• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
Ahjte maminy, dneska jsme byli na screeningu, vypadá to dobře, nosní kůstka ja, projasnění asi taky v normě, čekáme do večera na výsledky. Byli jsme na UTZ i s manželem, je to nádherný pocit. Jinak malé je asi taky splozeno hned po menstruaci, protože máme rozdíl 9 dní. A tak mě napadá, nevíte podle kterého termínu se počát nástup na mateřskou? Jestli podle ultrazvukového nebo podle PM? Držte se a myslete pozitivně!
6. pro 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cosy ahojky, gratuluji k úspěšnému absolvování screeningu (mě to čeká ve čtvrtek).

Nástup na mateřskou se počítá podle předpokládaného termínu porodu. Na mateřskou pak nastupuješ 6-8 týdnů před pravděpodobným TP tzn. nejdřív můžeš jít 8 týdnů před porodem a nejpozději 6 týdnů. Většinou to píšou doktoři tak, jdeš těch 8 týdnů (mě to ale kvůli práci moc nevyhovuje takže já půjdu 7 týdnů před TP.
6. pro 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Tak to jsem ráda, že jsem tady potkala stejnou vinařku jako jsem já :slight_smile:. Ale s tím burčákem... Mně se taky zdá, že mi manžel nějak tak úplně ze začátku dával ochutnat a chtěl ať si vemu s ním, ale nějak mě neohromil, tak jsem si nakonec žádný nedala :slight_smile: /možná jsem už něco tušila.../ :grinning:
Jinak jsem se Tě chtěla zeptat, jestli jsi už objednaná na genetické testy? Já jdu za týden a vůbec nevím, co tam se mnou budou dělat... :frowning2:
7. pro 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminky, tak se hlásím mezi vás, taky se těšíme na červnové miminko :slight_smile:
7. pro 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 Ahojík, nevím co konkrétně myslíš genetickýma testama? Mě bylo řečeno na začátku, že mě čeká řada genetických testů (takže jsem pochopila, že jsou tím myšlena všechna vyšetření např. Triple test apod.).
Podle článků, které jsem všude možně četla tak v rozmezí 11. až 14. týdne se provádí jenom screening (odběr krve a podrobné ultrazvukové vyšetření) nehradí ho pojišťovna. Ale když mi paní řekla, že budu platit 1450,- a že sebou mám vzít manžela, aby se na ultrazvuku taky podíval na prcka tak do toho jdeme. Já na něj jdu zítra neb příští týden jdu ke své gyn. a ona chce, abych už měla výsledky. Je to prý přesnější než Triple test, tak aspoň budu třeba trochu klidnější. Jelikož jsem těhotná poprvé tak vůbec nemám tušení, která vyšetření jsou dobrá a která ne. Každý říká něco jiného. Pak pisnu jak jsme dopadli. :wink:

Obecně si myslím, že všechna vyšetření budou na bázi odběru krve. Doufám, že ji tedy budu mít dost. :wink:

Určitě neměj strach, možná by bylo dobré se příště zeptat doktora co ty testy obnáší, já se na ten screening hned ptala neb nemám ráda cizí slova a hlavně, když nevím do čeho jdu. :wink:

Budete si chtít nechat říct pohlaví až půjde rozpoznat?
7. pro 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Ahojky, vítej v našich řadách maminko. :slight_smile: Přeji klidné těhotenství. :wink:
V jakém jsi týdnu?
7. pro 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evelp Moc gratuluji a vítej :slight_smile:
7. pro 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi Mně bylo pouze řečeno, že se jedná o genetické testy, nic platit nebudu (teda aspoň mi nic neříkali) a jenom nemám ráno jíst, protože budou také zjišťovat jestli nemám těhotenskou cukrovku. A poslední co vím je, že to může trvat asi hodinu. :frowning2: O screeningu ani o Triple testu se vůbec nezmiňovala a ani mi to nenabízela... Tak já fakt nevím... :frowning2:

Jj, přesně tak.. To je taky moje první těhotenství a jelikož to chceme utajit do Vánoc, tak se ani nikoho nemůžu v okolí zeptat, co a jak... :frowning2: A Tobě zítra budu držet palce, ať všechno dobře dopadne :grinning:

Ano, pohlaví budeme chtít vědět určitě.. Mně teda podle všech mých propočtů vychází kluk, tak nepředpokládám, že by to měla být holčička... :slight_smile: Byl by to i docela šok, protože si pořád představuji pouze kluka :slight_smile:. Ale ať je to, co je to... Hlavně ať je to zdravé! :slight_smile: A co vy? Necháte se překvapit nebo to taky nevydržíte? :slight_smile:
7. pro 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky můžu se přidat???
7. pro 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 cukrovku v 13.tt??? gestační zátěžový test na cukrovku se dělá 24. – 28. týden

nebudou ti spíš brát krev na pohlavní nemoci, na Rh faktor, krevní skupinu....?
7. pro 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj a pokud ti řekli, že to jsou genetické testy, tak se s největší pravděpodobností jedná o tripple testy, které se dělají v rozmezí 14.-18.tt :slight_smile:
7. pro 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
7. pro 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 jinak my si určitě necháme říct pohlaví miminka, nechali jsme si to říct i u první dcerky, tak i teď. Já bych to nevydržela :slight_smile:
7. pro 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@wacinka
@lidi
Dostala jsem nějaké povídání:
Provedeme u Vás důležité krevní testy - vzhledem k tomu, že u Vás bude stanovena hladina krevního cukru, je třeba se k odběru krve dostavit nalačno /ráno je možno se napít, ale pouze čisté vody/. Současně u Vás budou provedeny genetické testy.
K odběrům je třeba se dostavit v 7.30, genetický testu bude proveden z krve a dále pomocí ultrazvuku - měření může dle polohy plodu trvat až 20 minut, počítejte tedy, že s odběrem krve u nás můžete strávit i hodinu. /Po odběru krve se již můžete najíst, doporučujeme svačinu s sebou!/
Tak to je vše :grinning:
7. pro 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wacinka Já bych to asi taky nevydržela :frowning2: A pamatuji si dobře, že se to dá zjistit kolem 4.-5. měsíce? :confused:
7. pro 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
to budou tripple testy, pochybuji o tom, že kdyby tě pozvali na NT screening, že by ti neřekli předem že se to platí.
Akorát teda ta cukrovka mě zaráží, to jsem fakt tak brzy ještě neslyšela,
7. pro 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 některý doktor to určí už ve 14 týdnu, ale nejpřesnější je to kolem 18 týdne :slight_smile:
7. pro 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 některý doktor to určí už ve 14. týdnu, ale nejpřesnější je to až od 18. týdne :slight_smile:
ale já u první dcerky pořád naléhala na doktora a v tom 14 mi řekl, že to vypadá na chlapečka já byla smutná, protože sjem podvědomě cítila, že čekám holčičku a moc jsem si ji přála a pak v 18 týdnu už mi na 100% řekli, že čekáme holčičku :slight_smile: teď je mi jedno co to bude, už tu vysněnou a dlouhoi očekávanou holčičku mám, tak teď je duležité aby prcíček byl v pořádku :slight_smile:
7. pro 2011 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@wacinka A ty Tripple testy se dělají pouze jednou?
7. pro 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
7. pro 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wacinka Takže raději počkat, ať je to fakt přesné, co? Jsem strašně moc zvědavá, co to bude... :slight_smile: A hlavně už budu vědět, jakou kupovat výbavičku :wink: Ale jak říkám, nenapadá mě nic jiného než kluk.. Asi jsem si to nějak vsugerovala nebo co :grinning:
7. pro 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wacinka Aha, tak to teda ani já nevím... :frowning2:
7. pro 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 já právě taky v tom prvním těhu měla už tu holčičku pod kůží a můžu ti říct, že na porodním sále jsme se 4x ptala doktorky, zda je to opravdu holčička :grinning:
jj je to lepší počklat do toho 18. týdne, to už máš prakticky za měsíc, to už vydržíš :slight_smile:
7. pro 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 manžel mi řekl, že je mu jedno co to bude a proto je mu jedno jestli si to necháme říct nebo ne. :wink: Já jsem hrozná zvědavka takže si to říct necháme.

Tak to by ti určitě řekli, kdyby jsi něco měla platit. Takže to budou triple testy. :wink: A jak jsem předpokládala i podle toho jak jsi vypsala to povídání tak to bude odběr krve a podrobné ultrazvukové vyšetření. Oni tu krev můžou brát všude a pokaždé z ní udělat jiné testy, ale jelikož jdeš na lačno tak to není screening protože mě řekli, že se mám normálně nasnídat a potom přijít. :wink:
7. pro 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wacinka jsem ráda, že tu je další aktivní maminka a tentokrát již se zkušenostmi. :wink: Nemám se taky koho ptát co a jak probíhá, takže tě tu moc ráda vidím.
7. pro 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi to jsem moc ráda :slight_smile: já sice kvůli malé moc na netu nejsem, ale když spinká ... tak se sem tam nudím :slight_smile:
7. pro 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wacinka tak to je dobře. Já jsem na netu většinou ráno před začátkem směny, kolem obědové pauzy a na padla. Doma se k tomu moc nedostanu. :wink:
7. pro 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: no ona Zoují mě taky nenechá, dneska jsme dělali už vánoční cukroví.. to ji baví,ale jakmile sednu k PC, tak se začne vztekat.
7. pro 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi moc děkuju :slight_smile:

já jsem teď ve 13. týdnu, jak jste na tom vy?

Doufala jsem, že budu mít klid od nevolností, ale teď jsem měla tak 14 dní klid a tenhle týden jsem pořád s žaludkem na vodě a s tlakem u země :frowning2:
7. pro 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky,
jsem ráda, že se to tu rozjelo.
Já dnes byla na UZV, mám 7cm velké dosti pohyblivé embryo, co má "mezi nohama nějaký čudlík, ale na stanovení pohlaví je brzo" :grinning:
Mimochodem NT screening se obvykle platí kolem 2000Kč, ale záleží, jak má gyndař schopnou sestru. Takže já platila jen 364Kč, protože ona se pídila, proč se platí tolik, když to je ze tří částí a dvě části patří mezi obvyklou praxi bez ohledu na to, jestli se se screeningem souhlasí nebo ne. Prostě tak nějak mi to vysvětlovala, takže si vydupala, že se platí jen ta jedna část. Tak se na to zeptejte pro dobro ostatních těhotných.
Cukrovku mi minule dělali až o hodně později...
7. pro 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek