• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@leni78 Jak se říká, každé dítě je jiné. :wink: Tvůj syn se stavěl od jednoho měsíce na nožičky, protože jsi ho k tomu asi vedla, moje starší dcera v 8 měsících v poradně nevěděla k čemu nohy jsou a když ji doktorka dala do vertikální polohy nad podložku, tak nohy nechala pokrčené a ani je nenatáhla k podložce, protože jsem ji nestavěla. V té době už lezla, ale ještě neseděla. Plně souhlasím s tím, že když se vede dítě k pohybu, tak nepotřebuje fyzioterapeuty, ale nemyslím, že dítěti prospěje posazování po příchodu z porodnice. Věřím tomu, že kdybych dceru taky posazovala, tak si sedne sama mnohem dříve, určitě by to dokázala o tom nepochybuji, protože dětská zvědavost a touha je veliká, ale myslím, že by na to nebyla připravená. Tak že ji raději nechám, ať si sedne, až připravená opravdu bude....
11. led 2013 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já už teda nedávám Mikuláše na postel, mám strach z pádů, vždycky ho dám na zem...na zemi má i hračky
11. led 2013 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka Taky nemůžu vidět, jak rodiče vláčí děti za obě ruce a děti jsou šíleně prohnuté a sotva pletou nožičkama. Když je pak pustí, tak jdou okamžitě na čtyři a lezou, protože prostě chodit neumí a dokáží se jen postavit :frowning2:
11. led 2013 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kocicinka Julča je na posteli jen, když ji přebaluju. Ale jak ji obleču, tak valí hned na bříško a už se souká na kraj postele, nějak ji to tam moc zajímá :wink: Taky ji tam nenechávám, buď je na zemi nebo v postýlce.
11. led 2013 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Kolik že jí je, sedm měsíců? Toho papání se neboj, fakt má na to čas! Kdyžtak si před obědem dej panáka, nebo relaxační dechové cvičení, prostě něco, co tě uvede do pohody a stavu "je mi to jedno". Malou oblož plastovým ubrusem, ať nemáš cukání, že ti to padá na podlahu. Svleč ji do plínky. Dej jí do ruky lžičku a nech ji, ať patlá. Vážně. Oni potřebujou jídlo i prohmatat, Když nechce rozmixované, zkus jí nabídnout misku těstovin. Ať pozná, že to je jídlo a ne zbraň :wink:
Ale úplně nejdůležitější je tvůj klid. Protože když matky z jídla dělají nejdůležitější událost dne, dost brzy děti přijdou na to, že je tím můžou terorizovat - a třeba naschvál odmítají jídlo, aby kolem nich matky skákaly. Znáte to, "malý tyran", je o tom i knížka.
Konec konců, kdyby byla do roka na mlíku, taky se jí nic nestane.
Moje mantra je "DO MATURITY SE TO NAUČÍ", to je vhodné opakovat, kdykoliv je ti do pláče. :wink:
11. led 2013 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Mně se to vodění za ruce taky nelíbí. Stejně jako ty tříměsíční prcci narvaní ve sporťáku pěkně utažení kšírama, aby nespadli.
Prostě na to ještě nemají svaly.
Mně třeba Maya "sedí" na klíně, ale přidržuju ji, aby neměla celou váhu na svých bedrech.
Starší jsem nic neučila a velmi jsem apelovala na prarodiče, co s ní nesmí. Stoupla si v osmi měsících, chodit začala ve čtrnácti měsících - až v době, kdy se mi nelíbilo, že na jaře leze venku v blátě, vzali jsme ji za ruce a rozchodila se za víkend, zcela zralá na chůzi.
Oni taky ti "malí chodci" na to ještě nemají rozum, utečou mamince kam nemají, snadno se zraní. I proto by se to mělo nechat na nich. Nejen, aby je jednou v kanclu nebolely záda...
11. led 2013 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi - jo a když to jídlo sama prohmatá a propatlá, začne si to i dávat do pusy. Jen k tomu musí získat důvěru.
11. led 2013 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@leni78 neposlouchat fyzioterapeuty to je jako neposlouchat zubaře... Ale každý svého (svých dětí) zdraví strůjcem. Všechny to děláme, jak nejlíp dovedem.
11. led 2013 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@betysek Nenene právě že nevedla víš..dělala jsem to, co chtěl, chtěl si stoupnot, stál :slight_smile: a posazení na klín vzniklo přirozeně, byl krásně spokojenej.
11. led 2013 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Já mám s nimi strašně špatný zkušenosti. A mimochodem se zubařem taky, hold dnes to člověk musí brát jako byznys, jedou v tom peníze. Potřebují pacienty.
11. led 2013 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes jsme byly na návštěvě, malá pořád řvala, i když jí udělali hostitelé co mohli - cestovní postýlku, aby mohla být na bříšku /byli tam 4 starší dětí od 1 do 5let, aby jí neublížili/, houpátko, sedačka, kočárek, jediné co pomohlo byla náruč..nenosím ji na tygříka, bo ji neunesu, tak na stojato, nebo na klíně..ne tedy sezení..to neumí /na pochování na chvíli/.no a nepomohlo nic, moje malá je konzervativec, chce být doma, ve svým..nechávám tomu volný průběh...
11. led 2013 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zubaře... jste mi připomněly, že nás tam musím všechny objednat, nebyli jsme tam snad 100 let :unamused:
Ad to posazování, co se tím vlastně myslí? Že si vezmu dítě ke stolu na klíně, kdy se zádíčkama opírá o mé břicho, to je taky špatně? Nebo je špatné jen vyložený posez, kdy záda nemají podporu? Mám ted rozečtenou knihu " Hra ve vývoji dětí v 1. roce života" a tam " posez" na klíně u stolu je vyloženě doporučován.
12. led 2013 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leni78 Snažíme se otěhotnět? :astonished: Tak brzo, jo? To jsi dobrá!!!
12. led 2013 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka posazování já beru takové to, že posadíš dítě na zem a obložíš polštářema aby nespadlo, dáš mu hračku nebo rohlík a jdeš vařit. Nebo ho posadíš do kočárku, aby neřvalo v leže.
Myslím, že když je opřené o tebe, tak to špatně není (podobné je třeba i klubíčko a to je přeci úlevná pozice pro miminka), ale takhle do podrobna to v žádném článku snad nerozepisovali. Tak kdo jde první k dr., ať se na to zeptá :wink:
12. led 2013 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila já se obávám, že praktickej doktor nám o tomto moc neřekne, když i mezi fyzioterapeutama se názory liší. Ale fakt by mě to zajímalo. Naše doktorka je velmi vytížená, kolikrát se jí zapomenu zeptat na spoustu věcí. Jdeme tam až v únoru. My máme v korbě polohovací dno a teď jsme ho Mikimu právě přizvedli, protože se z leže zvedá do sedu, aby viděl. Tak bych chtěla vědět, jestli mu to nějak neuškodí... Jinak už se těším, až bude teplo, tak koupím kšíry a budu Mikiho vozit v korbě na bříšku, aby měl rozhled, v létě jsme tak jezdili a miloval to. Bohužel to ve fusaku a kombinéze nejde.
12. led 2013 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Celé dopoledne s babičkou, odpoledne s druhou babičkou a sestřenicí a najednou jako by mamka ani neexistovala. Je zvláštní, jak rychle může moje miminko "zapomenout" (přitom jsem seděla v tom hloučku lidí co s ní v místnosti byl, ale nepostrádala mě a teď večer se ode mě nechce nechat ani uspat - zkouší to táta).
12. led 2013 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka Já bych to s tím posazování viděla tak, že než pase koníky, tak bych mimčo nebrala na klín vůbec. Pak jsem se snažila, aby byla co nejméně vzpřímená, spíš takový polosed. To si myslím, že nemůže vadit, přesně jak píše
@cervena_vila taky se pro miminka od narození doporučuje klubíčko. K dr. jdeme až v 9 měsících :wink: Ale jdeme v pátek na kyčle na ortopedii do nemocnice, pokud to půjde, tak se zeptám, ale je tam taky děsný fofr, jak na běžícím páse. Kolikrát se na mě doktorka dívá blbě, i když se zeptám, jestli je tedy všechno v pořádku...Jediný co vždycky řekne, stačí pamprska a jede dál, ani si v tom fofru nestačila asi všimnout, že má Julča látkovku.... :grinning:
13. led 2013 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek @cervena_vila Mikuláš taky používá látkovky. Chtěla jsem se vás zeptat, které svrchňáky vám vyhovují nejvíc? Nám poslední dobou všechno nějak protéká, hlavně v noci. Asi to bude tím, že mám všechnu výbavu po Jonášovi, takže ta PUL vrstva už bude opraná. Ale protekly nám i nové fleesáče tots bost a i pulky od stejné značky. Přitom plína nebyla nijak zvláš't mokrá.
My jdeme taky ještě s Mikym na kyčle, ale předpokládám, že pan doktor bude vědět kulový....
13. led 2013 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka taky už musím někdy malou nadzvednout tím polohovacím dnem, protože z rehabky vím, že když zvedá hlavičku, aby se koukla, je to špatně, zatěžuje to krční páteř..doma tomu zabráním tím, že nadzvednu nožičky /sem tam to dělá v houpátku, kde ji krmím, v židličce ještě blbě sedí/ a hned se položí, ale když jdu venku s kočárem, tak nemůžu jaksi nožky zvedat..
13. led 2013 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv Aha... Mikuláš se zvedá právě celej, zatne břišní svaly, chytne se za okraj a celý ( tedy do pasu) se vykloní z autosedačky ( lehátko máme jen u babičky doma ne). To je taky špatně?
13. led 2013 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka Já mám po starší IV soft. Mám je ráda, mají trochu povolené gumičky, ale zatím neprotékají. Pak jsem koupila pro Julču jednovelikostní Anavy PUL a Bamboolik a s oběma jsem spokojená. Jinak holky na látkovací diskusi si hodně chválí Capri od Swaddlebees, ale u nás jsou jen na patentky a já patentky moc nemusím. Podobné jsou Blueberry, tyse dají sehnat u nás i na sucháč, mám jedny, ale sucháč jde děsně těžko rozepínat, ale zato vypadá neopotřebovatelně a nerozepne ho ani mimčo... :wink:
13. led 2013 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka jo to nevím, mě říkala fyzioterapeutka jen o tom zvedání hlavy, ale ne když zapojí břišní svaly /moje je má slabý, zřejmě lemra po mamince :grinning: / a navíc se chytí rukama..tohle dělávala 1.holka a v pohodě si takhle sedla v kočáře a byl problém ji dostat do lehu..
13. led 2013 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Poraďte co můžu dát malé na vlhký kašel? Už druhý den kašle přes den tolik ne, ale dneska co usnula tak docela často. Letět hned k doktorce nechci, abychom zas zbytečně nedostali antibiotika jako posledně.
13. led 2013 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka my máme hlavně vlňáky, , PUL mám thirsties, ty jsou dobrý.
13. led 2013 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Julča byla zahleněná a kašla asi před měsícem. Doktorka říkala, že může Hedelix sirup. Já jsem pila dětský čaj - Kašel a průdušky od Lerosu. Koukám, že už moc nekojíš, tak bych jí dala trochu toho čaje. Já ho pila sama s tím, že to přejde do mlíčka. Ale pozor ne všichni vědí, že by se sirupy a různé čaje na kašel neměly pít večer před spaním. Doktorka říkala, že jí mám dát ten sirup nejpozději v poledne, pak už ne.
14. led 2013 v 06:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kocicinka Vlňáky taky máme, ale zatím je moc nepoužívám. Nejdřív přitahovaly obrovské nálože... :grinning: a teď jsem se k nim ještě neodhodlala. Flísáčky máme Anavy, měla je párkrát, ale dávám jen přes den, když vím, že budu za chvíli měnit plínku...
14. led 2013 v 06:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi my tím prošly teď, dávala jsem Mucosolvan 3xděnně 1,5ml /i když na krabičce je uvedeno 2x 2,5ml, ale na radu lékařky jsem dávala 3x/, nejpozději v 15h poslední dávku..ale protože chodí brzy spát, jinak se může do 17h ta poslední dávka.
14. led 2013 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak mi byly na noc doporučeny ještě fenistil kapky na zklidnění krčku. Tak vyzkoušíme. Malá totiž nejvíc kašle těsně po usnutí. Ale pěkně vykašlává.
14. led 2013 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
na látkovky jsem se vás zrovna taky chtěla optat, nestíhám pročítat uplně všechno, vždycky od vás pochytim jen trochu. mě jako malému seděli super, měli jsme lucybaby a scatch, ale co je na bříšku, tak protékají- lucybaby kombinuju s pulkama, scatch jsou AIO, ale protéká mu to hodně vrchem....tak co mám pořídit, aby to tak nebylo??

jinak jsem ho teď nechala válet se tu jen v bodíčku bez plíny a ta holá prdelka je k sežrání :slight_smile:
14. led 2013 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek