• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@leni78 Ne ne, nepáčím, to víš, že ne :slight_smile: ale štve mě to....Nevím, jak to zařídit, aby tu pusu otevřel. Často tady čtu, že v 7 m mimčo sní i 150 ml příkrmu, já jsem ráda, když mi sní 10 lžiček. Dělám to i tak, že uvařím celou mrkev a dám mu jí do ruky, ale většinou to jen vyplive a rozmatlá. Jediné, co mu fakt jede, tak to je ta kaše, té sní i docela dost. Ted před¨chvilkou jsem mu zkusila dát do ruky banán, půlku snědl, půlka skončila rozmatlaná
Narvat jídlo do dítěte násilím, to snad ani nejde, ne? Ale našeho staršího teda musím do jídla trochu nutit, on je hrozný nejedlík a za chvíli by byl jak vyžle :frowning2: tam se snažím hodně o pozitivní motivaci, a tak. Ale kolikrát už jsem si zoufalstvím z jeho nejedení poplakala do polštáře...
21. led 2013 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jo, ty mandarinky nebudou úplně ok, já vím, jako ale on ucítí mandarinku a úplně mi to rve z ruky, tak mu nechám jeden měsíček vycucat no. Holky od kdy se můžou začít dávat laktobacily nevíte ?
21. led 2013 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila teda vy už toho jíte...po ránu už i pečivo s máslem nebo lučinou? Já pořád nemůžu zkombinovat celodenní jídelníček. Pořád mi příjde, že hodně pije mlíčka a začala i hodně přibírat tak nevím čím to je a začínám se ztrácet v tom co ji mám dávat papat.
Už začínáme mít úspěch s masozeleninovým příkrmem na oběd i ovocem odpolední svačinka (dvě hoďky po obědě). Ráno odemě sonduje chleba, ale odpoledne jsme pak už na mlíčku a večer kaše.
Jaký máte jídelníček na den vy? Kdy mlíko, kdy příkrm a jaký. Pro lepší inspiraci.
Jinak opravdu pomohlo nechat malou se dva dny s jídlem matlat a naučila se ho papat (ale musí to mít s máslem a ne oliv. olejem - ten nechce).
21. led 2013 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka No právě, že to nejde. A to pak je ta maminka celá chudák, žejo, jak teda to dítě zlobí s jídlem a vykládá to každýmu, koho potká, že už je teda úplně zničená..hele abych Tě potěšila jo, já jsem minule vyplázla plno peněz za zeleninu a taky to nechtěl, pusu neotvíral. Prostě to je individuální, člověk už pak ví co jo a co ne, a zkouší. Mě se vybavuje taková scéna z dětství, jak mě máma krmí z hrníčku utřeným žloutkem s cukrem a mě se z toho zvedá kufr a ona to do mě cpe jak blázen a směje se na mě a říká mnam to je dobrota blé. Nějak nechápu, proč do mě rvala žloutek, no každopádně mi to dávala víckrát a hrozně mě to jako vnucovala a já to možná proto tolik nesnáším, když takhle někdo krmí děcka. Jako babička mýho prvního syna třeba uvařila žemlovku, a dala mu to na talíř jak svátost a on že to nebude jíst, zamknul pusu a to měl dlouhý období, kdy jedl vše samostatně, jen ne hotová jídla natož nějakou žemlovku. no ta na mě koukala, že kluk nic nejí, ale to už je jiná kapitola, ta o tchyních .-)
21. led 2013 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Namazané kousky ne - to až bude opravdu sedět, aby na to měla čas.

Ráno v půl osmé: kousek rohlíku (aby mi dala pokoj, než rozlepím oči)
Půl desátá: strouhané jablko nebo kousek okurky
Deset: mléko, pak spánek
Půl jedné oběd: něco, co dlabe rukama, jako těstoviny, růžička brokolice, kousky masa + pyré, co jí dávám lžičkou
Asi ve dvě kojení
Znovu kojení a spinkání
Přesnídávka
Kojení? Ona si odpoledne tak popíjí, jak je hodně dojmů, jen si trošku upije.
Večeře: kus-kus s máslem nebo s rozmixovanou zeleninou - to dávám oběma, akorát starší na tom má pláclý nezbytny kečup :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Kojení na usnutí

S první dcerou jsem to měla trochu jinak, tak víc precizně. Teď Maya dlabe občas i co najde na zemi - třeba mrkev, co někde upadla Leušce...
A na množství toho není nikdy hodně, tuhle jsem valila oči, když snědla půlku malé cuketky, kam že to dala...
21. led 2013 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jak to máte se spaním? Já už fakt nemůžu. Nevím, kde je chyba. Mikuláš prospí celý den, a v noci nespí. Dnes jsem ho uspala až v půl druhé v noci a v 6 už byl zase vzhůru, asi hodinu péroval v postýlce a pak usnul cca v 7 a spal do půl deváté. Má spánek strašně lehkej, jakmile v noci klapnou dveře- jdu třeba na WC, tak ho to vzbudí a další hodinu třeba nespí. Jako o mě až tak nejde, ale vadí mi, že budí Jonáška, který vstává brzy ráno do školky a potřebuje si odpočinout....
Rostou mu sice zuby ( asi 4 zoubky nahoře i dole) ale není to tím, řekla bych. On nepláče, jenom je vidět, že se mu prostě nechce spát a chce se bavit.Leze po mě, chce se kojit, tahá mě za vlasy, štípe. Všechno možné, jenom ne nějaký dlouhodobý spánek.Mne si oči, ale neusne.Uspím ho třeba na rukou, nebo u prsa, on spí půl hodiny a pak se vzbudí, směje se, péruje, vydává zvuky a Jonáška to budí. Poradíte něco? Říkala jsem si, že ho třeba v 17 hodin probudím, aby už nespal, že bude třeba unavenější a bude líp spát. Ale ono přetažené dítě se taky blbě uspává. Fakt nevím.
22. led 2013 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka Začala jsem přikrmovat malou v 6 mesících nejdřív zeleninou a pak asi po týdnu, prtože málo přibírala /byly jsme zrovna v poradně) hned kaší. Taky jí jede kaše víc než zelenina. Myslím, že je to tím,jak jsem někde četla, že pokud začneš přikrmovat třeba ovocem, které je sladké, tak pak mimčo nechce zeleninu. Kaše sní 200 ml, zeleniny sotva 100 ml. Mám štěstí, že mám "žrávé" děti. I starší dcera se cpala, jak protržená a nikdy jsme neměli s příkrmy problém. Spíme pěkně, hodku dopol, 2 hodky odpol a v noci od 20 hod většinou do 5hod.
22. led 2013 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek hmmm tak to náš problém bude asi v tom, že Miky se naspí přes den a v noci pak nechce. On spí dopoledne, od 9:30 do 13:30, pak kojení, příkrm, cca 2 hodiny vzhůru a pak spánek od cca 15:30 do 19:30, mnohdy až do 20:30. Pouze venku v kočárku.
Asi bych se neměla divit, proč v noci nespí, že? :grinning:
22. led 2013 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kocicinka Moje spí dopoledne dvě hodiny a odpoledne půl hodiny. V noci pak od osmi do osmi s nekonečným množstvím malých probuzení.
Jestli ti spí hodně přes den, tak má asi "otočený režim", možná by stálo za to vydržet pár dnů s přetaženým dítětem, aby ti pak spal v noci...
Leuška chce "ty kuličky", tzn. mám psát smajlíky:
:slight_smile: :wink: :sunglasses: :astonished: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :dizzy_face:
22. led 2013 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka no jo, ten odpolední spánek je moc dlouhej, zkus ho vzbudit v půlce. Moje starší to měla taky tak - prospala odpoledne a večer pak řádila.... Pamatuju si, jak jsem z toho byla šílená.
22. led 2013 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
tttáátttttttttttttttiýtýážžžttttttttttttttttttttttttttttttttttttžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´žžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžžřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřřtttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt

sabotérka u počítače...
22. led 2013 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Evelína si dá v 5h kojení, zdřímne si do 6:30 a snídá, většinou jablko, banán, někdy s lžičkou jogurtu, nebo kaše
9h kojení a 1,5h spí
12h oběd - masozel.příkrm, nebo s červ.čočku, nebo s vejcem, po obědě jde na hodinku chrnět
14h kojení...občas si fifne kolem 15:30 na 15minut
16:30 obilninová kaše, někdy s ovocem
18h kojení a pak 22 a 01h též kojení v noci.

jinak papá kuřecí, krůtí maso, 2x hovězí a 2x kapra, mrkev, hokaido dýně, cuketa, brambor, č.řepa, petržel, zel.fazolky, kedlubnu, brokolici, špenát, lilek, chystám se na květák, zel.hrášek...zkusila jsem i cizrnu, dýňová semínka, kukuřici, "koření" zel.petrželku a kmín. na kaše vařím oves.vločky, pohanku, rýži, jáhly, dnes jsem zkusila quinou. Tuky máslo, oliváč, dýňový olej, rýžový olej a měla jsem i kokos.tuk.
22. led 2013 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chluby chlub: Maya má první zásah do nočníku - coby pokračování bezplenkovky a vysazování nad umyvadlem. Dnes jsem ji prostě po obědě posadila na nočník. :slight_smile: a vytahuji z půdy aktivní chodítko po Leušce, aby se Maya nešplhala po golfkách pro pane ky, které jsou dost nestabilní. A taky mi rozbila první talíř, gravitace je věda.
23. led 2013 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila nočník, sezení, chodítko...no potěš, to je pro nás daleká budoucnost....každpádně gratulace.. :grinning:
23. led 2013 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv no to není takové to pitomé chodítko, ale bytelný vozíček u kterého se dobře stojí nebo začíná s chůzí.
23. led 2013 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila co máš za značku - nepřevrátí se ten vozíček? Já se na něco takového dívala v obchodě, ale když se Verunka pokusila postavit tak ji to ujelo ...
23. led 2013 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila no skoro podobné jsem v obchodě obhlížela, ale právě jsem se lekla, že těm kolečkům Verunka nestíhala. Když se o to zvedala tak v tom lupkalo a trochu to popojelo a jak už stála tak jak "zakolíbala" tak kdybych ji nedržela tak si o rukojeť vybije zoubky :wink: (buď je Verča moc divoká, nebo s tím prostě "neumí" - tak nevím zda pořizovat, ale už mě bolí záda od toho jak si o mě stoupá (šplhá po mě) a chce se mnou "chodit". :wink:
24. led 2013 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila ještě jsem se tě chtěla zeptat, dáváš na "okusování" do ruky i syrové kousky zeleniny (paprika, okurek,mrkvička) a ovoce (jablíčko, hruška)?
24. led 2013 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Jo, dávám syrové - musí se s tím trochu naučit, takže třeba jablkem se ti bude na začátku často "dusit", že ukousne moc velký kus, ale touha po objevování je silnější.
24. led 2013 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky co máte holčičku máte někdo zkušenost s takovými jako pupínky na pipce. Verunka mívala hodně opruzený zadeček, tak jsme z bepanthenu přešli na sudocrem a vše bylo OK, ale teď už 14 dnů má okolo pipky takové jakoby pupínky červené a místy se slívají v jednu větší mapku. Nechce to vůbec miznout a když už nějaké zmizí objeví se další. Zadeček opruzený nemá ani nic. Čím ji to mám namazat či umývat?
25. led 2013 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi měla to takhle starší dcera, když jí bylo 13měs, kožní lékařka nám dala Imacort /kortikoidová mastička-protože to měla fakt hodně, do krve/ asi den a pak Imazol krém-pasta, natřít, zaschnout a pak teprve plínku. Pomohlo a už se to nikdy nevrátilo.
25. led 2013 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi jestli to nemizí, vydupej si nějaký rozbor, ono se může stát, že to je třeba nějaká mykóza - to je v plenkách docela časté.
25. led 2013 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky, malej pořád hrozně sípe, měli jste to některá s prckama? co jste na to dávali? my jsme dostali od mudr. akorát fenistil kapky, ale to to ještě nebylo tak děsný..
26. led 2013 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Jestli tam nemá bakterie, že by byla na antibiotika, tak na to nic nedostaneš. Jen to přežít. Fenistilové kapky by jí mohly pomáhat třeba v noci, jestli ti kvůli kašli špatně spí. Používají se na alergické kašle, proti svědění u atopického ekzému a podobně.
Já mám obě nemocné, u doktorky jsem ani nebyla. Měli jsme tři dny teplůtek 38-39, kašel a příšerná rýma. Maya chraptí, odsávám nudle, blinká nudle... Je to děsný. Do vody jsem jí zamíchala trochu výluhu ze zázvoru (proti virům) a jitrocelového sirupu (chrání sliznice, rozpouští hleny).
26. led 2013 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zas jedna papací
27. led 2013 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@cervena_vila Jeje, Maya už se sama takto krmí? Holka jedna šikovná! :wink:
27. led 2013 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alma13277 No jo. Sice je postupně naházela na zem, ale rozhodně jí zajímaly víc, než dýňová polévka, co jsem jí nabízela :grinning:
27. led 2013 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila kupuješ dýni normálně v obchodě? mě přijde hrozně drahá, co jsem měla v létě, tak jsem jí měla od kamarádky....
28. led 2013 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Ne, beru od zahrádkářů nebo v bedýnkách. Za dvacet až třicet korun jedno hokaido, kupuju ty malé, protože můj konzervativní manžel by přece nejedl něco jako dýni... A máslovou od kamarádky, dostala od maminky patnáct dýní a neví co s nimi :sweat_smile:
28. led 2013 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek