• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi srpen, září či říjen 2011 - nové těhulky :-)

22. prosince 2011 
@tlavelza Já měla minule taky listovku a ke konci železo .

Asi bych brala vitaminy podle toho, co řekne mudr, sama bych si žádné neordinovala.
3. únor 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjjana Ja jdu uz 8.2., melo by byt srdicko, tak uvidime. :slight_smile:
3. únor 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@band taky držím pěsti. těch injekcí jsem se bála, ale není to tak hrozné že? a co máš Mthfr nebo leidena?
3. únor 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madormi: vůbec to neni tak strašný, jak se to nejdřív zdálo. Jinak já vlastě ani nevim - imunoložka mluvila o všem možném, ale tohle mi neutkvělo. Budu se jí muset při další kontrole zeptat. Bylo to všechno dost narychlo :unamused: :unamused: :unamused: ...ale předpokládám, že když to takto včas odhalí a nasadí se léky, tak by v těhotenství neměly být problémy ne? děkuju :dizzy_face:
3. únor 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@band ahojky, já jdu taky 9.2 teprve na potvrzení těhu, tak jsem docela nervozní :confounded:

holky držím nám všem palečky, nebojte, bude fajn a v říjnu nebo listopadu dáme hromadnou sejšn s kočárkama :grinning: :sweat_smile:
3. únor 2011 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sumen s vitaminy mam stejny nazor, někdy je meně vice...takže až podle toho co mi řekne dr.. a taky jsem zvědavá, jestli mě nechá dál v práci, nebo pošle na nemocenskou...

vy holky jste pořád v práci, nebo už doma? ? ? Jak to máte?
3. únor 2011 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dneska jste toho tedy hoodně napsaly:slight_smile:)
Taky vítám nově příchozí a z celého srdce přeji zdravá miminka.
Cabalkova , Jajinko já mám taky štítnou, zvýšili mi teď euthyrox z 50mg na 75mg. Zima může být i z té hypotyreozy. Já mívám úplně zimnice, když mi stoupnou více ty protilátky (TSH), ale teď jak mi to mudr navýšil, je mi líp.. Kolik máte protilátky teď? Já jsem je už měla před třemi měsíci v pohodě, ale jak zareagovaly s hcg, tak mi stouply až na 8, 57. Na další kontrolu jdu s tím až za měsíc, tak jsem zvědavá..
3. únor 2011 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sammanthe Tak ja jsem v praci a budu co to bude... nevim, kdo by pak platil hyposku, kdybych sla na nemocenskou. Ty si ji chces nechat napsat hned od zacatku??
3. únor 2011 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sammanthe: tak 9.2 snad budeme šťastnější a míň nervózní viď...jinak já sem v práci,a le počítám, že když bude všechno oká, tak tam dlouho nepobudu
3. únor 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evicka333 JA jsem taky zvedava, jak se ty protilatky zachovaly... na kontrole jsem byla naposledy v prosinci a bylo to taky vicemene ok... na odberech jsem byla dnes a k dr. jdu ve ct, tak doufam, ze zatim bude tech 50mg stacit a pak mi to pripadne zvysi. Snad to cudlikovi nestihne ublizit.
3. únor 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já bych to s těma vitaminama nebrala zas až tak hrrr, že jsou z toho velká mimina, nikdo to nikdy v žádné studii nepotvrdil a že se jich zkoušelo dělat:wink:. Ono ty větší mimča jsou spíš důsledkem obecnýho "blahobytu" v jídle v současnosti než čímkoli jiným:wink:. Já třeba v prvním těhu zobala těhu vitaminy víceméně pravidelně (první trimestr si myslím, že je to vhodný) a druhý-třetí trimestr mi vycházel přes zimu, kdy jednak jsou hodně chřipky apod., jednak poměrně málo vitaminů z čerstvýho ovoce-zeleniny a malej měl v termínu 3150g a 49cm, takže rozhodně žádný obřík:wink:
3. únor 2011 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
já budu klidnější až toho 16.2., to je ještě dálka...že jsem volala tak brzy sakryš:grinning:. ale zas už snad se dočkám rovnou srdíčka, no...akorát že 1.3. jdu na prevenčku k zubákovi po půl roce a tak by bylo fajn už mít průkazku, abych si mohla nechat dát razítko, protože další prevenčka až v září a to nevím, jak bych to stíhala...tak uvidíme, jak to bude vypadat...
3. únor 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tlavelza ja brala jen prvni 3 mesice vitaminy a mozna ani to ne zvracela jsem po nich tak jsem hodne jedla ovoce a zeleninu a malej mel 2,90 ted zatim dobiram listovku kterou jsem brala pred tehu
3. únor 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@band no mělo by to zabránit komplikacím způsobeným tou mutací,ale jinak bezproblémové těhu nám bohužel nezaručí nikdo, ani těm kdo jsou total zdravý a nemají žádný potrat za sebou, ale já věřím že už to vyjde :slight_smile:
3. únor 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, jelikož jsem nenašla, udělala jsem zamčenou diskuzi Podzimňátka 2011, jelikož se během těhu probírají i poměrně dost intimní záležitosti, tak mi přijde lepší to "řešit pod zámkem":grinning:. Tak kdo máte zájem, písněte mi IP a já vám dám přístup:wink:
3. únor 2011 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky,
já se na vitaminy ptala dr. Beru listovku a napsala mi jód. Jo a doporučila céčko.
Jestli budeme takhle vyšilovat, budeme si za 7 měsíců psát o tom, jak to naše dítě taky nespí, protože jsme v těhotenství byly nervózní :sunglasses:
3. únor 2011 v 18:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete Ráda bych ti poslala IP, kdybych věděla, co to je :unamused:
3. únor 2011 v 18:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudovka - když si najedeš na můj příspěvek myší, tak se ti objeví vpravo u příspěvku obálka s modrou šipkou, na tu klikneš a pošleš IP (interní poštu, vlastně takový vzkaz jen mě:slight_smile:). Ale znamenám tě a jdu tě přidat...pak ti pošlu IP odkaz, tak nahoře v kolonce interní pošta ti bude svítit červená jednička a budeš tam mít vzkaz...jdu na to:wink:
3. únor 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach ja bych ve 2-3 trimestru davala prednost cerstvemu ovoci a zelenine az teda bude :slight_smile: nez vitaminum. Obcas teda doktor neco doporuci jako me zelezo ale uz ani nevim proc.

@sammanthe Ja jsem doma s dcerou, ale mela jsem RD jenom na 2 roky tak uz na 20% pracuju.
Vsem doporucuju, pokud teda nejsou nejake komplikace a namahava nebo jinak narocna prace aby byli v praci co nejdyl. Clovek pak nema tolik casu premyslet, dost casto o blbinach :o)
3. únor 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudovka - tak hotovo:wink:
3. únor 2011 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tlavelza - jj, já právě druhý-třetí trimestr měla přes zimu a to je to s tou dodávkou vitaminů v ovoci poměrně složitý, takže jsem pro jistotu zobala v tabletkách. Teď mám akorát listovku a přikoupím jód, protože nemůžu jíst ryby a ostatní mořský živočichy a ten jód se jinde moc dobře nedoplní a je pro vývoj mimi hodně důležitý...
3. únor 2011 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova Ahojky, hned na nemocenskou nechci, ale třeba mi to lékař doporučí. Dělám u městské a mám tímpádem rizikové povolání, protože šlapu venku, i přes ty mrazy., i na nočních. A jsem ve styku s bezdomovci atd... Sama nevím, jak to udělat. Co myslíš, je rozumné zůstat? I tak by to bylo max. do 3 měs. nebo dokud bych byla bez břicha. Pak už budu muset být doma, pokud mi nenabídnou nějaké jiné prozatímní místečko a to pochybuju :frowning2:
3. únor 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@band a kde pracuješ?
3. únor 2011 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tlavelza Uvidíme, co řekne lékař na mou práci. Zda zůstat, nebo ne a pokud ano, na jak dlouho :slight_smile:
3. únor 2011 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sammanthe - u takovýho "rizikovýho" zaměstnání bych asi s neschopenkou teda moc neváhala, ono se napracuješ ještě hodně a nemá podle mě kvůli pár týdnům cenu riskovat...
3. únor 2011 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete No právě...víš a i kdybych zůstala v práci, i tak bych mohla max. tak dokud mi nenaroste trošku bubínek. . . nebo já nevim tak do toho 3. měs. kdybych pracovala někde v kanclu nebo tak, tak bych mohla pracovat dlouho....ale nechám to na dr.
3. únor 2011 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sammanthe - jj, však mu popiš pracovní náplň a nech to na něm, příp. svých pocitech, pokud ti dá vybrat:wink:
3. únor 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sammanthe No je pravda ze s takovym povolanim, nocnima a tak bych asi taky radeji volila nemocenskou. Uz proto ze budeme o dost nachylnejsi k nemocem, coz ponocovani a dlouhe behani po venku moc nevylepsi.
3. únor 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete no právě, takže i kdyby mi dali třeba jen denní, stále budu na té zimě celé dny :frowning2: holky já už se nemůžu dočkat 9.2. na potvrzení těhu
3. únor 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já nyní již tři měsíce beru Femibion a mám v plánu ho brát ty první tři měsíce. Jsem právě ten případ, který bral vitamínky celé první těhu a nakonec se mi narodilo miminko v 37 tt. s váhou 4,17 kg :confounded: Ale byl zdravý a to je nejdůležitější, nyní ale opravdu s vitamíny opatrně :wink:
3. únor 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek