Mimi, červen 2012

Ahoj, tak konečně se zadařilo a test ukázal // 😃 Kdopak je na tom podobně a přidá se??
marki1904
19. led 2012
@vak Jé, to víš že je to lepší. Váha šla sice ještě dolu, ale včera mě už nebolelo bříško, bylo uvolněné, a odpočívám docela poctivě- akorát za chviličku mě ještě čeká zubař... :-x Jsi v práci nebo v pohodlí domova?
vak
19. led 2012
@marki1904 Tak to jsem ráda,opatruj se!!!!Chystám se do práce chodím na 9.00.hod.tak mám pohodičku 🙂 ..jsi mi připoměla,že bych měla zajít také k zubaři,byla jsem zatím jen na obvodě :-| ...
marki1904
19. led 2012
No tam zas nebyla já .. 😃 Tak at se Ti dnes taky daří ! 🙂
evelp
19. led 2012
@vak já ho mam taky vždycky večer větší🙂
evelp
19. led 2012
@vak
@marki1904 já už u zubaře byla a povím vám, že 100x radší bych chodila kamkoli jinam, i když nemám se zubama problémy. vždy jenom kámen
marki1904
19. led 2012
@evelp No tak to máš krásné, já měla nějaké kazíky- asi to jiné PH v ústech- takže jsem tam za poslední měsíc byla 3x- a jdu ještě na leštění.. Ale za to zazítečko v průkajdě to za to stálo.. 😃 😉
miribee
19. led 2012
@bobissec ty bláho a já si myslela, že mám pupek :-o Krásný bříško 🙂
miribee
19. led 2012
@marki1904 ježíš, to mě čeká taky a dvakrát - mám už půl roku rovnátka, taky pošušňáníčko... :-S
vak
19. led 2012
@evelp Vždy po obědě mi vyleze to se nabaštím z celého dne asi nejvíc pak už jen po troškách,ale okamžitě mi naroste a ráno je vždy takové malinké 🙂 🙂 ....ta fotka u skříně je včera večer a to jsem měla fakt mega břicho 😃 😃 ...
vak
19. led 2012
Jo a ještě holky jsem objevila super těhu modu na- tehotne.cz ,koupila jsem si u nich rifle moc pěkné za 1000,-kč mají krásné střihy a barvy pro všechny žádné hnusy jako třeba v CaA :-| :-| ..Objednala jsem si je v úterý a ve středu večer mi je dovezli domů a sednou neskutečně dobře jen byly dlouhé tak jsem si je nechala zkrátit páč jsem prcek,ale DOPORUČUJI!!!!Mají tam tabulku jak se máš změřit a vyšlo mi to naprosto přesně!!!
marki1904
19. led 2012
Holky, zítra 18. tt ! 🙂 🙂 🙂 Blíží se polovina 😉 !
marki1904
19. led 2012
Trpělivost se vyplatila, můj malý Oliverek přerušil spánek, protáhl se(což mě až trošku zabolelo) a pak už jen bouchal do jednoho místečka na bříšku.. Takže se má k světu 🙂 🙂 🙂 a to i když jsme ráno navážili zas mín.
vak
19. led 2012
@marki1904 Tak vidíš to je supeeeer 🙂 !!!!Prostě se mu chtělo odpočívat 🙂 🙂 ..
cervena_vila
19. led 2012
Ahoj holky, mně to břicho hrozně rychle vyrostlo snad během týdne, pořád mě někde něco tahá a svědí, doufám, že to zase trochu zabrzdí, abych si neuhnala strie...
marki1904
19. led 2012
@cervena_vila Cítím s Tebou- já taky myslela že si jej rozederu nechtama jak mě ta kůže svěděla, otlačovala se, vysušovala a napínala, do toho začali zlobit vazy.A strie jsem vyčkávala.. Ale ted co mi bříško zmizlo.., nic se nenapina, nebolí, nesvědí, a taky jsem přišla o tu kolébavou zadýchanou chůzi.. 😃 Tak jsem zvědava na jak dlouho.. A čím se mažeš???????
cervena_vila
19. led 2012
@marki1904 mažu se vším, co mi přijde pod ruku. Teď jsem dodělala krém od elastiQ, chci si koupit Mama olej a mléko z dm, ten mi hezky voní (a má složení stejné, jako třikrát dražší značkové), minule se mi po něm strie neudělaly, ale to jsem neměla takové skoky.
lidi
20. led 2012
Ahojky, tak jsem tu dlouho nebyla. Už jsem prakticky ztratila přehled o tom co se tu děje 😉

Bříško mi trošku povyrostlo a váha se drží pořád tak nějak stejně, jak kdy se najím a jak kdy se hejbu (hlavně jak kdy se vážím) tak je to +-2 až 4kg ale doktorka říkala, že když se chci vážit tak ráno po probuzení je ta správná váha co i ona se mě na ni vždycky ptá (protože na kontrolu vždy chodím v jinou dobu jinak najezená a v jiném oblečení takže by to přibírání bylo nepřesné), a tahle váha je vždy tak max 2 kg nahoře.
Pupík se mi už taky vystrčil, ale pořád to není nic hrozného, jenom mě začíná vadit (hlavně v práci kdy celý den sedím tak se mi hůř dýchá), opravdu nechápu prostorově výraznější lidi jak můžou úplně normálně existovat a upřímně je lituji. Mažu si pupík olejíčkem Mama Sanft (z dm), úplně úžasně voní a i kůži na rukách mám po něm jemnější a ne tak napnutou a vysušenou.
Pohyby ještě necítím nebo si alespoň myslím, že ne.
Jinak se u nás nic neděje. Na kontrolu jdu až 1. takže mám ještě spoustu času na čekání než mimíska uvidím.
evelp
20. led 2012
@cervena_vila ten elastiq mám taky a k tomu do zásoby i ten z DM a ještě jsem k Vánocům dostala olej, ale značku si nepamatuju 🙂 mě nejvíc svědí pupík, ten bych udrbala 😃
marki1904
20. led 2012
@evelp
@cervena_vila
Za oboji těhu jsem nenatrefila na tak supr mazáni jak ted- bud mě krémy dráždili.., anebo bylo po 2 hodinkách potřeba mazáni opakovat :-| Ted mám BIO Těhotenský pěstíci olej SALOOS- a je báječný, voní jemně a jako miminko, a vláčná jsem po něm i na druhý den. Doporučuji, dokonce mají i oleje na hráz, pěstíci pro miminka a taky na bolavé bříška miminek atd atd. Mažete i prsa? Ty mi dělají největší trable, bříško po dětech popraskané nemám vůůbec- ale prsa ty hodně- a i přesto mi ta kůže znova napotřetí tak trpí.. 😞 To jsou ty skoky z 75/A na 75/D :-S
marki1904
20. led 2012
@lidi No ahoj, a v kterém jsi? Na ten Tvůůj olejik Do Dm kouknu.. 😉 Jdu na kontrolu akorát den před tebou.., taky za dlouho. 😢
marki1904
20. led 2012
@vak Dneska řádil znova a znova , docela se projevuje, a k večeru ty kopy docela nabíraly na síle =-) Taky se s každým kopnutím zamilováváš? 😉 🙂 🙂
taknevim
20. led 2012
@marki1904 ahoj i já pocituju pohyby čím dál víc a nejvíc když ležím na zádech tak cítím jak se hýbe 🙂
marki1904
20. led 2012
@taknevim Mno včera tukal, dnes si malej i kopl 😃 (v rámci jeho možností) Hrála jsem si s dětmi, tak se asi chtěl připojit 🙂 Blíží se doba kdy to tam bude divoký..., to budou mít naše dítka radost, až budou koukat na ten poskakující pupík 😉
cervena_vila
20. led 2012
@marki1904 jo, saloos je výborná kosmetika, postupně domazávám různé krémy, co se mi nahromadily a měním za přírodní kosmetiku (stejně jako vyměňuju akrylové svetry za merino vlnu). A v jednoduchosti je síla. Takový kokosový olej, opět mám z dm, se výborně vstřebává, mažu tím Leu a dají se na něm opéct palačinky x-)
cervena_vila
20. led 2012
Můžete sem ještě jednou hodit odkaz na nějaký e-shop s těhotenským oblečením? Díky.
kudelkabudouci
21. led 2012
ahojky holky, mohla by Vás poprosit o radu. Jsem ve 20tt a dnes mě doktor objednal na genetické sono. Měla jsem tyhle výsledky:
Věk matky v termínu porodu: 25let
UZ vyšetření(CRL): 70.4 mm
Odhad gestace: odhad dle ultrazvuku UZ (CRL)
Váha: 82kg
Hodnota MS-AFP: 16,58 iu/mL ; 0,58 MoM
Hodnota uE3: 3,440 nmol/L ; 1,05 MoM
Hodnota Total hCG: 25,560 iu/L ; 1,27 MoM
Hodnota PAPP-A: 0,26 iu/L ; 0,25 MoM
NT rozměr: 1,8mm ; 1,08 MoM
Nosní kost plodu: Bez zprávy

INTERPRETACE
Výsledek: Skríning negativní
Riziko M.Down: 1z 490 (v termínu)
Riziko NT😨 1 z 5000
Poznámky: Výsledné riziko M.Down je vyšší než riziko pouze vzhledem k věku matky ( 1 z 1300)
Poznámky: Předcházející vyšetření ze dne 30.12.11 bylo uzavřeno jako pozitivní

Holky doktor mě řekl že mimi je podle utz v 20tt na 120% v pořádku tak proč mě posílá na tu genetiku. Jsem z toho opravdu vyděšená 😞 Můžete prosííím poradit??? Děkuju mooc
darjanka
21. led 2012
@kudelkabudouci Ahojky, čekám miminko taky v červnu, ve čtvrtek mi volala doktorka, že tripple testy jsou pozitivní, víc mi neřekla !!!! Zeptala jsem se jí na ty čísla, řekla, že 1:85, a víc se se mnou nebavila, rovnou mi dala čísla do nemocnice na odběr plodový vody.
Tak jsem se objednala na genetiku. Je mi z toho jejího chování dost zle ....
Hlavně mi nenabírali krev pri prvním UTZ, NT mi vyšlo 2,2 a nosní kůstka tam byla ....
Je to hrozný ty nervy.
Na ten odběr plodový vody jít nechci.
Ale ty to más pěkně rozepsaný, já nevím vůbec nic.
kudelkabudouci
21. led 2012
Taky to máš na prd 😞 doktor mě dělal utz a říkal že malé je ok ale pro jistotu si na tu genetiku mám zajít. Ty vysledky mám od něj, nesu to na tu genetiku. Pořád si říkám že u nás ani u manžela v rodině nikdo nemá žádne postížení. Celkový screnning mě vyšel negativní tak nevím co to může byýt😞
A nechceš třeba změnit doktora? Takové podobné chování jsem zažila v prvním těhul, došla jsem do sesterny stím že se chci objednat že jsem asi těhotná a ona na mě: a chcete jít na potrat nebo co? Tak ještě ten den jsem si změnila gynekologa a jsem spokojená. Tak by se k nám těhulkám neměl nikdo chovat!!!
darjanka
21. led 2012
@kudelkabudouci Už jsem o tom přemýšlela, že jí změním, doteď jsem byla spokojená, jenže jsem neměla žádný problémy, První těhotenství bylo úplně bez problémů, a teď tohle ......
Ale pořád doufám, že když vyšel ten NT dobře, že to bude dobrý .... uvidim co mi řeknou na Genetice, tam jdu v úterý s výsledkama od tý mojí doktorky.
Už nespatřuju na těhotenství nic pěknýho, jsou to nervy od začátku do konce ..... :-|
bobissec
21. led 2012
no tak to ja mam pupek stejnej jak rano tak vecer 😃 ale je fakt ze me kazdy tipuje tak na 7.mesic 😃