• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@yildiz Zrcadlo taky milujeme. Už přesně ví, kde je jaké zrcadlo a hned se k němu natahuje, když ji nesu kolem. Chce se podívat co nejblíže, sáhnout si a taky se šíleně řehta....
30. bře 2013 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@yildiz Jakápak klasika? Máš nějaké vzdělané dítě, ne? :grinning:
Moje teda nemluví.
Dneska mě napadlo, že bych s ní mohla začít znakovat, protože sama od sebe zdraví lidi máváním, takže jsem začala používat jednoduchý znak pro jídlo a uvidíme, jestli se ho naučí.
Zubní zpravodajství: Proříznutý sedmý.
Zdravotní stav: Duo nudlato. My máme rýmu snad každý týden. Jedna skončí, dva tři dny klid, druhá začne. Chtěla jsem dát starší do školky, ale vzdala jsem to, až někdy na jaře se optám, jestli mají místo. Nebudu ji přeci dávat do školky, aby jí učitelky utíraly nudle.
30. bře 2013 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila - no nevim zda vzdelane :grinning: -ale ty zviratka mame doma a Tynka je ma moc rada :grinning:
31. bře 2013 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yildiz Maya je z koček taky nadšená, ale neříká jim čiči :slight_smile:
31. bře 2013 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila -Mayi, Tyna taky nerika a nevola na zviratka..ale proste se ji libi nejvic papousek a asi i slovo Pepa a ono je to hodne pouzivane slovo tady :grinning: takze to proste slysi x-krat denne a rekla Pepa.. :grinning: na tom neni nic spatneho :grinning: ne ? a nepsala jsem ze mluvi....proste zvatla ale par slov uz pouzije...kazde dite je jine ..ja treba nemluvila do 3let :grinning: nechtelo se mi....
31. bře 2013 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yildiz To je čistá chvála, jestli to znelo nějak jinak. Moje jen houká, slabiky neříká.
31. bře 2013 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila neee v pohode ..byl tam ":grinning:" takze jsem to pochopila.... nebooj :slight_smile:
31. bře 2013 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Proc s nama tak strasne mava ten nas malej???Poradi nekdo usínaní bez hysteraku??????Dekuji moc:slight_smile:
31. bře 2013 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pitrson Pár tipů:
Hysterák - přetažené dítě - uspávat dřív
Je málo unavený - zkusit ho nechat déle :sweat_smile: (to jsou rady, co?)
Delší přípravná fáze - ztlumit světla a zvuky, pomazlit, pohoupat, pohádka
Neumí usínat sám - být s nim, uspat ho třeba vleže na hrudi jako malé miminečko

Moje Maya nemá trpělivost na usínání, vždycky si lehne, za chvilku zjistí, že nespí, posadí se, já ji položím, za chvilku se zase posadí - neřve u toho, ale zabere to dost času.
2. dub 2013 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
:grinning: cervena_vila dekuji za rady :wink: prijde mi ze je kapku vycuranej zkousi co muze....jj deti
3. dub 2013 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, malej celej víkend měl horečky 40, má teda virosu, takže s tím je to asi spojený, ale teď už je 2. den bez teplot a hrozně se mi osypal na hlavičce, má teda malinko i na tělíčku, ale jen trošku, hlavně ta hlavička. tak mě napadla ta 5. nemoc, ale kámoška, co ji měla na to koukala a říkala, že to tak nevypadá. nevíte, co by to mohlo být?
3. dub 2013 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila u nás říká Beník kočkám kiki, čiči mu nejde :grinning: ale jen je vidí, peláší za nima a tahá za co může :slight_smile: dělal to teda i u morčete, ale to dnes ráno bohužel zemřelo :frowning2:
3. dub 2013 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jak jste na tom s nočníkama, maminy?
3. dub 2013 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Já nočník používám na kakání, protože od narození se snažíme o bezplenkovku. U klasického plenkáče jen na to tak rok ještě čas...
3. dub 2013 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila my to sem tam zkoušeli, pak jsem to nechala být a dneska jsem to zkusila zas a povedlo se jak kakání, tak čurání, mam z něj radost :grinning: ale myslím, že jsem jen ušetřila plínku, že on to ještě moc nechápe..
3. dub 2013 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Já taky posazuju jen na základě nepřítomného zamyšleného pohledu - to bleskově svlíkám a letím s ní nad umyvadlo nebo na nočník. Jedno období chodila pravidelně po obídku - to byl veget, posadila jsem ji, dala do ruky hračku a za chvilku hotovo.
3. dub 2013 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila já jak prdlá jsem mu u toho zpívala čurulululu a pod :grinning:, ale povedlo se
3. dub 2013 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte, tak nam se dari tak z 95% kakat do nocniku a curani kdyz chytnu prvni tak se pak docela dari cely den, ale jak ne , tak se moc nedari. Rozumy jsem pobrala tady na foru o bezplenkovce a taky pouzivame latkove plinky, tak jsem se snazila co nejdrive o kakani mimo plinku... :slight_smile:.
Jinak nas repertoar: paci paci sam udelal tak dvakrat, kdyz mu drzim rucky a delam to ja tak pleska pekne, ostatni varila a jak je velky vubec :frowning2:. Ale zase docela povida, rika tata, baba, mama, kaka a gaga. Zuby nam rostou ted dva naraz, prvni dva. Jidlo papame taky spis mixovane, ale jestli mixuju, tak nahrubo, nekdy mackam, jak kdy, ale do hladka uz to nedelam nikdy. Sice jde pak videt ze ma v hovinku kousky ale tak snad to nejak nevadi. Nebo jo?
A uspavani u nas probiha na rukach :frowning2:, protoze jinak v postylce proste stoji. Jo a s tim stanim, jednou uz nam vydrzel stat sam bez drzeni asi tak 20 sekund :slight_smile:. A kdyz mu dam misu od pradla dnem nahoru tak se drzi a chodi za ni ale je to srandovni jak se mu jeste ty nozky pletou :D
3. dub 2013 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evelp Starší dcera kadila od 12 měsíců jen na nočníku, ale u Julči to asi nehrozí, je děsné šídlo a myslím, že bude problém ji na nočníku udržet. Starší dostala do ruky hračku a seděla jak přibitá. Julča pořád za něčím leze nebo šplhá, ale nevydrží moc dlouho na jednom místě. to by musela být super zajímává věc....S okoukanou hračkou ani náhodou....
4. dub 2013 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek to je u nás taky a když už sedí, tak po chvilince začne brečet, že ho to tlačí a začně si stoupat
4. dub 2013 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
kruciš to abych našla nočník..jak to tady čtu..obávám se, že bude pouze lítat s holou řiťkou..teda lítat, lézt. Stojí s oporou, sem tam malinkej úkrok, ale žádný obcházení nábytku, to vůbec.
4. dub 2013 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
No musím Ondru na tom nočníku trošku přidržovat, aby z toho neutekl :grinning:, ale v pohodě není to nijak strašné, nebrečí ani nic. Já si totiž myslím, že už přišel na to, že je lepší kakat do nočníku než pod sebe do plenky.
4. dub 2013 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp tak kup jiný - jsou i nočníky bez ostrých hran, přeci jen na něm bude trávit dost času...
4. dub 2013 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila taky jsem nad tim přemýšlela, kamarádka měla stejný problém, ale ani obyčejnější nočník nezabral, chtěla sedět zase spíš na tom ostrém, tak nevím...no těch pár kaček za něj ráda obětuju a uvidíme
5. dub 2013 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
poradna v 10měs 10.575g, 77cm (se mi to nezdá, řvala, myslím, že má víc..musím přeměřiti)..6zubů.
8. dub 2013 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak malá se nočníku bojí jako čert kříže....když ho vidí tak to jde, ale když sundám plenku a zkusím posadit tak šílený řev a hned leze dolů...zkouším už měsíc vždy jednou týdně ale zatím prostě nechce :unamused:
12. dub 2013 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi a netlačí jí to? malej mi na něm ze začátku taky šíleně ječel, teď už to jakž takž jde, ale jen chvilku
12. dub 2013 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp myslím, že ne, je to už druhý nočník co jsem koupila má široké kraje a oblé hrany, takže si myslím, že ji to tlačit nemůže aspoň myslím
13. dub 2013 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv No, jsem zvědavá, kolik bude mít ve 12 měsících. Byla bych ráda, kdyby měla kolem 10kg. Teď baští jak otesánek a už se pěkně zakulacuje a hlavně už jsme delší dobu zdravé. Starší sice byla minulý týden 3 dny ve školce a trochu začíná pokašlávat, ale snad to podchytíme v začátku. Konečně už to vypadá na jaro, tak snad už bude s nemocemi konec.
15. dub 2013 v 06:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek no já taky, starší ségru předběhla o 1,3kg a 3cm..a cpe se strašně, pořád hamhamham..u nás taky začla starší kašlat a díkybohu se to za 2dny se sirupem zlepšilo..rýmu měly obě 14dní, hrozný..jo jak je hezky, to je super, myslím že už to opravdu chybělo ven..dneska jdeme na výlet do lesa..
15. dub 2013 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek