• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@lidi dm drogerie má svou sadu tří prvních kartáčků, dva jsou žužlací, třetí už má štětinky
17. led 2013 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@lidi v Dm drogerii ( možná i jinde) prodávají takové kousátka- kartáčky.
Jo jo, čištění zubů. U Mikyho jsem se ještě nepokoušela( už bych asi měla :unamused: ) , a u Jonáše je to obrovskej problém doposud. Sám si čistí zuby celkem ochotně, ale to je jenom takové neefektivní šmrdlání. Tak 2x týdne mu to musím vzít z gruntu já a to je pak řev, musím ho skoro zalehnout :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Víla mě předběhla :slight_smile:))
17. led 2013 ve 14:31  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@cervena_vila
@kocicinka takže už čistíte zoubečky? já už mám nějakej mozkovej výpadek, nečíst to tady, tak mě to snad ani nenapadne..takže hurá do dm..
18. led 2013 v 09:02  • Odpověz  • To se mi líbí
U nás je postýlka taky jen na spaní, pokud ho do ní vůbec přendám. Má ji bez postranice přiraženou k mojí straně postele, ale většinou spíme všichni čtyři spolu. Manže se občas odchází vyspat jinam :wink: Jinak hračky jsou u nás taky téměř všude. Píďa už se doplazí kamkoliv, tak brzy začneme zavírat vrátka na schody. Velmi ho zajímají květináče, ale zatím si dá říct.
Kartáček jsem v DM koupila MAM, je rovnou i s kousátkem z druhé strany a má delší rukojeť, tak čistíme spolu.
18. led 2013 v 10:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@lv :grinning: já mám mozkovej výpadek už 4 roky, co jsem doma na MD :grinning:
Ještě jsem u Mikyho s čištěním zoubků nezačala. Ale to večerní čištění bude stejně jenom tak per forma, protože já ho kojím i v noci.
Holky, jaké máte jídelní židle pro prcky? Nebo krmíte všechny v lehátku?
18. led 2013 v 11:06  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kocicinka židličku mám hauck půjčenou, zatím v ní vydrží tak 5min a pak se sesouvá a zuří a nechce tam být, takže krmím jenou tam, jednou na houpátku. No pravda taky čištění vezmu tak aby si zvykala, protože kojím v noci 3x /už teda bývalo i 2x, ale leze jí 5.zub, tak chce víc pít/. I tak jí jak otesánek 6-7 kojení a 3 jídla/ 24h.
18. led 2013 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Zpubky ještě nečistím, dojdu dnes nějaký kartáček koupit. Jídelní židličky mám ikea antilop, ale jak nemají oporu pro nohy, tak se v ní malá hroutí, musím to nějak vymyslet - něčím ji podložit.
18. led 2013 ve 12:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@kocicinka Julču krmím na klíně v polosedu. Židličku mám po první dceři - Patron, i starší jsem do ní dávala, až když sama seděla....ani nevím proč...je tam taky poloha pro nesedící...Jinak kartáček neřeším...ještě není na co :grinning: Zuby se pořád ještě neklubou...Starší měla první zub v 4 měsících :grinning: Starší jsem čistila jen prsťáčkem, než se začaly klubat stoličky, to mě pak šíleně kousala, tak jsme přešli na normální kartáček Curaprox pro děti. Dneska jsme byly na kyčlích, konečně poslední kontorla - už má i jadérka. Valila jsem oči, jak ta stejně stará miminka pěkně ležela, nechala se obléknout, svléknout, vyšetřit, jen to naše šídlo muselo být pořád na břiše a hned na kolenách a zdrhat...
18. led 2013 ve 12:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@lv my máme židličku chicco polly- koupila jsem jí tady přes MK za 500,- :slight_smile:
18. led 2013 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@evelp a je dobrá? Dobře polohovatelná? Já nad ní taky uvažuji, ale ty bazárkové se mi barevně nelíbí. A ta, co se mi líbí a hodila by se nám barevně do kuchyně, na bazaru není( nikde) a nová stojí 3.000,- :unamused: Takže mám fakt dilema. Mikula už se nevejde do vajíčka a bolí mě z toho, jak u něj sedím na zemi záda. Anilopy Ikea máme též, ale ty jsou až pro sedící.Jestli začne sedět jako Jonáš až v 11 měsících, tak to máme ještě 4 měsíce. Poradíte něco ?
18. led 2013 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@kocicinka je super! dobře polohovatelná, pultík si můžeš odenat a pod, jsem spokojená
18. led 2013 ve 13:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@betysek no já už ji nemůžu skoro přebalit, jak se otáčí, dělá mosty, šílím..
18. led 2013 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@lv Přebalit s ekupodivu většinou nechá, problém je až s oblečením. Musím dávat do ruky stále nové a nové neokoukané věci... :grinning:
18. led 2013 v 17:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky mám chicco polly a je super malé se v ní líbí, jenom ji nesmím poutat - asi komplex ještě z doby kdy měla podložku na kyčle (připoutaná zuří, odpoutaná krásně hačá.
Jinak každé přebalování je taky boj. Okamžitě na břicho a zdrhá...staví mosty tak jak píše @Iv dneska u toho už i hystericky brečela když jsem ji nechtěla pustit utéct. :grinning:
18. led 2013 ve 20:28  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@lidi @evelp @cervena_vila @betysek
holky dneska jsme tu židli chicco polly v obchodě zkoušeli, a malej mi v ní dělal to, že se chytil pultíku a přitahoval se do sedu, a to tak, že docela mocně, už do pravého úhlu. Nemůže mu to uškodit????? Máme do ní i přes to jít???
18. led 2013 ve 21:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@kocicinka mě to dělá taky, ale ten pultík mužeš odendat a je to jen židlička, já to tak dělám vlastně pořád, jen občas mu nechám pultík
18. led 2013 ve 22:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@kocicinka přitahování do sedu ještě patří do kategorie pasivní sed. Ale když to bude mít jen na jídlo... Nemůžeme je chránit před světem...
19. led 2013 v 09:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@kocicinka Taky se mi starší přitahovala v hlubokém kočárku do sedu, ale říkala jsem si, že bych jí jedině musela připoutat v leže, což mi připadalo padlé na hlavu, tak že jsem ji neposazovala v kočárku, když se sama přitáhla do sedu, tak chvíli seděla, a pak se zase pustila, dlouho to nikdy nevydržela, než si sama sedla ....Asi bych to taky na tu chvíli neřešila..
19. led 2013 v 11:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Na mě něco leze, starší dcera kašle, tak jsem zvědavá, jestli to Julču mine. :unamused:
20. led 2013 v 17:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@betysek u nás též, já mám v krku žiletky, tak se snažím se držet od malýho, tak uvidíme
20. led 2013 v 17:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@kocicinka já pultík taky zatím nepoužívám - až bude papat sama tak ji ho tam dám, aby měla misečku blízko u sebe. Verunka si taky sedala, myslím, že nikdy jsme nekrmili v leže (krom kojení) nebo pololeže. Jak tam byl stoleček tak se drala po něm nahoru, teď tam není a je to OK (i když teď se naučila se otočit na kolínka na židličce a snaží se si stoupnout o opěradlo zad - takže zase začínám zapínat pásy). Ale je pravda, že alespoň 4 dny trvalo než si zvykla, že se v té židličce papá. Je to jak s novou hračkou - musí si na to zvyknout.
21. led 2013 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj :slight_smile: tak malej má venku zdárně i dva hořejší zuby a začíná kousat. Pořád by něco strkal do pusy, neustále mu něco beru z ruky, i když jsem benevolentní a olizovat může v podstatě cokoliv, takový zmuchlaný toaleťák v puse, když mi zdrhne do koupelny, to není to pravý. Řvu na něj : Ty potvoro jedna, a prstem mu vytahuju opatrně z pusy hrudku pěkně usazenou v patře. Dnes tedy dostal silný plátky červené papriky a já ho hlídala a modlila se, aby se mi neudusil. Ale ne, s jídlem už si v pusince dělá docela pořádek, větší kousek vycucá a vyplivne, menší spolkne. Jinak koukala jsem na žervé v obchodě, jak je drahý. To bude něco. UM zavádět nebudu vůbec, chci, aby fungoval přirozeně a kojenec není, v kojení pokračuju, ale zuby mu rostou, tak na co tekutou stravu jak kosmonautovi .-). Včera jsem dostala antibiotika při kojení, mám zánět dutin, no tak kojím, aby dostal protilátky, ale snažím se posílit tuhou stravu, stejně tam prý nehrozí nic jinýho, než něco imunitního ve střevech, tak mu pak něco na to koupím uvidíme. Teď chtěl napít ze skleničky, tak jsem mu nechtěla dát, ale hrábnul po tom, říkám si, hochu, máš v puse velkej kus papriky tak co s tebou, ale dala jsem mu, normálně si dal papriku do tvářičky a napil se, o něho už tedy strach nemám. :slight_smile: Teď papriku vyndal z pusy, mlátil s ní o postel a zase vrátil do pusy. Jo holky tak tohle je přesně ono, jídlo má být hra .-) Kolikrát, když tady čtu ty příspěvky, " co mám dělat, malý mi neotevírá pusu na příkrm, tak mu to tam musím narvat, nebo strčit, když se směje, ale pak pusimku zamkne a už do něj nic nedostanu. " Tak to kolikrát mám chuť si říct o adresu a mamince jet rozbít budku. :slight_smile:))Jinak včera jsem mu dala rýžovou kaši s banánem, pohoda, dnes teda zatím nic moc tak mu asi jdu namačkat jablko ať nežeru .-)
21. led 2013 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ještě k tomu jídelníčku. Dávám mandarinku, hroznové víno, okurku, jablko, mrkev, brokolici, maso, banán, rýži, brambor, květák, cuketu, těstoviny a v malým množství vše co přijde pod ruku .-) tzn rohlik, chleba, šunku...
21. led 2013 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@leni78 To my máme značně chudší jídelníček.:slight_smile: Brambory, jáhly, brokolice, mrkev, cuketa, dýně, králičí, kuřecí a hovězí maso. Nemléčná rýžová a ovesná kaše s domácím jablkem a občas na zpestření, trochu přesnídávky do kaše k jablku. :slight_smile: Šunku dostala moje starší dcera ve 3 letech, rohlík v roce (je tam dost soli...).
21. led 2013 v 15:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@betysek Jasně, můj první syn měl taky vše pintlich, ale ten zas byl očkovaný, což si dnes vyčítám, takže veškeré mé snahy o perfektní čistotu v jídle vyšly vniveč. Složení vakcín jsem se ale já naivka dozvěděla až asi před dvěma lety. Druhého syna očkovat nebudem, tak si už s tím jídelníčkem hlavu až tak nelámu, o ten pidikousíček šunky, nebo si pamatuju na třech měsících zabořil rtíky do nádherný točený zmrzliny, bože ty jeho šťastný kukadla, na ty nezapomenu :slight_smile: Já si vždycky řeknu, hochu ušetřila jsem tě sajrajtu z očkování, tak si dej, je to pořád stokrát lepší. Fakt :slight_smile:
21. led 2013 v 16:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@kocicinka Já nechávám malýho od malička dělat všechno co chce. Zajistím podmínky, aby bylo vše ok a jsem u něho, aby se něco nestalo. Nějak si ty svaly posílit musí. Prostě mu věř. Když něco chce dělat, ať to dělá. Příroda je mocná a ty děti to vědí lépe než my, co potřebují.
21. led 2013 v 17:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@leni78 Všechno je to o zkušenostech a o názoru. Mám očkované obě děti, tedy jen povinné očkování a kdybych měla další, taky bych ho dala očkovat. Nikdy žádnou reakci neměly, ani teplotu a ni oteklé nebo zduřelé místo vpichu. Před očkování a po očkování dáváme homeopatika...Taky nedržím děti v přehnané čistotě.
21. led 2013 v 17:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak já jsem si zrovna chtěla postěžovat, že Mikuláš vůbec nechce otevírat při jídle pusu, ale radši teda ne, bych mohla dostat od @leni78 na budku :grinning:
Tak to Miky je looser. Jí zatím jenom mrkev, dýni a večer kaši Sinlac. Ale tak on je zde nejmladší a s příkrmy jsme začali teprve před třemi týdny, v ukončeném 6 měsíci. Maso, dle naší doktorky, stačí podat až v únoru, v 7 m. Váhu má krásnou- 10 kilo, takže není vůbec kam spěchat.
Očkovaný zatím není, vyžádala jsem si odklad.
21. led 2013 v 18:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@kocicinka Proč bys ode mě měla dostat na budku, když Mikuláš neotvírá pusu ? Nic takovýho jsem nepsala. Ty mu tam páčíš násilím jídlo ? Nevěřím .-) To bych ..ano..chtěla Tvou adresu hihi .-) Není to hezké vůči dětem když se s nimi takhle zachází. A Mikuláš je pěkné jméno, plánujeme ho pro dalšího :slight_smile:
21. led 2013 v 19:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@leni78 Jo, to taky miluju "kdybych mu tam nervala to jídlo násilím, vůbec nic by nesněd". Naštěstí děti mají své obranné mechanismy a velmi brzy začnou jídlo používat jako zbraň, pokud s nimi rodiče zachází takhle pitomě.

Naše jídla pro inspiraci: mrkev, dýně, řepa, brokolice, hrášek, červená čočka, cuketa, brambory, rýže, těstoviny, kus-kus, máslo, kuřecí a krůtí maso, losos, pangas, treska, rohlík, chleba, jablka, hrušky, banány, avokádo, rozinky (když začne ráno houkat ještě za tmy, dostane jednu sultánku, dvacet minut ji žužlá jako žvýkačku a já mám dost času na probuzení).

Citrusy bych nedávala spíš z důvodu, že se sem dostávají podtržené, jsou dlouho v chlaďáku a můžou obsahovat plísně. Jestli má někdo tetičku v Itálii, co posílá mandarinky z vlastní zahráky, pak v dobrém závidím :wink:
21. led 2013 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek