• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@betysek Zkus a uvidíš. Mayu křupky nijak nezaujaly.

U nás se konečně leze dopředu, sedí, máme tři a půl zubu (už prosvítá, jen proříznout) a má neskutečnou radost z hudby - sedne si a bouchá o sebe škeblemi, kostkami nebo čímkoliv.
Jogurty nedávám, držím se teorie vyhýbat se přes zimu mléčným výrobkům - starší to potvrzuje a nevezme ani lžičku jogurtu, ačkoliv v létě mi vypila půllitrový kefír, na který jsem se těšila :grinning:
12. únor 2013 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila Tak hudba u nás taky jede, nejlepší je bouchat do plastové krabičky mastičkou na zadeček. Jinak objevila, že se dají věci hodit na zem - gravitace funguje. Starší těžko vyvrátím její teorii, že to dělá proto, že už si s hračkami nechce hrát. Odmítá jí je podávat.... :grinning: Zatím co Julča se tím skvěle baví. Zatím moc nesedíme, sice si sedne, ale přidržuje se jednou rukou čehokoliv, co je poblíž...
Na té tvé teorii něco bude, starší teď taky nechce skoro žádné mléčné výrobky, i když v létě klidně vypije na posezení litrové acidofilní mléko...
12. únor 2013 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv Verunka taky vypije méně to určitě (150 v noci 180 před spaním a tak 150 v kaši - ale to vyjmečně) někdy místo kaše 120 z lahvičky.
12. únor 2013 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme se konečně rozpapali. Sice to musí být všude neb každý kousíček a kapička musí projít ručičkama, ale to se snad někdy odnaučí.
Krásně si stoupáme o cokoliv (však těch "boulí" co máme z toho že se bezhlavě po stoupnutí pouštíme a otáčíme do prostoru), lezeme jak o život (od té doby co s ní odmítám chodit za ručičku) a máme dva zoubky (horní dva se tlačí už měsíc a zatím nic). Hačnout si hačneme na všechny strany a ze všech úhlů.
Nemáme rádi cuketu a syrovou zeleninu a ovoce (krom mrkve, tu okusujeme kdykoliv a jakkoliv), krupek bychom snědli na kila, ale pak nám nejde kakat takže maminka omezuje, milujeme jahodovou přesnídávku a lození do schodů (nechápu jak se to ta mrška naučila). Na snídani papáme chlebíček s máslem (někdy lučinou) a tak 3dcl čajíku.
Dopoledne už spinkáme max. 15 minut a po obědě cca 2 hodiny. Jinak se pořád v noci budíme na mlíčko, ale naštěstí už jen jednou, ale i tak aspoň dvakrát za noc musíme uspávat jak se budí z toho, že má rýmu (@evelp taky už snad měsíc).
Už nám chybí se jenom "rozmluvit" :wink:
12. únor 2013 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@betysek my je dávali taky, když ještě neměl zoubky- kupuju je v globusu a rozpouští se slinama :slight_smile:
12. únor 2013 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila proč by se neměli mléčné výrobky v zimě?
12. únor 2013 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi co dáváte na rýmu?
12. únor 2013 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp dáváme Vincentku a na noc Fenistil kapky jinak na rýmu asi není nic
12. únor 2013 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp @lidi - jestli máte vleklou rýmu, možná by stálo za to zauvažovat nad lokálními atb, předepíše dr. Zmiňuji to jako možnost, protože někdy je ta rýma pro prťousky dost vyčerpávající.

@evelp Je to takové "lidové moudro", že některé potraviny "zahřívají" a jiné "ochlazují" organismus a proto by se mělo uvážlivě volit, co jíš. Když v zimě jíš moc ochlazujících, snadněji nastydneš, nebo se třeba protáhne rýma. Naopak prohřívací potraviny se doporučují více v zimě.
"Chladící" jsou třeba citrusy, citrusové džusy, okurky, melouny, jogurty
"Zahřívací" jsou luštěniny, cibule, oříšky (oříšky v medu - to se prodává na vánočních trzích)
Ve stravování je dobré se držet toho, co zrovna roste nebo je přirozeně k mání, takže na zimu vychází právě obilí, oříšky, dýně, kořenová zelenina, jablka.
Význam mléčných výrobků se dost přeceňuje. Obsahují sice vápník, ale je pro tělo dost obtížně získatelný. Navíc velkou spotřebou kravského mléka si pravděpodobně způsobujeme některé civilizační nemoci - atopický ekzém, alergie. Když je člověk "nalomený", tak mléko hodně zahleňuje, takže právě při rýmě je lepší se ho vyvarovat.
Právě děti na to mají "čuch", jsou ještě nezkažené a poznají, co je pro ně dobré. Ty moje nechtějí v zimě banány, rajčata, okurky, ačkoliv v létě jsou živé jen ze zeleniny a ovoce. A nechtějí ani jogurty.
12. únor 2013 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila asi už jsi to tu dříve psala a možná jsem se už i ptala...:grinning: co jsi dělala za práci?
12. únor 2013 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Nic :grinning:
Studovala jsem vinařskou zemědělku a nedodělala, neb mám děti. Dělala jsem asi rok práce na vinici a rok servírku. Ale ráda nasávám informace, snažím se nezakrnět.
12. únor 2013 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila to bys měla přijet vysvětlit našemu Jonášovi, který je v poslední době ochoten pozřít snad jen lipánek :grinning: :unamused:
Včera poradna, ten náš tlusťoch má už 11 kilo a 76 cm :grinning: za chvíli dožene bráchu....
13. únor 2013 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka To je obřík!!! Já mu nic vysvětlovat nebudu, ať to jí, když mu chutná. Já to jen nedávám těm svým. Protože otevřít jogurt, když Lele sní půl lžičky, je vyloženě mrhání.
13. únor 2013 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila jako fakt... koupila jsem mu úžasnej fusak, který má být do tří let a on je mu knop už v 7 měsících!
13. únor 2013 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka Jejej,to je fakt obřík. Eliška měla v 10 měsících 10 kg a myslela jsem si, jaký je to macek... S Julčou jdeme do poradny až za měsíc... Myslím, že bude mít tak max 8,5 kg.
13. únor 2013 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám celkem problém s Julčou v kočárku. Nikdy tam moc nespala a teď jak začala lézt, tak jak se probudí, tak s sebou pořád jen šije a snaží se převracet na bříško a vzteká se, že jí to nejde. Nechci ji vozit ještě v sedě, když pořádně sama nesedí. Sice si sedne,ale musí se přidržovat jednou rukou. Mám sice Manducu, ale zase má trochu rýmu, tak nevím, jestli by to bylo dobré, ale aspoň by měla trochu rozhled.....
13. únor 2013 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
‎8 měsíční skóre : 1010g a 74 cm, hlavička 45 cm :slight_smile:
13. únor 2013 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@betysek Ale v manduce se hřejete navzájem -- nošení pod bundou - to je spíš lepší než kočár (já zastánce nošení)
13. únor 2013 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp samozřejmě to má být 10kg a 10g :grinning:
13. únor 2013 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Asi přesedláme na Manducu. Kupovala jsem ji, až když Julče byly 4 měsíce a dlouho si nemohla zvyknout, doteď jsem nosila jen doma. Dneska jsme vyrazily do školky s Manducou a super. Tak budeme teď nosit víc....
14. únor 2013 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Křupky měly úspěch, naše malá bezzubka se po nich může utlouct, zatím zkusila kukuřičné a rýžovo-kukuřičné.
18. únor 2013 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak co dělají ti vaši bobánci? Je tu mrtvo...
Dneska jsem objevila v tescu látkovky bambino mio v akční zaváděcí ceně, tak jsem hned přihodila do košíku a už se suší, těším se na zítřek, až vyzkouším.
Malá se rozlezla, je legrační, vypadá jako hračka na klíček :dizzy_face:
18. únor 2013 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Gratulace k super kupu!
Naši bobánci rýmují, takže je mám doma oba moooc toužím po chvilince pro sebe, alespoň na WC :wink: Taťka je sedm dní v týdnu v práci a někdy tam i spí :confounded: Náš píďa se včera na úřadě na lavici postavil! Na můj vkus trošku brzy. Sice se dostane všude, ale ještě neleze po všech čtyřech. Dokud se pohybuje v leže, tak zvládám, ale až bude všude jen stát..... Jinak stále jen dva zuby dole, ohromná radost z plavání a dobrá chuť k jídlu.
Kojení už se stalo pro mě utrpením a konečně vzal prcek na milost mléko z lahve, hurá! Jinak hmotnost už zřejmě 10kg a délka něco přes 70 cm. V poradně jsme už dlouho nebyli a zatím ani díky rýmě nepůjdeme, čeká nás další očkování.
Taky už z domova něco málo pracuju, díky šéfe!
19. únor 2013 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem se před chvílí taky schovala na wc, protože větší má den, kdy slyším "mámo" každou druhou minutu a už nějak nemůžu - a to je teprve dopoledne...
Maya si poprvé stoupla v sobotu. Ale co pamatuju na Leušku, od stoupání k chůzi to trvalo ještě půl roku. Ona lezla strašně rychle, takže to pro ni bylo výhodnější než obcházení nábytku.
19. únor 2013 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
5 zubů, a počítám při tom dnešním řevu, že jich do zítra bude mít plnou pusu..s kojením jsem sekla přesně na den v 8.měs, jí to snad ani pnepřišlo, jen vypije málo cca 120ml a někdy ani to ne, vynechala pití v noci, tak už asi tak nebude přibírat /9,7kg a 74cm/..je na čtyřech, leze dozadu /dnes tak 2 posuny dopředu :slight_smile: /, sedá si ze čtyřech..křupky nic moc, už jezdíme ve sporťáku, protože se nevešla s fusakem do hlubokýho..radost mám, že je zdravá, myslím chřipajzny apod. a taky vadný postavení nožiček+konec cvičení vojtovky před 3týdny.
19. únor 2013 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila takže dneska se řvalo všude.. :confused:
19. únor 2013 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
A taky se přes den proti standardu nespalo :unamused: Dle žužlání všeho, by měly vylézt i stoličky!
19. únor 2013 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila kolik je zaváděcí cena?
19. únor 2013 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv jak jsi docílila, že vynechala krmení v noci???? já už bych asi jinak taky nekojila, 1-2x denně a jinak noc- do 3 cca je to dobrý, ale pak se hrozně budí- po 1-2 hodikách
19. únor 2013 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek