• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi srpen, září či říjen 2011 - nové těhulky :-)

22. prosince 2011 
@luciana5558 ahojky, já jdu na kontrolu 9.2. tak uvidíme, jestli mi už sdělí termín
1. únor 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky moc Vám všem gratuluji k dobrým výsledkům, jen tak dál, ať nám to každé klape jak má ... já budu do toho 9.2. do té kontroly u dr. jak na trní... :confounded:
1. únor 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
vítám nově příchoozí, gratuluju ke KO... také jsem dnes byla...dle MS 6+6, srdíčko zatím nebylo vidět. Tento pátek jedu znova. Také mám cystu, neměla by snad prcka ohrožovat, snad sama zmizí...

@boudovka Chuděro, tak ležet, potit se, odpočívat..zítra budu držet pěsti
1. únor 2011 ve 23:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ja jsem normalne magor. Dr. se me vcera ptal, jake mam priznaky, kdyz jsem rikala, ze me boli prsa, tak rikal, ze to je dobre, ze to je znameni, ze jsou spravne hladiny hormonu... no a ja mam pocit, ze me od te chvile boli min a min, i jsem se kvuli tomu v noci budila, abych si sahla, jestli boli... Tak jsem se zase vypsychovala, ze to treba neni v poradku, kdyz jeden den boli min a jeden vic. Jak jste na tom vy? Prsa boli, tlaci, furt stejne, nebo kazdej den trochu jinak??
2. únor 2011 v 06:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova Jo a na kontrolu na srdicko jdu 8.2., tak jak koukam, bude polovina pristiho tydne opet silne kontrolni. :slight_smile:
2. únor 2011 v 06:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova - klííííd, tyhle řeči o tom, jak je dobře, když je těhuli blbě, když ji bolí prsa,...jsou strašný, akorát tě to vydeptá...si pamatuju, když jsem byla těhu s Lukášem - mě nebylo vůbec blbě ani trochu, prsa mě vůbec nebolela, nerostla...a taky jsem se deptala tím, jak všichni říkají, že když je ti blbě, tak je to správně, je to důkaz, že je vše ok, tak jsem nervila, že u nás to ok není, protože mi nic není...a mám zdravýho klučíka z úplně bezproblémovýho těhu:wink:. Takže já na tyhle "příznaky" nedám, každý tělo je jiný, každá z nás reaguje na ty hladiny hormonů jinak, takže jestli bolí nebo nebolí prsa, zvracíš nebo ne,...je podle mě strašně indivindi a to uklidňování, že jsou ty nepříjemnosti důkazem správně prospívajícího těhu jsou kecy pro uklidnění těch holek, který ty problémy fakt mají...mám kamarádku, kterou prsa bolela jak čert a při kontrole v desátým týdnu zjistili, že mimi netluče srdíčko a že se zastavilo už někdy kolem sedmýho týdne - přitom ji celou dobu prsa bolela, bylo jí blbě...takže ani to není důkaz ničeho:wink:
2. únor 2011 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova - jo a mě teda prsa tentokrát pobolívají, tak jako z boků...ale nevím, jestli to není spíš tím, že si na ně furt hrabu, jestli jako bolí:grinning:. A je to různě intenzivní - většinou večer malinko víc než ráno
2. únor 2011 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova mě bolela prsa ze začátku, teď už o nich nevím, bolelo mě i břicho a teď už vůbec, jediné co mám, je příšerná únava. Ale jinak nezvracím, normálně jím, nic mě nebolí....a věřím, že je vše v pořádku :slight_smile: Dřív jsem si říkala, že si chci těhu užít, ale jde to vůbec, tady s těma obavama, aby bylo vše ok?? :frowning2:
2. únor 2011 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@snazilka_2011 - a jak jsi daleko? Já nějak ztrácím přehled:grinning:. Těhu si užít jde, i s obavama, ono těch obav už se pak nezbavíš nikdy...já si pamatuju mega-živý představy o tom, co všechno se může dítku stát, když byl mimino a i teď kolikrát se mi vkrádají takový hnusný představy, co vše se může přihodit...je to hnusný, kolikrát mi až vhrknou slzy do očí, ale myslím, že to k té obrovské lásce prostě patří, že se o toho tvorečka prostě bojíš a podvědomí to musí nějak zpracovat...v tom těhu je to o to horší, že vlastně nevidíš, jak se tomu mimískovi daří...trochu líp je od okamžiku, kdy cítíš pohyby, ale to tě zas dokáže vystresovat, když mimi dýl spí a nehejbe se...takže jo - užít se to dá, ale obavy už tě neopustí na celý zbytek života:wink:. Ale rozhodně to stojí za to, není nad to, když mě Luciš chytne kolem krku, pevně obejme, začne mi probírat vlasy a u toho mi řekne: Maminko, miluju tě nejvíc na světě :dizzy_face:
2. únor 2011 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova je to úplně normální, já to tak mám taky.. dnes je mi zrovna blivno od žaludku, když cítím některý pachy, prsa mě nebolí... včera prsa bolela jak čert ráno, večer nic a bylo mi celý den dobře, to jsou prostě normální stavy :grinning:
2. únor 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dekuju moc... ja si taky rikala, ze je kazdej den jinej a muze se to menit... a ze nekomu blbe je a nekomu ne a nemusi to nic znamenat... ja si myslim, ze me dr. chtel spis uklidnit, kdyz videl, jak jsem vyklepana, ale jak ja to pak zacala v hlave probirat, tak to nakonec melo spis opacnej oucinek... Jinak mi ale rikal, ze mam myslet pozitivne, ze mi nemuze zarucit, ze vse bude ok, protoze je jeste brzicko, ale ze vse probiha zatim jak ma, tak neni duvod se stresovat a ze mam byt hlavne v klidu...

Ja mam nekdy rano pocit, ze snad ani tehu nejsem, vubec nic mi neni, ani prsa ani bricho v podstate necitim... a bvykle se pak neco projevi behem dne.... ale jinak mi taky spatne neni, nezvracim, jen obcas mam malinko nechutenstvi, ale zatim to musim zatukat na drevo... myslim, ze kdybych se tak nesledovala, tak ani nevim ze jsem tehotna.
2. únor 2011 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak prsa mě bolela hrozně prvních 14 dní těhu, teď jen tak občas. Spíš večer. Ale nevolnosti a nechuť nemám vůbec. Neměla jsem to ani v prvním těhotenství, které bylo v pohodě. Jediné co jsem nemohla jsou parfémy, nesnesla jsem žádnou vůni. Na Pumu mám do dnes alergii :unamused: Co jste tady napsaly, že máte také občas bolesti břicha, tak to pomalu ustupuje a mám jen občas takové píchnutí, jakoby v tříslech. Asi je to opravdu hodně o tom, že se sledujeme a kontrolujeme,aby bylo vše o.k.
2. únor 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciana5558 jo, přesně tak, kdyby jsme byly těhu někdy před x lety a makaly na poli, tak ani nevíme třeba do 4.m, že jsme těhu, však tenkrát odrodily, chvilku si odpočinuly a makalo se dál :grinning:
2. únor 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, kdy oznamujete rodině a nejbližším přátelům, že čekáte přírůstek? Nebo už to některá řekla?
2. únor 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karusta - nj, ale taky ta těhotenská/poporodní úmrtnost jak matek, tak dětí podle toho vypadala:wink:. Se raději budu pozorovat teda:grinning:

2. únor 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vetka - my zatím mlčíme, ale u prvního těhu jsme to rodině hlásili brzy, moje mamka byla u nás na návštěvě pár dnů po počuraným testu a první, co na mě vyhrkla, tak dotaz: "Nejsi náhodou těhotná?" Takže na to jsem ji nedokázala říct, že ne, ale že chci s oznamováním počkat až po potvrzení MUDry, že je vše ok...pak pořád prudila, že už to chce vědět "oficiálně" , aby to mohla doma probírat...takže jsem byla u MUDry v 5+6tt, už viděla i srdíčko, dostala jsem první foto z uzv a pak jsme to rovnou oznamovali - teda jen rodičům a té nejbližší rodině, kamarádům a spol. jsme to nijak zvlášt neříkali, prostě až když se někdo zeptal, tak jsme potvrdili...ale čím později, tím líp:grinning:
2. únor 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete já jsu teď v 7tt :wink:
2. únor 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vetka My jsme to rekli nasim a muzovym rodicum vcera, po prvnim utz. Dal to sirit budeme nejdriv po prvnim trimestru... teda jestli to vydrzim... ja jsem hrozna slepice a cekali jsme na to uz moooc dlouho, tak se mi tezko drzi jazyk za zuby. :slight_smile:
2. únor 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete
@cabalkova No my právě ještě neřekli nic nikomu, čekám na další UTZ, což bude 18.2., to už budu v 9. tt a to bych chtěla říct aspoň rodičům, hrozně už se na vnoučata těší :grinning: A já už bych to taaak chtěla někomu říct :wink:
2. únor 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vetka - já původně plánovala u prvního těhu to "tajit" co nejdýl ke konci toho prvního trimestru, aby přeci jen bylo to nejrizikovější období překonaný..ale člověk míní, mamka mění:grinning:, fakt první věta mezi dveřma byla ta otázka a prostě na přímou otázku jsem jí nedokázala říct nepravdu...a pak už právě prudila, ať už to řekneme, ať to nemusí tajit i ona...takže rodině jsme to hlásili fakt takhle brzy, ale před srdíčkem bych asi mlčela...tentokrát vůbec nevím, kdy půjdeme s pravdou ven, ještě jsem nevolala ani doktorce:grinning:
2. únor 2011 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete jo, to máš pravdu, závěr jsi vyvodila dobrej, taky se raděj budu pozorovat :grinning:
@cabalkova My to řekli taky včera mm rodičům, byli u nás oba a hlídali Terku, tak když jsme přijeli od doktora, tak jsme to řekli, stejně by to brzy prasklo, jezdím do Prahy, tak by věděli, že tam jsem furt, došlo by jim, proč... Jsem taky slepice, tak mi dělá problémy držet zobáček :grinning: Ale pár kamarádek to ví, páč se mě zeptaly a já prostě nelhala...
2. únor 2011 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karusta - já doufám, že se mi zítra neozve kamarádka, jestli jdu na zumbu, protože dokud to nebudu mít minimálně potvrzený od doktorky, tak nechci říkat nikomu nic (jasně, že kromě manžela) a nerada bych si vymýšlela...
2. únor 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete právě... já taky nerada lžu a když se mě někdo zeptá, tak řeknu, jak to je... sice jsem, ale není nic jistého..
2. únor 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete No jasně, že na takovou přímou otázku, navíc od mamky, se asi nedá lhát :grinning: Mě se takhle přímo zeptali známí, ale to bylo ještě na začátku, ta cysta byla dost velká a bylo to celé takové nejisté, takže jsem natvrdo zalhala, že nejsem. :frowning2: Teď, když už máme srdíčko, by to snad šlo, ale chci ještě ty tři týdny vydržet... no uvidíme :wink:
2. únor 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karusta - jj, já teď v neděli měla maličko problémy u tchána, byla tam i švagrová a začala - a kdy druhý dítě?...tak jsem zvolila formu - nejlepší obrana je útok a zeptala se jí, kdy bude první dítě:grinning: (je jí letos 36 a ještě je bezdětná), tak začala cosi a kdesi, že peníze atd...a manžel na to, že říkala, že příští rok, ne? A ona to vzala jako že jí říká, že my příští rok...tak jsme ji přitom nechali a dál to neřešili:grinning:. Obzvlášt proto, že jsem na podzim měla taky tři dny zpoždění, slabě pozitivní test (resp. slábnoucí druhou čárku a asi prostě těhu se neudrželo), takže takhle brzy prostě jsem fakt nechtěla nic říkat (v sobotu jsem teprve měla dostat ms)...
2. únor 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vetka - no já to zatím většině těch známých, když se ptají, tak to zahrávám tak jako do outu, že se dalšímu nebráníme a až to bude mít přijít, tak to bude. Většinou to stačí a předpokládám, že to ještě pár týdnů takhle uhraju:grinning:
2. únor 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm, tak to jsme na tom všechny podobně, také nedokážu držet pusu. Ale nechci něco zakřiknout :frowning2: , tak to ví, zatím jen šťastný tatínek a včera to poznala kamarádka, když jsem řekla, že na lyže s nima pojedeme,ale lyžovat nebudu :sunglasses: Nejvíc mě drtí, že to nemůžeme říct malému,ten je stále natěšený, kdy už bude brácha v bříšku :grinning: Takže všem, až po srdíčku... Kdy bude tak nejspíš vidět? Ten 7 tt?
2. únor 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciana5558 Ja jdu na utz kvuli srdicku pristi tyden, to budu 6+4tt a to uz by pry videt melo byt... tak doufam... jdu pohledat nejake info na netu, kdy jako je to normalni, ale myslim, ze ten 7tt uz jo.
2. únor 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a s odpovedi na primou otazku mam taky problem... my jsme meli za tri tydny odletat na dovolenou do USA a kvuli tehu jsme to zrusili, a kdyz se me ted vsichni ptaji, jak se chystam, tak rikam, ze jsme to odlozili, a kamoskam samozrejme doslo proc. Tak jsem v tomhle ohledu v blby pozici. Nekolik holek uz to vi a me to na jednu stranu tesi, ze se muzu pochlubit, ale na druhou stranu se moooc bojim, aby bylo vse ok. Tak snad az bude srdicko, bude to lepcejsi. :slight_smile:
2. únor 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova Držím pěstičky, aby to všechno bylo OK! :wink:
2. únor 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek