• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@evelp sketch vyhoď a pořiď si něco pořádného - jsou to mizerný pleny, taky jsem je u první dcery koupila. Nemají skoro žádné savé jádro, to zjistíš, když ji vykucháš. Pak jsem je používala jako kapsovky, seděly dceři až tak kolem 12kg, vycpávala jsem je bambusovou kikko plenou.
Na chlapečky je prý dobrý bamboolik, šije to jedna baba, co je i na MK. Jsou dražší, ale neslyšela jsem na ně slovo negativního. A hlavně to je variabilní systém, kdy se těm chlapečkům naskládá co nejvíc pleny dopředu a pak to nepročůrají.
14. led 2013 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já mám vlňáčky disana a pod to bambusové kalhotkové plenky s "chobotem". Na vlňákách je dobré, že neprotečou, jen provlhají, pokud nejsou dost naimpregnované.
14. led 2013 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Já používám na doma čtvercovky s vkládačkou, na ven kalhotovky Anavy - mám 2 na sucháč a 8 na snapku - oboje super. Pak mám několik Ella ´s House po první dceři, mám je ráda, ale za tu cenu se savostí bambusovým Anavkám nevyrovnají. Pak mám 2 bambusové Little LAmb - ty jsou taky fajn, jen delší dobu schnou. Na noc dávám už jen noční plenky Bamboolik a jsem spokojená maximálně. Mám právě i jednu jejich sadu http://www.bamboolik.cz/bambulik/eshop/1-1-Latkove-pleny/1-2-Plenkove-sady-Bamboolik/5/127-Batoleci-testovaci-sada Koupila jsem ji těsně před zvýšením DPH, tak že ji mám jen krátce, ale jsem spokojená. Ten systém se mi dost líbí, kdybych pořizovala novou výbavu, tak bych jich vzala víc, ale takhle mi to připadá zbytečné, když už toho mám celkem dost.....Vím, že na scatch si holky hodně stžují, málo kdo je spokojený, osobní zkušenost ale nemám. Baby lucy taky nemám, ale ty si většinou holky chválí. Taky kombinuju s PULkami.
14. led 2013 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Sketch je krám největší, jejich PULky rozedřely Jonášovi bříško skoro do krve :rolling_eyes:
Moje nejspolehlivější PULky jsou Baby lucy. Jsou i hodně levné, cca 140,-. Ale zase nejsou tolik hezké,no. Jen obyč bez obrázků. Pleny používám pouze Popoliny one size Duha. Mám jich asi 16 a točím je furt dokola. Ještě do nich přidávám vkládačku kikko bambus, samotná One Size by mikimu nestačila.
Chtěla bych vyzkoušet PULky La Ptit praire, jsou nádherný, jen nevím, kde je objednat až z Francie se mi nechce... Tak asi prubnu ty bamboolik a GroVia nebo Swadebless... Jinak z pulek jsem vyzkoušela kde co, Thirsties, Baby beehinds, Toots boots, Imse soft, organic. Bambinex, kikko, i vlňáky Disana natahovací, ale nebyla jsem s nima spokojená vůbec, raději ty PULky.
@evelp
15. led 2013 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Brouk jede v jednovelikostních AIO. Max spokojenost je se Swaddlebees - cvočky (i na noc), Blueberry - cvočky, BumGenius - suchý zip rychle opotřebovaný, TotsBots - suchý zip skvěle drží a Anavy. Vrchní aplikace na Anavy se rychle opotřebovaly. Používám sušičku, protože nám prádlo doma dost špatně schne a jako rychlechschoucí materiály jsou na Blueberry a BumGenius. S radostí jsem prodala ze stejné kategorie Pop In New Generation i GroVia.
15. led 2013 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kocicinka Taky natahovací vlňáky moc nemusím. Mám IV vlňáky, mám je ráda, jen je zatím moc nepoužívám...
15. led 2013 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka Podívej se na Bummis. Přijde mi, že vypadají podobně jako ty francouzské.
15. led 2013 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka Teď jsem konečně našla ty francouzské, předtím to byly jiné, ale bylo to francouzsky a to já neumím.:slight_smile:
15. led 2013 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ta moje beruška je tak šikovná. Včera začala lozit dopředu po kolínkách jako o život a dneska se naučila si sedat. Celý den dělá to, že popoleze vezme si hračku hačne si okouše pohraje si zahodí hračku a doleze si pro další hračku se kterou si sedne a zase si hraje a má z toho hroznu radost :wink: a já taky.
15. led 2013 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@lidi jůů bezva..to musí být krása..my jsme teprve odlepily břicho od země a malinko se péruje a točí na břich a na záda..budem poslední, knedlíček.
15. led 2013 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lv malá byla hrozná knedla asi do pátého měsíce a pak se to nějak zlomilo a teď co je jaksi "nemocná" tak se hodně snaží a je moc šikovná...
15. led 2013 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@betysek kde jsi je našla? Nějaký český e- shop? Sem s nimi :slight_smile:
Bummis jsem taky už měla, pro Jonáše, ty žabičkové. Vadilo mi na nich, že jsou z takové silné látky a suchý zip se rychle opotřeboval. Ale já jsem takový expert na praní. Pulky peru asi častěji, než bych měla a jednou jsem je, já blbka, i s plínama prohnala na 90 stupňů, když měl Jonáš průjem, aby se to jako vydezinfikovalo. A myslím, že v té nešťastné várce byly právě i ty žabičkové bummisky. :unamused:
Uděláme si časem výlet do Brány k dětem a tam asi vezmu ty Bamboolik, GroVia nebo Pop In. Uvidím, co se mi bude na živo zamlouvat. :slight_smile: Dělám si zálusk na Longiesky, jenom se bojím, aby nedopadly jako Disany. Ty po pár měsících vypadaly naprosto otřesně, samý cucek. Musela jsem je vyhodit.
16. led 2013 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka Ne, ne byl to právě jen zahraniční e-shop, u nás je fakt už asi nikdo neprodává. :frowning2:
16. led 2013 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak to máte, je vaše dítě vůbec v postýlce ? Já mám Davídka celý den na zemi, nebo u sebe v posteli, nebo v manduce. Když už mě napadne ho dát do postýlky, vyleze hned o špryncle a volá na mě, snaží se upoutat pozornost, nehraje si, nebo jen chvilku. Mě to přijde pochopitelný vzhledem k dětskýmu vývoji, ale máma mi říkala, že tohle dřív neexistovala. Ne, že bych obhajovala studenou výchovu předchozí generace, ale opravdu v tý postýlce chvilku nevydrží ? Jak je to u vás ?
16. led 2013 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leni78 my nemáme postýlku :grinning:
Starší měla jen cestovní postýlku, kde si sice hrála, ale nespala v ní.
Slyšela jsem, že prý postýlka má být jen na spaní.
Hele, třeba ty moudré staré generace nechávaly děti v postýlce, protože měly špinavou podlahu :grinning:
Ba ne! Tehdy přeci nebyly tak často koberce a neznali pěnové puzzle a hrací deky a podobné vychytávky, jak dát détě na zem.
16. led 2013 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leni78 my taky nemáme postýlku :grinning: Teda, abych nekecala, máme, ale Miky v ní ještě nikdy nebyl. Spí se mnou v posteli.
Ad tvůj dotaz- asi myslíš přes den? Není, co by tam dělal, my se také ve dne neválíme v posteli, pokud nejsme zrovna nemocní. Buď spí venku na dvorku, nebo je s námi v kuchyni na hrací dece( na zemi) , nebo normálně v obýváku na zemi a kouká se na Jonáše, jak si hraje, nebo si hrajou spolu.
Mám to tak, že postýlka je prostě na spaní. Tudíž okolo postele ani nemáme navěšené hračky, jak to vídám ve fotoalbech. Akorát by ho to odvádělo od spánku. Někdo to řeší třeba tak, že má noční a denní postýlku, nebo ohrádku, ale to mě osobně přijde zbytečné.
Takže to mám jako @cervena_vila
16. led 2013 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš malý spí taky s námi. No přes den je to prostě náročný. Leze po celém bytě, včera mi vytáhl z myčky obrovský nůž a hrál si s ním, najednou koukáme, že ho má. ( byla otevřená dokořán, zrovna jsem vytahovala umytý nádobí a o něčem jsme začali s mým klukem živě diskutovat ) Nějaká deka vůbec nemá význam, zdrhá hned pryč a souká se mi na nohy, nebo na postel ( nahoru ještě nevyleze tak tam stojí a řve, nebo čeká až ho vezmu ) . Ne, že bych si ztěžovala, ale někdy bych ho prostě nejradši vrzla do nějaké ohrádky alespoň na chvilku. Já vím, že se tohle období musíme přežít. Potřebovala jsem vědět, jestli je to takhle divoký všude, že dítě lítá a celý den kolem něho. No jo to se nedá dělat :slight_smile:
17. led 2013 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leni78 Jo, všude je to stejné. U nás je problém, že bydlíme v 1+1 domku, sice jen dočasně, ale už 3 roky.:( Tak že jedna místnost na hraní a na spaní a kuchyň. Dokud se Julča nepohybovala, tak jsem ji dávala na deku na zem, ale teď je to problém, prtože starší dcera všude nechává rozházené drobné hračky typu zažehlovací korálky... Tak jsem ji dávala do postýlky, když jsem tam nemohla být s ní, ale začal hned řev. Teď jsem rozdělala cestovní postýlku, ale to už se v pokoji skoro vůbec nehneme a ke všemu po ní JUlča nevyšplhá, aby si stoupla, tak že za chvíli brečí. Ale má ji tam od včera, tak uvidíme.Myslím, že ji vadilo, že ji ve dne dávám občas do postýlky, kde spí. Jinak Julča spí v postýlce, spíš kvůli tomu že se mnou spí starší dcera a šíleně v noci cestuje po posteli a rozhazuje rukama a pod. .. Někdy mám problém bez úrazu i v noci nakojit, protože na kojení si Julču beru do postele. ... S první dcerou jsem toho náročné lezoucí období byla u rodičů, ti mají velký barák, tak že to šlo, te%d je to někdy fakt na budku...Ale aspoň to manžela popožene k rychlejší opravě nového bydlení, když vidí, že se tu už vůbec nehneme:slight_smile: A to bych chtěl ještě třetí...:slight_smile:
17. led 2013 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi takhle to vypadá, táta jede na hory, já uklízím a mladej ... :slight_smile:))))
17. led 2013 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
u nás má Evelínka postýlku jen na spaní, přes den ji tam nedávám, hraje si nejvíc v obýváku na zemi, z hrací deky se nějak odplazuje..ale vžhledem k tomu, že je pozadu a ještě ani nelezem, tohle nás teprve čeká..taky řeším malé hračky, co nechává starší všude, aby to nespolkla, snad to uhlídáme../včera jí dala kousek brumíka :confounded: /..
17. led 2013 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek no se starší dcerou jsme byli v mini bytě 1+1, koupelna jen výklenek z kuchyně bez dveří. Strašný, málo místa, studený, bylo to přízemí, hnusný, lokalita strašná /brněnští budou vědět, Bratislavská/, fuuuj nevím, jak jsem to tam mohla vydržet s batolátkem :astonished: takže držím palce, ať jste rychle ve větším :dizzy_face:
17. led 2013 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
My taky máme na zemi různé malé věci na zemi, ale Maya jí jen papírky :wink:
Našla hromadu škeblí, pozorovala jsem , co s nimi bude dělat. Vzala hrst, zkusila, jestli se dají jíst a zahodila za sebe, vzala další hrst... Systematicky probrala celou hromadu. Jednoho maličkého šneka chvíli žužlala, přemýšlela a pak ho vyplivla. Nechala si jen jednu růžovou shell jako poklad a odkutálela se jinam.
Viděla jsem u kámošky s malým bytem, že měla ohrádkou rozdělený napůl kuhyňoobývák - aby se jí malý nemotal při vaření pod nohy. Přišlo mi to lepší, než malá „klec na dítě”.
Sestřenka má zas ohrádku, která zabírá celý obývák, je to osmihran se stěnami dlouhými 1,5m, takže se z toho dá postavi libovolný tvar. Malá tomu říká zahrádka a má to místo svého pokojíčku, aspoň nejsou hračky všude po bytě. Ale za celý život v tom snad nebyla zavřená...
17. led 2013 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak spolknutí není problém, zase to vyjde ven. Znám maminku, co byla na rtg, že malý spolknul šroubek. Nic nenašli. Škoda, mohla si to nechat zarámovat. Na spolknutí jsou nebezpečné snad jen magnety, dokonce i špendlík vyjde, aniž by zranil. Problém je jen vdechnutí a luštěniny v nose, protože ty ve vlhku bobtnají a pak jdou blbě ven (žádná osobní zkušenost, jen mám v rodině lékaře)
17. led 2013 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@leni78 haha, mám stejnou dlažbu v koupelně. To je nádhera, jak si leze! Maya zatím stpale jen couvá, takže je dílem náhody, kam se dostane.

Jak je každé dítě jiné! Lea plazila jak partyzán a pak se rozlezla. Maya se neplazí, jen kutálí a asi rovnou poleze, už má na to dobrou přípravu, hezky skládá nožičky pod sebe a péruje jak divá.
17. led 2013 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila jo tu osmihranou ohrádku má švagrová, ta se mi líbí :slight_smile: hračky se tam nahážou a nejsou všude a na chvíli se tam dá i děcko strčit..
17. led 2013 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leni78 malej ví, co je dobrý...jinak fakt zírám, jak už stojí, a nejen v postýlce..
17. led 2013 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
My bydlíme taky v blbé lokalitě( Praha Karlín :angry: ) a vypadá to, že zde i zůstaneme, manžel je tu zvyklý a stěhovat se jen kvůli lokalitě, nechce.
Miky už se taky odplazuje z deky. Ty rozházené hračky po bytě mě dosti iritují. Ještě se k tomu přidají Mikulášovi :unamused:
Jestli mi bude tahat nože z myčky, tak půjde do ohrady :grinning:
Jinak starší syn začal lézt a ž 9 měsících a chodit v roce a půl, takže v 7 m má dítě myslím ještě čas.
Miky snědl zase piškot. Čmajznul Jonášovi z misky. Jonáš udělal palačinky z modelíny a chtěl tím nakrmit Mikyho :angry:
17. led 2013 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Všude stejné. Eli vaří zásadně ze zažehlovacích korálků /my je totiž nezažehlujeme, ale pořád dokola si z nich jen skládá obrázky) a pak z hříbečků z mozaiky. Tak že pak Julče nábídne jídlo na talíři - korálky, mozaika - Julča si to vezme, začne strkat do pusy a Eli na ni hned spustí, ať to do pusy nestrká, že to má jíst jen jako a ne doopravdy....
17. led 2013 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
U nás je to taky stejné jako jinde. Malá je v postýlce (tu máme v kuchyni) jenom když já ráno potřebuji snídat. A to celou dobu stojí, takže já rychle jím a ona to na nožičkách vydrží 10 minut bez pádu :wink:
Jinak je na zemi v obyváku kde máme téměř přes celou zem pěnové puzzle. Včera se naučila stoupat si o "bobky" co jsou ke křeslům - jsou z kůže, takže jak se chytne ručičkama tak se přisaje a dobře se ji stoupá. Jinak se už pokusila si stoupnout i o šuplíkovou úchytku (skončilo karambolem) takže teď když chce stoupnout doplazí se ke mě a vyšplhá se po mě (bez mé pomoci) do stoje a pak křičí na dané věci v jejím zorném poli. A strašně ji baví když ji chytnu za punčocháčky a ona se mnou pak obejde obyvákový stolek alespoň 6x dokola.
Kdybych ji dala do postýlky kdykoliv přes den tak se ukřičí. A ve své postýlce v ložnici opravdu jenom v noci spinká.
17. led 2013 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak mám malé večer po vypití mlíčka vyčistit zoubky? Pokouším se o to už delší dobu (máme gumový náprstek) a vždy když dopapá, brkne si tak otáčí hlavu bokem stejně jako když nechce papat nebo mě opravdu vší silou kouše do prstu, že to já nevydržím nebo v nejhorším případě na mě křičí, "mlátí" mě ručičkama do ruk a náprstek mi bere. Nechci násilím. Existují nějaké miminkovské kartáčky se kterými by si mohla "hrát" a čistit si zoubky třeba i přes den sama?
17. led 2013 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek