• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
nazdárek holky, teda včera jsem neměla vůbec čas se tu ukázat a teď vůbec nestíhám číst. :wink:

Včera nám proběhlo vyšetření a dopadlo dobře. Manžel byl úplně pryč z toho když byl u ultrazvuku. Doposud si asi moc neuvědomoval, že ve mě něco roste a že bude za pár měsíců otcem, ale včera nemluvil o ničem jiném ... byl u tak roztomilí jak pořád opakoval jak je malušenký a že nos bude mít určitě po něm ... :grinning:
9. pro 2011 v 06:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi takhle mi to popisuje většina známých, že sice předtím se občas nějak chlapi projevili, ale po ultrazvuku otočili o 1000° . já jdu v pondělí a přítel se mnou nejde, trochu mě to mrzí, ale možná jsem i trochu ráda....
9. pro 2011 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp já jsem ráda, že alespoň jednou u toho mohl být. Ale kdyby to nebyl ultrazvuk přes bříško, ale ten vnitřní, tak bych ho tam nechtěla. Jsme spolu dlouho, ale nějaké to soukromí prostě musím mít :wink:

Nevím proč, ale normálně mám pocit, že jak se o mimi stále s manželem bavíme tak o něm mluvíme v mužském rodě a ani nám nepřišlo, že to vlastně může být i holka. Teď mi to tak přišlo na mysl a docela mě to pobavilo. :grinning:
9. pro 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi mi to máme obráceně, my zas pořád mluvíme o holce :slight_smile: a zrovna včera jsem říkala, že bychom se měli přeorientovat, abychom pak nebyli třeba i malililičko zklamaní...ale já budu ráda za cokoli, zdravé a moje :slight_smile:

a na vnitřní utz bych ho tam taky nechtěla...ale jak řikám, jsem asi i ráda, že u tohodle taky nebude
9. pro 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, po dlouhé době jsem tu zase. A zase mám problém s těmi termíny. Je mě jasné, že na mateřskou můžu jít až 8 týdnů před plánovaným termínem porodu. Jenomže který termín je závazný? Podle PM mám 20.6., podle UZ 11.6. to je 9 dní rozdíl a to je celkem dost. Nemáte maminky zkušenosti?
10. pro 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cosy domluvíš se s doktorem, jak ti to bude vyhovovat :wink:
10. pro 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cosy doktor ti řekne TP přesně podle tabulek a toho jak se to vyvíjí na ultrazvuku, takže podle PM se určitě neřiď. Domluvíš se s doktorem a jestli si to chceš přibližně naplánovat, tak počítej s datumem co vychází podle UZ. :wink:
12. pro 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak musím říct, že takhle pracovní výkend jsem už dlouho neměla. Finišujeme s rekonstrukcí koupelny a tak byl doposud prach a jak říkám já "humus hnus" všude. V sobotu a pak ještě i v neděli jsem se na to vrhla. Umyla všechna okna, země....no prostě klasický předvánoční nebo jarní úklid. Ještě kdyby tak to prádlo chtělo schnout tak jak v létě :wink: Snad z toho nebude mít to mrně nějaké větší boule na duši. Ještěže jdu ve čtvrtek na kontrolu. :wink:

Jaký jste měli víkend děvčata?
12. pro 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi já jdu na kontrolu dnes a mám z toho trošku nervíka. nevím proč, je to takový divný pocit vždycky a bojim se, aby bylo vše ok....
12. pro 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Neboj se, já sice ten pocit taky znám, ale pak je mi jasné, že se nervuju zbytečně. Doktorka mi dokonce nařídila koupit si tlakoměr domů protože když k ní jdu tak mám tlak 140/90 a doma ho mám v normě nebo i nízký 120/80 nebo 107/65 ale vysoký skoro nikdy, jenom když jdu k doktorovi. :wink:
12. pro 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, mě se chce brečet, to bylo taaaaaaaaaaak krásný :slight_smile: a prý máme asi čudlíka :slight_smile: malej spinkal a pak do něj doktorka šťouchla a už to bylo, začal se motat, tancovat, ani z toho bohužel nemám dobrou fotku, ale nádhera!!! :slight_smile: stálo to za to
12. pro 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evelp a to jsi měla nervíka... :wink:
12. pro 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi to jo, tak u příští kontroly snad už budu cítit i nějaký ten kopanec, tak už to bude jiné :slight_smile: ale nosní kůstku máme, řasu taky jak má být, tak paráda :slight_smile:

akorát toho čudlika mi oznámila jak chleba namazanej s máslem :grinning:
12. pro 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp tak to je super, že je to v pořádku, jen tak dál.
Nám paní doktorka na NT screeningu řekla, že máme nosaté děcko :grinning: taky ta nosní kůstka je OK
12. pro 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp možná se ptám hloupě, ale nevíš do kdy si máš vybrat v jaké porodnici budeš rodit? Doma mě manželovi rodiče strašili, že už to musím mít dopředu zamluvené, že se rodí moc dětí, tak abych se někde vešla apod. Já se jim smála, že na to je ještě brzy si myslím, ale je pravda, že vlastně nevím kdy si mám hledat vhodnou porodnici. :unamused:
12. pro 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi neptáš se blbě, já teď řeším uplně to samé, zítra to chci probrat v poradně- protože mě teta začla strašit, že sestřenka pomalu neměla místo- že při nejhorším tě musí vzít tam, kam spadáš trvalým bydlištěm, což je pro mě Jilemnice a tam nechci rodit za nic, takže mi teta taky říkala, ať klidně do té porodnice zavolám ( kde chci rodit) a dělám "hloupou", kdy říkali, že je to moc brzo, ať mám alespoň jistotu
12. pro 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp hmm, tak to bych už taky měla začít řešit....vlastně se můžu i zeptat doktorky když k ní ve čtvrtek jdu, ta by to taky měla vědět (je možné, že mě sama řekne, abych si už zajistila nemocnici,ale když ne tak se ještě zeptám jí a dyžtak to hned obvolám) :wink: děkuju
12. pro 2011 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi není za co :slight_smile: a kde chceš rodit?
12. pro 2011 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem myslela, že obtížná situace s porodnicemi je jen v Praze, na jakékoliv oblasti to jde. Akorát pak člověk chodí na konci do poradny tam, kde chce rodit. A nikoho nepošlou pryč, když zaklepe s hlavičkou mezi nohama, že mají zrovna plno :grinning: Ale kamarádka Pražačka rodila předčasně, takže jela sanitkou a dispečer je navedl prostě tam, kde měli místo bez ohledu na to, kde byla zaregistrovaná :frowning2:
12. pro 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp slyšela jsem dobré ohlasy na porodnici v Brně Bohunicích za ne příliš drahý příplatek si člověk může zamluvit nadstandardní pokoj kde je člověk s miminkem sám takže když má štěstí, že má tiché mimi tak ho druhá či třetí maminka s děťátkem nebudí. Známá tam rodila a byla nadmíru spokojená. Potom jsem dobré recenze slyšela na porodnici Břeclav. Je to tam prý rodinné a neberou tam porody jak na běžícím pásu, ale je to dál. Uvidím, asi bych chtěla v Bohunicích, ale prostě ještě nevím.
12. pro 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila problém je v celé republice....rodí se míň a míň dětí podle statistik, ale místa v porodnici se musí dopředu zamlouvat, ale jak píšeš pokud už bude hořet tak snad člověka vemou i když tam není zaevidovaný :wink:
12. pro 2011 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi neviděla bych v tom celorepublikový problém (možná spíš žádný problém) Já jsem frontu na porodní sál nezažila :wink: spíš naopak a před dvěma lety řešily ženské úplně to samé - kdy se zaregistrovat a co když bude plno.... Na druhou stranu nerodila jsem za úplňku ani za bouřky :sweat_smile:
12. pro 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky , ráda se přidám, pokud můžu? :slight_smile: Jen musím zjistit, jak to tu funguje :slight_smile: Termín mám 15.6. a je to premiéra a zatím jsem si moc nepřipouštěla, že čekám mimi. Jsem asi nějaká divná nebo co? vůbec si nepřipadám, jak těhotná Nějak mi to pořád nedochází..Máte to tak taky nekdo? asi jsem v tom sama :( jen by mě zajímalo, kdy to přijde :slight_smile:
12. pro 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@niky1988 a už jsi ho viděla mrskat se na ultrazvuku? ten pohyb, to je jako zázrak, najednou tam je dítě, ještě když doktor dodá "můžete spočítat prstíčky" :dizzy_face:
13. pro 2011 v 00:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@niky1988 taky si to každé ráno zatím připomínám, neboj :slight_smile: ale po včerejším utz už si to uvědomuju víc a víc, už si s ním občas i povídám :grinning:

jinak máme 2 kg dole, tak doktorka pohrozila a ještě dostanu nějaké očkování kvuli krvi...
13. pro 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,je vám ještě zle? Já jsem dneska ráno zase zvracela :confused:
13. pro 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tyrisa já naštěstí nezvracim, ale nevolno je mi tak nějak průběžně pořád, tenhle týden to je poměrně ok, ale minulý týden to byla noční můra
13. pro 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ, na ultrazvuku už jsem viděla, dokonce už i ty prstiky, ma je vsechny :slight_smile:) a i pohlaví už víme :slight_smile:dr. mi to rekl uz ve 12tt na tom genetickym UZ. tak snad to uz platí a nebude tvrdit priste neco jinyho. Jinak to zvracení a nevolnosti me taky trapi..zaclo to asi v 6tt a od ty doby se to tahne, jím mnohem min nez normalne, strasny nechutenstvi, i jidla, co miluju jsem nemohla pozrit, zhubla jsem taky asi 2-3kg, ale doktor rikal, ze se nemam tim stresovat.Ze se to zlepsi, zatim teda nic moc..Zvracim,ale coz je divny, nikdy ne rano..vetsinou odpoledne nebo vecer, kolikrat i v jedenact, dvanact v noci me to chytne...Vsichni tvrdi, ze po tretim mesici uz by to melo byt ok..ale zatim teda nic moc, tak snad brzy :slight_smile: Uz bych mohla zacit neco nabirat..nemam ani 50 kg :((
13. pro 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tyrisa Mně bylo zle jen z hladu, místo toho, abych pociťovala normální hlad, bylo mi na zvracení. Když jsem se naučila, že musím pořád jíst :confounded: už mi je fajn. Jen se bojím, až někde vylezu na váhu :confused:
13. pro 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek