• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi srpen, září či říjen 2011 - nové těhulky :-)

22. prosince 2011 
Já nyní již tři měsíce beru Femibion a mám v plánu ho brát ty první tři měsíce. Jsem právě ten případ, který bral vitamínky celé první těhu a nakonec se mi narodilo miminko v 37 tt. s váhou 4,17 kg :confounded: Ale byl zdravý a to je nejdůležitější, nyní ale opravdu s vitamíny opatrně :wink: :grinning: :grinning:
3. únor 2011 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sammanthe Ahojky, já jsem s prací hned sekla, sice dělám v kanceláři, není to nic fyzicky namáhavého, ale celý den si mačkáš bříško :unamused: O to, co budu mít míň peněz, tak zase to jsem za měsíc projela, protože jsem každý den musela autem.... Máme taky hypotéku, ale za ten měsíc, co už jsem doma,( protože než jsem zjistila, že jsem těhu, tak jsem marodila s angínou :wink: ) tak jsem zase tolik neutratila.... Do města jsem nešla, nakupoval manža, takže koupil opravdu jen to, co jsem mu napsala :slight_smile: ............ A hlavně, když brzo ráno vstávám, tak zvracím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. únor 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky, které jste pracující, se nedivím, že byste raději byly doma. Já jsem minulé těhu byla tak hotová, že jsme si i školu musela o rok prodlužovat (ale měla jsem rizikové těhu-od začátku hrozící potrat a pak gestozu). Ted musím být mnohem akčnější, když máme malého, ale denně si s ním chodím lehnout po obědě, protože jsem unavená.. Už ted se gestozy děsím, museli mi vyvolávat porod, brala jsem denně 10 tablet denně na snížení tlaku, hospitalizace v nemocnici, kapáky..Ale třeba se mi to teď vyhne, i když nevím no.. Ale léky na vysoký tlak mám teď vysazené, protože mám díky těhu nízký tlak i bez nich.
Cabalkova, doktorka mi říkala, že miminku i to zvýšení hladiny THS nevadí, ale musí se to prostě celé těhu hlídat, aby to nestoupalo dál, léky by se to mělo dobře držet, tak věřím, že to bude dobré..:wink:
Samante co děláš za povolání?
Lucianko, tý jo, tak to byl synáček hezký cvalíček. Rodila jsi normálně? Neměla jsi cukrovku? fembion je prý dobrý.
Já brala minulé těhu gs calibrum nebo tak něco, malý se mi narodil v 37.t. s 3, 05kg..
Ted beru pranatal dha elasti-q, protože mi kvůli štítné nedoporučili nic s jodem a ten je všude asi kromě těchhle vitamínků..
3. únor 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
petapete, no, ani se Ti nedivím s tou obavou aby malý neřekl o mimi ta,m, kde nemá. Od kamarádky syn to vyžvanil všem, které potkal:slight_smile:..Náš malý ještě úplně nemluví, jako, že má hodně svých slov a tak to je v tomhle o něco lehčí:slight_smile:)
Jéj musím od pc, malý mě vyhání, že chce pustit včelku máju..On chodí spát nejdřív v deset, když spí odpoledne..Tak mu ji jdu pustit :slight_smile:
3. únor 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jjjana ahojky, taky si myslím, že to nestojí za to, abych někde mrzla venku těhu, a třeba pak byla nemocná, ale zase si říkám, že to bude max. dva měsíce, a v březnu už třeba bude tepleji, tak to zvládnu...ale zase je fakt, že tam tahám ten těžký pás, a mačkám si břicho taky dost...určo se poradím s dr. a dám na jeho názor. Pokud řekne, že to absolutně neva, tak to zvládnu, pokud mi to nedoporučí,pokusím se to řešit jinak...v kolikátém jsi týdnu ? :slight_smile:
3. únor 2011 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evicka333 šlapu venku chodník u městské policie :wink: denní, noční, 12tky ..i v téhle zimě :frowning2:
3. únor 2011 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sammanthe Ahojky, nebo by ti mohli v práci přiřadit né tak náročnou zrovna práci. Já jsem tak asi v 6 tt, takže taky začátek a zrovna si oba s manžou proděláváme další chřipku :cry:
4. únor 2011 v 00:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sammanthe A nemůžou tě přesunout do kanclu? (asi blbý dotaz, co :unamused: )
@evicka333 Můžu se zeptat, jak je to s tím tlakem? To si ho měla vysoký až s těhotenstvím nebo i dřív? A všechny ty léky jsi brala kvůli tomu?
4. únor 2011 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evicka333
Ano cukrovku mi ke konci potrvdili,ale nic hrozného, ani se to nijak neřešilo. Rodila jsem normálně,ale porod mi vyvolávali, protože nemělo prý cenu takového cvalíka dál nosit a pak by se rodil ještě hůř. Ono i takhle to byla fuška :unamused:
4. únor 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sumen to asi ne :frowning2:
4. únor 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sammanthe: já pracuju v kanclu, ale vzhledem k minulým komplikacím asi budu muset zůstat doma brzo. Nedá se nic dělat - těch pár měsíců to budeme muset nějak přežít no :unamused: - hlavně, aby bylo všechno vpořádku :wink:
4. únor 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím, tak jsem asi narazila na tu správnou diskuzi :slight_smile: těhotenství čerstvě potvrzeno testem no a teď jak se říká "děj se vůle Boží" :slight_smile: zatím jsem z toho trochu mimo a nevím, co čekat, ale nějak to dopadne... jak si užíváte zimu? Chystáte se někdo třeba na lyže? Ptám se kvůli tomu, abych zjistila, jak moc opatrná na těch lyžích mám vlastně být :confused:
4. únor 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Ahoj Spaghi, gratuluju k // :grinning: Na tyhle věci bych se určitě ptala tvého doktora, je to dost individuální, ale já bych se teda na svah bála, minimálně protože, že nevíš, kdy do tebe narazí nějaký blázen a to by určitě nebylo OK :confounded:
4. únor 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi - na svah bych teda v těhu nevylezla...i kdybych byla sebelepší lyžařka, tak pořád je reálný a nezanedbatelný riziko, že tě složí nějaký šílenec kolem a to bych teda neriskovala...pády na lyžích patří k dost rizikovým v těhu :confounded:
4. únor 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky se přidávám.:slight_smile:

spaghi, my byli s manželem lyžovat, ale vůbec jsem si to neužila, pořád jsem musela koukat, aby do mě někdo nenarazil nebo já do někoho, dvakrát jsem spadla, ani nevím jak a měla jsem z toho docela špatnej pocit...
4. únor 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kočky, mažete si už něčím bříško? Já ho vždycky po sprše napatlu hydratačním krémem a nevím, od kdy má smysl používat olejíčky... ráda bych se do budoucna vyhla striím, ty mě děsí :confused:
4. únor 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já už právě teď dva dny lyžovat byla a v sobotu odjížíme na lyžovačku do Itálie, doktorka říkala, že pokud nejsou žádné komplikace, nemusím se omezovat, ale být na sebe opatrná... je jasné, že chování ostatních neovlivním, pravděpodobně se budu plácat někde na modrých sjezdovkách a užívat si leda ovocný čaj při slunění na terase :slight_smile: jinak jak to máte s ostatními sporty v těhotenství? já jsem předtím jezdila dost často na kole a chodila na spinning, to asi teď padá, v současnoti chodím cca 2-3x týdne na HEAT, ale ten by neměl snad nijak vadit
4. únor 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se taky přidávám. Termín máme 2. září :slight_smile: My jsme zjistili, že čekáme na Silvestra, takže oslava byla, ale už bez alkoholu :slight_smile: Momentálně jsem v 9+5 a na rizikovém, venku zima, doma nuda, tak doufám, že mě vemete mezi sebe, ať mi to čekání lépe uteče :slight_smile: :slight_smile:
4. únor 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
vetko, já si u malého bříško nemazala a žádné se mi neudělaly, myslím si, že mazáním tomu nepřejdeš, buď se udělají nebo ne, záleží na dispozicích, taky se můžou udělat i dva týdny před porodem.
4. únor 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blackyna ahoj já jsem taky 9tt+5 a od 6 tt mám klidový režim doma, takže taky nuda jako blázen :-/
4. únor 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Ja se teda priznam. ze po svych predchozich zkusenostech se skoro bojim i tahat nakup, natoz lezt na kolo nebo na lyze, i kdyz oboji mam moc rada... takze ja bych se teda na hory vykaslala... ale je spousta holek, co to zvladne a nic zleho se nestane... asi jde o rozhodnuti, ktere proste musis udelat sama... my treba meli za tri nedele letet na dovolenou do USA, a i to jsme zrusili... takze asi tak.
4. únor 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vetka Tak ja uz bohuzel na pupiku strije mam, takze mazu od zacatku kremikem... urcite se tim kuzi pomuze... ale stoprocentne se tim strijim asi pochopitelne nezabrani... zalezi asi taky na tom, jak moc mas normalne pokozku suchou a napjatou, ale myslim, ze pokud zacnes mazat uz ted, nic tim nepokazis.
4. únor 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madormi To gratuluji! Ale je fakt, že v tomto počasí není co dělat, už se těším na jaro. 21. jdu na vyšetření Oscar, jsem nervozní už ted. Co ty máš za sebou?
4. únor 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova a to si byla v jakém tt? já dovolené rozhodně plánuju, chápu, že v pozdějších měsících už asi nepoletím, ale dovolené po Evropě rušit nechceme, naopak pobyt mimo PHA je pro nás vítán, koncem února mám letět pracovně do Dublinu, cesty letadlem jsou omezené tuším jen od 28 tt. .... jak tak čtu ostatní diskuze, tak mi připadá, že je to ve stylu "jsi těhotná, zapomeň na všechno, co si doteď dělala" :frowning2: komplikace nemám, cítím se dobře, jsem na sebe opatrná, tak si říkám, že s rozumem a určitou mírou snad mohu vše (vyjma samozřejmě alkoholu, cigaret a nezdravého jídla, bez toho se naštěstí obejdu v pohodě :slight_smile:)
4. únor 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Prisla jsem o tom ctyrikrat v rozmeti 4-6tt. Tak jsem asi ted super opatrna, ale myslim, ze se mi nikdo nemuze divit.
4. únor 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova Myslím, že nejsi jen opatrná, ale i zodpovědná :wink: Těhotenství sice není nemoc, ale ty změny v těle jsou a nemá smysl hrát si na to že ne... když se probírám knížkama o vývoji plodu v děloze, přijde mi to jako zázrak, takže opatrnost JO!
4. únor 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vetka Taky mam doma nejaky knizky, je to neuveritelny, vid? Plod je stary ctyri tydny a uz ma krevni obeh, zarodky vsech koncetin, oci, usi... neuveritelny... ja si proste ty hory letos rada odpustim... jestli si mam vybrat mezi tim, jestli budu mit v klidu mimi, nebo si uziju hory... moje volba je jasna. :slight_smile:
4. únor 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova Jojo, moje řeč, je to nádhera, nikdy mě nenapadlo, jak je to dokonalé... já mám navíc přikázaný klidový režim, takže me i manžel hrozně kontroluje - co jím ("co je to tady za prášky - to můžeš jíst?!"), jak dlouho spím, abych se šetřila a tak... tomu kdybych řekla, že chci dělat nějakou sportovní aktivitu, tak by mě asi přivázal k židli :grinning:
4. únor 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vetka Vetko, a ty mas rizikac proc?
4. únor 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova Aha, tak to bych byla potom taky maximálně opatrná :frowning2: My jsme to zkusili a hned to vyšlo. Předtím jsem nikdy těhotná nebyla, tak nemůžu soudit. Pokud budu ve všem stejná, jako moje mamka, tak ta měla pohodové těhotenství i porod, žádné nevolnosti, žádné komplikace a ideální přírůstek na váze, no prostě tohle bych si přála taky :wink:
4. únor 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek