• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
Julča má 2 zuby. Kupodivu jako duhý vyrazil špičák nahoře. Jinak už leze jako draka docela pěkně sedí. Už říká baba, papa a mama. Tatínek ji učil papa celý minulý víkend, tak ře když jí, tak si u toho pořád povídá papa.
28. únor 2013 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už máme 5. zub. dvojka vlevo dole je na světě a vpravo už taky začíná svítit :wink:
28. únor 2013 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek špičák? to je dobrý, celkem úsměvná představa..Evelka má dvojky nahoře, tak je to srandovní../teda už i jednu jedničku, kousínek/..hezky mluví, Julinka..já pořád nevím, jestli mammm jsem já, tata je otec, dede určitě není prarodič a o baba taky pochybuju :slight_smile:..
28. únor 2013 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv no, baba asi odposlouchala od mluvicí panenky od Eli ta porad vyklada a ba, a ba... :grinning: Mama ji ucim celkem intenzivne a myslim, ze to docela jde, prtoze jak se probudi, tak se postavi a hned zacne mama, mama, dokud nepřiju. Jinak to neříká....Eliška jako první říkala tata a to asi proto, že jsem pořád říkala, tata přijde brzy domu, tata přišel a pod. Máma jsem ji vlastně ze začátku vůbec neučila... tak jsem si to teď chtěla vynahradit...
28. únor 2013 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek jasně, maminka učit, tak je to správně! Starší taky jela táta táta..ale jo, to mammm budu já, protože když řve tak se na mě sápe a dělá mááámmm...no žvatle pořád, ale zatím nějak beze smyslu..zatím teda žádný nacvičený repertoár jako paci paci /to se chechtá/, pápá, nebo jak je veliká nehrozí..jedině mi pořád dokola dáva kousátko do pusy, a já dělám pejska, jakože vrčím a třepu s kousátkem, to se jí líbí a chce pořád dokola..magor festival hadra
28. únor 2013 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak už máme taky opět rýmu a k tomu skoro 39 horečku. :frowning2: A to byla Eli jen v pátek dopoledne ve školce a v pondělí už pěkná rýma a druhý den kašel. Eli je bez teploty, ale Julča si to má zase komplet... :cry:
1. bře 2013 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv to mi dělá taky, nejdřív to dělal jen v noci , že brečel maaaamamamamaaaaaaaaa a ted už i přes den :grinning: dřív to bylo samé tatatata, teď už to poctivě střídá, prďolka :slight_smile:
1. bře 2013 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky ...tak jsme cerven 2012 - mam dotaz ...tem kdo deticky spi v noci non stop nahrazujete pres den nocni mliko ? My mely nocni mlicko 1x za noc ale uz skoro mesic spi non stop / od 20h - 7:30 /a prijde me jestli ji nebude ta davka chybet?.../ nijak ale nestrada co se tyka jidla a mliko ma rada a davam ji i cajik/...vazime necelych 9kg a merime 75cm/
1. bře 2013 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yildiz závidíííém! jak se ti to povedlo? :grinning:
1. bře 2013 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp sama od sebe ...musim rici tedy, ze co se tyka jidla a spani rozhodne si nemuzu stezovat ! Zlate dite ...zatim :wink: ../ a to me spi jeste 3x denne
1. bře 2013 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yildiz ahoj..noční mlíčko nenahrazuju, Evelínka by si ho nedala..má kaši v 17h a pak si někdy dá mlíko ve 22h /ale jen 90ml trdlinda/ a pak až v 5h ráno..někdy je tedy 12h bez jídla, pití..a nebudí se, že bych jí dala aspoň čaj.
2. bře 2013 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
diky moc ...tak nejak prave nenahrazuji..my davame kasi kolem 20h /220ml/ a pak az v pul 8 - 8h podle toho jak vstane ... to vypije 240ml mlicka a pak ke svace to same + ovoce + presnidavka + jogurt a jeste ma 100-150ml caje pres den...tak si myslim ze asi tekutin ma dost...tak jim to asi neva tech 12h jinak by se asi prihlasily :slight_smile:
2. bře 2013 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak - když sami nechtějí, tak tu velkou pauzu asi vydrží a není třeba se tím zabývat.
Maya má dolní jedničky a horní dvojky, vypadá srandovně ještě když dělá ksichtíky - to má po tátovi. A rýma ji slezla do krku, že v ní chrčí a píská, ale nedusí se a nemá horečky, tak to neřeším. Jen v noci kašlala, zvedla jsem ji a celou mě poblinkala - rameno, záda, vlasy... A jí se ulevilo a spala dál jak andělík :grinning:
2. bře 2013 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yildiz tolik mlíčka? to u nás tak 120ml maximálně..spíš 90ml, víc prostě nechce. Kdyby bylo po jejím, asi by si nedala mlíko vůbec, opice.
@cervena_vila moje holky měly prně dvojky nahoře + jedničky dole, prý po mě, je to strašně srandovní, upírky. Zablitá jsem byla též, ve čtvrtek, ale od té starší, taky pecka, měla v tom vymáchaný ty svoje dlouhý vlasy.
2. bře 2013 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky zkusily jste už některá příkrm s rajčetem? Paprikou? jaké bylinky dáváte na ochucení?
2. bře 2013 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
rajce jooo a dobry ...paprika taky ... bylinky jsem zatim moc nezkousela :slight_smile:
2. bře 2013 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv no jooo tolik mlicka ..ona je desnej zrout ....je fakt , ze s jakymkoliv jidlem a cimkoliv k jidlu nemam sebemensi problem sni uplne vse co ji dam :slight_smile: a mlicko vypada, ze chutna !!! :grinning: / treba ji to staci ..a nebo ma nejaky obdobi treba ze ji malo , taky jsme chvili tohle meli ..ze nedala celou davku /
2. bře 2013 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv papriku syrovou na žužlání, rajčata jí nechutnají, ale měla rajčatovou omáčku k těstovinám, kde bal i česnek a bazalka.
3. bře 2013 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila díky!
3. bře 2013 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv ale samozřejmě žádné koření nepotřebují, první dcera vydržela do roka na mrkvi, bramboru a brokolici, moc na to jídlo nebyla a není, přesto se dnes nevyhýbá novinkám (na slávky řekla „hm, docela dobrý, mami”:grinning: ). Mě vůbec nebaví kreativně vařit, důelám to jen z povinnosti, tak si to co nejvíc zjednodušuji, pokud možno jen jedno jídlo, co se lehce diferencuje pro všechny. Manžel si to zasype solí a pepřem, Lejka zaleje kečupem, Mayince to nakrájím...
3. bře 2013 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila už maličké jídlo jenom nakrájíš, jo? Já pořád mixuju, sice trošku víc na hrubo, ale vidličkou rozmačkaný jí moc ještě nejede..
jinak po kontrole virozy prý už jsou obě dobrý, kašlat můžou klidně i měsíc, dva, no chcrchlají obě hrozně. Ptala jsem se na ten bojkot mlíka, protože drahoušek už ho teď odmítá úplně, tak prý nemusí, ať to zkusím za měsíc zavést /prý má bílkoviny z masa, z mléčných výrobků a stačí to/.
4. bře 2013 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv Já tedy mačkám vidličkou hned od začátku, nemixovala jsem vůbec ani u první dcery. Eli už přestává kašlat, Julča se rozkašlala včera....Tak uvidíme. Tak nevím, jestli mám dávat Eli do školky nebo ne. Jeden den ve školce nás stohjí obvykle min. týden marodění.....Asi počkám, až bude lepší počasí....
4. bře 2013 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lv Maya je taková - ona chce být velká. Mixuju něco, třeba mrkev nebo řepu. Ona má nejradši jídlo, co může jíst sama. Vzniká nám pak takový paradox, že větší krmím (mami motej mi špagety) a malá se krmí sama.
4. bře 2013 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Já se zblázním, tak ta naše rebelka dnes chodila s babičkou za ruce a když jsem na ni zavolala tak se ke mě "rozběhla", že babi ani nestačila a i když se ji malá vysmekla tak další dva kroky udělala bez držení, tak jsme to zkusili znovu, tentokráte ji nalákat a opravdu dva kroky udělala zase sama. To snad ani není možné (asi přeháním, ale je to první dítko a u všeho co udělá poprvé jsem jako bych vyhrála loterii :grinning: ).
4. bře 2013 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@lidi To je super! Myslím, že jsi vyhrála loterii i tady :grinning:
(Si neodpustím: pokud už stojí a ťape a dělá to víc, než lezení, měla by mít botičky - kotníkové, s měkkou a ohebnou podešví a pevnou patou. Botičky jsem vždycky řešila hodně a na první krůčky jsem měla moc ráda "Fare první krůčky" a "Pegres capáčky", ale je víc atestovaných českých značek, co dělá dobré boty, třeba ještě Jonap. Pro děti, co ještě hodně lezou jsou prý dobré botičky Biomecanics, ale neviděla jsem je na živo, Bačkůrky nebrat. A za ruce nevodit :sweat_smile: protože je při téhlé asistované chůzi dítě většinou prověšené, klade nohy na vnější klenbu nebo na špičky a může si to tak blbě zafixovat.)
5. bře 2013 v 00:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila Děkuji za radu. Zatím máme kotníčkové bačkůrky, protože zatím ještě hodně lozí a nikde jsem žádné botičky neobjevila. Ale na tvou radu jsem přes vyhledavač objevila i takové co jsou funkční a krásné. Teď už jen abych trefila "velikost" :wink:
Za ručičku vodíme (tedy babička a nedá si říct, že to nemá dělat a malá tak neustále na špičku našlapuje), snad se to brzy odnaučí. Dneska sama stále půl minuty v prostoru a "hrála" si s malým válečkem a pak udělala dva kroky. :wink: Snad jsme na dobré cestě.
5. bře 2013 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Ono se říká, že má být nadměrek centimetr až centimetr a půl, ale tyhle malí choďáci právě musí mít menší, jinak o ty boty zakopávají. Takže moje Lea měla na první botky nadměrek asi pět milimetrů - ale moc dlouho jí nevydržely, teď jsem je ze zvědavosti vytáhla ze skříně a mají jen černé špičky od lezení, jinak jsou jak nové. Ty další už orvala víc.

Dětské boty by měl člověk ohnout dvěma prsty - aby bylo jasné, že je děti prošlápnou.
Bačkůrky většinou nemají pevnou oporu paty. Výjimka jsou snad DPK, ty jsou lepší. Ale třeba Fare, co má super boty, má bačkůrky strašně široké, takže vůbec nedrží nohu pevně. Ty jsem koupila přes internet... No a mám je do teď někde na půdě... Žádnou buřtonožku v okolí nemám, že bych je darovala.
5. bře 2013 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi Jsi přímo z Brna? Dobrá prodejna dětských botiček je http://www.zirafka.com/kde-nas-najdete
Byla jsem tam ale už asi před 2 lety, ale přístup fakt super. Změří automaticky nožku dítěte a pak i přeměří botu, aby vše odpovídalo...Byla jsem moc spokojená...Já jsem Elišce dlouho kupovala místo bačkorek sandalky Sante. Jinak Julča už pevně sedí, rychle leze, ale na chůzi to tedy zatím nevypadá, obcházení nábytku to jo,ale stejně pořád spíš leze.....
5. bře 2013 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila mě máma zrovna nedávno říkala, že já jsem byla taková, že mě nemohla krmit, všechno jsem chtěla sama a že jí jednoho dne došli nervy, tak dala na zem igelit, jídlo přede mě a stála o 3 metry dál a dívala se :grinning: :grinning: asi to budu muset brzo provést sama, malej mi začal dělat někdy u jídla takové divné pohyby, jak kdyby byl nafrčenej, hrozně u toho háže rukama, nohama někam běží a pod .. :grinning: všechno chce do ruky
5. bře 2013 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi no to je úúúúžasnýýýý!!!!! Mě začal dělat ted pár pokusů kolem ohrádky, ale já to nerada vidim, vím, že ho musim nechat rozvíjet se, ale pořád padá a většinou na hlavu a dá si o roh té ohrádky. dneska to udělal asi 3x až jsem se bála, jestli někam nejet na kontrolu, protože od té doby pořád plakal, resp. poplakával a po odpoledním spánku měl pul hodiny histerický záchvat a já ne a ne ho uklidnit, nic nezabíralo, pořád jsem ho kontrolovala, koukala na očka a tak...tak snad to bude dobrý
5. bře 2013 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek