• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
Ahoj holky, vidím že jsme na tom stejně, my už máme kočárek také objednaný. Dědečci chtějí přispět, takže jsme nakonec vybrali dražší, ale myslím že kvalitní. Zvolili jsme Teutonia be you 2011. A jaký názor máte na látkové plenky a plenkové kalhotky? My se zítra jdeme podívat do obchůdku kde prodávají Haipa daipa do Zlína.
23. led 2012 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cosy ahoj konečně někdo z kraje já sem z Drslavic a v dolněmčí sem měla aj galána :grinning: Minulý týden u mě byla kamarádka a malý měl látkové plenky,byl celý olezený,nevím možná to nesedí všem.Já měla u obou papírové a byla sem max.spokojená a na látkových nevidím žádné plus,kopa práce praní a myslím že to nevyjde o tolik líp,prášek,čas,sušení,skládání.Myslím,že pro mě sou lepší papírové,ale je to jen věc názoru
23. led 2012 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Promin, to relax fakt nebyl. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Přemýšlela jsem , co Ti napsat. Já to mam tkz. jednoduché- v případě že by miminko (Oliverek) nebyl zcela v pořádku, já ani manžel by jsme jej pryč nedali. Je to bytost a tak nevidím správné sahnout mu na život když už vznikl a plánovaně. Ale taky se mi nelíbi přístup státu, protože: Daji ženám možnost beztrestně chodit na potraty a pak i redukovat těhu v případě nemoci miminka slučitelným s životem. S tím každá žena počítá. A když se jí narodí ZDRAVÝ dítě a přijdou první neplánované problémy ( s výchovou, autonehodou, nemocí, rozvody) Maminy jsou zvyklé problému se střepávat- a tak dítě týrají, zabijí, opustí. Což za to také zase mohou vyšší instituce- které je k tomu vlastně vycvičili... V dnešní době se přece dá těhu předcházet. Ale tak to vydím ja...

Jiná situace- Manželka mého strýce byla těhotná cca 15 let nazpět, taky ve vysokém věku, doporučili ji odběr plodovky- a tá vyšla špatně- řekli jí že Anetka bude mít dauna... Po té co si prožila strašné časy porodila zdravou a velmi chytrou holčičku- lékaři ji (po porodu) řekli že se spletli ve výpočtech...

Nestresuj se- to malé také škodí a držím palečky !!!!!!!! :wink:
23. led 2012 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim
@evelp
@miribee
Téda holky.. s manželem jsme právě povídali a počítali ( ještě dřív než to tu čtu) že kočár koupíme v květnu :grinning:
A přála bych si Kombinovaný kočárek ABC Design 3-Tec 2010 z druhé ruky v černém/ stříbrné kombinaci. Vidím že máte jiné modely a tak se chci zeptat na názory ABC kočárku ???
23. led 2012 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 Vlastně se jedná o model 2011...
23. led 2012 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. led 2012 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem na větvi z kočárku Jané slalom ale po prvním dítku mám Roan kortina - klasický houpák, na novoška můžu jen doporučit, kam se hrabou všechny ostatní typy odpružení. Sportovní verzi používám jen do terénu a bláta a do města jezdím s Coletto aveo, což je úžasný lehký a zářivě růžový sporťáček.
23. led 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@taknevim Ráda slyším názor na plínky!!! Já se rozhodla 3- tí mimi vypiplat v látkových plenách. První 2 měli taky papírové, jako u tebe, ale pokud je to šetrnější k penězum tak jdu do toho. Pračka mi stejně jede 5x týdně, tak to akorát přidám (vodu mam zadarmo).. Sice jsem tchýni a spol zaskočila.., ale zatím jsem rozhodnuta . Místo shanění se po akcích a slevách , a pak vyplivnout měsíčně peníze za komfort kterým si jen plním popelnici. :grinning: Jsem asi divná .. :grinning:
23. led 2012 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@marki1904 Divná? Proč? Já taky používám látkové plíny. Leuška nemá papírovky ráda, že ji škrábou. Látkové mám chlupaté a barevné a ona je miluje. Mám Itti bitti d´lish SIO a Baby BeeHinds Magic all´s, spoustu Pastelek od Haipa Daipa, fleesové svrchňáky a budu pořizovat vlňáčky.
Nejlepší reference jsou na plenky Anavy + vlňáčky, Haipa daipa bamboo extra - taky potřebuje svrchňáky, kapsovky Mommy´s Touch - dají se libovolně vycpat. Ale záleží jak komu sedne střih, žádná není univerzální.
Nemám moc ráda AIO plenky, příšerně dlouho schnou, jde to s nimi jen v létě (ven) nebo v zimě (topení).
Nekupuj plenky od Medley (značka Sketch), nejsou nijak úžasné, i když jsou levné - nebo protože jsou levné :sweat_smile:
23. led 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@taknevim Moje čurda byla opruzená jen v nemoci, látkovky na to nemají vliv. Zase mají plus v tom, že v nich holčičkám většinou nesrůstá pipina. Práci, praní, čas - to tvrdí většina mamin s jednorázovýma plenkama, ačkoliv to většinou nevyzkoušely. Není toho tolik navíc. Já zas nerada plný odpaďák :sweat_smile: a tahání balíků plen z obchodu :wink:
23. led 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila Díky, máš hooodně zkušeností :grinning: :wink: určitě si je projdu, zatím nevím které přesně.., takže se každý tip hodí!
23. led 2012 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 nejsi divná je to věc názoru,aspon pak mužeš porovnávat co bylo lepší
23. led 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila máš pravdu nezkusila jsem,ale stejně du zas do papírovek
23. led 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila No mě nadchlo že to není jak zastara- praní na 90c :grinning: Ale fakt jen na ekonomických a šetrných 40C. Dokonce jsem ted za tím učelem pořízovala novou pračku objemnější a s dětským programem.. :slight_smile:
23. led 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 Hlavně pereme pořád - aby měla Lejka co na sebe, když si denně zakydá tři trička :grinning: musím prát aspoň obden. V tom se ty plíny ztratí. Zpočátku, když jsem balila novosklad - to je z klasické bílé čtvercovky, tak jsem udělala celou pračku plen tak jednou za tři dny, nechtěla jsem s těmi "míchanými vajíčky" prát normální oblečení. Teď je to úplná pohoda, to je bobek v plíně jen občas a peru vše najednou. Na 60 jsem neprala ani nepamatuju.
23. led 2012 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Kolik kusů máš na 1 den? U malého mimi a ted .. ?
23. led 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 Díky za názor máš naprostou pravdu,četla jsem spoustu názorů a poznatků je těžké se dle nich rozhodnout,protože jak to tak čtu je to půl na půl vše záleží pouze na mě...ještě to prokonzultuji v té nemocnici příští týden,ale myslím si,že na odběr nepůjdu...
23. led 2012 ve 22:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky já na první mimčo měla látkové taky a u Nikči papírové nevím zda bych šla znovu do klasických,ale budu o tom přemýšlet je to dobré téma k zamyšlení :wink: !!!!
Co se týče kočárku taky koukám mám vybraný x lander,ale nechci to uspěchat tak každý den hledám zda mě nezaujme jiný,ABC se mi také líbí a JANE mi doporučila kamarádka...je jich tolik,když si vzpomenu jaké byly ,když jsem čekala první mimčo :grinning: :grinning: :grinning: ...
23. led 2012 ve 23:01  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp ja mivam temer kazdy vecer takove bolesti z se nemuzu pohnout jen lezim a pomalu bolesti brecim pritom mimco je ok mela jsem to i u maleho a ted opet dr sam nevi co to je pac mam vsechny tsty v poradku a na utz je mimco taky v poradku
23. led 2012 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Jsem ráda že to bereš jako názor.. Ty jsi chuděrka zdrbnutá ze známe , a mě to tak během práce vrtalo hlavou.., že ti hned píšu dlouhé spisy :grinning: :zipper_mouth: Kočárky JANE si fakt lidi hodně chválí.., ale zdají se mi fin. docela méně dostupné :unamused: Taky vybíráme podle skladnosti a lehkosti. Sice jezdím 7 místným seatem, ale pak jsme to my maminy.., co kočár tahají z auta do auta, do schodů, přes nerovnosti, atd atd .. :confounded:
Jinak ty klasické pleny by odradily i mne- koukní na nové nabíkdy trhu, zda se mi to nesrovnatelně lepší (jednoduchší) .Perou se téměř ve studené vodě, nežehlí se, rychle schnou... vypadá to dobře.. :grinning: :wink: :wink:
24. led 2012 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda- začla jsem nad tím nedávno taky uvažovat, resp. máma mě do toho tak trošku navrtala, že bych měla zkusit klasické látkové a když koukám, jaké jsou teď vymoženosti, myslím, že bych to tak nějak zkusila na střídačku a uvidím, co bude malému sedět víc.

já měla představu právě těch klasických kostičkovaných :grinning: já bych to ani asi neuměla zabalit...jsem ostuda, měla bych to začít studovat
24. led 2012 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
vy budete všichni kupovat fungl kočárky?
24. led 2012 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp My né, na to jedno dítko, pořídím z druhé ruky, bohužel muj kočát po dvou dítkach ... se už rozpadl.
24. led 2012 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 mě je totiž docela líto některé věci kupovat z druhé ruky pro mimíska, ale bohužel penězi moc neoplývám, přítel na mě v tomhle slušně řečeno kašle a nezajímá se, takže musím...
24. led 2012 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 a když bude výborný.., třeba dopořídíme ještě jedno ......... dítko :grinning: :grinning: :wink: :zipper_mouth:
24. led 2012 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Myslím že na tom nic není.Některé nejsou ani použivané . Já bych si jej třeba dovolit mohla ale nechci.. a když penízky nejsou tak si myslím že je MOŽNÁ lepší koupit osvětčenou značku z druhé ruky- než nový z polska. :zipper_mouth:
Jsem náročná, proto beru z druhé ruky a raději přidám penízky na plenkové kalhotky, špičkovou kosmetiku pro mimiško a pod. Než to provalit za nový model..
24. led 2012 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 :slight_smile: tak uvidím, co mi ještě padne do oka :slight_smile:
24. led 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evelp my mame kocarek jako novy po malem pomalu nepouzivany trojkombinaci colleto austin 4 v plne vybave i se sedajdou takze zustaneme u nej :slight_smile:
24. led 2012 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marki1904 :slight_smile: já se z toho vyspala a štve mě,že kvůli jednomu názoru se nechám takto vystresovat,věděla jsem že mě čeká ještě jedno vyšetření,ale vůbec nic jsem si nepřipouštěla,ale víš jak to je v tomto stavu si žena vše bere víc osobně než když není těhotná :frowning2: :frowning2: ...díky za podporu!!!!
S těma plenama já včera koukala co to tu píšete za názvy vůbec nic mi to neříkalo tak musím juknout,představovala jsem si ty klasické,ale koukám že i v tomto je pokrok :grinning: :grinning: ....
Na kočárky koukám i v bazaru také bych se nebránila pokud by byl v pořádku koupit ho z druhé ruky není na tom nic špatného myslím..
24. led 2012 v 10:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já si myslím, že na těch plenkách se fakt dá ušetřit, obzvlášť, když máte vlastní studnu a noční proud. A prát budeme pořád tak jak tak. Co se týče kočárků z druhé ruky, jelikož se u mě jedná o první mimčo a zřejmě ne poslední, tak podědí a výsledně to výjde na stejno jako bych kupvala dva "druháče". Kamarádka látkuje a je nadšená, dneska to omrknu v tom obchodě a dám vědět, jak mě to oslovilo na živo. A co 3D ultrazvuk? Chystáte se, nebo už máte za sebou? My jdeme 10. 2. na Oskara do porodnice do Zlína.
24. led 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek