• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@evelp Ahojík a odkud jsi?

Jinak co se týká toho ježíška, tak mě napadlo úplně to samé co lidi. Prostě Ti koupil tak moc velký dárek, že utratil bobek celou výplatu :slight_smile: a do poslední chvíle to chce utajit. To se určitě vysvětlí :wink:

A co se týká té krve? Nemáte s manželem/přítelem tu kombinaci krve, u které se musí dávat injekce?
16. pro 2011 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 já jsem původně z Krkonoš ( Jablonec nad Jizerou) , ale teď bydlíme v Liberci :slight_smile:

kéž by to byla s tím dárkem prauda, ale bohužel...
16. pro 2011 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 a s tou krví, netuším, brali krev akorát mě a na mužskýho se neptali....ale je to možné
16. pro 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Ahojík a zkoušela jsi se v tom CA a HM ptát? Já tam byla (teda v Ostravě) a opravdu tam těhotenská móda je a podle mě jsou všechny tyto obchody na stejné brdo se stejným sortimentem. Je to sice malý koutek, ale výběr tam docela je. Jinak pěkné věci mají i v BONPRIXU, ale horší je, že když Ti to nebude sedět, musíš to vrátit poštou. :unamused:
16. pro 2011 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp No, oni to právě zjistili z té krve, že máte tu kombinaci.

http://www.prozeny.cz/magazin/deti-a-rodina/tehotenstvi-a-porod/24360-famy-a-fakta-o-rh-faktorech-kdyz-se-tehotenstvi-promeni-v-horor

On ten článek zní docela hrozivě, ale řekla bych, že když se to podchytí, tak to bude o.k. :slight_smile:
16. pro 2011 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 ted mi došlo, že kvuli tomuhle zustavala kamarádka na rizikovém doma....tak teď jsi mi nahnala strach :frowning2:
16. pro 2011 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Ahojky :slight_smile: Já mám taky RH-.Tak manža půjde na krev,aby jsme zjistili,zda je RH+ a dostaneme injekci.Podle mého dr.pokud se jedná o první těhotenství,tak skoro žádná rizika nejsou,pokud o už několikátél,tak se maminka musí víc sledovat
16. pro 2011 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@maarika takže mam taky vyhnat chlapa na krev?
16. pro 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Nooo,to je asi na tobě :slight_smile: Já to manžovi řekla a on neváhal a říkal,že půjde,aby jsme věděli.Myslím,že tím,že když ho na krev pošleš,tak tím určo nic nezkazíš :slight_smile:
16. pro 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maarika no, ztratim tim akorát nervy :grinning: s ním to je vždy na dlouho, ale tak doktorka už mi tak jako tak řekla , že dostanu injekci
16. pro 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 no v CA jsem se ptala a tam mi řekli, že těhu kalhoty nemají a v je pravda že v HM jsem se neptala. :unamused: no jo lína huba hotové neštěstí :grinning:
16. pro 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp hmm, tak to jsou typický chlapi, doposud jsme na tom taky tak byly. Já se urvávám od pusy, šetřím, škudlím a manžílek neměl nikdy problém utratit vše.
K narozeninám dostanu peníze od rodičů a nakoupím za to vždy jídlo pro nás nebo stavební materiál či doplňky co potřebujeme a od manžílka jsem dostala Big Mag z Mekáče a to se pak přiznal, že si koupil jeden a druhej k tomu byl zdarma :grinning: naštval mě, ale asi si za to můžu sama když říkám, že nic nechci.
Miláček si pak vždycky vybere pro sebe dárky z nichž každý jeden vždy nestojí méně než 1000,-
Vždy si dá limit že potřebuje koupit to či ono, ale max za např. 500,- ve finále je z toho téměř nejnovější model za cenu 3x vyšší. Ale on už naštěstí pochopil, že to tak dělat nejde. A už měsíc seká latinu. Dokonce k Vánocům si přál jen nějaké kleště a ty mu kupoval jeho otec, jinak říkal, že je spousta věcí co potřebujeme MY společně, takže on bude rád, když budeme v pořádku a šťastní. :slight_smile:
16. pro 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp To jsem nechtěla, jen jsem chtěla ať víš, o čem to je. Ale doktorka určitě ví, co dělá. A manžela bych zatím nikam nehnala, záleží co Ti řekne doktorka :slight_smile: A nakonec bude vše v pořádku a jestli půjdeš na nemocenkou, tak to je jen dobře, aspoň se nebudeš stresovat v práci a mimíšek bude v klidu :slight_smile:
16. pro 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 já to právě pořád zvažuju, že bych už tak od ledna bo tak zůstala doma...v práci to totiž ještě nevědí a jelikož jsem nastoupila v listopadu nově, tak jsem ještě ve zkušebce, tak jim to říkat nechci, nic méně, v lednu už to i oblečením blbě zakreju...
16. pro 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp pokud jsi ve zkušebce tak bych určitě počkala do ledna. Neb s tebou můžou ukončit PP hned po uplynutí 22 dnů nemoci. Potom už tě bude vyplácet sociálka a jelikož budeš v ochranné lhůtě 6-ti měsíců do kterých musíš nastoupit na mateřskou do čehož se vlezeš tak ani tak o nic nejde (teda co se výplaty dávek týká), jde jen o to, aby jsi se měla kam vrátit až ti skončí rodičák. Navíc pokud budeš na pracáku a nezaměstnaná tak ti automaticky určí 4 letý rodičák a nebudeš si moct sama vybrat jak dlouho na rodičáku chceš být.
16. pro 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 bonprix má těhotenskou? U nás v C&A je to tragické, v životě bych si takový hadr nevzala na sebe, nemluvě o tom, že mají zásadně XS a XXXL :confounded: :grinning:
16. pro 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi já právě se budu snažit to tu nějako vydržet....ale uvidím,už to není tak dlouho :slight_smile:

a vrátit se sem stejně po mateřský určo nechci :slight_smile:
16. pro 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi a navíc, od nového roku už by se to nemělo určovat ta 4 letá automaticky, myslim. dostaneš snad těch 220 tis. nebo tak nějak a je na tobě, jak je vybereš
16. pro 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila :grinning: Máš pravdu. Teda kalhoty mi docela padly, byly fajně volné, ale když se budeme bavit o halenkách, tak mi šíleně odstávali v okolí hrudníku... Ale to je asi tím, že se počítá, že se mi o 2 čísla zvětší :grinning: Tak jsem si říkala, že s halenkou ještě počkám, ale kalhoty určitě po Vánocích koupím :slight_smile: Sice mi zatím jsou, ale myslím, že to je jen otázka dní, popř. týdnů.

Jinak tady je odkaz na ten BOMPRIX, ale přiznám se, že jsem to tam nijak zvlášť zatím nestudovala :grinning:
http://www.bonprix.cz/bc/Damska-moda/těhotenská-moda/cat1.10.779.html
16. pro 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, omlouvám, že Vám vstupuju do diskuze. Zmiňovaly jste tu problematiku pri negativním RH faktoru matky. Je to i můj případ a ničeho se neděste. Krev otce naprosto není potřeba, protože se v takovém případě v porodnici hned zjistí krev miminka a až po té se matce dá (pokud je dítě Rh +) nebo nedá (pokud je dítě také Rh -) injekce. Injekce zamezí případným problémům v dalších těhotenstvích (důvod pro potraty či patologický vývoj plodu). Injekce se musí matce dát tuším do 72 hodin od porodu a doporučuji si toto v porodnici ohlídat. Na mě se vyprdli a obtěžovali se sdělit jak to se mnou a dcerou je až po několika urgencích.

Přeji pohodová těhotentví a skvělá mateřství :dizzy_face:
16. pro 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Tak výsledky ze screeningu budou v úterý.Na UZ vše v pořádku,tak ted budu jen čekat co dál....
16. pro 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem si v bonprixu nevybrala. Co se mi líbilo, mělo blbé velikosti (a kvůli jednomu tričku nechci platit poštovné). Kdybyste objevily těhotenské manšestráky, hoďte sem odkaz. Počasí začíná přituhovat, vypadá to, že fakt začne zima...
16. pro 2011 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak tenhle víkend byl opravdu náročný. Z nadšení, které se mě zmocnilo ve chvíli, kdy jsme se s manželem těšili jak všem nadělíme pod stromeček tu báječnou zprávu o čekajícím přírůstku, se stala téměř noční můra. Rodina od manžela (respektive bratr se svoji rodinou) se asi celé dva roky, které jsme s manželem spolu jenom tvářila, že mě do rodiny moc rádi vítají a že mě mají rádi. Teď před svátky jsem o sobě zjistila jak jsem majetnická a jdu po baráku. Z tchýně si prej dělám uklizečku a kuchařku a taky biju děti (proto k nám nechcou na prázdniny) Mrzí mě to a opravdu jsem to celé ořvala, kolik lží o mě navykládali manželovým rodičům) ale už nebudu brečet, teď je ve mě tolik zlosti, že objevit se švagr mezi dveřma tak dostane ranu, že si lehne. A teď se mi tedy ani omylem nechce hlásat do světa, že budeme mít miminko. Proč aspoň teď před svátky nemůže být klid. Vrrrr
19. pro 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila v h&m maju aj rozne farby na vyber :wink:
19. pro 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi ty jo, to ti ubec nezavidim, to jje mi lito, proc takovy lidi na světě ubec existujou....

já měla taky zajímavý víkend, v pátek nám opravili po více jak roce troubu, ale pro změnu přestal fungovat kotel :grinning: takže jsme měli doma 14 stupňů. šílený
pak jsem měla včera večer jet za mámou domu, že jsem musela dneska k zubařce a ujela jsem asi necelých 20 km a měla jsem 4 smyky, tak jsem řekla, že do hor nejedu ani náhodou
tu cestu normálně jezdim tak za 12 min., teď jsem jí jela přes hodinu....
19. pro 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp taky si kolikrát říkám, že mám pocit, že mám odhad na lidi a pak přijde taková "facka" a prostě vím, že krom sebe nikomu věřit nemůžu ani nos mezi očima.

Takže nemáš ani napečeno jak jsi měla v plánu nebo si pekla o sto šest, aby jsi se aspoň trochu zahřála? 14 °C to bych asi umrzla. Zuřím,když je v pokoji 17 °C.
Obdivuji tě, že jezdíš autem, když je námraza či sníh. Já jsem posera. U nás zatím ještě ani nesněžilo, takže pořád jsem s autem a silnicí kamarád, ale už teď i tak víc řídí manžel.

Dneska jsem nějaká unavená, pořád se mi chce spát. Už bych to v práci zabalila a šla domů, ale aktivně jsem se objednala na pedikůru na 16:00 takže kdybych jela domů tak stejně budu muset ještě vylézat a jet znova do města. Takže to tu raději vydržím. Kdyby se neposílali nájmy tak už dovolenkuju, ale s takovouhle budu pracovat až do svátků. :unamused:
Budeš mít vůbec mezi svátkama nějaké volno? Říkala jsi, že jsi ve zkušebce, takže asi moc dovolené nemáš. Kdy ti ta zkušebka vůbec končí?
19. pro 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi já jsem se silnicí byla kamarád do včerejška, ale teď až do jara za volant nesednu, ráno to taky musel odřídit mužskej, chudák po noční :frowning2:

taky jsem dnes šíleně unavená, těším se, že to brzo zabalím a půjdu se k němu natáhnout do pelechu a do večera nevylezem :slight_smile:

kdybych mohla, už jsem doma, ale vypadá to, že ani mezi svátkama nedostanu dovolenou, to se asi zbláznim.

zkušebna mi končí 7.2., do té doby to asi nevydržím, jsem pořád dost utahaná a už je to znát i na pracovních výsledcích- mě ta práce i vyloženě nebaví a od prvního dne sem chodím s totálním odporem....to se mi ze začátku v žádné práci nestalo, vždycky se to dostavilo až časem :grinning:
19. pro 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak jsem se snažila péct, ale udělala jsem jen půlku jednoho těsta a jeden koláč a 2 domácí pizzy, aby bylo teplo :grinning:
19. pro 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp tak pokud tě to vyloženě nebaví a do této práce se už stejně nebudeš chtít po rodičáku vrátit, tak běž na neschopenku a z neschopenky rovnou na mateřskou (na tu budeš mít nárok protože když seš nemocná tak seš pojištěná :wink: Jedinou svízel to bude mít ale s tím si nejsem jistá jestli to bude i po novém roku tak platit, že ti automaticky pak určí 4leté čerpání rodičáku (3,5 roku protože půl roku budeš brát mateřskou), tedy pokud by s tebou ukončili pracovní poměr. Pokud ne, tak si budeš moct normálně vybrat. :wink: (s tím ukončením a 4letou variantou si nejsem tak úplně jistá, ale zkusím se poptat a třeba zjistím). Každopádně bych neriskovala a jestli je to pro tebe moc únavné tak si nech vystavit neschopenku a radši marodit jak hazardovat se zdravím mimíska. :wink:
19. pro 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi já myslím, že pokud jsem zaměstnaná, tak by to měli brát normálně, že bych si měla vybrat, ale ono to snad od toho nového roku bude uplně jinak, netušim, psala jsem na sociálku, tak paní říkala, že se mi podívá...

jsem z tý práce poměrně i dost vystresovaná a měla jsem to tak i v předchozí práci, jenže jsem tam byla už dýl, tak jsem tam měla svoje místečko vyšlapaný a nebylo to tak hrozný, když jsem řekla, že chci klid, tak byl klid, ale tady to udělat nemůžu

navíc pořád problémy s výplatami - termín je 20.- už to je pro mě dost pozdě a pořád to posunují, nikdy to nepřišlo prý včas, a byť je to o pár dní, mě to vadí...
19. pro 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek