Mimi, červen 2012

Ahoj, tak konečně se zadařilo a test ukázal // 😃 Kdopak je na tom podobně a přidá se??
cervena_vila
8. říj 2011
@petullek po porodu to bylo těžký, když jsem se nasnídala v poledne, byla jsem ráda 😃 a ty diety kvůli kojení - manželovi jsem udělala špagety s kuřetem na pórku a sama si dala suchý s kečupem :-S Když za mnou chodila mamka na návštěvu, dostala jsem kakao a pribináčka, abych to přežila :-N A přitom ta miminka nic nedělají, že? 😃
petullek
8. říj 2011
@cervena_vila Přesně tak.. Jak dlouho jsi kojila? Já do roka.. dost mě to vyšťavilo.. Já bydlela s mamčou, tak ta mě pořád vyvařovala, teď už bydlíme s přítelem spolu, tak mi bude vyvařovat on 😃
Ale měla jsem s tim hodně velke problémy.. Moje mamča je teď proti druhému, že to nezvládnu, že jsem moc hubená a že to je moc brzo... Snad to pochopí.... :-S
lucienka82
8. říj 2011
@marketa137 urcite,drzim palecky! x-) x-) x-)
cervena_vila
8. říj 2011
@petullek haha, stále kojím - ale jen před spinkáním. Takže odpoledne a večer (a v noci, což mě otravuje, ale neumím to utnout, manžel je zrovna dost vyřízenej z práce, takže několik dnů nočního řevu mi teď něprojde)
petullek
8. říj 2011
@cervena_vila to je super! 🙂) fandim kojení 😉) Ale noční kojení nezávidím, Samča byl celkem v pohodě, ani se nebudil... 🙂
misha_
8. říj 2011
Ahoj, muzu se k vam taky pridat? Teoreticky bych mohla byt v asi 6 tydnu. Termin jsem si vypocitala na 7.6., ale k doktorovi se zatim moc nechystam. Nevite, kdy by se tam melo jit? S prvnim mimcem jsem bezela hned, ale ted nejak nemam cas ...
aronekautor
8. říj 2011
Mně se malý budil co dvě hodiny celou noc do 14 měsíců, pak se to ze dne na den zlomilo a už se nevzbudil ani jednou 😃 Stejně jako kojení na noc. V červenci ze dne na den nechtěl a bylo pokojení 😉
cervena_vila
8. říj 2011
@misha_ naše gyn. sestřička říkala, že stačí při druhé vynechané menstruaci
@aronek Na ten den čekám!
cervena_vila
8. říj 2011
Vzpomněla jsem si, co jsme řešili minule stále dokola až do porodu - co jíst a nejíst. Předpokládám, že všechno znáte, neb zdravá výživa na nás kuká vedle každého mekáče 😉 . S dovolením sem hodím trochu flák textu, ale pak už budu hodná x-)

Na co si dát pozor v během těhotenství:
Plísňové sýry – mohou způsobit tzv. zaplísnění organismu, tvrdí se, že plísně a jejich spóry neumíme účinně strávit a zůstávají v organismu a zatěžují oběhový systém (nejsou to jen sýry, plísně žijí s námi, ale proč to podporovat, že)
Tavené sýry – obsahují hodně soli a tavících solí, které způsobují zadržování vody v těle – pro těhotné časté otékání nohou a zbytečná kila vody navíc
Výrobky s podezřele dlouhou dobou trvanlivosti –obsahují konzervanty v povoleném množství, ale může se to nasčítat, stejně tak s umělými sladidly, barvivy a příchutěmi
Riziko salmonely – v dnešní době zejména domácí vejce
Riziko listerie – je velmi malé, ale listerióza je pro plod velmi nebezpečná, navíc těhotné jsou k nákaze mnohem citlivější než ostatní . Nebezpečí listerie je i v tom, že se množí i při nízkých teplotách - v ledničce i mrazáku. Doporučení: vyházet staré maso z mrazáku, nejíst uzené ryby a uzené maso, vakuované masné výrobky, balené majonézové saláty. Pultový prodej masa i lahůdek je vcelku bezpečný, protože se to rychle prodá a sní, problém je při delším skladování. Dodržovat datum spotřeby a nenechávat to v lednici ležet do posledního dne, nezmrazovat rozmražené…
Kvůli zpomalení metabolismu těhotných: omezit smažená jídla, bílé pečivo nahradit tmavým (vláknina, nebo zobat navíc třeba jako psyllium) , jíst dostatek zeleniny a ovoce, zejména to místní a pečlivě umývat nebo loupat, občas oříšky (vlašské nebo mandle), hodně pít zejména vodu. Zácpa je normální, ale při pravidelném pohybu - chůze - se jí dá vyhnout.
Dva šálky kávy denně jsou povolené, stejně tak sklenka vína nebo piva. Cukr, ať už řepný, nebo třtinový, je lepší nahradit hroznovým cukrem (tzn. glukóza - přímá energie pro tělo, nemusí se trávit) nebo jiným přírodním sladidlem.
Těhotné mají velkou spotřebu železa (zejména v hovězím mase) – a vápníku (mléčné výrobky)
Nekouřit. (Žádná výjimka neospravedlňuje kouření)
Kažení zubů v těhotenství není způsobené těhotenstvím samotným, ale tím, že to těhotné flákají (dělá se jim blbě při čištění osmiček)

x-) x-) x-)
aronekautor
8. říj 2011
@cervena_vila mně se týká to poslední :-S je mi blbě už při představě kartáčku v puse :-S A minule to trvalo do porodu 😕
aronekautor
8. říj 2011
@cervena_vila tak yjsem nevěřila, že přestanem kojit, ale fakt to bylo ze dne na den a bez řevu, chtělo to jen vydržet 😉
emamamamu
8. říj 2011
ahoj holky, asi se pridam do klubu🙂
s tim kartackem to mam taky..uz alepson 3 tydny, ale nez mi doslo, cim to je... :-N :-N :-N
aronekautor
9. říj 2011
Ahoj, přeji hezké ráno 😃 Mně je tak supr blbě 😎
lucienka82
9. říj 2011
dobre rano x-)
@aronek me je zas podezrele dobre :-N
marketa137
9. říj 2011
@aronek to mě ta knějak celodenně :-p . jako každé těhu 😃 . Manžel si je prý jistej že jsem těhu 😃 Asi jasnovidec.

Dneska sjem si opět dělala test a zase // takže asi falešně pozitivní nebude =-) . Furt tomu nemůžu uvěřit že s epovedlo takhle samo bez léků =-) , mam navíc zakloněnou dělohu a ani po jednom sexu jsem neležela + teda diagnozu neplodnosti 😃 . Dneska jsem si alespon koupila listovku, to je asi hlavní co ěm na to všem vadí že jsme nebrala listovku už dřív :-| . Před každym těhu jsme vitamíny brala a ted jsem si řekla že až se začneme snažit s léčbou tak si nějaké koupim 🙂
petullek
9. říj 2011
Ahojky holky 🙂) Dneska mi bylo extra dobře 🙂 ale bez čokolády ani ránu 😃 😃 😃 žeru v podstatě nonstop 😛
aronekautor
9. říj 2011
@petullek já se taky dopuji sušenkami 😉
petullek
9. říj 2011
Neznám to, nevím co to je 😃 Při Samčovi jsem se teda rvala pečenýma buchtama od maminky.. ale rozhodně později 🙂 Jsem dneska nějak ve formě 🙂 tak se děsím toho co přijde 😛
aronekautor
9. říj 2011
mně minule špatně hned po otěhotnění (snad hned jak taťka slez) a teď opět :-p Ale už to znám, už vím o všech WC v práci, které jsem předtím vůbec neznala 😃
marketa137
9. říj 2011
@aronek mě v každym těhu bylo zle celodenně :-| . u Tomíka týden od otěhotnění 😉 . Zítra máme tu enmocnici a ted než o tomíka se obávam o sebe jak to tam přežiju :-p . Dneska ani večeři už nedam :-p
frami
9. říj 2011
@petullek tak hlásím se k Tobě do klubu, je mi dobře, ale bez čokolády to nedávám. A přesně tak, při prvním těhu jsem to neznala, že by to byly ty holčičky? 😃
iil
10. říj 2011
Ahoj holky, vítám nové těhulky 🙂 . Mně bylo zle od čtvrtka do neděle a dneska nic, tak snad je všechno v pořádku. Napadlo mě, že bysme si mohly udělat tabulku, kdy máme asi termín porodu a třeba kdy máme další kontrolu u doktorky, co říkáte? Už je nás tu dost, tak ať máme přehled, ale nechci se nějak vnucovat, jen navrhuji 😉
svanhild
10. říj 2011
@iil Ahoj, souhlasim, myslim, že je to dobrý nápad:)
iil
10. říj 2011
Tak já s tabulkou začnu a kdo chce, ať se přidá a kdyby se tabulka neuchytila, tak toho necháme ju?

přezdívka..........................týden...........................kontrola

iil........................................6+1..............................21.10.
svanhild
10. říj 2011

iil........................................6+1..............................21.10.
svanhild.............................5+4..............................14.10.
aronekautor
10. říj 2011

svanhild.............................5+4..............................14.10.
aronek............................. 6+0.................................????
aronekautor
10. říj 2011
kontrolu ještě nemám, ale pak klidně dodám 😉
aronekautor
10. říj 2011
U nás je hnusně, ale mi se vypravujeme a jdeme plavčit 😉
petullek
10. říj 2011
@frami no musej 🙂) Máma už pátého vnuka asi nezvládne 😃
iil
10. říj 2011
tady je taky hnusně, poprchává. Počasí akorát tak na oheň v krbu, čaj a pohádky 😉

Začni psát odpověď...

Odešli