• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@marki1904 teda holky vy máte ale starosti,no budte obe silné a hooooooodně odpočívejte,já jdu zítra na ten velký ultrazvuk tak doufám,že je taky vše ok,pohyby sou intenzivnější a dokonce už i viditelné na břichu
30. led 2012 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak me v sobotu prepadl nejaky 24hodinovy vir..zvracela jsem kazdou hodinu i v noci...takze brisko ktere mi povyrostlo je zas pryc:frowning2: v nedeli jsem chtela jet radsi na pohovost ale to uz sem nezvracela a bobisek se hybe tak snad je vse ok...v po jdeme na ultrazvuk naka vetsi kontrola tak snad bude vse v poradku a rekne nam i coto je!! Jinak koukam ze nikde to nejde jak pomasle! :slight_smile: tak se opatrujte a lezte:slight_smile: ja na pozadani manzela ukoncila osvc uz pred mesicem..pry ted mam jen odpocivat a on se bude starat:wink: zatim se fakt snazi tak snad mu to zustane:slight_smile:
30. led 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lidi Proč se nezeptáš své dr? Nedostatek nebo hraniční hodnotu železa zjistí z krve a určí ti dávkování. Jinak železo se bere na lačno, jinak jsou to vyhozené peníze - váže se k potravě, co máš v žaludku. Když nejíš žádné vitamíny, ještě si pořiď kyselinu listovou, té máme ve stravě málo a je opravdu důležitá. Vápník se dá použít jako prevence začínající chřipky/virózy. V příbalových letácích by mělo být dávkování, většinou všechno jednou denně.
30. led 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 Ty vado holky co se to tu děje,mě se občas zdá že mám taky tvrdší bříško a maličko pobolívá,v předchozích těhu jsem to neměla tak se taky trochu bojím...ve čtvrtek jdu na krev a ultrazvuk do nemocnice tak jsem zvědavá co mi řeknou,každopádně už jde do tuhého a měly bychom se fakt šetřit!!!!!
31. led 2012 v 09:14  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila Ahoj, dlužít Ti díky za perfektní popis a taky doporučení-dost mi to pomohlo! Do ikea určitě zajdu a nakoupím ( ikea separačky určo přepíráš a hned nevyhazuješ?), nad vlněnýma svrchnáčkama taky už vážně uvažuji- ale nepořídím je hned jako první, počkám, až zmáknu péči kolem těch flis. a pogum .. :wink: O inpregnaci jsem už četla, ale to praní ...., mě fakt dostalo a s namželem jsme se docela nasmáli :grinning: Ale věřím, že to pak funguje tak jak má..
Dívala jsem se na možnosti praní pleneček, doporučují mýdla ( asi žlučové) nevím, nemám s nímy vůbec žádne zkušenost.. nebo mýdlové ořechy, anebo komerční k tomu určený prášek. Co se osvědčilo tobě?
31. led 2012 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Ahooj :slight_smile: Počítala jsem s trably, ale ještě tak o měsíc později... Proto jsem se i přihlásila sem, abych se vyptala.., kolika maminám se opakovala ryziková těhu. Prostě to mám asi daný :frowning2:
V nemocnici pořid dobře, budeme na tebe (s Oliverkem) myslet ! :wink: My jdeme až 15.02. :slight_smile:
Jinak svíčková zabrala- po týdnu smetanových hodů 1 kg nahoře! Tak to alespon v poradně nevypadalo tak blbě.. :unamused:
31. led 2012 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 Jeee gratuluji šikulka,to je super takže jen tak dál a za týden další kg nahoře :slight_smile: :slight_smile: !!!!
Já ty mé trable tak trochu připisuji ke golfu,chodím stále hrát do indoru,takže na to asi už kašlu já se tak tím těhotenstvím vyklidnila(golf je totiž dost o psychice),že jsem měla super výsledky tak jsem nechtěla jen tak přestat,ale za to mi to nestojí že :confounded: .....
Jsem zvědavá na ultrazvuk zda mi i tam potvrdí,že je to holčička :grinning: :grinning: těch věciček co už mám je opravdu většina v růžové barvičce :wink: ..
31. led 2012 v 09:55  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, hlásím se po šílené době. Když budu mít čas tak Vás dočtu, zatím nestíhám :frowning2:
Mám za sebou úspěšně státnice a pak plno pracovních povinností.
Další důležitá událost je ta, že jsem včera byla ne genettu. Musím se rozhodnout, zda chci odběr plodovky či ne.. Bohužel bylo mi řečeno, že mým krvácením za začátku těhu mám větší riziko potratu při odběru plodovky, tak se vůbec nemůžu rozhodnout! Dělali mi UTZ, který se zdá být ok a ještě jednou mi brali krev, ale ta plodovka je nejjistější, ale riskovat, že příjdu o naši holčičku - jak jsme se včera dozvěděli :frowning2:
Jaké máte zkušenosti?
31. led 2012 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem vás tu holky nechtěla nějak strašit, jen jsem se potřebovala poradit a podělit :frowning2: v noci jsem moc nespala, od 4 mě to bolelo, tak jsem byla vzhůru, pak zas dobrý a teď to zase cítím, ale musela jsem jít ještě dneska na chviličku do práce, dodělat si tu smlouvy na stole a zařídit práci z domu a pak zase hurá do pelechu

jinak kluka mám od včera na 99,9%, paní doktorka mi ukázala kuličky :grinning:
31. led 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, já teda začínám být taky nervózní z toho, že zítra začínám 20tt a pořád necítím pohyby :frowning2: Jen mě v bříšku občas dloubne, ale to by nemělo být ono, to mám od začátku..
31. led 2012 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Mrzí mě, jak se ti to doma sesypalo, ale než být s nějakým blbcem, tak taky budu raději sama. :frowning2: Drž se, bude líp!
31. led 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dahane a můžu se zeptat proč na plodovku? Nějaké špatné testy? Nepřiplatila sis za "lepší screaning"?
Já u prvního syna na amniocentéze byla. Vyšly špatně tripple testy, "lepší screaning"můj dr ještě nedělal. Ted si vzpomínám, že na začátku těhu jsem také špinila- i jsem kvůli tomu byla v nemocnici. Amnio dopadla dobře, po zákroku jsem týden odpočívala a měla jsem hrozný strach.
A jeslti se zdá UTZ dobrý, tak bych možná nešla...

pohyby třeba necítíš proto, že máš placentu na přední straně bříška. A ta to může trochu "tlumit". takže ještě je čas, vydrž... :wink:

@evelp moc držím palce, aby ses dostala do klidu a pohody a mohla se těšit na miminko...Máš moc těžké období..
31. led 2012 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ted v Sama doma je reportáž o Látkovkách! Jen, že jste to tu rozebíraly... :slight_smile: Tak třeba koukněte do archivu, jeslti se dozvíte něco nového... :wink:
31. led 2012 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@comra díky moc :slight_smile:
31. led 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Ahoj gratuluji ke státnicím :slight_smile: !!!!Nevím kolik je ti let,ale já bych ke svému věku měla plodovku také absolvovat no vzhledem k tomu,že testy dopadly dobře nebudu riskovat,ale upřímně ti můžu napsat,že jsem s tím chvíli bojovala slyšela jsem různé názory,ale rozhodnutí je stejně jen a jen na tobě :frowning2: ...Čeká mě teď ve čtvrtek ještě jedna krev +podrobný ultrazvuk pokud bude vše OK určitě na to nepůjdu!!!!
Asi jsem ti neporadila,ale ve čtvrtek budu moudřejší :wink: ..
K těm pohybům já je začala hodně cítit na konci 20týdne a před tím to bylo jen slabounké dloubání dole v podbříšku a to už pohyby jsou teď ty silnější mám jednou za den a někdy i v noci většinou jsou,když ležím a jsem v klidu takže čekej každým dnem uvidíš,že to příjde už brzy:slight_smile:))
31. led 2012 ve 13:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@comra Byla jsem na prvním screeningu - ten byl ok, a pak druhý mi vyšel špatně.. moje gynekoložka mi řekla, že jsem špinila, tak mám větší riziko potratu při odběru plodové vody, což mi potvrdili i na genettu. Taky jsem kvůli krvácení byla v nemocnici. Nic lepšího než standart nemám, na to já nejsem. No a teď je to na mě, jestli chci odběr plodovky, u které je výsledek prostě nejpřesnější :frowning2: Nevěděla jsem, zda to má souvislost, ale placentu mám na zadní straně. Jinak na UTZ se miminko hýbe, tak to snad je ok, ne?
31. led 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Tak to jsem klidná, příjde mi, že jsem jediná, která v 19tt pohyby necítí. Je mi 27,5. Vyšlo mi něco na druhé genetice špatně.. vůbec nevím, zda riskovat nebo ne.. :frowning2: Ale zase postižené miminko bych asi nezvládla :frowning2:
31. led 2012 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Jenom k těm pohybům, já jsem teď v 19. týdnu a pohyby cítím až teď od toho 19. tt (přesně to bylo 18+3). A mám kamarádku, co je cítila poprvé až ve 22., a to je kost a kůže, takže by ty pohyby měla cítit v pohodě. Tím bych se nestresovala, určitě se dočkáš :slight_smile:
31. led 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj...tak uz je mi zase zle:frowning2: nezvracim ale snedla jsem jen 1rohlik tot vse....mamka a segra jsou na tom podobne ale hybou se:slight_smile: ja jsem total vysilena takze jen lezim...pry neco lita takze asi naka viroza:cry: myslite ze mam jit k obvodacce??ma takovou babku ktera mi urcite jen rekne at lezim piju caj a tot vse jako vzdy!!! Myslite ze to muze ublizit bobiskovi?? Kuli nemu bych i neco snad snedla ale je mi po tom vzdy jen hur:cry:
31. led 2012 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Ahoj, gratuluju ke státnicím. Jestli jsi byla na tom nadstandardním screeningu v 1. trimestru, tak bych se na plodovku moc nehnala. Toto vyšetření je mnohem přesnějí než triply v 2. trimestru. Jestli můžu doporučit, počkala bych na podrobný ultrazvuk po dvacátém týdnu a rozhodla se až pak. Mysli na to, že triply bývají velmi často falešně pozitivní, protože se porovnává pouze úzký vzorek odběrů a ten se průměruje. Držím palce, ať jsi v klidu. :wink:
31. led 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karollinka být tebou, brnkla bych na gyndu a zeptala se, jestli to máš řešit či ne, já to tak dělám vždycky, ať mi sami doktoři řeknou, jestli se tam mám hnát nebo ne...
31. led 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tak dnes velký ultrazvuk,vše v pořádku je tam fakt chlap.A jak krásně zíval,aj sem si poplakala :slight_smile:
31. led 2012 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@alma13277 Aha, takže už to chápu, pokud jsem měla v prvním trimestru testy ok, tak se teď v druhém trimestru nemusím bát? A jsou v tom prvním opravdu přesnější? To by se mi ulevilo!! :slight_smile: A děkuji za gratulaci :slight_smile:
31. led 2012 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Chápeš to přesně. Testy v prvním trimestru jsou nejpřesnější hned po plodovce, ale ani plodovka nevyloučí všechna možná případná poškození plodu. Od triplů se dokonce ve světě ustupuje kvůli té příliš časté falešné pozitivitě. Dobrý vysvětlení je třeba tady: http://cfm.gynpor.cz/screening-v-i-trimestru/54-metodika-screening-lekari
31. led 2012 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dahane To tě naprosto chápu,neboj že jsem to tady taky neprožívala všichni psali jak cítí pohyby už pomalu od 16.týdne a já jako třetirodička pořád nic jsem si připadala divně a pak to najednou přišlo :slight_smile: :slight_smile: ....
Přiznám se,že kdybych měla něco špatně v krvy, tak bych na tu plodovku taky šla jenže ,když jsem si o tom vše pročítala tak ani z plodovky nemáš 100%jistotu,takže je to strašně těžké rozhodování....držím pěstičky při rozhodování a přeji ti ať vše dobře dopadne!!!!!!!
31. led 2012 v 16:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karollinka Fakt si zavolej na gyndu a vše tam řekni oni ti poradí,nenechávala bych to náhodě!!!!!!
31. led 2012 v 16:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dnes screeningový UZV, vše v pořádku, jen stále nevím, co ve mně roste. Pinďu neviděl, tak "asi" holčička, ale nic jistého.
@marki1904 Malé jsem prala v mýdlovém slizu - jádrové mýdlo rozpustíš se sodou v horké vodě, vyrobí to sliz, ocet místo aviváže. Pak jsem přešla na persil sensitive. Ořechům nevěřím, ale kamarádka v nich pere úplně všechno a je spokojená (ale nemá látkovky, takže nevím, jak by si ořechy poradily s bobkama). Teď peru zase ve slizu, protože mám berušku osypanou od virózy a nechám to tak i do budoucna. Sice fleky po kečupu jen změní barvu z červené na žlutou, ale flekama jsem si nikdy hlavu nelámala.
31. led 2012 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@cervena_vila Super to je dobře :slight_smile: ....no já jsem zvědavá co mi ve čtvrtek řeknou a zda potvrdí holčičku:slight_smile:))...
31. led 2012 v 17:46  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila Děkuji, myslím že ozkouším oboji, persil sensitive používám nyní, není špatný, ale budu chtít udělat zkušenost i se slizem, dá se pořídit hotovy..?Nevím zda to napoprve odhadnu.. A na ty vlněné asi něco ještě jemnějšího..?

Co by chtěla Lea, brášku, sestřičku? :sunglasses:
My měli včera moment, kdy to vypadalo, že Oliver není Oliver, ale slečna, bys nevěřila, malem to semnou seklo!! Až se mi udělalo zle .. Né že by mi to vadilo!! Ale nějak jsem si zvykla, a zžila s myšlenkou, že nosím pod srdcem syna... Takže jsem byla rozhodnuta neodejit, dokud mi to doktor nevyvrátí...
:zipper_mouth:
Dívala jsem se že máš moc pěkné - vyvedené - fotky.. Máš talent na moment.. :slight_smile: Koníček?
31. led 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 Ona to asi bude holčička, nějak nejsem schopná myslet i na klučičí jména, to přičítám intuici :wink:
Dobrý foťák = dobré fotky. Máme digitální zrcadlovku Canon a hodně fotím a hodně to pak třídím. Canon má výbornou světelnost, kdykoliv někomu chválím fotky dětí, zjistím, že fotí něčím takovým :dizzy_face:

Sliz se koupit nedá, ale je to snadné. Nastrouháš jedno mýdlo (když to je ta obří kostka s jelenem tak půlku), rozpustíš v horké vodě, tak třetina kýblu. Pak do toho sypeš sodu. Když krystalickou, tak 1/4 balení, je to docela hodně a blbě se rozpouští, dělala jsem to i mixérem, někdo to vaří na sporáku. Koupit se dá v drogerii Schlecker a jiných těch klasických. Nebo se dá použít prášková soda, co bývá k vaření. Té stačí míň. Sáčíček. Když se to všechno rozpustí, doleješ k okraji kýblu. Do rána to zeslizovatí. Pak se dává do pračky tak hrnek. Jediné, co na tom můžeš "zkazit", je konzistence. Někdy hrudkovitá (když jsem rozpouštěla krystalickou sodu zvlášť, protože to byly fakt šutry), někdy hladká, někdy hustá, že se dá krájet, někdy sliz jak od slimáka. Můžeš do toho přikapat nějakou vonnou silici, levandule je trošku desinfekční, vyptám se té své "ořechové" kamarádky, co do prádla dává.

Vlněné peru v dětském šamponu nebo v perwollu.
31. led 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek