. Já totiž kupuji Hami skleničky.
6. led 2013 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, to naše dítě se snad zbláznilo. Dneska si poprvé stoupla v postýlce :confused: Nejdřív si klekla a za chvíli stála. Starší si poprvé stoupla v postýlce v 10 měsících.
6. led 2013 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@lidi My měli něco podobného. Ze začátku baštila jak o život, pak byla nemocná (kašel, rýma) a jedla měně, což jsem chápala a když už se uzdravila, tak trvalo víc než týden, než se zase rozjedla normálně, ale snědla vždycky aspoň trošku...
6. led 2013 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi Hipp má cuketu s bramborem. Zkusila bych spíš dýni místo mrkve, mají v DM od Alnatura. U nás je nově boj se spánkem, asi přechod na jeden spánek denně :unamused:
6. led 2013 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi tak když má chuť k jídlu na mlíko, tak asi jenom lumpačí po té nemoci, jak píše @betysek, bude trvat, než se zase dostane na původní porce..jestli už nemá průjem, tak zkus něco jinýho, třeba nemá na mrkev chuť :grinning: ..já kupuju čerstvou, uvařím, rozmixuju a přidám lžičku oleje, nebo i s bramborou apod...každopádně cukyna, dýně hokaido, i semínka z olejnaté dýně u nás dost frčííí
6. led 2013 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alma13277 s tím spánkem se to u nás taky jaksi láme, ona doteď spala 3x denně, teď teda najíždíme na systém 2x...večer je protivná a uřvaná, jak je unavená, jsem zvědavá, jak dlouho jí bude trvat, než si na to zvykne.. :confounded:
6. led 2013 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek asi jo, řekla jsem si, že ji dám zítra od jídla volno a uvidíme pozítří
@alma13277 zítra jedu do města tak na něco juknu - ale je problém u nás sehnat čerstvou dýni či cuketu - navíc mi nechtěla domácí ani vařenou mrkev rozmixovanou.
@Iv já ji právě dala tři dny mrkev, pak brokolici a pak mrkev s bramborem a kuřecím. Zkusím ji dát zítra mlíko a pak v klidu znova začneme.
Jinak jsme taky bojovali se nočním usínáním a nakonec jsem zjistila, že je to tím, že přes den málo spí. Dopoledne půl hoďky (9:30-10.00)po obědě půl hoďky (12-12.30) a na vycházce potom hoďku(14.00-15.00) a od tří odpoledne už nespala až do nočního spánku v 20:00 - měla problém usnout a potom už v 22:00 byla vzhůru a budila se co dvě hodinky. Teď vstane tak mezi 7:30 - 8:00 pak dopoledne spí tak hodinku a půl (10-11.30) po obědě hodinku(13.30-14.30) a pak ještě hodinku a půl v kočárku (do kočárku jdeme tak 15.30 a usne tak za hodinu takže spí 16.30-17.30). Koupeme 19.30 poslední krmení 20.00 a do 20.20 spinká a vzbudí se v noci 2x jednou kolem půlnoci na papání a pak tak kolem 4.
Takže u nás se neosvědčilo ta varianta, že čím méně spánku přes den tím lépe bude spát v noci. Právě naopak.
6. led 2013 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jsem tu nová a rodila jsem 20. června. :slight_smile: Ráda si přečtu, jak se máte. :slight_smile: Davídek sedí, leze, staví se k nábytku, má 4 zuby, prostě šikula ! :slight_smile: Příkrmy dáváme dopoledne ovoce a k obědu masozeleninu, kojím. Očkovat nebudeme. V noci kojím co hodinu, dvě, jsem na mrtvici .-)
6. led 2013 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leni78 Ahojky, vítej mezi námi. Davídek je tedy opravdu šikulka a ty jsi ještě lepší, že to zvládáš s tím nočním kojením. :slight_smile:
Jak je Davídek velký?
6. led 2013 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak holky četla jsem, že jste řešily posazování, tak my jsme malýho posazovali od prvních týdnů na klíně a sám začal sedět v 5 měsících. Takže nebojte. .-)
6. led 2013 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi A víš žš nevím přesně ? Myslím, že má tak 75 cm a tak 9 kg. Teď s ním půjdu na kontrolu na půl roce. Nechce se mi do tý čekárny, zatím mi nemarodil tuk tuk tuk :.-)
6. led 2013 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@leni78 ahoj, no to koukám, teda, v půl roce sedět, stát, lézt...toje hodně šikovnej. Co přidat ještě jeden příkr k večeru, jestli by mu to pomohlo na noc? Teda u někoho kaše večer nepomohla a dělala bolení bříška, u nás to teda zabírá, kojím v noci 2x, max 3x..a to spí 18:30-6h ráno..
7. led 2013 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi u nás je to s tím spaním jak si psala, ale s tím rozdílem, že kolem 18-18:30 už spí, tak to jde /spaní v 9, ve 12, v15, ale po půl hodinkách, max hodinu/..a držím palce na ty obídky.. :confused:
7. led 2013 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lv Díky za reakci no já taky zírám ! :slight_smile: Ale já říkám, každý má své hvězdné přednosti někde jinde. :slight_smile: Na Davídkovi je to dost vidět v tom pohybu no..s tou kaší, zkusila jsem to a nechtěl kojit před spaním, tak se jen povaloval po posteli, ne a ne usnout, protože je zvyklý u prsu..no a po třech hodinách to vypuklo na klasiku..:slight_smile:) Já ho nechci nějak nacpávat, tak si odtrpim svoje a doufám, že to jednou přestane.. :slight_smile:
7. led 2013 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leni78 aha, tak to asi nebude kašičkové děťátko..mě si ještě tak hodinku, hodinku a půl po kaši dá prso a jde se chrnět..
7. led 2013 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv Ty mě lákáš.. já to zkusím ještě jednou .-)
7. led 2013 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@leni78 tak to je dosti veliký na to že je tak pohyblivý. Malá je kvůli své váze 8,5 kg v 7měsících líná "zvedat zadeček" :wink:
7. led 2013 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@leni78 Taky dáváme večer kaši a pak za hodku kojení a pak spát. Budí se mi 2x na kojení. Jdeme spát kolem 19 hod a budí se kolem 23 hod a pak kolem 4 hod a pak spí do 6 nebo do 7 hod, podle toho, kdy ji starší vzbudí rachotem: :wink:
7. led 2013 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi Malého množství příkrmu se neboj - vždyť na to mají celý život, je teprv na začátku.
Pro inspiraci u nás oblíbená červená řepa. Nevím, jak ta ze supermarketu, ale já mám "bedýnkovou" od někoho z vesnice a je moc dobrá.
No, Mayucha jí všechno, ale z té zeleniny určitě vede řepa, dýně a mrkev v různých kombinacích. Zkoušela jsem už i červenou čočku a taky jí jela.
@leni78 Teda ty máš rychlíka!!! Jak se se na to tváří dr., že neočkuješ? Byl to velký boj?
Já v noci vstávám co hodinu. Totiž nevstávám, Maya spí s námi. Ale budí mě...
7. led 2013 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
To víš, netváří. :slight_smile: A malej spí taky s námi. Jinak nevím :slight_smile:)
7. led 2013 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leni78 A jak to vidíš s očkováním do budoucna? Chceš třeba nechat něco píchnout, až trochu povyroste? Zatím ti neočkovaní nesmí do školky a do školy mezi očkované, jen v nějakých "alternativních" školkách to snad tolik neřeší.
Já teda základ očkovaný mám u obou, ale jsem na půl cesty k tomu, že to je jeden velký humbuk. Přečetla jsem toho k tématu už dost, ale je fakt těžký rozhodnout, čemu věřit, protože oba tábory jsou hrozně tendenční (to je jak domácí vs. špitální porody, taky se tam hraje hodně na city)
7. led 2013 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Srarší syn očkování hodně odnesl, tak už mi nesmí přes práh. Přečetla jsem si o očkování vše dostupné a mám jasno. Je to moje dítě tak musím bojovat. Zdravotnictví u nás je kapitola sama pro sebe, nelituju zdravotníky, jen do nich. Zdraví mi za to stojí. .-)
8. led 2013 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila @leni78 Ahoj. S očkováním jsem taky na vážkách, ale malému nechávám píchat jen Hexu. Dcera má navíc Prevenar13 v jedné dávce a žloutenku A. Ještě se před pubertou chystám na meningokoka, jestli do té doby nezměním názor. Co doktor to názor :confounded: V prorodce zase primářka doporučila TBC pro malého, dcera ho měla ještě povinně. Celkem zvažuju nechat dceři udělat krevní testy na protilátky a zjistit jaké očkování zabralo. Jen mám strach, že se mnou výsledky zamávají :unamused: Bohužel nemám nervy na popotahování s úřadama, školkou a školou. Stačil mi zápis do státní školky, na které má dítě nárok :frowning2:
8. led 2013 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky je to hustý. A bude hůř................. :slight_smile:
8. led 2013 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alma13277 A na toho meningokoka se vykašli prosim Tě..jestli ovšem můžeš věřit neznámé holce z chatu..což asi ne.. tak do té doby počti a uvidíš .-)
8. led 2013 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alma13277 ptala jsem se na to BCG (proti TBC) a mně to výrazně nedoporučila, a to má s TBC osobní rodinnou zkušenost. Říkala, že od té doby, co je zrušené a očkuje se jen v rizikových rodinách, to nepíchli ani jednou - a to jsem z Mostu, kde je těch rizikových docela dost... A to pozitivní na něm, že brání rozvoji některých alergií a astmatu, prý platí jen, když se píchne do třetího měsíce.
@leni78 V mé původní diskusi se taky ozvala jedna maminka, že má za to, že za hodně problémů ve vývoji jejího dítětem může právě očkování - měla "smůlu", že se syn narodil se srdeční vadou, ale očkovali ho jako normální dítě :angry: takže zatímco maminky stejně starých dětí řeší školku, ona to, jestli říká "mama" :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Ke mně se právě další informace o očkování dostaly až poté, co už malá měla hexu i pneumokoky. Takové to o obsahu mědi, coby konzervantu ve vakcínách. To jsem přečetla a nemohla jsem spát, že malá dostala už šest injekcí :frowning2: No ale žijem, je zdravá, tak uf. Už ale nechci jehlu ani vidět.
8. led 2013 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když jsme se k tomu dostaly děvčata, tady přidávám jeden odkaz, nelekejte se pána, on to v podstatě říká nakonec fakticky a docela srozumitelně, co si myslím i já. Zde : http://www.inspirativni.tv/petr-sedlacek-potrebujeme-ockovani/ Je to pán ze združení Rozalio, zde : http://www.rozalio.cz/
8. led 2013 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Hele něco na tom bude. Starší syn při porodu málem položil život, byl resuscitován. Vývoj v pohodě, najednou ve třech letech zadrhávání v řeči, autistické projevy. Tím, jak se organizmus čistil chuděrka, autistické projevy odezněly, koktání zůstalo, ale já pořád dál očkovala. Dnes když to vezmu zpět, listuji jeho očkovákem, vzpomínám si na každé to období, jak se po očku rapidně zhoršil, měl spálové angíny, atd. Jenže já nevěděla, že je to očkováním. Dnes když listuji očkovákem a vidím, kolik toho do něj napíchali, sedla bych si a plakala. Ono je možné, že dítě s dobrým porodem a naprosto zdravé to zvládne líp, ale já už to nebudu riskovat. Navíc vím všechny ty věci kolem, že očkování je holý nesmysl, děvčata, která očkujete, nechte mne být ve svém protiočkovacím kutlochu, já už s tímhle názorem prostě dožiju. .-)
8. led 2013 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak koukám, že se tady řeší očkování. Dneska dostala Julča 3.dávku hexa vakcíny. Vím, že jsou maminy, které děti nenechávají očkovat. Já jsem taky byla na vážkách, nakonec jsem dala naočkovat jen povinné. NAštěstí (ťuk, ťuk) ani jedna dcera neměla nikdy žádnou reakci, ani vyšší teplotu, tak že možná, kdyby nějakou reakci měly, tak bych se na to asi taky dívala jinak....Je fakt, že i to že by mi ji nevzali do školky, hrálo velkou roli. Doktorka, u ktré jsem byla s Eliškou před 4 lety, ta byla proto, že se má očkovat jen povinné, že ostatní je zbytečné, že to zatěžuje dětský organismus. Jen jsem nadhodila téma, jestli je dobré očkovat na pneumokoka, když byly Eli asi 3 měsíce (švagrová nechala dceru očkovat, její dcera prodělala v 4 týdnech zápal plic, tak prý je lepší naočkovat pneumokaka....no nevím). Každopádně mě doktorka málem vynesla v zubech, ať prý na to zapomenu, že jestli mermomocí chci naočkovat pneumokoka, tak nejdříve po půl roce, až bude mít za sebou 3.dávku hexy. Byla to doktorka, ke které jsem chodila ještě já jako dítě, říkala, že se za celou svoji praxi setkala jen s jedním případem pneumokokové infekce, který měl nějaký razantnější průběh. Doktorka šla do důchodu a stejně jsme se přestěhovali, takže chodíme k jiné. Dneska jsme řešily, jestli naočkovat starší na klíšťovou encefalitidu. Říkala, že jestli nechytá nějak moc klíšťat, že by to odložila ještě třeba o 2 - 3 roky....
8. led 2013 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsem Julču nechala dneska taky zvážit a po těch 200g přibrání za 5 týdnů posledně, přibrala 600g za necelé 3 týdny. TAk že jsme v necelých 7 měsících na 7,1kg (to měla starší ve 4 měs). KAše asi dělá svoje.... Jinak už taky lezeme :wink: od včera a teda když je v postýlce, tak pořád stojí. Vím, že se nemají děti porovnávat, ale nedá mi to, Julča je sice váhově pozadu o 3 měsíce oproti Eli, ale zase je o 3 měsíce dopředu pohybově....
8. led 2013 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek