• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@lucienka82 tu 1000 dáš na genetice ne? jsme koukala a ty to dělají za 1000 tak tam taky půjdu. Koukam že jsi s termínem o 10 dní dřív :wink:

@iil ale to jsi mohla odmítnout :wink: , pokud by mě vyšel dobře screening a trippl blbě tak si vydupu podrobný UTZ a na plodovku nejdu. my ted taky nemáme moc peněz ale tu 1000 dam, naštěstí máme dost věcí po Tomíkovi i když zrovna kočár jsme prodala ale např monitor dechu kupovat nemusíme :wink:. To ybch si radši nekoupila něco jiného a dala to na vyšetření, naštěstí ani těhu kalhoty nebudu kupovat ale zase zvažuju nad těhu trikem, ale 500 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. říj 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se tý plodovky nebála a naopak jsem byla ráda, že budu mít 100%-ní jistotu, jen jsem byla prostě zbytečně na screeningu :slight_smile: .
22. říj 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, takže pokud to chápu, tak ten 1.screening je nepovinný, ale doporučujete ho, tam se má jít v jakém tt? A co to obnáší??Jak probíhá to vyšetření?? A genetické vyšetření je něco jiného?? Jak ty vyšetření jsou??Popište to tady, prosím, já jsem v tomhle fakt mimo a ke všemu řeším, že vyměním léksřku, páč se mi její přístup nezdá,dávám jí ještě jednu návštěvu a když to bude to samé v bledě modríém, jdu od ní.
22. říj 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
To by me taky zajimalo :slight_smile:
22. říj 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
já tomu sama moc nerozumím, ten 1. screening ( nepovinný ) se dělá od 11. - 14. týden ( myslím ) a dělá se z krve a pak UTZ. A v 16. týdnu se dělá všem, jenže ten není tak spolehlivý :unamused: . Říkám to dobře holky, které to znáte? :wink:
22. říj 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
hola hola ahoj:slight_smile: ráno jsem si udělala test a byly tam :slight_smile: :dizzy_face:
zatím ze snazim moc neslavit, dokud neuslysime srdícko, tak za 2-3t ale jsem děsně ráda. byla to dobra haluz, to nase poceti. Počali sme na synkovy první narozeniny a mimčo by se mělo narodit někdy mě k narozeninám :grinning:
22. říj 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marketa137 presne,na genetice to stoji 1000..pujdeme tam.ten termin mam priblizny,urcite se jeste zmeni :grinning: :grinning: :grinning:
22. říj 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iil vpodstate je to tak jak říkáš, jen to ještě trošku upřesním. ten první screening ve 12tt je nehrazeny pojištovnou, dělají ho jenom někde a je to kombinace krevniho testu a ultrazvuku.
triple test v 16tt se dělá standardně každému, je to odběr krve a vyhodnoceni. hradi ho pojistovna, ale "povinný" není, můžeš ho odmítnout když budeš chtít, jako vlastně všechny vyšetření a testy. a není to tak, že byl nespolehlivý. on je jenom hodně citlivý na vstupní data. ke spravnému vysledku je potřeba přesně znát délku těhotenství a tak. když to neznáme přesně, tak můžou vyjít výsledky, který nejsou pravda. triple test taky umi odhalit 3 nejčastější vrozené nemoci, ten první screening umí odhalit jen Downa, takže to není tak, že by triple test byl nějak horší.
22. říj 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlilly jééé tak to dík za vysvětlení do detailu, konečně v tom mám jasno :slight_smile:.
22. říj 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky, tak mně na NT poslal minule dr. do nemocnice a neplatila jsem ho. Nevím tedy jestli to nebylo proto, že jsem před tím o jedno miminko přišla :confused:
22. říj 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ja mam taky dotaz....nevite nektera jak je to s tim porodnym tedka ?? nebo spis pristi rok ??
22. říj 2011 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iil právě když ti vyjde první dobře a tripply blbě, tak na plodovku nemusíš, ten první je přesnější a spolehlivější a plodovku můžeš vždycky odmítnout, předpokládám, že máš zdravé dítě?
22. říj 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynka89 na první dítě pro sociálně slabší, snad do 2,4 násobku životního minima
22. říj 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amallie Aha takze kdyz muj pritel je sifak a ma 35 tis ,tak asi horko tezko muzu pocitat s nejakym porodnym co ? :frowning2: to je bordel fakt !!
22. říj 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynka89 tak to nic, ale zas buď happy, že máte peníze :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: pro mimčo se hodí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. říj 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@amallie Ono to prave jen tak vypada,ze ty penize jsou.....je to naopak :frowning2: mame plno splaceni ,ted jeste musime dodelat byt,protoze jsme mesic prestehovany do vetsiho....chjo.....clovek si rika,ze aspon na ten kocarek bude a nic....hlavne ze dreme jak hovada,stat nas skube z dani a ze vseho a pak ani nic nedostaneme.....hlavne ze cerny lemry maj vzdycky vsechno !!!!! me je z toho na bliti :frowning2:
22. říj 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@amallie kámoška to měla právě obráceně, 1. screening ji vyšel dobře a tripply špatně a šla na plodovku. Myslím, že záleží doktor od doktora a jak tě kdo vyblázní. Samozřejmě, že člověk může odmítnout jakékoli vyšetření, ale otázka je, kdo na to má sílu, a tak silné vnitřní přesvědčení, že je všechno ok. Kámoška argumentovala podobně, jakože 1. screening byl v pořádku a doktor na ni prý docela nepříjemně vyjel, jestli chce mít postižený dítě, tak ať si klidně nikam nechodí. Jiná kámoška zase dostala od doktora pouze doporučení na plodovku, s tím že se má domluvit přímo s nima v centru, jak vysoké riziko nějaké vady tam hrozí, protože ty výsledky byly jakože na hraně. A ten doktor se k ní choval taky dost hnusně, nic s ní neprobíral a v podstatě taky pouze argumentoval postiženým dítětem.
22. říj 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynka89 no, hele, my tacky nikdy nic nedostanem, ale já už si zvykla :grinning:
při amálce jsem dostala porodné 13tis, hodilo se, ale to dávali všem
teď nedávají nic, tak to je, naštěstí, pokud máš vysoký plat, dostaneš aspoň velice slušnou mateřskou a pak můžeš mít dvouletý rodičák, ten je taky dobrej
22. říj 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak já na 1. screening nejdu, nechám si udělat až tripply a doufám, že všechno bude OK (stejně jako u prvního těhu) a na plodovku nepůjdu. Jinak netrpím nevolností, ale jsem šíleně unavená a dost mě to limituje, doufám, že už to brzo ustoupí, potřebuju psát seminárky a začít se učit na první zkoušky.
22. říj 2011 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@frami jo, já vím, moje kámoška šla na plodovku taky, neb zas na 1. screeningu nebyla a tripply jí vyšly blbě, ale bylo to strašný stres čekat na výsledky a nakonec z ní vylezlo, že by stejně za žádnou cenu nešla na potrat, tudíž si myslím, že v takovým případě je to fakt zbytečný

jiná zas šla aktivně do gennetu na první screening, tam neviděli nosní kůstku a až do 20. týdne lítali po doktorech a vyšetřeních a byla z ní skoro troska :frowning2: před dvěma měsíci porodila zdravého kloučka, ale byl to děs
takže je to všechno otázka no, já doufám, že to nikdy nebudu muset řešit, ale to asi my všechny :unamused:
22. říj 2011 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@frami ono právě když už jedno dítě zdravý máš, tak je to jiný :wink:

můj doktor dělá screening tak, že udělá utz, NT a nosní kůstku napíše a udělá tu krev, ale nepočítá z toho to riziko, jen ti řekne, jestli je to ok, nebo ne a je to zadarmo, takže já to mám vyřešené
22. říj 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynka89 vím, že se tím nic nezmění, ale aspoň pro útěchu, my jsme na tom stejně, taky nic nedostaneme. Ale zase na druhou stranu jsem ráda, že manžel vydělá peníze a nemusíme tolik počítat a v podstatě si dopřát, co potřebujeme nebo chceme.
22. říj 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@amallie tak to máš super, můj doktor to nedělá a jinam se mi nechce, protože to lítání po doktorech mě unavuje. Kor teď když musím shánět hlídání. Já bych teda asi na potrat šla, pokud by mi vyšla blbě plodovka, i když si myslím, že se člověk rozhoduje dost pozdě, protože to je kolem 20. týdne a to už má většina pohyby, a pak si myslím, že je to strašně těžké, to už snad ani není potrat. Ale o to tady nebudu rozvádět, to je příliš smutné téma. Ale trocha pozitiva, neznám nikoho, komu by vyšla blbě plodovka, tak to mě utěšuje. :grinning:
22. říj 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@frami ono je to všechno hodně složitý, i když vyjde blbě plodovka, chtějí čekat ještě na velký utz :confounded:
já mám kamarádku, vyšla jí blbě plodovka, NT na hraně a na velkým UTZ se našel rozštěp, kluka si nechali, má za sebou pár operací a už je relativně ok.
Ale do porodu se nevědělo, jak velkej rozštěp to je, jestli nebude mít velký postižení :astonished: :astonished: :astonished:
jelikož už jedno dítě mám a na světě nebudu věčně, tak bych se musela rozhodovat i s ohledem na malou, jak by to ovlivnilo její život, no, dost už o tom, nám se to nikomu nestane :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
22. říj 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: ahoj holky, ráda bych vám upřesnila NT screening v I. trimestru tj. 11- 14 tt. Mlj dr., který je odborník na patologická těhotenství mi ho doporučil hned, jelikož je co se týká výsledků na víc než 90% spolehlivější než tripl testy, které mají úspěšnost pouhých 69%. provádí se - odběr krve v 11 tt, plod musí být větší 3,6cm, dále po dvou týdnech UZ, kde se měří šíjové projasnění a to na 3-4 místech - toto projasnění dělají pouze lékaři, kteří na to mají specializaci. Jinak, cose týká výsledků krve - pokud jsem viděla dobře výsledky, tak jsem tam měla nejen test na downa , ale i další dva. Společně s dalšími údaji, které vyhodnocuje nakonec počítačový program vám vychází celkové riziko VVV.
Jinak tento screening není hrazený pojišťovnou a platí se od 650-1500, ale to záleží na zařízení, jak to má dané. Jinak zdarma to mají pouze ty, které již prodělaly většinou několikrát potrat, nebo mají v rodině VVV, nebo samy mají rizikové faktory vedoucí k VVV.

Držím pěstičky ke zdravým miminkům
22. říj 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucienka82 a neříkali tě kdy si musíš na genetiku volat na objednání? Asi co nejdřív co :confused: Já tam byla i na 3D a tam ten přístup je fakt super takže neváham, navíc ani jinam jít asi nejde :wink:
Ona je právě výhoda že kdyby ten screening dopadnul blbě tak se dá hned jít na odběr klků takže to rozhodování je rychlejší a osobně do nemocného miminka bych nešla ani poprvé a to jsme na malýho čekali 5 let :unamused: . Záleží na postižení ale mentální postižení bych nezvládla a ani bych neměla na to koukat jak dítě trpí a vlastně celá rodina ale kdo by na potrat stejně nešel tak je zbytečná i plodovka :wink:
22. říj 2011 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketa137 je to tak..alespon se nejake VV podchyti na zacatku..pry si tam mam zavolat na ten 12 tt,jeste se domluvim s gyndarkou jak to bude..pro me je to vsechno nove :wink:
22. říj 2011 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Takže jsem ho měla zadarmo kvůli tomu potratu předtím :cry: To bych si to raději zaplatila :wink:
22. říj 2011 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucienka82 já právě myslela že se musí brzo, prý tam mají docela nával a na tohle se musí v určitý týdny, možná bych jim zavolala v 9tt jestli bude vše ok a domluvila se co a jak :wink:
22. říj 2011 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
:@amallie jo dcera je zdravá, dopadlo to tenkrát dobře :slight_smile: . Já jsem tenkrát netušila, co je screening, co jsou triple testy, neřešila jsem to, prostě mi doktorka řekla, že tam něco vyšlo špatně, ale že je to jen minimální riziko, ale pro klid duše mě poslala na plodovku a já pak byla opravdu moc ráda, když jsem měla ten papír v ruce, že je dítě zdravé :grinning:
22. říj 2011 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek