• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
Já jsem se ptala svého gynekologa, jestli mám nějaké vitamíny v těhotenství brát a on říkal, že určitě ne (pokud nejste vegetarián, nebo vše hned nevyzvracíte, případně pokud třeba vůbec nejíte kvůli nechutenství). Synteticky se vitamíny začali připravovat, aby si je mohli doplnit lidi, co trpí třeba avitaminozou, ale v dnešní době to nějak přetrvalo a lidi užívaj vitamíny, i když je vůbec nepotřebují, protože mají dostupnou pestrou stravu. Řekl mi, že jediný, co do sebe nedokážu dostat v dostatečné míře, je kyselina listová, tu mi i předepsal (jsou to tablety, které obsahují víc listovky než běžně dostupné tablety bez receptu, mají asi 10 mg v tabletě). Taky řekl, že ji mám užívat celé těhotenství, já myslela, že stačí první 3 měsíce.
3. únor 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 já taky beru listovku, ale od mámy (lékárnice :grinning: ) jsem dostala calibrum, tak čekám, až doberu listovku a vrhnu se na to. já bohužel si nemyslim, že mám tu stravu až tak uplně pestrou, jak by měla být- což je samozřejmě moje mínus a jinak léky a jiné umělosti neuznávám, ale tak nějak musím říct, že se celkově oproti netěhu stavu cítím líp a odolněji.
3. únor 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Tak ty vitamíny jistě neškoděj, to určitě ně, spíš jak se mluví o těch větších dětech a tak... Já doufám, že by mi ten doktor snad řekl, kdybych je měla brát, je to velký kamarád tchána a říkal, že se o mě bude starat jak o vlastní :slight_smile: Tak snad nic nezanedbám :slight_smile:
3. únor 2012 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 taky jsem tohle slyšela, ale máma mi to tak nějak vysvětlila z toho lékařskýho hlediska a jsem v klídku- doktoři prostě vědí co dělají :slight_smile:
3. únor 2012 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evelp Někteří snad jo :slight_smile:
3. únor 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marki1904 jé a které pojišťovna? Já mám vzp, ta nepřispívá skoro na nic, tak to ani nezjišťuju...
Já teda vitamíny jím, ale to proto, že jsem teprve nedávno přestávala s kojením, resp. občas ještě nějaké raní cucnutí, snad už na to brzo zapomene...
A kyselina listová je opravdu důležitá a moc jinde není...
3. únor 2012 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila U revírní bratrské - 213.
Dali mi letos 500 kč na kuzr plavání na dítě (loni jen 300), a 100 kč na vitaminy ..
1000 Kč těhu maminkám- a je jedno zda koupí vitaminy, nebo zaplatí kurz cvičení pro maminky..
Jinak v minulých letech taky všechny výhody rušili.. :angry:

Vitamínky ber, taky jsem kojila až do porodu malé syna a pak ještě oba součastně... Dominik měl velký problém odnaučit se ..., nešlo mi ani otěhotnět. Tak jsem na 2 měsíce kojit přestala- otěhotněla jsem s malou a pokračovala dál s kojením- jelikož jsem o mléko ani po těch 2 měsících nepřišla! Tak mám za sebou 4 roky nepřetržitého kojení.. :zipper_mouth: :sweat_smile:
3. únor 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marki1904 no děvče se nedivím,že si kost a kuže,děti tě celou vysáli :grinning:
3. únor 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim :grinning: To ani né... , i když mi zbyla velikost košíčku 70/AA po 70/DD
To pák spíše nervy s ex a jeho milenkami :angry:
Ale jsem zvědavá jak nám to pujde napotřetí!!!
3. únor 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě to břicho ted strašně rychle roste uplně cítím jak se napíná a taky to sleduju podle pupku už mu chybíkousek k vyrovnání
3. únor 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@taknevim No tak asi už nastal čas.., vypadat těhotně :grinning:
U mne taktéž..
3. únor 2012 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marki1904 mě to připadá,že spíš vypadám jak před porodem :grinning: pul noci prosedím na záchodě...
3. únor 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 kys.list. Beru taky..ale bohuzel trpim tim nechutentstvim k jidlu:-// tak se pozeptam a radsi se na nake vitaminy vrhnu....slysela jsem taky o tech velkych detech :wink:

no parada ja mam 175cm manzel necele 2metry :slight_smile:) ale mam 54kg a on je tycka taky :slight_smile:))takze prtouse mit asi nebudem..i kdyz ja pri narozeni mela 48cm a 2,60kg takze zadny velikan:wink: normos...a pak sem to vysku dohnala pry :wink:)
3. únor 2012 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karollinka No to já mám 177 cm a manžel 186 cm, takže taky čekám větší mrně, i doktor mi říkal, že budem mít určitě velký. Ale já měla normálně při narození 50 cm a 3 kg, tak uvidíme. I když radši velký, než třeba předčasně narozený nedonošený, že jo :slight_smile:
3. únor 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marki1904 Ty vado tak to jsi fakt dobrá,jé kojila dva roky a byla jsem pěkně vycucnutá,jedla jsem vše a nemohla přibrat v té době jsem vážila 47kg,když vidím fotky z té doby tak se sama sobě vůbec nelíbím :confounded: :angry: ..
3. únor 2012 v 15:05  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak mě by se tolik líbilo ,mě se zase nelíbí těch mojich 79 a mám nervy jak se to přehoupne přes 80 no to blití na začátku mě aj trochu vyhovovali i když to byl hnus furt lepší přibrat 6 jak 15
3. únor 2012 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak jj, tak to znám, a taky těch 46 kg. A pak to těhu s kojením... :grinning: :zipper_mouth:
To ted mám uplné zlaté podmínky a pak toho knedlíčka ani nevytlačím... :confused:
3. únor 2012 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na mně naštěstí téměř dvouleté kojení nenechalo stopu, váhu mám s mírnými výkyvy pořád stejnou. Jen musím obměnit podprsenky, všechny škrtí přes hrudník, jak mi roste břicho. To se zas budu plácat mezi velikostma. Rozdíl mezi 75B a 80B je v košíčkách neskutečný, to si tam budu muset cpát ponožky :grinning:
Pěkně mě dítě kope každý večer, jdu se teď podívat na nějaká jména. www.rodina.cz
3. únor 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
...asi ten seznam jmen zkrouhli nebo co, mám v hlavě tři normální jména a není tam ani jedno. Budu muset do knihovny.
3. únor 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila mě to příjde,že přes den je v klidu a taky večer je víc aktivní :slight_smile:
3. únor 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tenhle odkaz taky nevypadá špatně http://www.thinkbabynames.com/
3. únor 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně teda dovádí hlavně před polednem a večer je zas naopak klid :slight_smile:
3. únor 2012 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás to jsou vlny.. :sweat_smile: .Dovádí po ránu, pak po obědě, a pak v podvečer, a někdy i v noci, Takové 30- ti minutovky nepřetržité aktivity, a pak jen krátké protesty, když si položím na bříško PC, nebo když jej nějak zatížím. :slight_smile:
3. únor 2012 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak děvčata, dvě zprávy: jedna dobrá a jedna vyloženě k nas...ní... 1. včera jsem poprvé zpozorovala opravdu citelné pohyby. Vážně jsem si večer lehla a čekala - těsně nad stydkou kostí a převalování, jak blázen, cítila jsem to i na dotek :grinning: No a ta druhá: celý týden se těším na to blbý vyšetření močových cest miminka a na to, že nám konečně řeknou, jestli je to kluk, jak si myslím. Pan doktor usměvavej, zaútočila jsem hned na začátku a říkal, že jasný, že nám to poví. Tak si lehnu, manža kouká, doktor kecá, prohlíží, mačká, aby viděl, pak vypne obrazovku a s úsměvem na rtech mi řekne, že pohlaví zásadně neříká....!!!! No zkaženej celej den, takhle vytočená jsem nebyla ani nevím, fakt jsem se těšila. Ach jo..... Že prý nám to řeknou na echu - ale tam za to zaplatím 150Kč...
4. únor 2012 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee no tak to je gól, to bych mu asi dala "pusu" mezi oči
4. únor 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee 150 Kč za pohlaví???? To jsem teda ještě neslyšela :fearful:
4. únor 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezka312 já vím, taky jsem čuměla - je to v té samé ordinaci jako 3D UTZ, účtujou si naprosto všechno... Už jsem tam byla na začátku ledna a říkala jsem si - chudáci maminy, ještě, že se mě to netýká... A běda, jak se netrefěj...
4. únor 2012 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee Slyšela jsem to už z více stran,že někteří doktoři pohlaví neříkají,ale já se s tím ještě osobně nesetkala...,to je mi tě líto chápu,že jsi se těšila,ale proč ti nejdřív řekl,že ti to poví :frowning2: :frowning2: ?????
4. únor 2012 v 15:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vak Protože si asi myslel, jak je děsně vtipnej - takhle nás navnadit a prd z toho....
4. únor 2012 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 kámoška měla za pohlaví platit 200, urazilo ji to a nechtěla. Pak se začala těšit na překvapení :dizzy_face:
4. únor 2012 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek