• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@lv za zkousku s ruzovou potvorou, nic nedas :grinning: treba bude mit uspech !!!
26. čer 2013 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv Tak zkusit ro můžeš, starší mi v 18 měsících už celkem chodila, pak jsem jela k našim, kde jsem se 2 týdny starala o jednu paní ze zahraničí, která tam byla s fenkou na krytí, tak jsem neměla čas ji dávat na nočník, tak že si pak odvykla a byl to celkem mazec ji znovu naučit. Už si před tím celkem říkala. Ale nakonec byla bez plíny přes den 1 roce a 9 měsících...
26. čer 2013 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek
@yildiz no starší tedy začala chodit na nočník myslím kolem 21m, sem tam a komplet bez byla myslím 26m..mátě nějaký rychlíky, asi je to opravdu o tom vysazování, já jsem na to byla a jak vidím i teď dost laxní..růžovku už jsem našla, kokonce i jakejsi hrací s pokličkou, co vypadá jak žába..
26. čer 2013 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak naše cácorka v roce 9,7kg a 81 cm (dělá se frajerka před doktorkou štíhlounká - normálně má doma tak 10-10,2kg) :wink: :wink:
Jinak začala být jakási stydlivá a pořád se chce chovat a nebo vodit za ruku (sama pomalu odmítá jít kamkoliv). V noci se začíná budit a chce z postýlky. Usíná v půl deváté a v pět je vzhůru (v noci se probudí kolem půlnoci a dere se ven z postýlky). Dopoledne spí 45 minut a odpoledně někdy vůbec někdy hodinku ale na noční spánek to nemá vliv. Odmítá jíst cokoliv (krom brambor, těstovin, rýže, krupek, mlíka a jogurtu. Co má tohle být zase za období já se z ní zblázním (a díky babičkám a tetičkám začíná být pěknej rozmazlenec a už ji ty potvůrky nacpali do pusy i čokoládu já myslela, že je zarazím do země....a argument: "Když ona chce" :confounded: :confounded:
27. čer 2013 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na Mayu jsem zkoušela bezplenkovku, ale jak se rozpohybovala, nemá na mě čas. Na nočníku už nevydrží sedět - nejlepší to bylo kolem půl roku. Dneska ale měla ráno sucho, tak se vyčůrala po spinkání do nočníku. Jinak nevysazuji pravidelně, nemá to význam.
Starší se odplenila až ve dvou letech. V roce a tři čtvrtě už nechtěla nosit plenky, ale ještě "nedoběhla", takže chodila v zimě po bytě polonahá a na zemi měla na strategických místech rozložené ručníky a utěrky, aby to měla blízko a čůrala na ručníky jako štěně :grinning:. Bylo to už v době, kdy si to dobře uvědomovala.
27. čer 2013 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
U nás jsem obě děti začala vysazovat na nočník v 10,5 měsících . Tak nějak to u starší vyšlo a u mladšího jsem se chtěla držet schématu (obě narozené v červnu :wink: ). Starší začala v podstatě ihned chodit na velkou jen na nočník a celkem často si říkala i na malou. Hlavně si na nočníku i ráda hrála a prohlížela knihy a v roce se začala "sama obsluhovat". Dolezla k nočníku a sedla si na něj. Měla výhradně jednorázovky.
Mladší má z 95% času látkovky a nočník je něco, co ho sice velmi zajímá, ale jen jako hračka. A sedět na něm odmítá, je stále v pohybu a je mu na obtíž. Nočníkovat zvládnul týden, když byla starší na školce v přírodě a několikrát denně s úspěchem, ale do návratu ani ťuk, tak jsem vysazování přesunula na léto, až nějaké přijde.
28. čer 2013 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alma13277 Máme to stejně. Starší od 12 měsíců kadila jen na nočníku. Mladší mám problém na nočníku udržet, jsem ráda, že se občas vyčůrá po probuzení, nejraději by hned slezla a valila pryč..:slight_smile:
29. čer 2013 v 05:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dnes jsme koupily první botičky. Julča je obula, stála a brečela a brečela, dokud jsme botky nesundaly.:(
9. črc 2013 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek jakto? a kupovali jste je s ní nebo nejdřív koupili a doma vyzkoušeli?

jinak se Beník v pondělí rozchodil, je to pěkný, ale zatím všude možně padá, ale už ujde docela kus :slight_smile:
já pomalu balím a v pátek odjíždíme na dovču, moc se těším
10. črc 2013 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Kupovali jsme je s ní, bračela mi v obchodě...Ale už to vypadá nadějně...:slight_smile: Odpoledne jsem jí dala botky a šly jsme s epodívat na dvorek na králíky do králíkárny a byla spokojená. Te´d už chce jen chodit a vůbec se nechce nosit....:slight_smile:
10. črc 2013 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak máme asi první období vzdoru. Jsem z toho nešťastná. Malá tropí strašné scény. Vždy když ji řeknu, že nesmí tak začne řvát a dělat to znovu a znovu jakoby naschvál. Dokonce po mě hází jídlem a vším co má po ruce (případně mě i bije) :cry: :cry: , když je vzteklá. Nevím jestli ji mám neustále zakazovat házet pískem, kamínkama, jestli ji zakazovat rozhazovat naše vyžehlené oblečení, chodit na schody, pít vodu ve vaně, apod. cokoliv nyní zakážu (tak jako vždy) tak strašlivě brečí jako by ji vraždily a když ji nechám ať se vyzuří tak to vydržím max hodinku a pak mi usne v náručí jak se na mě vydere. Když je nenechám tak nedělám celý den nic jiného než chodím kolem malé a ona si najde vždy další příležitost jak mě "pokořit" aby mohla zuřit. :frowning2:
15. črc 2013 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi taky už přišlo zuřivé období, přesně popisuješ ten písek, hračky, rozhazování..i když jí dávám dost volnosti a prostoru , jako že může kramařit v lince, když vařím a podobně, když jí něco zakážu, úplně se vzteky ztopoří /ehm nenapadl mě výstižnější výraz, možná našponuje/, začne ječet, snaží se bouchnout, dát ji do kočáru ze hřiště už jsou klasické mosty, kdy ji držím násilím a připínám popruhy..

jinak konečně začala chodit za aktivním chodítkem, za kočárem, za tlačenou židlí, takže řve a huláká, kdykoliv narazí a musím ji nasměrovat zas do prostoru..asi ji to unavuje, protože víc spí, zase 2x denně. S mluvením moc pokroků není, jen přidala hačí, ato=auto.
16. črc 2013 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi Vystihla jsi to přesně - hledá záminky, aby mohla zuřit. V překladu to znamená, že si musí prožít vzdor. Patří to k životu. Nedá se tomu vyhnout. Dej jí příležitost, ať zuří. Nesnaž se jí v tom bránit, akorát se vysiluješ. Důležité je, nenechat se vytočit. U toho vzdoru buď s ní v té situaci. Seď, koukej na ni, občas něco řekni "Moc chceš, ano". Aby věděla, že ji miluješ za každé situace. Že jsi s ní. Často jsou děti po těch největších záchvatech vzteku zmatené, ty emoce jsou tak silné, že je nechápou. (Bude hůř, teď teprve začíná :wink:)
Hodně lidí dělá tu chybu, že se snaží dítě zkorigovat - posílají je zuřit do jiného pokoje, zavřou je tam, dávají jim na zadek, aby toho konečně nechaly, ječí na ně, nebo je naopak ignorují... Dítě tím přichází o důležitou součást vývoje duše - vědomí vlastní hodnoty, vlastní vůle.
A co zakázat a co povolit? Jít cestou nejmenšího odporu. Vyžehlené nedovolit, protože tě to stálo moc práce - ale co jí dát košík s ponožkami, co čekají na spárování? Pít vodu dovolit - všechny děti pijou vodu z vany, z rybníka, z bazénu bez ohledu na to, jestli tam čůraly ony nebo ryby... Schody se dřív nebo později bude muset naučit. Chce házet? Dej jí míček. Nebo házejte písek tam, kde nejsou děti. Nekomplikuj si život zbytečnými zákazy.
16. črc 2013 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Tak jsme u dilema stříhat nebo nestříhat vlásky. . . má je řídké a moc jich nemá, ale lezou ji přes ouška, takže bych i nechala zastřihnout, ale proti je její panický strach z cizích lidí. Už vidím ty scény když bych ji vzala ke známé, aby ji to zastřihla :frowning2:
Už přemýšlím, že ji to kolem oušek zastřihnu sama ve spánku nůžkama na nehty s kulatou špičkou :grinning: abych ji případně neublížila.
25. črc 2013 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi u nas je to ted taky ! Vzdor vztekani zkouska me trpelivosti co vse vydrzim ! Takovy hodny dite to bylo klidne hodne skoro tiche a ted ? Jak posedla snad 100 certama !!! :grinning: - ted se naucila vylezt na vysoke kreslo a gauc ..ale kreslo je super ! Takze pak na nem skace a blbne a splha po nem az nahoru ! A kdyz ji clovek sunda tak desnej rev a sup a za 2vteriny tam je znova ! A smeje se ! To by me teda vzdycky hnulo ! ale dost se stridaji nalady je zlaticko a pak takhle vyvadi - holt blizenec a ma doslova dve tvare :grinning: mno a nevim co bude dal jelikoz....jsem zvedava az pristi rok pribude dalsi diva zver , jake budou reakce Tyny ...to bude teda asi neco ! Predpokladam, ze bude asi zarlivka :grinning: - uz abych zacala trenovat nerviky :grinning:
25. črc 2013 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi nevím, jestli jsem už to sem psala, ale Evel jsem stříhala vlsy už 3x, jak říkáš, manikurníma nužkama s kulatou špicí..teď má tedy hustou ofinu, ale vypadá jak kluk :sunglasses: sponku, culíček=palmičku s v 90% serve z hlavy, ačkoli je v tom naprosto úžasnáááá a vypadá jak holka...

@yildiz taky šplhá, kam to jde, a vztekátko je to hrozný, to u první dcery neznám..no ona je celej můj muž, i povahou.. :grinning: zkouší, co může..a taky se mi směje do ksichtu, žížala jedna.
25. črc 2013 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv jo tak to jsem rada, ze nejsem sama! Tynka byla taaak hodna do tech 8-10mes a pak zacala ...:-/ presneee u nas taky celej tatinek ! a taky to prave u prvni dcery neznam ...tak jen doufam, ze do tretice to nebude horsi :D :grinning:
26. črc 2013 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, máte prosím nějaké zkušenosti s odnaučováním cucání si palce? Starší dcera neměla dudlík a ani si palce necucela, tak že jsem to u ní neřešila. Mladší jsem taky dudlík ze začátku nedala, jak nám říkali v porodnici -může kazit techniku kojení a později už ho nechtěla. Ale začala si cucat palec už jako malé mimčo. Nejdříve jenom před spaním, což mi moc nevadilo, tak že jsem ji nechala (asi to byla chyba), ale jak jí začly růst zoubky, tak ho má v puse častěji a častěji i během dne. Mamka říká, že my jsme si palce taky cucali, ale jen před spaním. Mám strach z toho, aby neměla nějak zdeformované palce....Sestřenice si taky palce cucaly celkem dlouho a mají palce rozpláclé a zdeformovaný nehet....Máte někdo nějaký recept, jak na to? Někde jsem četla, že 1,5 roku to nemá smysl, že to dítě nepochopí...Jinde že se to odnaučí samo, že k tomu musí dospět psychicky...Jinde šílené návody, co vše udělat - pepřem počínaje, obvazem konče...
1. srp 2013 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek Osobně si myslím, že tvar palce je genetický, já je mám též placaté a nijak závažně jsem necucala. Blbé je to pro růst zoubků, že pak mají děti vadu skusu. Já ale myslím, že to jde s věkem - postupně budou zábavnější věci na světě, na které bude potřebovat obě ruce, tak už je do pusy strkat nebude.
Moje babička u svých dětí vyzkoušela na cucání palců snad všechno - od pepře po zašité rukávy - a stejně z toho musely prostě vyrůst...
1. srp 2013 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Díky. Když není moc unavená a dělá to jen ze zvyku, tak už je schopná ho vytáhnout, když ji řeknu, ať palec vytáhne,ale když už je unavená, tak s ní nehne nic...Asi tomu nechám čas....Teď má zrovna rýmu, tak asi nemá smysl to nějak víc hrotit, tak uvidíme, až rýma skončí....
2. srp 2013 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek mě už to taky říkala zubařka, že jí to musíme odnaučit, ale jaksi nevím jak na to..dělá to od narození, dudlíka nechtěla vůbec. Děsím se toho, kamošky dcerka - prvňáček si sem tam unavená u telky ještě teď strčí palec a dudle..zkoušely i ty natírací hnusný vodičky na nehtíky - slízala to a už to hořké nebylo..
3. srp 2013 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
U usínání, pokud je hodně unavená, už ho do pusy nestrká. řeknu jí, ať ho vytáhne a nedává si ho už do pusy, jen nevím, jestli to fakt pro ni není stresující....Tak si pak vyber, co je lepší, jestli křivé zuby nebo vystresované dítě....:(
3. srp 2013 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem normálně zaspala 3 zuby, nějak mě delší dobu nechtěl nechat kouknout, tak jsem to vzdala a dneska se tak řehtal, až jsem si jich všimla, máme konečně dvojku dole a 2 stoličky nahoře...to jsem teda matka :grinning:

jinak krásně rosteme ,ufounek ze screeningu před 2 týdny
5. srp 2013 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak nevím jestli je to těma horkama nebo čím, ale naše beruška tak strašně hicuje hlavou až se mi to nelíbí. Dřív jsem tomu nevěnovala pozornost (vždy měla po spaní promočenou plenu pod hlavičkou), ale teď v těch vedrech je neustále mokrá. Dokonce večer má třeba i studené končetiny, ale na hlavičce má snad 1000°C.
Je to normální?
7. srp 2013 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Beny má to samé, i jsem často měřila teplotu, byl lehce nad normálem, ale to přikládám právě tomu vedru. nohy studený, ale hlava vařící, ale on měl vždycky, i bez těch extra pařáků, pod hlavou ráno mokro
7. srp 2013 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
včera poslední Hexa a dneska mě asi odvezou do šaškecu, brečí a brečí a chce být jen v náručí..kdykoliv ji posadím, postavím, sápe se na mě a bulí..jsem jí to neměla dávat..
13. srp 2013 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, po dovolené mám nové poznatky s nočníkem, je to prima designový doplněk ke karavanu :grinning: Marně jsem doufala, že Píďa vezme nočník na milost a bobky budou umísťovány na jasné místo, ale hodně jsem se spletla. U moře bylo vedro, ale bohužel musel prcek do plen víc než jsem plánovala. Hráli jsme spolu bobkovanou každý den a nakonec bylo před karavanem málo nepoužitých míst. Je to vykuk, protože zjevně věděl co bude a cíleně šel kakat, ale na místo, které si vybral sám. Takže prdka znovu lebedí v látkovkách a další pokus za rok :slight_smile:
13. srp 2013 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alma13277 my jsme to přes dovolenou vzdali , ale předevčírem jsem koupila prkýnka na velký záchod a je uplně nadšenej a vždy se zadaří :slight_smile:
14. srp 2013 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv ona je jiná, než ostatní? my jdeme v září na ten priorix a taky se mi nechce. hexu až na 18m, nechtěla jsem na léto
14. srp 2013 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp já myslím, že ne..uf, naštěstí ji to přešlo, po odpoledním spánku už byla zas uječená a uřvaná jako obyčejně :sunglasses:
fakt už ti chodí na záchod? Mě trefí, ta ani nočník, ani záchod, vůbec netuší, co po ní chceme..

Jinak stále nechodí, jen okolo nábytku, s aktivním chodítkem a chce pořád za ruce, což zas nechci já, jen minimálně a předkloněná jsem jak kačena, abych ji nevytahovala ruky nahoru. S mluvením taky prd pokroků..to starší už začínala..alespoň, že už jsem mohla přestat mixovat :dizzy_face: mačkám, nebo kousky už zvládne..a sápe se po mase, už jí dám plátek kvalitní šunky do ruky a nejraději by snědla všechnu.
14. srp 2013 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek