• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@tyrisa Kámoška má dobré dryáky na migrénu, dámská verze je vylisovaný citron se skořicí - neředěný. Je to takový lomcovák, že mi to fakt pomohlo. V pánské verzi je hlavně chilli, pepř a sůl, ale přesné složení si nepamatuju. Migrénky nezávidím, měla jsem ji jen asi čtyřikrát, z toho dvakrát už tohle těhotenství. Zajímavý, jak to moje starší vyčuchala a lezla po mně víc než obvykle :confounded:
29. pro 2011 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak se taky přidávám :slight_smile: termín mám 16. 6. 2012 a bude to naše první mimi :slight_smile: Moc se těšíme :slight_smile:
30. pro 2011 v 00:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
já měla temín podle PM 17.6. pak podle UZ 11.6.tak se necháme překvapit kdy se bude chtít malé na svět :slight_smile:..víš přesný termín kdy jsi otěhotněla???
30. pro 2011 v 09:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak já mám taky podle pm 17. 6. :slight_smile:
30. pro 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: ahojky holky, já mám 30. června :slight_smile: čekám první, tak jsem už celá nedočkavá :wink:
30. pro 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dost často mě bolí hlava - ne úplně migrénově, ale dost nesnesitelně - máte některá osvědčený tip? Ibalgin se nemá, protože prostoupí placentou, paralen pořád zapomínám koupit, mám jen čípky pro Leušku a to se mi vzhledem k dávkování na kilogramy nechce :grinning:

A všem přeju klidný přechod do nového roku.
31. pro 2011 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, že vám sem lezu, ale @cervena_vila - mamka mi na bolesti hlavy doporučovala sprchovat hlavu vlažnou a chladnější vodou.. střídat to. Že to prý roztáhne cévy a pomůže. Prý to radil neurolog. No, za zkoušku člověk nic nedá. :slight_smile: Držím palce, aby to dalo pokoj!
31. pro 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katschka @cervena_vila tak na roztažení cév voda spíš teplá, já sprchuju dost horkou a to pomáhá a pak jsem našla ještě nějaké cviky: Těhulky se mohou nepříjemné migrény rovněž zbavit za pomoci jednoduchého cviku. Stačí, když si sednou na židli, narovnají záda, uvolní ramena, ruce vloží do klína a poté se soustředí na cvičení, které se skládá z těchto úkonů:

Těhotná žena se nadechne, očima se podívá na strop s tím, že hlavu má ve vzpřímené pozici a nezaklání se. Takto vydrží deset sekund. Následně se očima podívá rovně před sebe, hlavu zasune co nejvíce dozadu za rovinu zad. V této poloze pak pomaličku přibližuje bradu ke svému krku a očima pohlédne na hrudník. Jestliže cvičí poctivě, měla by cítit tah v týle. Těhulka poté s výdechem uvolní hlavu směrem dolů, bradu opět lehce přiblíží ke krku a uvolní svalové napětí v týlu. Takto vydrží deset sekund.

Trpí-li těhotné ženy častými bolestmi hlavy, měly by výše uvedené cvičení opakovat alespoň čtyřikrát denně. Částečnou úlevu by měly pocítit zhruba za týden.
31. pro 2011 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp hmmm...opravdu jako telenovela...tak hlavně, že teď už jsi snad trochu spokojená nebo aspoň víc než v manželství, které se asi nevyvedlo dle tvých představ. A to ten kamarád z dětství taky není úplná výhra když před svátkama utratil celou výplatu a ani neví za co :wink: (nezlob se to jen, aby z vážné věci nebyla až moc vážná, tak odlehčuji situaci) :wink:

Vánoce byly fajn, dokonce jsme přežili návštěvu manželových sourozenců, kdy se bratr bál vejít do obyváku, protože si asi myslel, že ho hned něčím za ty pomluvy přetáhnem, ale neřešila jsem to. I když mě mrzelo, že když dostali přáníčko, kterým jsme jim oznamovali miminko, tak na to nic neřekl a bez řečí odešel do jíné místnosti. Aspoň vím, že to pomlouvání nebylo jenom momentální pomatení mysli, ale že nám ten společný život asi vážně nepřejou.
Dostala jsem váhu (měli jsme starou a tak mi ježíšek koupil digitální) :wink: , abych si mohla kontrolovat své přírůstky na váze, ale je zvláštní, že jsem k tomu dostala i hůlky nordic walking :grinning: ale tak v létě se budou hodit, až budeme jezdit na chatu a manžílek bude nosit mimíska na zádech a já budu moci chodit s hůlkama a tak "sportovat"

Jak to dopadlo u Vás? A co Silvestr, já ho málem prospala jak jsem poslední dobou funkční jenom do desíti hodin tak to byl pro mě vrcholoví výkon vydržet přes půlnoc. :grinning:
1. led 2012 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj zlatíčka!Dlouho jsem tu nebyla...Jak se máte? :wink: Koukám jak nám všem krásně naskakují týdny,to je paráda :dizzy_face:
1. led 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak přeji všem KRÁSNÝ NOVÝ ROK! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. led 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lidi no, právě to je takové...na delší poudání, právě , že ani s přítelem to není žádná výhra- když se ti bude chtít, tak nějak jsem to rozepsala do diskuze čekám dítě a přítel nechce, nebo tak nějak se to jmenuje....

jinak Silvestr jsem taky málem prospala , šla jsem si lehnout asi ve 23:15 a do 55 jsem ležela :grinning: pak přiběhl přítel a že za pár minut a nějak to nestihl, řikám, že už a on mě ještě začal spílat, že přeci v TV by to ukázali, kdyby už. tak se podíval na TV a měla jsem praudu :grinning: :grinning: ale jinak dobrý, jsem strašně přejedená všeho, trochu se obávám toho, až půjdu příští týden na kontrolu, tak kolik mi váha ukáže :grinning: já se taaaak strašně nerada vážim
2. led 2012 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Ahojky,

teď mám v práci hrozné fofry, ale určitě se pak na to do diskuze juknu. Doufám, tedy, že se ti bude letos o to lépe dařit, když čekáš vlastní miminko. Někdy je lepší být svobodná maminka než nešťastná manželka. :wink:

Já se taky nerada vážím, ale zatím tolik nepřibírám tak je to OK. Přibrala jsem kilo za celou dobu, takže zatím se usmívám (i když bříško už mám řádné - hlavně večer po celodenním baštění) :wink:
2. led 2012 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek, po dlouhé době se zase hlásím :slight_smile: Tak jak jste prožily Silvestr? Letos jsme musely sušit, ale příští rok to určitě doženeme, co??? :grinning: Zítra jdeme opět k paní doktorce, tak už se docela těším. Většinou proto, abych se uklidnila, že je vše v pořádku, tak snad i bude... Jinak jsem se chtěla zeptat, jestli už vám rostou bříška, mně se totiž zdá, že mě narostlo jen maličko, ale jinak že by už mělo jít poznat, že jsem těhotná, jak teda píší na některých servrech, tak to rozhodně ne..... Ale asi to má každý jinak :slight_smile:. Jinak co se týká váhy, tak jsem se taky vážila před Silvestrem a zatím se pořád drží stejné číslice (klep, klep) ale nemám strach, že bych to nedonala :slight_smile:)))) Tak dejte vědět co a jak, ať vím, jak jsem na tom :grinning:
2. led 2012 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 nazdárek, to se máš, že jsi pořád na stejné váze a že to na tobě není poznat. Mě už se občas posmívají za ten pupík jak je vystrčenej (prý ho vyvaluju jak sládci sudy) :grinning: :unamused: Ale já mám přitom jen strach ho zatahovat tak jak jsem byla doposavaď zvyklá, abych prďolkovi neublížila.

Držím pěstičky, aby kontrola dopadla dobře. Nás čeká ve čtvrtek i s odběrama na Triple...už se těším až mimíska zase uvidím :slight_smile:
2. led 2012 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Ahojík :slight_smile: Nechceš si k sobě zadat počet týdnů... Začínám ztrácet přehled :grinning:. Jj, zatím se mám, ale říkám, že to brzo doženu za celé 4 měsíce :grinning: Už se taky těším k paní MUDr., ale z druhé strany se taky bojím :confounded: Jestli se od minula něco třeba nezměnilo... Je to ze začátku vždy adrenalin... Jinak Ti budu ve čtvrtek držet palečky a hned dej vědět, jak jsi dopadla,ju? :slight_smile:
2. led 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Nazdárek, tak jsem celá napnutá, jak se tatínek tvářil na tu jeho příručku: "Ahoj tati" :slight_smile: Moc jsem na Tebe přes Vánoce myslela, taky jsme to dávali pod stromeček :slight_smile:
2. led 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 ahoj tak mě teda pupek roste a docele dost jen si říkám jestli to není papáním od doby co jsem těhu mám strašnou chuť na sladké :frowning2: ...myslela jsem,že budu chodit běžkovat,ale sníh nikde :frowning2: ,konečně po dovolené zase do práce tak nastavím režim a nebude čas na mlsání.....máte někdo taky takové chutě???
2. led 2012 ve 21:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Ahojík, tak já nemám naštěstí zatím žádné.... Když dostanu náhodou chuť, tak pokaždé na něco jiného, ale další den už to nemůžu ani vidět :grinning: Ale ty jsi od dva týdny výše, tak se to u mě možná ještě změní.. Já teda běžkám moc neholduji, ale říkala jsem si, že bych si aspoň jednou sjela nějaký pořádný kopec... Však uvidíme, jak to všechno bude. Taky jsem dnes nastoupila po dovolené do práce a vůbec se mi nechtělo. Ale máš pravdu, aspoň je nějaký režim :grinning: A plánuješ pracovat do poslední chvíle? Já jsem si říkala, že bych už asi poslední trimestr zůstala pro jistotu doma.
:slight_smile:
2. led 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty svátky mi daly zabrat nejdem zvyklá tak baštit :frowning2: úplně se bojím hupnout na váhu jen to cítím na kalhotech....než jsem otěhotněla dost jsem sportovala a vlastně i první měsíc ,protože těhu nebylo v plánu a brala jsem HA...běžky jsem k smrti nenáviděla je to tak dva roky co mě chytly,ale jen večer s čelovkou, manželem a hafanem potkáš jen pár lidí mám to pomalu za barákem bydlíme kousek od Bedřichova a jedu si jen tak v klídku nikdo mě nehoní....,ale jinak jsem byla před Vánocema v Itálii na sjezdovkách vlasně v 16.týdnu a super,byla jsem opatrnější a šlo to jako bych ani těhu nebyla :slight_smile: :slight_smile: ...s tou prací bych už nejraději sekla,ale co doma navíc je firma manžela říkala jsem si tak do dubna,ale kdo ví co bude už nejsem nejmladší :frowning2:...
@andysek111
2. led 2012 ve 22:30  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, no, no... Na fotce vypadáš tak na 20 :slight_smile:. Jj, Itálie Dolomity... Tak toho se asi letos nedočkám :grinning:. Já běžky k smrti nenávidím, jsem docela dobrý lyžař, ale jednou jsem byla na běžkách a byla jsem po těch pádech modrá od hlavy až k patě :slight_smile:. To bylo poprvé a naposled, od té doby jsem věrná pouze lyžím :grinning:
A to jsi zapomněla vzít tabletku nebo patříš k tomu jednomu procentu? Aspoň vám to doma mimíšek pořádně spesří :slight_smile:
Co se týká práce, tak já pracuji za přepážkou v bance a někdy už toho mám taky dost. Je to čím dál víc náročnější, i když to vypadá, že jenom sedím a odbavuji lidi :angry: A odkud vlastně jsi?
2. led 2012 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 Zadávala jsem si to do profilu, ale prostě se to nezobrazuje, nevím proč. Jsem dnes 16+4.
Já jsem před svátkama, i když mi nebylo zle, zhodila nabraná dvě kila a dokonce jsem jeden den zakrvácela, byla jsem tak vyděšená, že jsem si hned zakázala pracovat doma a snažila jsem se ležet (na doporučení paní doktorky). Jsem ta hrozná aktivka, co musí mít okna umyté, vše uklizené a nevydrží pět minut sedět v klidu a tak to dopadlo. Ale s tím končím, doufám, že je mimísek v pořádku. Snažila jsem se pravidelně jíst a opět jsem teď už kilo a půl nabrala. :slight_smile:

Já plánuji před nástupem na mateřskou vybrat ještě dovolenou a té mám kvůli věčným přesčasům víc než dost, jenom musím za sebe najít náhradu, tak jakmile se zástup objeví a zaučím, tak budu doma. Takže počítám, že od března už snad pracovat nebudu (i když sama tomu nevěřím, budu do práce jezdit a pomáhat s čím bude potřeba. Jenom budu mít dobrý průměr na dovolenou, tak bych byla sama proti sobě, kdybych toho nevyužila a tu dovolenou nevyčerpala, když budu lépe placená než kdybych byla v práci).

Jinak taky jsme dávali knížku "Ahoj tati" a líbila se, ale ke čtení se manžel dostal až včera :wink: hned se začal plašit, že jsme se ještě nebavili o jménech a tak pak před spaním lustrovan internet a zuřil kolik je jmen a že se mu stejně žádné nelíbí :grinning: myslím, že se neshodneme.
3. led 2012 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukám, že Ahoj, tati, se uchytilo všude :grinning:

@andysek111 u nás to mělo poměrně úspěch, nejdřív na to tak koukal, pak na mě, pak zas na knížku, pak jsem dostala pusu a pustil se do čtení :grinning:
3. led 2012 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jdu na krev zítra a na kontrolu příští úterý a už asi poprosím doktorku a zůstanu doma, s tou prací je to furt takový....špatný, i když mi to v ní líp utíká

jinak bříško...přesně jak píšete, večer po celodenním jídle když sedím je to vidět, ale když stojím, tak jsem taková opuchlá nit- na to, že pomalu vstupujeme do 5. měsíce, ono už to pak asi bude skákat rychleji, ne? :slight_smile:
3. led 2012 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp uvidíme jak rychle to bude skákat, doufám, že ne moc. Nerada bych se vláčela s pupkem jak obézní člobrdík. Manžel se vždy směje, že to bude obr a ne miminko, když sedím (tedy spíš polosedím pololežím) k večeru u TV. Nikdy jsem nebyla kdo ví jak hubená, ale před třemi lety se mi podařilo rapidně zhubnou (ne, že bych byla jak žížala nebo modelka) a byla jsem z toho tak nadšená, že teď mě představa kynoucího těla děsí, bojím se, že k tomu budu mít sklony, když jsem dřív bývala "oplácanější". Nerada bych spadla zase tam kde jsem před tím byla.
3. led 2012 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi to znám, já to měla taky tak...dřív jsem bývala docela kulatější, pak se mi podařilo zhubnout a tak nějak jsem to poslední rok a půl držela a teď mě to děsí, proto se tak bojím každého vážení, i když je to teď vlastně v pořádku :grinning:
3. led 2012 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy, dneska jsem byla na KO, tak všechny testy v pořádku, pro radost mi udělala UZV, jestli nebude vidět pohlaví, ale dítko tam mělo cudně pokrčené nožičky, ručičky i pupečník. Mám fotku, tak až budu mít chvilku, píchnu ji sem.
Na bolavou hlavu magnesium nebo vincentka, ale musím to podchytit včas, nebo je to v háji :confounded:
Jak to teď prožívám podruhé, tak to vlastně vůbec neprožívám :grinning: ani chutě nemám, ani sentiment na mě moc nejde, nebýt toho břicha, jako by nebylo. Leuška mi to připomíná, když se ke mně mazlí, říká "Pupu - mimi"
3. led 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nazdárek... Tak se zase hlásím... :grinning: Takže jsem byla u paní doktorky, zatím je vše v pořádku, mám se objednat na poslech srdíčka od 19. týdne. Jinak se mimčo nechtělo pořádně ukázat, pořád tam bylo v předklonu a tak jsme museli nějakou dobu čekat, jeslti se náhodou nepřetočí... Tak nám potom paní doktorka po 15ti minutách říkala, že to vypadá na holčičku, že by ten čudlík už viděla.. Takže opravdu jsem byla téměř 4 měsíce přesvědčena, že to bude kluk a bude to nakonec holčička :grinning: Ještě raději počkám do příští kontroly a potom tomu budu věřit na stopro :slight_smile: Dostali jsme pět fotek, pučení, které lékaře bych měla navštívit a šli jsme domů :slight_smile:
3. led 2012 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek111 Jsem moc ráda, že jste s mimískem v pořádku. To máš ale trpělivou paní doktorku. Moje mě posledně prohlédla takovou rychlostí, že jsem skoro nezpozorovala, že mi vlastně dělala ultrazvuk. :wink:
Já si myslím (jako asi všichni tady), že je docela jedno co to bude hlavně, že to bude zdravé, ale je to takové zvláštní zjištění. Když něco tak trochu očekáváš a pak je to jinak tak to asi i trošililičku zamrzí.
Pět fotek...no tééda, to já budu ráda když mi udělá jeden snímeček. Opravdu asi záleží na lékaři.
3. led 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Asi tak nějak... Jsem fakt z toho trošičku v šoku, ale i na holčičku se těším... :slight_smile: Zase se aspoň bude více mazlit. :slight_smile: A co ty? Kdy jdeš k paní doktorce? Taky už budeš určitě vědět... A co bys raději? Holčičku nebo chlapečka :slight_smile: ???
:slight_smile:
3. led 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek