• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@marki1904, @evelp, @taknevim My jsme se ségrou kočárek vyaukřili. Typ jsem měla vybraný, na aukru jsem našla černobílou verzi za 4700Kč, nový stojí desítku plus dokoupení dvou korbiček, takže bych se rozhodně na patnáctku dostala a na to fakt v tuhle chvíli nemáme. Proto nám ho už více jak dva měsíce schovává babička :sunglasses:
25. led 2012 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@andysek111 Ahoj,přesně jak píšeš kočárek jsem měla u tchýně a kupovali jsme ho jak byl čas prostě jen ho nemít doma,pověrčivá nejsem to spíš můj manžel :grinning: :grinning: ...
S plenama jsem taky nahlodaná včera jsem si na internetu vše o nich přečetla a musím uznat,že jestli to tak je jdu do nich...papírovky jen když někam odcestuji ještě musím doladit jaký druh,ale co jsem koukala tak nejlepší mi přišly ANAVY,ale jak píšu zkušenost nemám a nechám si ráda poradit...
25. led 2012 v 10:54  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ahoj holky, tak jsem byla včera u doktora, objednaná na půl devátou a normálně jsem zaspala... Já fakt to těhotenství celé zaspím. Sestřička se smála a na příště mě objednala na 9:40 - to bych snad mohla stihnout :grinning: Největší mučení bude pondělí - zátěžový test glykémie a tam mám být v 6:30 - to teda nevím. A v pátek na další vyšetření do Ústí a tam už nám snad konečně řeknou, co to bude. Já jsem přesvědčená, že to bude kluk, už jsem strašně zvědavá. Normálně vám závidím, že už to víte... :grinning:
25. led 2012 v 10:58  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@miribee ja jdu v utery na velky utz ale pohlavi vedet nechceme pac u prvniho se nam sekli tak ted uz nam je to jedno co to bude vybavu mame na oboji :grinning:
25. led 2012 ve 12:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@bobissec mimískovi budou ultrazvukem zkoumat močové cesty, tak by se snad trefit měli - když se zabývaj výhradně těmito místy :grinning: U nás je to první a celé příbuzenstvo čeká na povel, jelikož máme teď v rodině několik malých kluků - buď podědíme, nebo se bude ve velkém nakupovat...
25. led 2012 ve 12:23  • Odpověz  • To se mi líbí
holky tak se mi to mimi hýby nějak čí, dál mín něco malinkocítím,ale je to čím dál slavbší a je toho čím dál mín :frowning2:
25. led 2012 ve 12:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@vak No právě, holky mě taky pěkně nahlodaly, ještě v pondělí jsem byla stopro rozhodnutá, že jdu do těh papírových, ale teď.....? :grinning: Tak se aspoň uklidňuji tím, že je celkově velká spotřeba plen, takže nejprve spotřebuji ty papírové a potom budu asi používat ty látkové... A jak už už se tady psalo... Moje mamča mě taky do toho tlačí.. Tak asi na tom něci opravdu bude :unamused: . Jinak teď ty pleny jsou opravdu o něčem jiném než byly za nás :grinning:
25. led 2012 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@taknevim Hlavně, že se hýbe a že víš, že je vše o.k.... Z toho bych určitě smutná nebyla, jen je to tak trochu zvláštní, že? :confused:
25. led 2012 ve 12:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@andysek111 hele, právě jsem narazila na diskuzi látkové pleny tady na koníkovi- schválně si ji pročti :grinning:

@taknevim já poslední týden to mám také míň než před tím, ale cítím ho a to je hlavní, tak no stress :slight_smile:
25. led 2012 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp jj taky si říkám,že když něco cítím musí to být v poho
25. led 2012 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@evelp četla jsem to a musím říct,že mě to vubec neřesvědčilo ty látkové pleny ,určo zustanem utěch papírovek.At si říká kdo chce co chce já sem na ně zvyklá a ani u jednoho sem neměla problém .Nikom samozdřejmě názor neberu je to věc názoru.A tady z okolí znám snad jen 2 maminy co to používají
25. led 2012 ve 12:53  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@taknevim nic si z toho nedělej, já ještě necítím vůbec nic a čím víc tady o tom čtu, tím víc mě to znervózňuje, ale doktor mě ujistil, že je to v pořádku a že mám ještě čtrnáct dní do normy... Nebo budu mít lenocha, no... :unamused:
25. led 2012 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
no já zírám, že se látková plena opravdu stává trendem a asi opravdu hodně záleží na tom, co mimískovi bude vyhovovat. Já se musím přiznat, že jsem zvažovala látkové, ale manžel i jeho maminka mě vyvracejí tvrzení, že by se plíny nemuseli vyvařovat na 90°C myslím, že to bude ještě vášnivá debata u nás doma. Ale zatím to vypadá, že jejich argumenty jsou proti těm mojím v převaze. :unamused:
25. led 2012 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@taknevim mě to právě taky nepřesvědčilo :grinning: ale i tak to alespoň zkusim
25. led 2012 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp nevím nezkusila jsem je a neodsuzuju,ale když si představím,že by měl Honzík v létě při 30 stupních plenky a eště kalhotky tak myslím že by byl jak pumpa na zimu zabalený,když mu dám papírovku která je prodyšná a lehoučka ,tak mu v tom asi musí být líp né?Poradtě maminy co máte zkušenost,třeba se pletu
25. led 2012 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@taknevim určitě je to nějak uzpůsobený na léto
25. led 2012 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@taknevim ale právě proto říkám, že chci alespoň zkusit, abych mohla soudit, třeba to mrněti ani nesedne :slight_smile:
25. led 2012 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
příští týden jdem na ten větší ultrazvuk tak se těším ,pujdem i s dětmi budou mít zížitek aspon :slight_smile:
25. led 2012 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@taknevim já jdu až 13.2. :frowning2: všichni jdete už takhle brzo
25. led 2012 ve 13:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, tak my jsme včera strávili dvě hodiny v obchodě s plínama. Můžu vřele doporučit Slůně.eu a jeho kamennou prodejnu ve Zlíně. Paní byla moc ochotná, vše vysvětlila. Vzali jsme 10 kousků pop - in jednovelikostních vše v jednom pro tatínka, že to bude mít stejně práce jako s papírovkou a k tomu 10 pastelek Haipa daipa a 3 vrchní kalhotky. Vybírala jsem taději takové, co se zapínají na suchý zip, příjde mi to praktičtější. Zkoušeli jsme doma s mamkou na panence "přebalovat" a jde to pěkně :grinning: uvidíme jak nám to půjde na živátku. Taky nám přišel kočárek, vybrali jsme výborně a jsme zatím moc spokojení, už abychom měli i "náplň" a mohli zkoušet naživo. Co se týče pověr, už máme koš na kolečkách, lehátko, hrazdičku a přebalovací pultík na půdě, asi jen ten kočárek přemístíme k tchýni, aby byl klid v rodině :slight_smile:
25. led 2012 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@cosy tak super už máš skoro vše,a na kolik tě vyšlo to vybavení těch plen?
25. led 2012 ve 13:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@cosy a pujdeš rodit do Hradiště nebo do Zlína? Kdy máš termín?Já 14.6
25. led 2012 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a ještě jsme koupili 10 látkových čtverců, v dnešní době už se nevyvařují nežhlí a jsou za chvilku suché. Dobré třeba když pojedete někam na dovolenou, kde nebude pračka, přežmoulnete v ruce a za hodinku jsou suché. :slight_smile: Ještě se chci naučit ten novorozenecký sklad, nemáte některá stránky, kde to je popsáno krok za krokem?
25. led 2012 ve 13:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@taknevim Tak za ty plenky jsme dali necelých 9000. A fakt by to mělo být na celou dobu. A ať počítám jak počítám s vlastní studnou se to musí vyplatit. Rodit chci v Hradišti a termín mám 11.6., takže jsme skoro stejně! To je boží! Tři děti, Já bych chtěla taky, ale nevím jak bychom to s hypotékou utáhli. :frowning2: Jak se to dá zvládnout?
25. led 2012 ve 13:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Někdo tu mluvil o létě. V látkových plenkách je údajně o dva stupně míň než v papírových a jsou taky krásně prodyšné. Jedniné z čeho mám strach, že to balení naprdýlce bude fakt objemné :grinning: Ale co, koupí se větší oblečky. Nebo spíš dostaneme, jak jsem viděla včera budoucí babičky vytahovat krabice. :slight_smile:)
25. led 2012 ve 13:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@cosy no mi máme taky hypotéku a chtěli sme jen 2 a to mám Elišku z umělého oplodnění,protože prý mít děti nemužu,byla sem 2 měsíce bez antikoncepce ,protože mi nepasovala tak sem šetřila 3500 na tělísko a otěhotněla jsem .Utáhnout se to zatím dá muj nosí domu z výplaty když vše poplatí 6000,já platím za matěřské ještě školku,školu ,obědy a 3000 elektriku a plyn ,tak mi zbyde nějakých 2500.Do toho má každý měsíc někdo narozeniny,svátek no hruza,ale v létě má muj brigádu,dělá tu u jednich zahradníka a já šiju kroje a tak vše možné a dělám nehty tak to zatím nějak zvládáme.Uvidíme s dalším mimi doufám,že budu dlouho kojit.
25. led 2012 ve 14:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@cosy žijem si jak prasata v žitě :grinning: a to ted budu uplně bez peněz 3 měsíce protože jsem nezaměstnaná a končí mi matěřská b březnu ado další daleko ,nebudu mít ani tu pulroční mateřskou a peníze budu dostávat až se Honzík narodí ,ale paní mi poradila že se mám nechcat zaevidovat na uřadě práce a třeba něco dostanu,nějakých 2500,a to jen možná :unamused:
25. led 2012 ve 14:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Ještě jsem se chtěla zeptat hlavně těch, co už dítka mají. Je to normální, že mě bolí v kříži? Někdy mi tam lupne že mě začnou mrtvat nohy, na kurzu říkala, že je to tím, že nemám zpeněné pánevní dno a že tzatím necvičím ani neplavu. Jenže mě to bolí nejvíc, když něco dělám. Včera při tom skládání kočárku jsem myslela, že umřu a musela jsem si sednout a za záda si dát polštářek. Taky se se mnou malá nebavila dokud jsem si nelehla.
25. led 2012 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@vak anavy jsou asi fakt nejlepší, ale já nemám zatím ani jednu
@taknevim plodová voda se údajně tvoří ve větším množství najednou, takže tě mimi kopalo, když nemělo místo, teď si tam zas tak v klidu plave
ad léto a plenky - ty kalhotky můžou být vlněné a z vlny se dneska dělá funkční prádlo i na léto. Flísové kalhotky taky odpařují. Ale v parném létě jsme stejně do kočárku dávali naháčka podloženého nějakou podložkou.
25. led 2012 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek