• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@betysek Jen se pochlubte holky ! :slight_smile:
8. led 2013 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte děvčata, zdravím po delší době.
Očkování má Mikuláš odložené na cca 2 roky. Naštěstí máme hodnou paní doktorku, která nás neprudí a nebrání nám v odložení. Jeho bratr byl očkován až ve dvou letech Infanrixem hib a víc nic nemá, tak to plánuju i u Mikyho podobně.
Nemůžu dva dny kojit :frowning2: tak si uvědomuji, že to kojení je fakt Boží dar. Lítala jsem celou noc vařit vodu a třepat lahvičkama a takhle KO už jsem dlouho nebyla. Už aby to uteklo. Moc mi to chybí, přestože mě Miky začal pořádně kousat! Bohužel jsem si neodstříkala předem, takže UM :angry:
@cervena_vila jsem četla v knize od Strunecké, že konzervans ve vakcíně je Thimerosal, což je sloučenina rtuti. O mědi nic nevím, jen, že se tam taky přidává hliník, jako nosič. Kupodivu, tyhle srágorky ale nejsou to hlavní, co mi na očkování tolik vadí.
8. led 2013 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka jaj, překlep, hliník, ne měď. Kde jsem vzala měď? No, ta taky dělá demenci, tak asi z toho :wink:
Co se stalo, že nemůžeš kojit?
8. led 2013 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leni78 Díky za odkaz. Je mi na nic a děkuji svým dětem, že očkování tak dobře snášejí. PS srozumitelně formuloval, co si nechci připustit :frowning2: A taky se mu v duchu pokorně omlouvám. Po dobu jeho působnosti u nás ve firmě, jsem ho neměla za příliš chytrého.

@cervena_vila Jak připravuješ červenou řepu?

8. led 2013 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek jůůů, další, co už stojí...gratuluju :confused:
8. led 2013 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila byla jsem včera na magnetické rezonanci a dali mi do žíly kontrastní látku, tak proto. Snad budou dva dny stačit, někde jsem četla, že i týden se nedoporučuje kojit :frowning2:
Vtipné bylo, že v těch několika stránkových propozicích k vyšetření o negativním účinku na kojení, nebyla ani zmínka, jen, že se to nedoporučuje v těhotenství. Takže jsem se jim zmínila až PO, jestli jako teda můžu bezpečně kojit. Dr z toho byl dost vyplašený, tak mi zavolal primáře, který to se mnou asi půl hodiny probíral.......
8. led 2013 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alma13277 větší kusy v páře, pak jen rozmixuju s olejem a trochou vody, co je pod pařáčkem.
Ale mám štěstí na opravdu dobrou řepu - ze supermarketu byla vždycky taková štiplavá, já mám sladkou.
8. led 2013 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alma13277 Faakt ? :slight_smile:) Svět je malej, no tak třeba se našel v tom očkování. Rozalio funguje, nedávno jsem byla na jejich přednášce. .-)
8. led 2013 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
8. led 2013 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je až šílené jak je to moje mimi každým dnem zvědavější. Dřív se dostala ke koši (odpadkovému) a jen na něj koukala dnes ji pozoruji a ona opatrně nadzvedává poklop a kouká co tam je. Už se děsím toho až ji nachytám jak z něco vytahuje odpadky a strká si je do pusy. Protože do pusy dává úplně všechno.
9. led 2013 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi nám jde klasicky nejvíc po mobilech a ovladačce od telky :dizzy_face:
9. led 2013 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lidi čas na bezpečnostní pojistky - u nás tedy moc nefrčí, protože manžel je neumí otvírat :grinning:
9. led 2013 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak u nás taky frčí mobil a ovladač (ještě teda foťák). Jediné předměty za kterými se plazí kupředu. Jinak couváme a neustále jsme jak atleti připraveni ke startu :grinning:
Bezpečnostní pojistky...asi nebudou ze stejného důvodu jak u Vás @cervena_vila manžel by to asi všechno urval (je trochu prchlivější povaha). :wink:
9. led 2013 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Teď mě napadá, můžu přidat malé do jídla kuskus. Já ho používám místo rýže na rizoto pro nás. Ale netuším jestli ho může i Verča. Zítra mám v plánu dělat právě "rizoto" tak že bych část nesoleného rozmixovala a dala Verči, aspoň bych nemusela 2xvařit.
9. led 2013 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
haháááá bezp.pojistky..a manželé...to jsem se zasmála, též jsme neměli a mít nebudem, protože by je urval po 2.pokusu..jo a foťák je samozřejmě taky v kurzu..
9. led 2013 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi Kus-kus je taková hrubší krupice, dělá se z pšenice nebo ječmene, určitě to malá může.
9. led 2013 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak kuskus neměl moc úspěch. Pomixovala jsem ji to s kuřecím a mrkví a kapkou oleje. Po prvním olíznutí se otřepala a okamžitě se ji navalilo. Myslela jsem, že mě omeje (tak se s tím vařím). No za chvíli jsem to zkusila znova a zas. Tak jsem ji do toho přimíchala mlíčko a pár pokusech něco snědla (ale až ve chvíli kdy si neuvědomovala, že papá - rozptilovala jsem ji různými skřeky). To jídlo u nás bude boj...a kousíčky se naučí papat až bude mít rok :slight_smile: :-/
10. led 2013 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Zní to dobře, já bych si dala :wink:
Neznám nikoho, kdo by jedl do maturity rozmixované :grinning: nech to na ní, jednou ji nějaká chuť osloví tak, že si dá i s kousky.

Já mám teď výhodu, dělám na večeři kus-kus pro starší (obligátně zalité kečupem), mladší i sebe. Dneska byl růžový, dělaný ve vývaru z řepy, co byla na oběd.
10. led 2013 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
A taky jedna tematická - v mezičasech jednotlivých lžiček si papala nohy :dizzy_face:
10. led 2013 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
u nás kus kus byl včera, s pečenou červenou řepou, tolik jídla na oběd malá ještě nikdy nesnědla! moooc jí chutnalo..ale byl trochu mixovanej, celý kuličky by nedala, teda myslím..času dost. a do pusy strká palečky, teda od rukou, ne nožky jako Maya od @cervena_vila - takže všechno rudýýý...
11. led 2013 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila krásná fotka krásné holčičky!
11. led 2013 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. led 2013 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila krásná fotečka, ale co to vidím...to asi není látkovka nebo se pletu? Jinak mi musíme papat v úplném sedu, když ji dám do polosedu tak se dere nahoru a co sní to vyzvrací jak se dere a namáhá si tím bříško. Červenou řepu nemám odvahu a to pouze z toho důvodu, že bychom ji museli jíst nahaté a to obě dvě. Kdyby nás tak někdo viděl jak vždycky po jídle vypadáme. Máme to obě dvě všude. Verča se nezastaví ... rukama mácha jak mlýnský kolo (pokud si je nerve zrovna do pusy aby vytáhla z pusy to co papá a znova se na to podívala) :slight_smile: a hlavičku otáčí zprava doleva jak o život do toho mi začne vykládat a smát se....jak já se těším až tohle bude za náma :slight_smile:
11. led 2013 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi není to látkovka, couraly jsme dlouho venku a nechtělo se mi tahat přebalování.
11. led 2013 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dneska mi malá dala jasně najevo, že prostě chce flašku a ne lžičku. Vždy když jsem se k ní se lžičkou přiblížila tak ji neuvěřitelně rychle chytla a rozhodila tak jídlo všude kolem, usmála se na mě a začala mrčet, tak jak mrčí když má hlad. Když to udělala asi po páté, tak se mi chtělo zlostí křičet. Když to udělala po desáté tak už jsem opravdu zkřikla "a dost". (podotýkám, že papala mrkev s kuřecím - to má relativně nejraději). Chudinka se mě tak lekla, že začala plakat. Namíchala jsem ji mlíko a pak jsme si spolu hráli. Teď spinká a já se užírám tím, že jsem "neschopná" naučit malou papat (vím, že to chce čas a trpělivost, ale s každým takovým dnem mě trpělivost opouští) a ještě na ni "křičím" i když ona za to nemůže když ještě neví co dělá. :cry:
11. led 2013 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila tedy podle toho článku dělám vlastně úplně všechno špatně a mé dítě je opravdu chudák :unamused:
11. led 2013 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Já radím neposlouchat fyzioterapeuty a chovat se podle toho, co chce dítě. Já posazovala od příchodu z porodnice a stavěl se na nožičky od jednoho měsíce. .-)
11. led 2013 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leni78 Já tedy nevím, ale vždycky mi připadalo rozumnější nechat dítě samovolnému vývoji. Až si samo sedne, tak bude sedět, až si samo stoupne, tak bude stát. Julče je 7 měsíců, sice stojí, začíná lézt, ale nesedí, tak že ji neposazuju doteď a vlastně ani nevím, jestli se v sedě udrží, protože to prostě nezkouším....Starší nejprve lezla, pak si sedla a nakonec stoupla v 10 měsících. Ani jednu jsem nikdy neposazovala a ani jednu jsem nenosila vertikálně, dokud si sama nestoupla. Obě byly nošeny pouze na tygříka, nebo v klubíčku. Trochu to přeženu, ale konstatování dělat, co chce dítě.... Dneska třeba Julča dolezla na kraj postele a nahýbala se dolů, chtěla tam něco chytit, kdybych ji nechala dělat, co chce, skončí na zemi v lepší případě potlučená. .... :frowning2:
11. led 2013 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@betysek :slight_smile:)) jasně haha spadnout z postele :slight_smile: to víš že jo .-) Myslím si, že dítě, které se vede k pohybu, pak nepotřebje fyzioterapeuty. Tak nějak ho podporovat. Jak říkám, na klíně mi seděl od porodnice a sám si sednul z leže na 5 měsíci.
11. led 2013 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek souhlas. Jenom mě zarazilo, že kamarádka fyziotrerapeutka hodně doporučuje nosit miminka v šátku v klubíčku, to si trochu protiřečí s tím, co píšou v tom článku.
Taky jsem nikdy neposazovala, je to naprosto zbytečné a škodlivé urychlování ve vývoji. Vše má svůj čas a v tomto to platí dvojnásob. Bylo mi vždycky hrozně líto miminek, jejichž rodiče je , většinou prostě z neznalosti, ještě nechodící vláčeli za ruce, aby jako ukázali, jak je to jejich mimino šikovné... :confounded:
Starší syn se hodně zakláněl, tak jsme chíli vojtovali. Bylo nám doporučeno ho právě klubíčkovat. Sám si sedl až v 11 měsících, chodil od roka a půl, ale lézt začal v 9 měsících. Mě nevadilo, že ještě neseděl, nechodil, vše přišlo, jak má.
11. led 2013 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek