• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@cervena_vila to přesně máme- on mi často vyčítá, že chodí do práce a musí si odpočinout (už skoro před rokem přešel na vyšší post a už nedělá rukama- důkaz je teď, když má jednu ruku mimo, tak stejně může chodit do práce, takže že by se nadřel se říct nedá, chápu, že je to psychicky třeba náročný, ale to přeci RD taky...
asi je to prostě nějaký zažitý "zvyk" u chlapů..
já bych někdy radši vydělávala, ale ale ale....

stejné i s ponožkama :grinning: a nedávno si vymyslel, že bych mu měla všechno žehlit, protože u nás se zas žehlí jen dětské a to jen některé..nikdy to nechtěl, tak jsem to nedělala, když to nebylo extra nutné
20. kvě 2013 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Ha, to by si mohl zkusit! Naservírovala bych mu žehličku místo večeře :grinning:
To jsou prostě zažité genderové stereotypy a oni s tím třeba na povrchu nesouhlasí, ale mají to zažité pod kůží.
Ale setkala jsem se s tím, že prostě chlap neví, jak pomoct, když si žena stěžuje, že je unavená, neudělá nic. Ale když mu řekne: odpoledne vezmi děti a zajděte na hřiště, cestou zpátky kupte ve večerce rohlíky, já si dnes potřebuju odpočinout, tak to prostě udělá.
20. kvě 2013 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky mám takový dotaz - bijou vás vaše děti? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Evelína mě začala tak před 14dny normálně mlátit :sweat_smile: no prostě cíleně zamíří a otevřenou dlaní mě plácne do obličeje! Facka jak vyšitá..A tváří se u toho dost nasr..tedy naštvaně..většinou, když jí něco nechci dovolit, nebo se jí něco nelíbí..ale taky jen tak, třeba po ránu to rozdává facany celé rodině..potvora jedna malá :confused:
a mydlí takhle tedy i tátu a Apolenku /což mě obvzlášť mrzí, ta ji mučí, to je hrozný..plácá ji a tahá za vlasy/
Upozorňuju, že to nikde nevidí..
Jak na ni, na mršku? Vždycky jí chytím ručku - neb se rozpřahuje k další ráně - a důrazně řeknu, že bít mě /nás/ nesmí.
23. kvě 2013 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv No, mě taky JUlča plácá do obličeje, ale ne navztekaně, spíš, že jí to jako baví a líbí se jí to. Řehtá se u toho na celé kolo a křičí pác, pác.Taťka ji v tom podporoval, pořád jí říkal plác, plác a já teď mám děsný problém, jí to odnaučit. Když je rozjetá a vezmu jí do náruče, tak mě hned začne mydlit. Taky ji řeknu ty, ty, ty, už na to celkem zabírá....Tahání za vlasy je kapitola sama pro sebe. Jak vidí vlasy, už za ně tahá. Tak že každé ráno tahá za vlasy spící Elišku, což mě taky štve...Myslela jsem, že ji budu nosit v Manduce na zádech, ale i když si z vlasů udělám vysoko culík,aby na vlasy nedosáhla, tak mě ahá za ty jemné, které zůstanou dole...
23. kvě 2013 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek no máš pravdu, že jak je rozdivočená a vezmu ji, tak mě tříská hned..a ještě se mi strašně moc snaží strhnout brýle, což teda u Apolenky nebyl problém, řekla jsem jí důrazně, že to nesmí a jedinkrát my je neservala..zato čert Evel jo..no my taky dělali bác bác, ale do stolu a ne do obličeje, že ano..jojo, za ty vlasy na spánku, na krku, za podrůstky to znám, to je bezva..díky za odpověď.
23. kvě 2013 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
první "držkopád" s krvavým úsměvem. Mě se zastavilo srdce. Verunka plakala až se dávila. Naštěstí to byla jen rozkouslá uzdička mezi horníma jedničkama. A večer v klidu usnula.
Jinak pořád všechno rveme do pusy a už jsem z toho nešťastná. Ona je schopná sníst cokoliv se ji do pusy vleze a žádné důrazné ne nepomáhá. Snad z toho vyroste.
23. kvě 2013 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi už ti snědla vajgl? Já už Maye vyndala z pusy dva. Nevím, že zrovna najde v trávě něco takového... Ten jeden byl ještě vyloženě zelenej, jak začínal zarůstat mechem :stuck_out_tongue_closed_eyes: Samozřejmě se to stalo na veřejném místě, kolem domu mám čisto, tam "žere" jen pampelišky.
@betysek vlasy nosím do culíku na stranu, za ucho. Většinou mi za ně netahá, jen občas ze srandy - když s někým mluvím, najednou mi uhne hlava dozadu :grinning:
@lv Naučila jsem ji (já trubka) plácat do tváří, když je mám nafouknuté, teď, když chce takhle blbnout, začne samozřejmě tím, že mě plácá do obličeje, ale nechá se vcelku usměrnit na to plácání na tváře. Když se jí něco nelíbí, obvykle jen řve a prohýbá se do luku.
25. kvě 2013 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila no mě právě k tomu plácání alá sranda /že mlátí do stolu, nábytku, všeho/ s úsměvem přidala zavrčení jak vzteklej pes a prásk! to má několikrát denně, plnou silou..obzvláště naplňující je ta první ranní, kdy fakt stojí v postýlce, já se přiblížím, hele ťuťu ňuňu a schytám to mezi oči..nevím, co tím zkouší, pravomoce? a taky naprosto direktivně napřáhne ruku a míří prstem, na to co chce..většinou mobil, ovladač..
25. kvě 2013 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv jojo, to je i u nás :grinning: a dnes začal novinku- začal se takhle plácat do hlavy a sem tam to pleskalo slušně, ale hrozně se tomu smál :grinning:
25. kvě 2013 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Univerzální rada je tu ruku chytit a přeměnit to na pohlazení. To se vám bude hodit ještě v období vzdoru :wink:
25. kvě 2013 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila Julča mě netahá za culik, ten si vyčešu nahoru, ale tahá právě za ty jemné vlásky, které zůstanou dole.... :grinning:
26. kvě 2013 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak to vypadá, že nás v lednu/únoru bude víc...
31. kvě 2013 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@evelp no teda ty to bereš hopem :wink:
31. kvě 2013 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi tak nějak nechtěně, co se dá dělat :grinning: jsem z toho docela v šoku a muž taky, ale už se s tím začínám smiřovat...
31. kvě 2013 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak se z Verunky vyklubal z ničeho nic mamánek jak svět (i na záchod musí se mnou) a ke všemu závislák na mých vlasech. Je to horší než když alkoholik nemá flašku,třepe se a neuklidní se dokud si "nešáhne" :grinning: :grinning: :grinning:
31. kvě 2013 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp tak si toto těhotenství koukej užít trochu víc v klidu než to první :wink:
31. kvě 2013 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi no, doufám v to, pomalu začnu zaučovat tchýni, budu ji k nám vozit, nechci, aby byl malý u nich, u nás budu mít jistotu, že nebude chlastat :grinning: a pak ji to pomalu oznámím, že možná ta vnučka ještě dopadne :grinning: hrozně si přála holčičku

přemýšlím, že si rehabilitace nechám napsat hned z kraje, abych pak nešla zase s křížkem po funuse ležet do špitálu
31. kvě 2013 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak malá začíná baštit naše jídlo. Už týden zuřivě odmítá cokoliv jíst. Vždy se jen natahuje do našich talířků a nebo chce kukuřičné krupky či rížový chlebíček. Nejdřív jsem z ní byla na mrtvici a teď prostě jen méně solím a téměř nekořením, aby to mohla Verunka papat s námi. Myslela jsem že nesolená jídla budeme papat ještě dlouho, ale asi už to nepůjde (naštěstí já tolik nekořením - přílohy vůbec, ale tchýně ano tak snad to zvládneme bez újmy na zdraví i do budoucna). :wink:
3. čer 2013 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak hlásím, že nás zase mlátit přestala..ne tedy úplně, sestřičku rube slušně, ale mě už míň :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale za to je teď naprosto nejvíc mamánek..pořád a pořád a pořád se chce chovat, na klín, na mě, leze mi po nohou, vytahuje se na mě..mazlení je super-roztomilý, ale někdy i super-neproveditelný a k večeru mi tečou nervy..nejvíc šílí, když obejmu Apolenku..to ji ze mě strhává a ječí..
@lidi hele teď to čtu, že u vás se taky mamánkuje..jo a naše jídlo - sápe se, chce ochutnat..dneska třeba palačinky /tam není nic špatnýho, tak si dala - já pak taky, pod židlí marmeládovo uslintaný drobky/
4. čer 2013 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maya se dnes naučila pít brčkem a foukat brčkem do vody bubliny. Moc velikou radost jí to udělalo.
7. čer 2013 v 00:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila Gratulace, naše brčko konečně proběhlo včera :wink: Leni pije z termosky s brčkem a Pavlík taky jednu dostal.
7. čer 2013 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv Hmm, osud mladších sourozenců. U nás je to obdobné :unamused:
7. čer 2013 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Poradna v roce: 10.790g a 81cm - přírůstek za poslední 2měsíce jen 200g, dřív to bylo vždycky kilo :confused: no jo, vždyť se to torpédo taky celej den nezastaví..zato 4cm do délky se vytáhla a už nemá tak tlustý stehna.

Jinak stále obchází nábytek, umí 8 smysluplných slov, konečně pije sama a nenechává si držet flašku, ostuda.

Doktorka mi dala zase pár rad, kterými se řídit nebudu, jako začít trošilinku solit, že může už "naše" jídlo, jen míň slané a kořeněné, že má mít botky s pevným opatkem - přitom zde radí fyzioterapeutka botky dokud víc nechodí, než leze ne. No ale asi budu mít první dítě v Brně, který bude chodit bosé, protože capáčky ani boty okamžitě sundá, zahodí..když jsem jí jen zkoušela boty, tak šílela. Ohne prstíky a nemůžu ji obout, je to na hodinu.
10. čer 2013 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lv 8 slov? ty jo, to je hodně a co říká?
11. čer 2013 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp mama, tata, ham, djé /kde je/, tadi /tady/, Ati /sestřička Api/, toto, titíí /pití/. Pusu nezavře celý den, ani druhá ne.. :sweat_smile:
11. čer 2013 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lv Jéé, to jsem si myslela, jak je Píďa velký :grinning: 10,42kg a 77cm :wink: Naše rady se týkaly očkování :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. čer 2013 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alma13277 no je o 2cm větší, než byla starší cácorka, dnes jsem byla s kamoškou, ani jsem si neuvědomila, že je o 5cm větší..obryně...snad jí to nezůstane, i nohu má jak slon, 20 začínají být pomale malý. No mě ty rady spíš překvapují, když doktorku máme mladou, tudíž by asi měla být víc v obraze, než nějaká stará rašple se zkostnatělými názora na výživu, očkování atd...
12. čer 2013 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lv Taky už pěkně mluvíme. Mama, tata (kupodivu to není tatínek, ale Brita - náš pes), papa, baba, tytyty, čiči (spíš to zní jako tsi, tsi), pak pořád říká eee - nevím, jestli je to Eliška (starší sestra), protože to říká při různých příležitostech. Jinak strašně miluje všechna zvířata, nejvíc psy. :slight_smile: Nohu jak slon tvoje malá určitě nemá. Měřila jsem Julče nožku, taky ještě spíš leze než chodí, tak že spíš ze zvědavosti, a má 19. Starší dcera měla první botky v 1 roce 23. :slight_smile: Do poradny jdeme za týden, tak jsem zvědavá, jaké rady z doktorky vypadnou...:slight_smile:
13. čer 2013 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@betysek Brita=tata, to je dobrý :slight_smile: tak pejsky tedy stejně jako starší nemiluje, řve jak najatá, když jí lezou ke kočáru..to po mě nemají, ale po svém drahém otci.. :sunglasses: tytyty vlastně říká taky, a ukazuje, tím prstíkem. ..s tou velikostí boty 23 jsi mě uklidnila, takže s tou 21 nebude až tak exot. Včera poprvé stála sama v prostoru, ale to měla ty kotníčkové boty, takže jí to podepřelo nožičku, byla z toho pěkně vykulená. A taky pořád "tancuje" sotva slyší muziku, už mává rukama, hlavou klingá do taktu..v tom je tedy taky jiná, žes starší, té je muzika celkem ukradená.
14. čer 2013 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv Měla to takhle i starší dcera, taky říkala Britě dlouhou "tata". Julča taky tancuje.Eliška chodí do tanečního kroužku, tak že jí doma samozřejmě předvádí vše, co se tam naučí. :slight_smile: Když jsme byli ve školce na besídce, tak chudáci rodiče mají na videu natočený hlavně jásot Julči a taky pěkně tancovala u mně na klíně.:slight_smile: No,Eli má i teď šíleně velkou nohu. Bude jí 5 let a máme 33. :slight_smile:
14. čer 2013 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek