• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@petullek po porodu to bylo těžký, když jsem se nasnídala v poledne, byla jsem ráda :grinning: a ty diety kvůli kojení - manželovi jsem udělala špagety s kuřetem na pórku a sama si dala suchý s kečupem :confounded: Když za mnou chodila mamka na návštěvu, dostala jsem kakao a pribináčka, abych to přežila :sweat_smile: A přitom ta miminka nic nedělají, že? :grinning:
8. říj 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Přesně tak.. Jak dlouho jsi kojila? Já do roka.. dost mě to vyšťavilo.. Já bydlela s mamčou, tak ta mě pořád vyvařovala, teď už bydlíme s přítelem spolu, tak mi bude vyvařovat on :D
Ale měla jsem s tim hodně velke problémy.. Moje mamča je teď proti druhému, že to nezvládnu, že jsem moc hubená a že to je moc brzo... Snad to pochopí.... :confounded:
8. říj 2011 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketa137 urcite,drzim palecky! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. říj 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petullek haha, stále kojím - ale jen před spinkáním. Takže odpoledne a večer (a v noci, což mě otravuje, ale neumím to utnout, manžel je zrovna dost vyřízenej z práce, takže několik dnů nočního řevu mi teď něprojde)
8. říj 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila to je super! :slight_smile:) fandim kojení ;)) Ale noční kojení nezávidím, Samča byl celkem v pohodě, ani se nebudil... :slight_smile:
8. říj 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, muzu se k vam taky pridat? Teoreticky bych mohla byt v asi 6 tydnu. Termin jsem si vypocitala na 7.6., ale k doktorovi se zatim moc nechystam. Nevite, kdy by se tam melo jit? S prvnim mimcem jsem bezela hned, ale ted nejak nemam cas ...
8. říj 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mně se malý budil co dvě hodiny celou noc do 14 měsíců, pak se to ze dne na den zlomilo a už se nevzbudil ani jednou :grinning: Stejně jako kojení na noc. V červenci ze dne na den nechtěl a bylo pokojení :wink:
8. říj 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misha_ naše gyn. sestřička říkala, že stačí při druhé vynechané menstruaci
@aronek Na ten den čekám!
8. říj 2011 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vzpomněla jsem si, co jsme řešili minule stále dokola až do porodu - co jíst a nejíst. Předpokládám, že všechno znáte, neb zdravá výživa na nás kuká vedle každého mekáče :wink: . S dovolením sem hodím trochu flák textu, ale pak už budu hodná :dizzy_face:

Na co si dát pozor v během těhotenství:
Plísňové sýry – mohou způsobit tzv. zaplísnění organismu, tvrdí se, že plísně a jejich spóry neumíme účinně strávit a zůstávají v organismu a zatěžují oběhový systém (nejsou to jen sýry, plísně žijí s námi, ale proč to podporovat, že)
Tavené sýry – obsahují hodně soli a tavících solí, které způsobují zadržování vody v těle – pro těhotné časté otékání nohou a zbytečná kila vody navíc
Výrobky s podezřele dlouhou dobou trvanlivosti –obsahují konzervanty v povoleném množství, ale může se to nasčítat, stejně tak s umělými sladidly, barvivy a příchutěmi
Riziko salmonely – v dnešní době zejména domácí vejce
Riziko listerie – je velmi malé, ale listerióza je pro plod velmi nebezpečná, navíc těhotné jsou k nákaze mnohem citlivější než ostatní . Nebezpečí listerie je i v tom, že se množí i při nízkých teplotách - v ledničce i mrazáku. Doporučení: vyházet staré maso z mrazáku, nejíst uzené ryby a uzené maso, vakuované masné výrobky, balené majonézové saláty. Pultový prodej masa i lahůdek je vcelku bezpečný, protože se to rychle prodá a sní, problém je při delším skladování. Dodržovat datum spotřeby a nenechávat to v lednici ležet do posledního dne, nezmrazovat rozmražené…
Kvůli zpomalení metabolismu těhotných: omezit smažená jídla, bílé pečivo nahradit tmavým (vláknina, nebo zobat navíc třeba jako psyllium) , jíst dostatek zeleniny a ovoce, zejména to místní a pečlivě umývat nebo loupat, občas oříšky (vlašské nebo mandle), hodně pít zejména vodu. Zácpa je normální, ale při pravidelném pohybu - chůze - se jí dá vyhnout.
Dva šálky kávy denně jsou povolené, stejně tak sklenka vína nebo piva. Cukr, ať už řepný, nebo třtinový, je lepší nahradit hroznovým cukrem (tzn. glukóza - přímá energie pro tělo, nemusí se trávit) nebo jiným přírodním sladidlem.
Těhotné mají velkou spotřebu železa (zejména v hovězím mase) – a vápníku (mléčné výrobky)
Nekouřit. (Žádná výjimka neospravedlňuje kouření)
Kažení zubů v těhotenství není způsobené těhotenstvím samotným, ale tím, že to těhotné flákají (dělá se jim blbě při čištění osmiček)

:dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. říj 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cervena_vila mně se týká to poslední :confounded: je mi blbě už při představě kartáčku v puse :confounded: A minule to trvalo do porodu :fearful:
8. říj 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@cervena_vila tak yjsem nevěřila, že přestanem kojit, ale fakt to bylo ze dne na den a bez řevu, chtělo to jen vydržet :wink:
8. říj 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, asi se pridam do klubu:slight_smile:
s tim kartackem to mam taky..uz alepson 3 tydny, ale nez mi doslo, cim to je... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
8. říj 2011 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj, přeji hezké ráno :grinning: Mně je tak supr blbě :sunglasses:
9. říj 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano :dizzy_face:
@aronek me je zas podezrele dobre :sweat_smile:
9. říj 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aronek to mě ta knějak celodenně :stuck_out_tongue_closed_eyes: . jako každé těhu :grinning: . Manžel si je prý jistej že jsem těhu :grinning: Asi jasnovidec.

Dneska sjem si opět dělala test a zase // takže asi falešně pozitivní nebude :confused: . Furt tomu nemůžu uvěřit že s epovedlo takhle samo bez léků :confused: , mam navíc zakloněnou dělohu a ani po jednom sexu jsem neležela + teda diagnozu neplodnosti :grinning: . Dneska jsem si alespon koupila listovku, to je asi hlavní co ěm na to všem vadí že jsme nebrala listovku už dřív :unamused: . Před každym těhu jsme vitamíny brala a ted jsem si řekla že až se začneme snažit s léčbou tak si nějaké koupim :slight_smile:
9. říj 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile:) Dneska mi bylo extra dobře :slight_smile: ale bez čokolády ani ránu :D :D :D žeru v podstatě nonstop :P
9. říj 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petullek já se taky dopuji sušenkami :wink:
9. říj 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neznám to, nevím co to je :D Při Samčovi jsem se teda rvala pečenýma buchtama od maminky.. ale rozhodně později :slight_smile: Jsem dneska nějak ve formě :slight_smile: tak se děsím toho co přijde :P
9. říj 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mně minule špatně hned po otěhotnění (snad hned jak taťka slez) a teď opět :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale už to znám, už vím o všech WC v práci, které jsem předtím vůbec neznala :grinning:
9. říj 2011 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@aronek mě v každym těhu bylo zle celodenně :unamused: . u Tomíka týden od otěhotnění :wink: . Zítra máme tu enmocnici a ted než o tomíka se obávam o sebe jak to tam přežiju :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Dneska ani večeři už nedam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. říj 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petullek tak hlásím se k Tobě do klubu, je mi dobře, ale bez čokolády to nedávám. A přesně tak, při prvním těhu jsem to neznala, že by to byly ty holčičky? :grinning:
9. říj 2011 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vítám nové těhulky :slight_smile: . Mně bylo zle od čtvrtka do neděle a dneska nic, tak snad je všechno v pořádku. Napadlo mě, že bysme si mohly udělat tabulku, kdy máme asi termín porodu a třeba kdy máme další kontrolu u doktorky, co říkáte? Už je nás tu dost, tak ať máme přehled, ale nechci se nějak vnucovat, jen navrhuji :wink:
10. říj 2011 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iil Ahoj, souhlasim, myslim, že je to dobrý nápad:slight_smile:
10. říj 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já s tabulkou začnu a kdo chce, ať se přidá a kdyby se tabulka neuchytila, tak toho necháme ju?

přezdívka..........................týden...........................kontrola

iil........................................6+1..............................21.10.
10. říj 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí

iil........................................6+1..............................21.10.
svanhild.............................5+4..............................14.10.
10. říj 2011 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor

svanhild.............................5+4..............................14.10.
aronek............................. 6+0.................................????
10. říj 2011 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kontrolu ještě nemám, ale pak klidně dodám :wink:
10. říj 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
U nás je hnusně, ale mi se vypravujeme a jdeme plavčit :wink:
10. říj 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@frami no musej :slight_smile:) Máma už pátého vnuka asi nezvládne :D
10. říj 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady je taky hnusně, poprchává. Počasí akorát tak na oheň v krbu, čaj a pohádky :wink:
10. říj 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek