• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi, červen 2012

1. února 2014 
@megy na UTZ jsem byla, to vypadalo dobře, jen právě byla otočená a srdíčko se mu nepodařilo vyšetřit, jdu tam znovu 23.2. Pak mi brali ještě jednou krev, tak teď čekám na výsledky. To je super, že máš taky ten názor. :slight_smile: Celkem mě to uklidňuje :slight_smile:
9. únor 2012 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dahane upřímně, nevím, na co dr. ev. čekali, jelikož plodovka se dělá mnohem dřív, víš? a na to srdíčko tě měl poslat ev. do nemocnice :-/ já bych na to fakt nešla, pokud bych věděla, že výsledky z prvního screeningu jsou o.k. já měla NT 2,0, výsledek 1:1850 myslím, pak jsem měla triply a ty byly nějak kolem 1:870 - nevím už. srdíčko krásně negativní ve 21. týdnu na vrozené vady. takže můj názor - žádná plodovka.
9. únor 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane a jakou další krev ti bral??? triply se dělají ve 16 tt, pak možná jen krevní obraz, ale něco dalšího??? to pak nemůže být validní výsledek :-/
9. únor 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem sice v tý půlce, jak jsem psala, ale taky celý den nervozní, protože mrňous se skoro vůbec nehýbe, cítila jsem ho jen asi 2x a strašně maloučko. Přitom od té doby, co cítím pohyby - tak 14 dní - tak jsem ho zatím cítila každý den a i docela dost a teď nic. Včera už to bylo slabší a dneska ještě míň. Tak jen doufám, že to je tím, že se mi třeba roztáhla děloha a mrně tam má teď víc místa. Protože lehce jsem ho zacítila, takže malinko se hýbe, jen ta intenzita a frekvence se snížila. :unamused:
9. únor 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Hrůzu neměj, šetři se. Neměla by ses zadýchat, tak cestou do obchodu zvolni krok. Tvrdnutí je normální činnost dělohy. Přípravné stahy. Jako když trénuješ před závodem. Porod rozhodně poznáš, to mi věř :wink:
9. únor 2012 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@megy v 17tt mi brali krev, pak po týdnu byly výsledky, objednali mě na genet a v 19+5 jsem byla na tom UTZ a ještě jednou, že mi vezmou krev a udělají nové výsledky. já měla to riziko 1:570. teď čekám na ty výsledky krve a 23.2 to srdíčko, ale taky jako nevím, co by chtěli dělat, kdyby to bylo blbý. Přece nepůjdu tak pozdě na potrat. :unamused:
9. únor 2012 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane ale ty výsledky jsou negativní, pozitivní počítají o 1:100 - pokud já vím, tak nevím ,ale nepřijde mi to normální udělat najednou novou krev - tohle není správné, pokud to není něco kombinovaného nového :-/ to určitě ne - potrat ani náhodou :-/
9. únor 2012 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane to je šilený, takhle ještě stresovat matku, je mi to líto, myslím na tebe, aby to bylo ok!!
9. únor 2012 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane To mě mrzí, že tě doktoři takhle straší, někdy v tom prostě chybí empatie. Nejlepší by bylo, hodit to všechno za hlavu. (Potrat po dvacátém týdnu leda v ohrožení života matky a nemůže tě k tomu nikdo nutit). Můžeš rozvážit, že už na ně nebudeš dbát a na další stresující vyšetření nechodit.
Já takhle řeším, jestli jít na zátěžový test na cukr, zdá se mi to k ničemu. Jasně, že proti tobě je to jak nic, ale i tak mě to otravuje.
9. únor 2012 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Tak mě napadlo, že určitým ručním pracem se s dítětem stejně nevyhneš. Já jsem u každých druhých tepláčků nebo punčošek vyměňovala gumu v pase, protože to asi šijou na barbíny a ne na buclaté děti. Sem tam zašitá nějaká dírka, sice z toho vyrostou, ale nemusí mít průvan v kalhotách :grinning:
9. únor 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila Tak zašít díru a vyměnit gumu snad dokážu :slight_smile: To jsou drobnosti. Ale přešít si bundu nebo kabát, abych se v tom pak nestyděla chodit do práce,... :confounded:
9. únor 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila No ahoj :slight_smile: Čtu u Tebe o testech na cukr :grinning: A jen tak mimo jiné, taky se tam nechystám :wink: Kvůli štitné žlázy mi cukr kontroluji pravidelně cca 3x - 6x do roka ( naposledy jsem posnídala linecké a pak na odběry :sweat_smile: ) , a tak nemám potřebu jít navíc. Ale asi i tak bych nešla, kdyby se neukázal důvod.
9. únor 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@megy
@evelp
@cervena_vila
Holky, díky za podporu. Já se docela uklidnila tím, že mám tu první genetiku ok a ta druhá má často falešně pozitivní výsledky. Oni nevyhrožují potratem. Jen mi vzali další testy a pokud asi budou špatné, tak by mi doporučili plodovku. Ale jelikož jsem krvácela, tak mám větší riziko potratu při odběru plodovky. Ale právě i kdyby z plodovky byly blbé výsledky, tak se to dozvím třeba ve 24 nebo i pozdějším týdnu a přece nepůjdu na potrat :frowning2:
Prostě to vypustím, uvidím co ty výsledky krve. Na plodovku nepůjdu a budu doufat, že moje maličká je statečná a v pořádku :slight_smile:
10. únor 2012 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marki1904 Na ty testy cukru chodí všechny těhule?
@cervena_vila
10. únor 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane všechny většinou mezi 24.-28. týdnem, ale je možné odmítnout (jako všechna vyšetření), na druhou stranu je to dobré, když je v rodině zátěž na diabetes nebo při vyšším věku.
...Jenže já poprvé cukrovku neměla a nejím sladké, tak nevím, k čemu by mi to bylo. Většina těhu cukrovek se řeší jen dietou, že bych bez důvodu měla najednou důvod k inzulínu, to se mi nezdá.
10. únor 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahane Mužeš odmítnout, jak píše @cervena_vila :wink:
10. únor 2012 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila ahoj, zátěžový test na cukr je sice hnus, ale pokud ho nepodstoupíš a budeš mít těhotenskou cukrovku, kterou by testem zjistili, tak vystavuješ sebe a hlavně mimčo dost velkým komplikacím... Nechceš si to ještě rozmyslet?
10. únor 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak včera fakt zážitek, byli jsme na echu na kardiologii, na pohlaví nás mrňous kouknout nechal, ale na srdíčko už ne - otočil se na bok, šli jsme se projít po schodech - vrátili jsme se, zas nic, doktor nás poslal na kafe, po návratu zas nic, tak na oběd, ani na počtvrté se to nepovedlo, takže jedeme znovu příští týden. Toto trvalo tři hodiny, další dvě jsme vyseděli na genetice a hodinu přímo v ordinaci, kde mi byla vystavena riziková průkazka (což mě celkem vyděsilo), šli jsme tam kvůli manželovo vrozené vadě, na to doktorka, že se vůbec nemáme bát, ale že se jí vůbec nelíbí můj vysoký tlak do třetího trimestru bych měla změnit léčbu - tak aspoň k něčemu to bylo:slight_smile: No a taky už hlavně víme, co to bude. Čekáme chlapa :slight_smile:
10. únor 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee Gratuluju k chlapečkovi! A k tomu echu - to je standardní vyšetření, nebo něco navíc? A tu rizikovou průkazku máš teda kvůli tlaku? Ten mám totiž taky vysoký, ale mám pocit, že jen na gyndě, jinak ne :slight_smile:
10. únor 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee taky gratuluju k chlapovi,a já byla včera taky na krev a dr mi zvýšil dávky fraxiparinu,pichám si to každý den ráno do břicha na srážení krve
10. únor 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee jjá na to taky nejdu na ten cukr byla sem u obou těhu u obou sem to vyblila a musela to pít znovu ,vše bylo vždy ok tak sem se rozhodla,že ted nepujdu,chce se mi blít enom si na to vzpomenu fuuuuuj.Jinak teda zase bliju i bez toho sladkého nápoje,dnes už 2x a to sem myslela,že když už měsíc nic,tak je vše ok,a zase už 4 dny.no má to i výhody ,aspon nepřiberu tolik no dr.říkal že zatím je to v pohodě,že si má z čeho mimi brát,že nejsem žádný drobek,tak aspon ,že tak
10. únor 2012 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miribee Gratuluju k chlapečkovi. My taky byli na tom echu a srdíčko vidět nebylo, protože malá byla otočená, tak jdeme znovu 23.2, tak jsem zvědavá. :slight_smile:
Tak se mi začalo líbit jméno Nelinka - a všichni v okolí (teda chlapi, včetně mého) mi říkají, že to je psí jméno. Přítel to tedy nechce určitě. Tak teď zvažuju Marušku - ta se líbí všem, mě teda už zase tolik ne..
10. únor 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@taknevim Co ti je, že si musíš píchat do břicha? :confounded:
10. únor 2012 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ani nechci rozebírat jak moc je ta voda na cukrovku nechutná :frowning2: Já jsem těhu poprvé, tak si to pro jistotu asi zkusím :grinning:
10. únor 2012 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila to že nejíš sladké vůbec neznamená, že nemůžeš mít cukrovku :slight_smile:
10. únor 2012 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak jsem vybrala a zakoupila vitaminky pro těhule, levné zrovná nebyli a mamavit jsem nechtěla, protože jsem z něj vždy blila :cry: Máte s něma někdo zkušenost? Děkuji.
10. únor 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
to mě nestraště. já jdu na ten cukr za 14 dní- abych je tam nepoblindila :grinning:

jinak jsem holky zas na nervy...včera mi volala sestra, ať přijdu dnes na odběry. byla jsem v domnění, že jen na něco zapomněli, tak že jdu jako na "doplnění", ale ráno jsem se ptala sestry o co jde a ona, že je něco špatně, že doktorka si to potřebuje znovu ověřit :frowning2: v úterý mi na kontrole ale nic neříkala, jsem z toho špatná. sestra říkala, že to sama neví, o co jde, ale že testy jsou buď na něco močového nebo zánětlivého, tak nevím, co to má být :frowning2:
10. únor 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp To teda fakt nechápu, proč ti neřeknou na rovinu o co jde?!
10. únor 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já vím, že cukrovka nesouvisí se sladkým, ale většina těhu cukrovek se řeší dietou - bez sladkého vč. ovocných cukrů a i bílého pečiva. Pro mě by to neznamenalo žádnou změnu. Jen dlouhý čas strávený v ordinaci, zatímco potřebuju být někde jinde... Ale samo to s doktorkou proberu, jenže už příště tam mám přijít na lačno, což je docela problém, je mi na lačno blbě...
10. únor 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@miribee gratuluji ke klučíkovi! :slight_smile:

ad testy na cukrovku-já na tom byla 2x v těhu a nebylo to tak strašné. V Ji to rozmíchala do normálního půllitru od gambrinusu:slight_smile: a spíš bylo blbý, že jsem musela vypít toho půllitru najednou.
Potřetí jsem na tom byla jako netěhu(kluci se narodili velcí:4 a 4,5kg), tak jeslti nemám cukrovku.A byla jsem v HBrodě a tam to udělali do hrníčku a ještě tam dali citron. Takže chuťově výborné... :slight_smile:
Takže bych se toho nebála..Spíš je to trošku opruz a zabere to skoro půl den...

@evelp nechápu, že ti neřeknou o co se jedná. Kdy budou výsledky?
10. únor 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek