• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@cervena_vila to je paráda, to by se mi taky líbilo!!!
28. led 2013 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak pupínky mizí. Oznamuji úspěch. Vyzkoušela jsem krémpastu Imazol na noc a jinak mít jen čistou vodou - žádné ubrousky. Už jsem myslela, že nic nepomůže a ono přeci. Mudr. to samo řeknu, ale jsem ráda, že jsem na "to" došla sama. :wink:
30. led 2013 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
ahoj, prisla jsem se po strasne dlouhe dobe podivat, jak se vam dari a hlavne co delaji a umi vase deti:slight_smile:
A nestacim zirat, ja jsem se nejak nesmirila s tim, ze uz nemam miminko a malemu davam ais jen mrkev a brambory:D I kdyz tedaji hodne...treba rozinka by me nenapadla, jsem zase o neco chytrejsi :slight_smile:
Maly si stoupa, sedi uz asi mesic, ale plazit se nebude ani za nic :confused: tak jdu jeste docist, jak to je u vas..
31. led 2013 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@emamamamu No nevím, jestli je rozinka předpisová, asi ne, protože je tu riziko vdechnutí. Jenže Mayucha objevila i misku s lískovými oříšky, nabrala si hrst (hrstičku, tři oříšky) a odmítala se jich vzdát. Tak jsem ji trpělivě pozorovala, žužlala jeden oříšek snad pět minut, než došla k tomu, že z něj nic zábavného nebude a vyplivla ho.
Moje starší jedla mrkev, brokolici a brambor snad do roka, jí ostatní jídlo nějak nezajímalo. Druhá je prostě jiná. Včera zkoušela jíst palačinku (bez mléka, namazanou přesnídávkou), taky se jí hrozně líbila. Takže ona toho vyzkoušela hodně, ale na množství toho moc nesní. Navíc je teď nemocná, kočička moje, takže si zobne a jde od toho. Dneska jsem nedělala žádný oběd. Starší je na výletě, tak intenzivně odpočívám :sweat_smile:
31. led 2013 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila copak, nějaká viroza? Ona ti už Maya sedí? Že vidím židličku antilop z Ikea? My jí máme taky, ale zatím na půdě. Nevím, jestli místo ní nekoupíme tu polohovací Polly. To krmení ve vajíčku už mě neba.

@emamamamu Mikuláš taky jede pořád to samé. Mrkev, dýně, brambor,brokolice, kaše Sinlac, jablková přesnídávka z našich padavčat :grinning: Maso ještě neměl. Ale já přikrmuju teprve měsíc, tak není kam spěchat. Na množství mic moc, jen pár lžiček. Kromě kaše a jablkové přesnídávky, tu miluje.

Spaní u nás stále katastrofa. Včera Jonáš s manželem vytuhli v manželské posteli, kterou okupuju já s Mikym. Takže jsme se v jednu v noci odebrali spát do kuchyně na gauč. v 1:30 konečně usnul. Ve 2:30 mě probudil řev Jonáše. Bolelo ho ouško, muž mu chtěl dát nurofen, ale nenechal Jonáše natáhnout lék do odměrky a to Jonáše pochopitelně nakrklo, tak mě musel jít vzbudit( a tím i Mikyho). Miky už dál neusnul. Pokud zabral, tak jen na 10 minut. Já ani to ne, protože jsem pořád slyšela tu MYŠ, jak dělá chroust chroust za lednicí.Takže super noc :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Už ani nevím, kde mám vlastní postel.
Mějte se, my jdeme kupovat pastičky.
31. led 2013 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka Ale kdepak. Na chřipku se jí chytila nějaká druhotná infekce, takže jí po týdnu začaly zase horečky. Má ATB a je příšerně zahleněná.
31. led 2013 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka Jaj, čtu to spaní, to jste si užili. My se mačkáme v posteli všichni čtyři, Lea má sice svoji postel přiraženou hned vedle, ale v noci vzlíná až na mě :sweat_smile: takže mi spí na rameni.

Maya sama ještě nesedá, má k tomu úplně kousíček, je v takovém římském polosedu. Ale v antilopu sedí jistě, nekymácí se, má uvolněné obě ručičky, takže ji tam na oběd dávám.
31. led 2013 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak začínám zkoušet pracovat. První měsíc budu chodit tak na dva dny na 4 hodiny, aby si malá zvykla být i beze mě a od března budu chodit asi pravidelně každý den na 4 hodiny. No uvidím ... kdybychom nepotřebovali peníze tak mě od Verunky asi nikdo nedostane.
Jinak nám roste horní zub a jsme už třetí dne protivní jak snad ještě nikdy. :unamused:
3. únor 2013 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi Blahopřeju k rozhodnutí! Je to super, že můžeš začít postupně :wink:
4. únor 2013 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My zatím ani jeden zub....Ale už obcházíme postýlku a nábytek, lezeme jak drak a začínáme si sedat. Včera jsem Julču načapala, jak sedí v postýlce, a sundává si ponožky :wink: Zelenina jí vůbec nechutná. Po kaši a po ovoci se může utlouct, myslím, že to bude tím, že jsme skoro zároveň se zeleninou začaly s kaší, prtože málo přibírala......JInak už jsme snad zdravé.....
5. únor 2013 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@betysek taky nerada ponožky? já už ji mám pořád v punčocháčích, fusakle nechce a sundá je rychlostí blesku. Evelína jí všechno, hodně a ráda. Nesedíme /no pokouší se/, péruje na čtyřech, couve..neleze, nestojí, u nás to bude pozdějc.
5. únor 2013 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás pokrok - po několika měsících rozvážného couvání dneska lezla čtyři kroky dopředu :dizzy_face: a umí sama sedět a klečet.
Už je zdravá, byť po antibiotikách se osypala, tak jsem jí je už nedala, ale asi tři dny stačily na rozjíždějící se nemoc.
Kakat chodí na nočník, máme docela velkou úspěšnost, kromě tedy té nemoci, protože po těch pitomých atb je i průjem a nechutenství :angry:
6. únor 2013 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila jste šikulky... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
My musíme nutit lozit, neb si pořád stoupá a nechce lozit ale chodit (podle mě je brzo), jelikož našlapuje na špičku pravou nožkou. Takže vždy když si stoupne (o mě za ruce) a udělá náznak chuze tak ji položím na kolínka nebo posadím at lozí. Bohužel u nás je mnoho nástrah o co si stoupá a mohla by škaredě spadnout (neb jak si stoupne tak se hned otáčí a pouští se - jakoby frajerka uměla chodit - už nevím co s ní), že ji člověk opravdu musí být pořád za zadkem, aby se neudeřila. :unamused:
6. únor 2013 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Nechytat, to je jediná možnost, jak ji to naučit. Když si stoupne, lákat dolů, aby sama zkoušela bezpečně slézt.
7. únor 2013 v 00:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak to vypadá,že máme nespavce, nebo první dcera byla spáč :slight_smile: V tomhle věku Eli spala dopoledne min. 1 hod a odpoledne 2-3 hod a to spala i celou noc v tahu (20 hod - 6 hod). Julča se v noci budí jednou na kojení a dopoledne spí max 1 hod a odpoledne taky max 1hod. Až teď si uvědomuju, jak to bylo s Eli super....Ale každé dítě je jiné. Eli byla taková pomalejší a rozvážnější ve všem (celý tatínek), Julča je děsné šídlo - všude musí být, nic jí nesmí ujít. (ta je spíš po mně)..
7. únor 2013 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
A tak změna. Eliška je už druhý den u babičky a najednou spíme pěkně. ....Tak to vypadá, že má Julča lehké spaní a zbudí jí Eliščin rachot... Jsem si říkala, že spala pěkně, když chodila Eli do školky. Teď jsme marodili a doktorka prohlásila, že bych měla dát Eli do školky až v květnu. Říkala jsem jí, že bych si jí nechala doma měsíc, že víc asi nezvládnu...ona školku miluje..
7. únor 2013 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
poradna dnes 9690g, 76cm...pohybově dře to, ale jde to, odpovídá věku /spodní hranice těch dovedností/, sed jim bude stačit podle termínu co jsme dostali na rehabilitaci, tedy do 9,5měs..strava doporučen chleba s máslem, s lučinou /ještě nedám/, prá ne s taveňákem :dizzy_face: nejsem padlá na kokos, to nejíme nikdo /ale zas doktorka zástup, neví, třeba se setkala s mamkou dávající taveňáky a vysočinu :sunglasses: /...že pije méně Sunaru než má /4x120ml za den/ prý nevadí, má kaši + b.jogurt, nebo jinou mléčnou sváču. Dnešním dnem končím s kojením, bééé :frowning2: ale co se dá dělat...
7. únor 2013 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lv Teda, chleba s máslem bych nemohla dát ani kdybych chtěla. Nemáme ještě ani jeden zub, tak by to asi neukousla, když nemá čím... :grinning: A tomu že nemáš dávat taveňák se nedivím, znám spoustu maminek, která dávají taveňák dítěti do roka. Dokonce prý jeden dětský doktor doporučoval, když 6 měsíční mimčo nechtělo jíst mrkev, ať u tam dají trochu taveňáku.... :angry:
7. únor 2013 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek a asi mám ten chleba s máslem i posolit, néé? ať jí to chutná... :stuck_out_tongue_closed_eyes: to by tak odpovídalo tomu stravování s taveňákem :slight_smile: jelikož má zuby 4, tak už kouše, třeba piškotek na čtvrtky, nebo malý kostičky z chleba, zatím je měla suchy bez másla /ale jinak máslo používám, do kaší/. Je pravda, že to začala kousat jak jí vylezly zuby, i když to drtí dásinkama na boku..ale obědy mixuju, nějak ze setrvačnosti, musím zkusit kousky. Křupky z ruky žádná sláva, starší se po nich umlátila, téhle moc nejedou..a piškot nemůže vydolovat z dlaně, ještě ho drží celý zabalený, tak je akorát vzteklá, že jí to nejde..
7. únor 2013 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taveňák je blbost kvůli tavícím solím, které narušují hospodaření těla se sodíkem, o obsahu soli ani nemluvě.
Někde jsem četla, že lučina má míň soli než žervé, ale co je na tom pravdy, to nevím.
Chleba s máslem na kostičky jsem párkrát dala, ale nejvíc ji baví s tím zkoušet gravitaci - vždycky dopadne tou namazanou stranou dolů, i tyhle mrňavé kostičky :angry:
Já dělám takové dětské varianty svého jídla, které si bere rukama + rozmixovanou zeleninku.krmím lžičkou.
Takže dnes třeba těstoviny se zeleninou a lososem s trochou rozpuštěné mozzarelly, žádná sůl, jen bazalka :dizzy_face:, dost ji zaujala i palačinka (bez mléka, namazaná přesnídávkou).

Dneska jí vyrazil třetí zub. Ale s kousáním má stejně smůlu, je to dvojka nahoře, má dole dvě jedničky, takže nejsou naproti sobě, vypadá to dost legračně :sweat_smile:
7. únor 2013 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lv Taky jsem zkoušela dát křupku. Julča zkoušela dopady na zem. Nejhorší bude, až zjistí, že pes sebere vše, co přistane na zemi. Eliška se tím děsně bavila, když už se docela zasytila, tak pomalu házela vše na zem a bavila se tím, jak Brita vše urychleně sbírá. ....do té doby jsem netušila, co pes všechno sežere, ale na druhou stranu, uklidila vše beze zbytku.....Momentálně je pes pro Julču to nejzajímavější objekt v celém domě, ještě že může jen na chodbu a do kuchyně...
8. únor 2013 v 05:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak malá baští křupky o sto šest. Kdyby mohla tak sní celý pytlík. Chlebík s Lučinou má téměř každou snídani a k tomu čajík. Dneska odpoledne byla umrčená a nechtěla nic jíst, tak jsem ji vrazila rohlík a celý ho rozžužlala a rozkousala a byl klid. Je poslední dobou lítostivá...už aby ty horní jedničky vylezli, má pusinku hodně nateklou už asi 14 dnů a zoubky pořád nikde.Takhle u prvních nemrčela. My jdeme do poradny 20. a jsem zvědavá, taky budeme pořádný metráček (dneska jsem ji orientačně vážila a má 9,3kg - neustále přibíráme 0,5kg měsíčně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Skromný dotaz, kolik mléka má vypít za den (24 hodin) 8-mi měsíční dítko? Dáváte už i jogurty na svačinku?
8. únor 2013 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj. moc se omlouvám, že vám sem píšu takovou kravinu, ale jsem tu poprvé a dost to spěchá.. jsem 2 měsíce po porodu. momentálně mám druhou ms, při které jsem začala brát ha. ms jsem mívala max 5 dní a celkem slabou, teť už je to ale 8 dní a pořád dost silná, může to být po porodu? nebo novou ha? prosím poraďte.. mám se něčeho obávat? díky
8. únor 2013 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myyysssa Neboj, do pondělka nevykrvácíš a ráno si zavoláš svému gyndaři :wink:
Samozřejmě to můžou být ještě očistky. Nebo se po porodu a očistcích objeví jedna silná menstruace a pokud kojíš, tak další nepřijde několik měsíců. Jak je těl ovlivněno HA po porodu nemám páru.
8. únor 2013 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila díky :slight_smile: očistky mám už měsíc za sebou a nekojím.. asi faskt jen zbytečně plaším.. :wink:
9. únor 2013 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi s tím kolik mlíka - na krabici sunaru i nestlé psaly 210ml 3-4denně..bílý jogurt dávám, prvně ho nechtěla, dávila, i lžičky v kaši poznala, zkusila jsem za týden a dá si, ale s jabkem, nebo s kaší tak napůl namíchané..
11. únor 2013 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lv díky už jsem si našla, že minimálně aspoň 500ml denně. :wink:
11. únor 2013 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi tak to si dá malá asi míň, no možná když započtu jako mlíko i kaši..
12. únor 2013 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak hlásím naše pokroky :slight_smile: sedí, leze po 4 , když se mu chce a začal si i stoupat :slight_smile:, 2 zuby jsou na světě a rýma se stále drží :frowning2: už snad měsíc :frowning2:

koukala jsem, že řešíte křupky- ty u nás taky chroustá o sto 6 a jogurty taky dáváme :slight_smile: (ted jsem teda dala pauzu kvůli tý rýmě)
12. únor 2013 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslíte, že má smysl, abych dávala Julče křupky,když nemá ještě zuby? Že by to jen tak žužlala dásněmi.
12. únor 2013 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek