• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@evelp Ano, prostě jsem tam nešla. Pak mi volala sestra, ať přijdu, řekla jsem, že chci odložit a ona to vůbec nepochopila :grinning: a řekla, ať přijdu a měsíc. A nepřijdu. Půjdu tam až na další kontrolu a s dr. to nějak proberu. Nechci to očkovat před druhými narozeninami.
Už jsem toho příliš o očkování přečetla a dodnes si vyčítám, že jsem holkám kromě hexy píchla ještě pneumokoky. No, vypadá to, že dementní není ani jedna, ale i tak... Prostě posun v myšlení z absolutní důvěry k absolutní nejistotě v tom, co je nejlepší a správné.
Ale když se řídím srdcem, vím, že další očko fakt nechci, při poslední vakcíně šílená reakce a já trubka myslela, že to byla poslední hexa a prd, byla to třetí injekce těch podělaných pneumokoků. Mě to nedošlo, já bych je odmítla - ze dvou injekcí nějaké protilátky už mít musí...
17. zář 2013 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila
ja ti tak zavidim - ze kojis..me to ranni davani UM, kdy je pritulena; kdy by to tak mohlo byt...chybi mi to moc, v 8m jsem musela prestat, nucene ze budeme lecit revmatismus (od lupenky co mam)..a najednou, ze ty leky nemusim brat...ze jsem na hranici normy..kazky den se mi po kojeni styska...
20. zář 2013 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lv Mně se stýská už do budoucna. V nejbližší době asi nebudu po třetí těhotná (museli bychom bydlet jinde a jezdit něčím jiným a není za co) a ta nejistota, jestli ještě zažiju těhotenství, kopanečky, porod, první pohled z očí do očí atd. mě rozesmutnívá. Mateřství z mého pohledu to nejhezčí, co život přináší.
21. zář 2013 v 01:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky ja neockuju nic ani povinne. Je tu někdo kdo ceka další mimi ?
21. zář 2013 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
vzteky nabírají na síle, prakticky celé dopoledne provzteká, prořve..stačí když položím lžičku jinam než chce..vleze do studený předsíně, lehne, nebo klekne a ječí..a že má hlas jak pila..bléé. Starší byla uřvaný mimino, ale pak se to dalo, tahle řve od roku..a to se řídím podle ní, vaří, pere, vše se mnou, může toho spoustu..asi povaha po tatínkovi /no vypadá jak táta obtisk, naprostej, známý jí říkají Břetičko, po něm/.
29. zář 2013 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem opet tu po dlouhe dobe musim to napravit.... :slight_smile: co davate takhle za celej den na bastu??kolikrat ji???
6. říj 2013 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pitrson U nás je strava neskutečně ovlivněná růstem zubů. Když má akutní bolavé stavy, kdy pomáhá jen chemie, tak jí jen mlíko zahuštěné kaší, a to z lahve, možná přesnídávku nebo jogurt. Jinak jí cca každé 2,5 až 3 hodiny :slight_smile: V noci se už na jídlo nebudí, to až tak po čtvrté hodině ráno.
6. říj 2013 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maya nemohla usnout, ležela ve tmě vedle mě, v náručí krtka a zpívala si: ťa ťa ťu ťu tě tě mama mimi m-m-m-m houpá houpá
No asi půlhodinový monolog, vyzkoušela všechny zvuky, pískání i bručení. Škoda,že neříkala svoje slova, aspoň bych je spočítala. Začala teď docela opakovat, krom obvyklých říká třeba: boty, puntík, tady je, hele

@pitrson My jíme vše společně, ale ne, že by děti jedly kořeněné, ale já se vzdala chutí :wink:
Snídáme hekticky, v poklusu mezi přebalováním, vařením kafe, česáním starší.. jim něco vrazím. Třeba jogurt.
Svačina je většinou ovoce nebo zelenina.
Oběd je prostě oběd. U nás buď hustá polévka, nebo rizoto, takový ten typ jídel, co se snadno vaří a je v nich zelenina.
Svačina přesnídávka a nějaké zobání na talířek - třeba okurka na kolečka
Večeře třeba kus-kus nebo domácí pizza
Minimálně dvakrát denně kojení, spíš víc, záleží na okolnostech (když se praští, když se nudí, když se chce mazlit...)
Obvykle taky ukořistí kousek čokolády, nebo když starší chce lízátko, tak Maya musí mít taky lízátko. Máme mini-lízátka a to Mayino pak někde najdu nalepené...
Nejlepší bylo léto, to si odpoledne prostě něco natrhaly na zahradě. Teď budu muset vymýšlet, čím děti krmit :sweat_smile:
6. říj 2013 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj dámy, jak se mají batolátka? co už umí?

Evelínka konečně, chodí, od začátku 16m, takže už jde na 4 vyjímečně..umí docela dost slov, jen mě štve, že nikdy neříká máma, začne hučet, nebo vřískat a já jsem stejně hned u ní, tak asi na co..je to normální?
29. říj 2013 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak co, nezavřem to tady, když sem nikdo nechodí?

Maya říká bů, když vidí obrázek kravičky a dělá spoustu věcí, kterými mě dojímá - třeba po sobě utře stůl, když jí dám do ruky houbičku. Docházíme do Montessori školky, kde vypomáhám a Mayu můžu mít s sebou a ty dřevěné "pomůcky" preferuje před obyčejnými hračkami. Pokud byste měly možnost chodit do nějakého mateřského centra, kde někdy slyšeli jméno Montessori, vřele to doporučuji :wink:
5. lis 2013 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila moc se omlouvám že vám sem lezu,jen na sebe občas narazíme a koukám že taky čekáte další,já jsem v květnovkách,tak hodně štěstí:slight_smile:
5. lis 2013 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino Haha, asi víš něco, co já nevím :wink:
5. lis 2013 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila aha,asi čučím spíš a dost blbě :grinning: omluv těhotenský mozek :grinning:
5. lis 2013 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je pravda, že už se tu moc neukazuji, ale občas bych rady potřebovala. Verunka mi přerůstá přes hlavu.
Je to nekonečný žrout (baští jak o závod,ale jen to "nezdravé" - když ji nedám to tak radši bude hlady). Ovoce krom banánu fuj, zelenina jen vařená a zamaskovaná v bramborách a omáčkách jinak fuj. Jediné co miluje jsou bílé jogurty (ovocné se šklebí a fuj).
Záchvaty vzteku a zuřivosti, bytí a kopání na denním pořádku už asi měsíc. Musím být v jejich očích občas pěkný tyran, ale když ona mi nedává jinou možnost. Už počítám do desíti než ji řeknu ne, abych to nezakřičela.
Dudlík máme už jen na noc (přes den jsem ji to úspěšně odnaučila i bez breku).
Teď začínáme s nočníkem (nechce, ale trošku si posedí a to zatím stačí.)
Mluvit nemluví - nějaké zvuky zvířátek ovládá ale jen když chce sama. Neříká T takže táta je KÁKA, máma,baba, ham, KAM (tam).To je vše a stím se neustále dorozumíváme.
Začínám ji dávat papír a pastelky a občas si i chvíli "maluje"
Konečně i my jsme ve fázy, že odmítá abych ji krmila.Chlebík na snídaji ji jen zbavím kůrky a namažu - drží a ukusuje si ho již sama.Oběd už papá taky sama (sice jeto všude,ale aspoň se najím i já zároveň s ní).
Už měsíc spí ve svém pokojíčku a dokonce o hodinu dýl než když spala s náma v ložnici.
Dokonce si zvykla na kartáček a každý večer si nechá vyčistit zoubky (ráno si musí sama šmudlat kartáčkem v puse mě nenechá -spíš jen cucá vodu z kartáčku,ale to nevadí aspoň něco - pastu odmítá).
Jsem zvědavá čím mě překvapí příště (naposledy vzala smetáček a lopatku a zametla po sobě drobečky z piškotů a při přebalování si utřela hadýrkou zadeček :grinning:)
14. lis 2013 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Evelína je taky otesánek, ta nás jednou sežere :wink: ..s nezdravýma dobrůtkama jako čokoláda, chipsy, slané tyčinky, oplatek taky přijde do styku, nejvíc na vycházce, kde je mamin s dětma víc a ona chce taky to, co dlabou ostatní děti. Nevidím to moc ráda, ale zas si říkám, že má jinak pestrou stravu, zeleninu mi jí syrovou i vařenou, moc nechce ovoce, mimo jablek. Jinak jogurty ano, miluje termixy - jí to sama, tak je zasviněná denně řádně.
zuřivá je dosti, když není po jejím, zkusila jsem to jak psala červená víla, nechat ji, říkám jak to chápu, že se jí něco nelíbí, že to moc chtěla, a nesnažím se ji v tom záchvatu vzteku nijak uklidňovat, nemá to cenu. Když to nejde, jde třeba do silnice a já ji musím odnést a ona se brání, vzteká, že mě málem z náruče vyskočí, tak ji nahnu, natřásám a je z toho rázem sranda a zapomene. A utíká vesele dál, sotva ji dám na zem, ovšem :angry:
dudu nemá, nechtěla ho od mala, za to si dudlá palce, a to nevím kdy přestane, zubařka kvůli tomu vyvádí.
mluví docela dobře, jenom neumí to M, takže jsem babí, miminko je bibi atd..už říká i díky, papíu /papír/, mokí /mokrý/, čičit uoky /čistit zoubky/ - což dělá hryzáním kartáčku, ale hryže a šmejdí si v puse 5x denně 20min, tak to nechávám zatím na ní :dizzy_face:
postýlku jsem zrušila, páč tam stejně nechtěla spát, vždy se vzbudila a od 22h spala u mě..no týden to byl boj, teď usíná tak po půl hodině, já si pořídím brankářskou hokejovou výstroj, než mě vykopne oko, zub a prošlápne krk.
15. lis 2013 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dobré ráno, maminky,

tak co ti vaši drobečci? máte ted taky vzteklounky nebo je to jen u nás?
30. lis 2013 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Maya taky začíná objevovat vlastní osobnost. Třeba když jdeme na procházku s dalšími dětmi (pomáhám v montessori jesličkách), chodí zásadně na druhou stranu. Vztekat se začíná, když to na ni přijde, neví, chudinka, co se děje, plazí se po zemi jako červík a ječí. :grinning: :grinning: :grinning:
30. lis 2013 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila to je suprr.to mas hezke zpestreni:slight_smile: a uz chodite jen bez kocaru?
30. lis 2013 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp My jsme kočár nikdy moc nepoužívali. Jen v létě na spaní pod oknem. Stojí mi u dveří a spí v něm obvykle kočky. Mayu jsem nosila v šátku, teď chodím s šátkem omotaným kolem pasu a když jí nestačí nožičky, hodím ji na záda jako batůžek.
30. lis 2013 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp ahoj, já bez kočáru chodím kratší trasy, do obchodu, k autu, někdy na procházku..když nikde nepotřebuju být rychle..i když chodí teprve necelé 2 měsíce, tak to zatím není žádná slváa, starší v roce a půl už běhala, chodila jistěji..a Evel si udává směr, přes všechny obrubníky, schodky, hrby, baví ji to překračovat, a vylézat na ně..ehm bohužel je často obrubník u silnice, že? takže mi chce lézt do vozovky, za ruku se nedá vzít, takže se rozplácne vzteky v půlce silnice a já ji musím lapnout a odnést násilím. Na odrážedle to zvládá na roviě, do mírného kopce, z kopce ne, neumí brzdit, už si dala pěkně na čumák.
3. pro 2013 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
18m prohlídka, 12,205g a 87cm..
10. pro 2013 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji hezké Vánoce.
21. pro 2013 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Také všem hezké vánoce a jdu si rovnou postěžovat, Maya přestává v poledne spát a já jsem z toho smutná, jak to letí.
27. pro 2013 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila chudáku, to by mě kleplo, bez toho já nemůžu žít a nedovedu si to představit, až porodim a on přestane spát :grinning: to budu vážně zombi.

a jaké jste měli vánoce ?

naše míry- 18m- 14kg a 86cm
27. pro 2013 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všem hodně zdravíčka do nového roku. :slight_smile: My máme 11,6kg a 81 cm (no, není to obřík jako starší - 15kg a 88 cm) :slight_smile: Ve dne ještě naštěstí spíme 2-3hod (ťuk, ťuk), starší takto spala až do 3 let...Ale ráno vstáváme mezi 5-6hod, tak že by to asi nevydržela bez spaní.:slight_smile: Příští týden máme jít na očkování. Na 4.dávku Hexy a pneumokoků. Měli jsme to odložené kvůli rýmě před Vánocemi. Pneumokoky se chystám odmítnout, Hexu tedy dám, ale kdybych věděla dříve o očkování to, co vím teď, tak pneumokoky nedostane vůbec a místo Hexy dám Pediacel 2+1. No, stalo se, tak snad přežijeme poslední Hexu ve zdraví. Priorix naštěstí dává naše dr. sama až kolem 2. roku....Ale i ten možná odložím na neurčito....
28. pro 2013 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslím, že s novým rokem asi budeme upouštět od poledního spánku to dítě mě nutí číst pohádku až do devíti večer. (hodinu v kuse mluvit nahlas to je hrůza a já mám vždy pocit, že ji strašně musím nutit). Buď se to s jarem zlepší (bude více "poletovat venku" a tak únavou usne) nebo zrušíme polední spaní.

Jinak v 18m 11,2kg a 84cm
5. led 2014 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek co je ten pediacel?
18. led 2014 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Koukni sem, je tam porování složení Pediacelu a Hexy. http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2012_13.htm Na Pediacel nebývají tak často reakce jako na Hexu, obsahuje méně hliníku, není v něm laktoza, je jen 5 složková, je šetrněší v porovnání s Hexou... Nakonec jsem tu 4.dávku Synflorixu opravdu nedala, dr. ani neprotestovala, 4. Hexu jsem dala. Už je to 2 týdny, reakce žádná, tak snad to bude v pohodě....Za Pediacel se doplácí, kolem těch 800 Kč za dávku a dr. ji většinou musí objednat, nebo dá recept a jdeš si pro ni do lékárny sama.
19. led 2014 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.fotosoutezhello.cz/galerie/detail/31
Jsme ve fotosoutěži, jestli máte chvilku, dejte nám hlas :slight_smile:
30. led 2014 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek