• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@lv My to máme právě obráceně. Starší byla takový velký obřík. JUlča měla v 9 měsících 7,5 kg a starší měla 7,5 kg ve 4 měsících a v roce měla 12 kg...
15. dub 2013 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dnešní poradna v 10m a 1t - 9,97kg a 75cm. Pochvala za akčnost, zubů aktuálně venku pět a další tři na cestě. Dostal pigáro a zatím tu vesele leze jak o závod. Právě se mi dere na externí disk :wink:
18. dub 2013 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnešní poradna 9,6kg (za poslední měsíc dle mých osobních zápisků z domácího vážení jsme nepřibrali) a 74cm. Poprvé jsme v poradně neplakali, jsem na malou hrdá. Jinak už nechceme být vůbec v kočárku ... max. deset minut a hurá na zem po svých...sice ještě trošku občas s oporou, ale snad už budem brzy běhat a golfáč nebudu muset kupovat :wink:
18. dub 2013 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
My taky dnes poradna, 9,88kg, 77cm. Doktorka zástup se ptala, zda už se při obcházení nábytku pouští, sestřička jí připomněla, že Maye není rok, ale deset měsíců :grinning: Doktorka měla na bílém tričku velkou berušku, Lea z toho byla úplně paf, to by měli zavést na všechny bílé pláště :dizzy_face:

V tom horku mi Maya dopoledne nespí, všechno ji zajímá. Odpadne až po obědě. Ach jo, že já mám nespavé děti! Večer chodí taky spát, až když se začne stmívat. Není divu, že doma nic nestíhám,
18. dub 2013 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@cervena_vila nespavá byla Apolenka jako mimino, to bylo hrozný, spala 20min 1x denně a přetažením pořád řvala...u mě platí, že druhý miminko je za odměnu, i když teď už Evelínka nespí 3x denně, ale teď ráno hodinku a kolem 14h hodinku..
už neudělám taky ani prd, protože Evel je všude a lumpačí...
doktorka a sestry mají šité blůzky s potiskem, někdy auta, někdy zvířátka a je pravda, že se asi děcka bojí míň, ovšem E má trauma z rehabilitace, takže jakmile ji svlíkám do naha, chytne amok a řveee šíleně..
19. dub 2013 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás máme "klíštěcí" období, pořád samé mamamama a běda, jak vidí někoho cizího...nikdy to nedělal a dělá to i známým obličejům- jako třeba tatínkovi :grinning: prostě jenom maminka...nevíte, jak dlouho takové období trvá?
23. dub 2013 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Tohle období předchází "rozchození". Je to tak správné. Vybuduje si vlastní ochranu před tím, aby ti bezmyšlenkovitě uprchl "do pralesa". Až se naučí sám chodit, bude se postupně pouštět tvých sukní. Vždycky se zase vrátí načerpat jistotu, že tam pro něj jsi a zase zkusí o krůček dále.

U nás to zatím není, Maya je spokojená kdekoliv u velké smečky. Sedí a hraje si. Ale jak jsem poblíž, pověsí se na mě a vyšplhá pokud možno až na hlavu :grinning:
23. dub 2013 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila takže než bude sám chodit, bude se mě taklhe držet? :grinning:

nejhorší je, že on je šíleně protivnej, v kočáru vydrží jen chvíli, jen chvíli si hrát, jen chvíli se chovat....
23. dub 2013 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Tipla bych, že jo :confounded: ale každé dítě je jiné, třeba tě překvapí. :wink:
23. dub 2013 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evelp bezvadný, u nás taky..jenom máma, pořád se chovat, pořád mi visí na nohavici..dřív si dolezla do pokoje, do chodby za mnou, teď řvee jak na zabíjačce, vlastní..a nejvíc nenávidí obě babičky, protože když některá přijde, já mizím (mám pořád nějaký doktory).
24. dub 2013 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,jdu vás po dlouhé době taky pozdravit.Trošku to tu pročtu at sem v obraze.Vidím,že hezky rostete.Mi máme 9.950 a 76 cm.Uplně vás tu zanedbávám,ale mám moc práce,nestíhám a ty 3 děti k tomu.....eště ,že mám babičky a sestry na hlídání.A
@evelp taky sme jak klíště,už mi kolikrát i tepláky stahl,jak se po mě sápal... :grinning:
Eště sem se chtěla zeptat.Jak vám děti spí přes den?Honza vstává v 6 a o pul 9 už spí a pak ještě hodku kolem 2.Včera vstal v 9,tak sem chtěla ,že ho dám jen jednou ,kolem oběda a strašné,to jedno spaní mu asi chybělo
30. dub 2013 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi ahoj,znám 3 maminy,co takhle chtěli brzo děti naučit na nočník a všecky začly chodit az po 2 roku,Uplně se toho bály.Myslím,že eště je brzo,mozeček jim to ještě nebere.Mám 3 dítě a ty 2 sem začla až kolem roku a pul a ve 2 letech neměli plenku ani na noc,Budu to tak dělat i ted. :slight_smile:
30. dub 2013 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
A tady je jedna s babičkou,at víte jak rostem :slight_smile:
30. dub 2013 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@taknevim je to krasavec :slight_smile:
u nás už je to ted trochu lepší a začal tapat za ruce, sam ale ještě zdaleka ne, to pak bude něco..:grinning: jestli jsem se teď bála, že si něco udělá, tak až bude běhat..noo..:grinning:

jinak jsme dnes zaspali plavání, jsem tak naštavná :frowning2: nikdy Beny nespí tak dlouho, vždy vstáváme max. do 7 a dnes?????jak naschvál se mi vybil telefon, takže budík, který mam vždy pro jistotu byl tatam a já se probudila v 8:15 a Beny ještě spokojeně dřímal- plavčo máma od 8:30......mě to tak šíleně mrzí, protože on to zbožňuje a není to zas nic moc levného...
30. dub 2013 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim JUlča už asi 2 týdny spí většinou jen jednou za den. Probouzí se kolem 6 hod. Dám ji spát kolem 9,30 a většinou chrní až do 13 hod...Tak že odpoledne by šla spát až kolem 17.30. Když jí dám spát, tak se vzbudí kolem 21 hod a do 23 hod mám o zábavu postaráno... Tak že se ji snažím dát spát až kolem 19 hod...
30. dub 2013 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@taknevim ahoj, mě spí Evelka skoro stejně jako tobě malý, do 6h ráno vstává, v 8h jde na hodinku a půl, kolem 13h na hodinku. Spát chodí po 19h.
Jinak nejvíc ji baví třískat o sebe kostkami, a vůbec co největší rachot..Začínám se obávat, že to bude větší rošťák než Apolenka, a ta mi dávala pěkně zabrat.
30. dub 2013 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
již dva dny chodíme....hurá...sice ještě občas zaškobrtneme, ale jinak je moc šikovná a hlavně nadšená že ji to jde samo takže pořád lítá sem a tam.
2. kvě 2013 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lidi Já to taky vidím ,že si brzo vykročí,dnes poprvé jeden krok od sušáku k židli....
2. kvě 2013 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj, koukám, že to tu trošku žije :dizzy_face:
Mně Maya přestala s dopoledním spánkem, takže teď odpadne mezi jedenáctou a dvanáctou a spí krátce. Odpoledne pak spinká ještě tak hodinku a s Leou usínají při setmění.
Sama do prostoru nechodí, jen podél nábytku a za ruce nevodím.
Poslední dobou moc nejí, jestli se chystá další zub? Jen chce mléko nebo rohlík. Tím pádem mi nevychází "plenková bezplenkovka", protože jednou zatlačí a už to má v plence, nestihnu vysadit a pak už jen řev, abych jí umyla zadeček.
Dneska s námi zahradničila, radost skončila, když si v pískovišti ráchala v loužičce dešťové vody a pak si protřela oko :confounded:
Ale je to slaďouš, hlavně ty její hry. "Řekni blabla": "Blabla". Pak hra na "kuk", že si přinese utěrku a schovává mi obličej, abych mohla "kuknout", nebo mi strká hračky do pusy a má z toho srandu a novinka je, že se nechá vysadit na Leu a jedou spolu po skluzavce jako mašinka. To je trochu fyzicky náročné, ale smějí se obě, takže to za to stojí. :slight_smile:
3. kvě 2013 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
strašná sranda...malá říká neustále HAM...což samo o sobě není zábavné, ale jak se na nás díval dav maminek a babiček s dětmi v parku když Verča na pejska co pobýhal kolem neustále volala HAM HAM...(raději jsem se nepokoušela vysvětlovat, že psi nejíme) :wink:
4. kvě 2013 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje zase na všechno říká "Jéjej". Leze, najde nějakou hračku a zavýskne si "jéjej" :dizzy_face:
10. kvě 2013 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Z dnešního večera:
14. kvě 2013 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila krásná modroočka..tu mrkev zblajzne? mě s 8 zubama sotva pokouše banán, vařenej batát, bramboru..a ještě chleba, loupák, křupky, jak pořád žádnej posun s kouskama, pomačkaný oběd jen vidličkou je utopie.

Taky říká jéjéj, djé =kde je, kdokoliv schovaný za čímkoliv, toto, táta, máma jen v případě krajní nouze..

teď nově pořád na někoho, na něco míří prstíkem :sunglasses:
16. kvě 2013 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lv Když hlodá dostatečně dlouho, tak jí sní třeba třetinu. Ona ji dostala od Leušky, pak ji hodila za postel a bylo po hlodání.
16. kvě 2013 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já se tak děsně rouhám, ale už nemůžu , padám na hubu, at dělám co dělám, nějak mam toho dítka poslední dny plné zuby :frowning2:

některé tu máte už víc dětí a zvládáte to a já jedno a nedávám to...jak to děláte? jak se dobíjíte a hlavně kdy? muž ani nikdo jiný mi chvilku volna nedopřeje, hlídání prostě nemáte, věřím, že určitě nejsem jediná, dejte mi nějaký návod...
16. kvě 2013 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila ta mrkev je super, to taky zkusim
16. kvě 2013 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Nerouháš se. Dneska to mají matky dost těžké. Já vím, že se to tak říká "dřív vzala dítě do loktušky a šla na pole okopávat brambory", ale taky dřív měly ve dvoře partu dětí a mládeže, někdo se našel, kdo chvilku pohoupal.
Tu strašlivou nepřekonatelnou únavu u prvního dítěte si pamatuju moc dobře. Bude to čím dál lepší.
Protože:
- Tvoje tělo si postupně zvykne na nedostatek spánku.
- Dítě povyroste a po malých krůčcích si vydrží občas hrát samo, nepotřebovat tvou 100% pozornost
- Do roka a do dne (nebo dřív nebo později) začne spát celou noc a ty se opět vyspíš

Pár rad:
Buď sobecká. Když dítě spí, okamžitě taky spi. Práce neuteče, není zajíc. Hromada prádla nebude víc zmuchlaná, když ji poskládáš až zítra. Na podlaze stejně budou drobky, muž si nevšimne, že není vytřeno. Je normální mít všude hračky, rozžužlané rohlíky, stáhnuté ponožky. Jestli někdo tvrdí, že má doma pořádek, sprostě si vymýšlí :wink:
Jestli tě ubíjí vaření, objednej si obědy ve školní jídelně, leckde už vaří chutně a zdravě - a nakonec to vyjde šetrněji - ušetříš nákup surovin, čas u plotny, čas na mytí nádobí, čas na uklízení nádobí a objevíš třeba nová jídla. Já tedy pro obědy nechodím, ale místo večeří objednáváme pizzu poslední dobou tak jednou do týdne. To jsme bez dětí nedělali.
Vyhraď si chvilku pro sebe, třeba večerní vanu. Mě to nevyjde každý večer, někdy se koupu s dětmi, což je zase sranda.
Jednou týdně na hodinu a půl by ti ho mohl ohlídat, aby sis mohla jít zacvičit. To mi tedy trvalo déle, za Leušky jsem nechodila nikam. Od Mayinky půl roku chodím i někam bez ní. Konkrétně jednou týdně s Lejkou do divadla, občas do bazénu (už jsme fakt dlouho nebyly) a od dubna chodím tancovat orient. To jsou všechno akce na hodinu a půl, hlídají mi na střídačku různé tetky z rodiny. Nebo se to dá domluvit s nějakou kamarádkou, když není rodina - že si budete hlídat navzájem.

A přečti si třeba "Líného rodiče", to je kniha, co pohladí na duši.
Osobně si myslím, že není nutné děti pořád něčím zaměstnávat, nebo něčemu učit. Jediné, co potřebují, je nějaká míra pozornosti. Maya je třeba velký mazlík, když ji dostatečně dlouho ňuchám, houpu, pusinkuju, její potřeba kontaktu a okamžité lásky se naplní a pak mi nechá volnou chvíli, kdy zkoumá svět a vůbec mě k tomu nepotřebuje. Můžu být v jiné místnosti a něco dělat. Základ je tedy mít jistotu, že se nezraní - zaslepené zásuvky, uzavřené schody, zajištěné prací prášky, nádobí z dosahu. Ale k ostatnímu má přístup. Ožužlává škeble, co Lea rozházela, pastelky, boty, dává si na hlavu ponožky, hraje si s legem, vysypává šuplíky, okusuje jablka, co mám volně v bedýnce... Pak musím zasahovat, když si navzájem něco berou, ale to se tě netýká :wink:
16. kvě 2013 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@cervena_vila moc hezky napsané a je to naprosto výstižnééé!
17. kvě 2013 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila nádhera, uplně jsi mě teď tím pohladila!!! :slight_smile:

na hlídání tady mám jedinou kamarádku, ale ta je zrovna ted v rekonvalescenci po operaci, tak nemůže zvednout ani vlastní dítě, natož toho mýho buřtíka :grinning: ale snad se brzo uzdraví.

s tatínkem jsme dostali v poradně nařízeno s tím volným časem něco udělat- když nedokáže tatínek hlídat doma, tak prostě musí vyjet s kočárem, i kdyby na půl hodky, alespon něco a až to jenom půjde, začneme k nám vozit tchýni, pořád se dušuje, že by chtěla pomoct, ale pak vždycky skutek utek, za celý rok se tak nikdy nestalo, tak když se vymlouvá, postavím ji před hotovou věc a bud chce nebo ne

všichni mi říkají, že tohle je nejprotivnější období, až začně chodit, bude líp, paradoxně :grinning:
20. kvě 2013 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Já mám teď už druhý měsíc nemocnou hlídací babičku, co se jí stýská samotné doma v důchodu, tak mi chodila skoro každý všední den vozit spící dítě, nebo vzala starší na zmrzlinu nebo mi vyžehlila košile (to je poslední, co se u nás žehlí), tak strašně mi tyhle malé-velké pomoci chybí!

Jestli bude líp, to nevím, ale čím jsou děti starší, tím líp se s nimi domluví.

Chlapi často neví, co vlastně potřebuješ. Třeba by mu bylo bližší, kdyby nakupoval. Manžel mé kamarádky dokonce doma žehlí, protože ho to baví. Ten můj si začal s Leuškou rozumět, až když byla starší, až když mluvila. Od té doby spolu tráví víc času. Ale ta nemluvící prťata neovládá. Mayu ještě ani jednou nepřebalil. No a s domácími pracemi nepomáhá vůbec. Sklouzli jsme do schématu "ty jsi doma, já vydělávám" a "potřebuju si po práci odpočinout", což je příšerný, navíc to není pravda. Já si nemám kdy odpočinout a třetina příjmu domácnosti je z mého RD, ale on mi ani nevynese koš - "kdybys mi ho připravila ke dveřím, já bych ho vynes" - koš je metr a půl od dveří a stejně ho to nenapadne. Obvyklá věta "kde mám nějaké ponožky?" nejradši bych mu řekla "zkus hádat". Ačkoliv je to mladej, kreativní a milej chlap, doma se chová takhle a když na to zavedu řeč, tak "prudim"... No vybrala jsem si ho, tak to nějak přežiju, ale rozčiluje mě, že nevidí ten rozpor mezi tím, co dělá a co říká.
20. kvě 2013 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek