• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi srpen, září či říjen 2011 - nové těhulky :-)

22. prosince 2011 
@vetka souhlasím, že změny v těle jsou při těhotenství velké, ale taky záleží, jak je jaké tělo a organismus stavěný, někdo snese víc, někdo míň... máte holky pravdu, že je to zázrak, jsem úplně udivená, jak rychle se plod vyvíjí, na jednom semináři na škole jsme měli hodiny s panem docentem Slepičkou, naším uznávaným embriologem a ten nám nosil ukázky plodů v 9. - 15. tt ,jednalo se o plody s malformací ve skleničkách od přesnídávek, zní to drsně, ale mohla jsem vidět, jak v 9. tt jsou krásně vidět ouška, prstíky, neuvěřitelné
4. únor 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blackyna myslíš toto těhu nebo minulé :slight_smile: mám za sebou dva potraty jeden samovolný na začátku 6 tt, druhý v 7 tt revize, v tomto těhu jsem začla v 7 tt krvácet, byla jsem v nemocnici a pak málo stoupalo hcg, byl tam hematom akdoví co vše, ale teď už to vypadalo dobře na kontrole tak doufám. Na další ko jdu 22.2 a 23.2 jsem se objednala na sreening do brna
4. únor 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova Mám hnusnou cystu na levé straně dělohy a ta mrška nesmí prasknout... jinak je u mě všecko OK, vývoj mimi a tak, jen ta mrška tam je... ale měla by se změnšovat a po 10. tt zcela odeznít, takže až půjdu na další kontrolu (už za 14 dnů, pěkně to ubíhá, jupí), snad už bude úplná malinká... :wink:
4. únor 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova ono mi to asi berem jinka po našich zkušenostech, asi kdybych neměla za sebou co mám tak to taky nebereu jako nemoc ale dělám vše v normálních mezích dál, ale ted se bojím vše zvlášt když jsem měla komplikace i na začátku tohoto těhu
4. únor 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madormi Držím pěstičky, aby to bylo už jen dobré!
4. únor 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vetka děkuji moc, nepřipouštím si jinou možnost :slight_smile:
4. únor 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já už se těším jak si půjdem s malým lehnout, ale ještě jsem musela kuknout na vás.. Dneska jsme s malým smažili koblížky, dělala jsem je sama poprvé a musím říct, že se povedly, dali jsme si je s kakajíčkem, tatínek s kávou.. Já jsem přestala pít kávu jak jsem se dozvěděla , že jsem těhu, i jsem přestala kouřit (první 4 dny mi to chybělo, ale pak mi to začalo strašně smrdět, když jsem procházela kolem někoho, kdo kouří, takže fajné).
Samante, já jsem si říkala, jestli nejsi sociál. pracovnice, ale to bys právě neměla noční. Takže policajtka, to musí být náročné, já bych se na to v těhu vykašlala. Ale víš co, zaměstnavatel je myslím povinen Tě přemístit na jiné, vhodnější místo a noční nesmíš dělat..
jjani, brzy se uzdravte!!
Sumen, právě, že jsem neměla nikdy dřív problémy s tlakem, až asi po 20 týdnu těhu. No, v 30. týdnu jsem musela ležet v nemocnici, nevěděli, zda léky budou stačit, hrozilo, že kdyby mi neklesl, asi by museli miminko už vyvolávat. Tak jsem byla ráda, že jsme vydrželi až do toho 37 týdne, ale to jsem brala právě těch deset léků denně jen na tlak (vasocardin, dopegyt) a už to nezabíralo( měla jsem po nich i 160/100, dokonce i 200/110, dávali mi i kapáky já nevím s čím-magnesko a tak, ale pak se mi ještě přidali otoky i bílkovina v moči tak už malý musel rychle ven.. No, rychle...Porod mi vyvolávali tři dny, měla jsem kontrakce, ale malému se nechtělo :slight_smile:)

Lucianko, se nedivím, že už ho vyvolávali dřív, musela to být makačka i tak a né, kdyby ještě v bříšku pobyl..
Spaghi, ahoj, gratuluji k miminku.. Já si myslím, že když se cítíš dobře, tak cestování nebo jízda na kole neva, ale na lyže bych já osobně nešla ani za nic. I když vím, že některé ženy jezdí i tak..
Já se snažím šetřit, kolikrát mám výčitky i za to, že tahám nákup či moc doma pracuju nebo jezdím do školy na zkoušky..Ale každá jsme jiná..No, a doktor mi dal klidový režim, protože jsem i toto těhu trošičku zakrvácela, i když minulé těhu, když jsem měla klidový jsem fakt nedělala nic , jen se válela v knížkách o mimi a tak :slight_smile:) a teď si takové lehárko nemůžu dovolit:slight_smile:)
Vetko, já jsem se celé minule těhu olejíčky mazala, ale stejně mě strie na prsou a bocích neminuly, na bříšku naštěstí nemám, jen asi dvě, z čehož jedna je díky piersingu.Myslím, že je to hlavně geneticky dané, ale mazáním rozhodně nic nezkazíš.. Asi pomalu taky začnu. Už teď se mi zvětšuje bříško a o prsou ani nemluvím :slight_smile:)
4. únor 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spaghi Myslím si, že když ti nic není a cítíš se dobře, tak můžeš dělat vše a moc se nemusíš omezovat. Na lyže bych se teda bála, ale záleží na tobě. Moje kamarádka ještě v 10 tt sjížděla Černou horu.
4. únor 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sumen pročítám nějaké diskuze ohledně těhu a lyžování a převládají dva silné tábory, jeden říká NE, druhý ANO, užij si to, ale s opatrností.... moje švagrová lyžovala mezi 4-5 měsícem a byla v pohodě, povolila kalhoty a bylo :slight_smile: pro jistotu si zabalím s sebou nějaký knížky a když tak usednu pod lanovku do hospůdky
4. únor 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky prosím vás, potřebuju poradit....jsem dnes 5tt plus2... a příští týden jdu na první kontrolu.... můžete mi prosím, říct co mi zhruba bude všechno dělat a zda mám být na lačno?....děkuji!...jinak všem přeju bezstarostné těhu!....
4. únor 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@batukina Ahoj a vitej. Na prvni kontrole ti nejspis jen budou delat utz, aby se potvrdilo, ze jsi opravdu tehotna a ze je tehu v deloze... mozna ti taky daji zadanku na prvni krevni odbery, ale na ty se obvykle chodi jinam, na gynde ti krev brat nebudou... takze nalacno opravdu ne.
4. únor 2011 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vetka - já v prvním těhu mazala docela od brzy, používala jsem ElastiQ a nemám teda na břichu ani jednu strii:slight_smile:. Ale myslím, že samo mazání není "všespasný", pokud někdo má ty dispozice, tak může mazat sebevíc a stejně to popraská, nicméně třeba stehna/boky jsem nemazala a tam malinko popraskaná jsem, takže trochu to asi pomůže...teď zatím jsem se zařekla, že dokud nebude potvrzení od MUDry, tak nebudu vytahovat ani těhu vitaminy ani mazání:grinning:, ale mám tu bio kokosový olej a mažu se tím, takže promazávám vlastně už teď:wink:

@spaghi - s tím sportem se musíš rozhodnout podle sebe...obecně platí, že nejsou vhodný sporty typu jízda na kole po hrbatým terénu, jízda na koni,...ale klidně jízda doma na rotopedu jo. Blbý u takových těch hodně aerobních cvičení typu spinning, myslím, že i ten HEAT je to, že dochází k přehřívání organismu, což je v těhu poměrně dost škodlivý - např. je prokázaná studiema souvislost mezi horkými koupelemi/saunami,...a vyšším rizikem potratovosti a je to právě z důvodů přehřátí organismu...takže sport asi jo, ale určitě ne takový ten moc intenzivní, příp. "rizikový" z ohledu např. na nárazy apod. (třeba jsou určitě nevhodný míčový hry...)
4. únor 2011 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@batukina - na lačno být určitě nemusíš, i kdyby dělali odběry (jakože ještě asi ani ne), tak tyhle těhotenské nemusí být nalačno, není tam k tomu důvod, naopak si pamatuju, že mě MUDra vždy nabádala, abych se před odběry (u ní) klidně nasnídala, abych nekolabovala...snad jediný, kam se musí nalačno, je oGTT - test na cukrovku, jinak by nikde najedení nemělo vadit...
4. únor 2011 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
super...děkuji.... aspoň se jim tam nevyvrátím, když se můžu ráno před kontrolou nasnídat.... :grinning:
4. únor 2011 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
... ahoj holky, snad nebude vadit, ze jsem mezi vas prisla... jsem cca 6 tydnu tehu, po roce a pul snazeni a po nezdarilem IVF to najednou tesne pred druhym pokusem IVF prislo prirozene :dizzy_face: tak si rada "pokecam" s holkama, co jsou na tom podobne :dizzy_face:
4. únor 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markett_a Market, vitej, my jsme po dvou neuspesnych IVF a ted se taky povedlo prirozene, tak jsme na tom podobne. uz jsi byla na utz?
4. únor 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova ... ahoj :slight_smile: byla, nekdy v 5tt a dr. tam videl malou 2 mm velikou dutinku... pak jeste v 6tt ve svem CARu a tam uz byla dutinka cca 7 mm... tak snad bude vse ok... jdu az zase za tyden... v prvnim tehu pred 13 lety jsem to tak neprozivala a na prvni UZ jsem sla az koncem 8tt :dizzy_face:
4. únor 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Market, tak to je prima, ze dutinka roste, urcite bude všechno v poradku. :slight_smile: Ja byla minuly tyden a byla tam taky dutinka, v ut jdu na kontrolu, jestli uz bude srdicko, tak taky doufam, ze bude všechno ok.
4. únor 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova ... jj, taky cekam na srdicko, abych to pak treba eventuelne vyhlasila do sveta :dizzy_face:
4. únor 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak jsem na tom jako ty marketto, 1 IVF, v prosinci melo probehnout druhe, kvuli opozdene menstruaci odsunuto a pak se dalsi nedostavila, takze doufam, ze nam to vyslo, dnes jsem tak 5+3, na gynde me odbyli, ze by nebylo nic videt a vzali mi jen krev, vysledky v pondeli, tak jsem ted takova nesva, snad se tez muzu pridat
4. únor 2011 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka66 ... ja to nevydrzela a sla jsem na krev jako samoplatce, vysledky byly do dvou hodin... jinak muj dr. se taky usmival, ze jsem prisla moc brzy, tak jsem mu vysvetlila, ze je to vymodlene tehu a ze mi bude 40 a ze to proste nechci podcenit... jenze on ma super UZ, ten, co se s nim dela i prvotrimestr.screening, takz tam byla videt i ta 2 mm dutinka v necelem 5tt :dizzy_face:
4. únor 2011 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka66 Fialko, ja byla na prvni utz v 5+4tt a byla videt nadherne bublinka, uz mela prumer 1,25 cm, tak to by pan doktor urcite neco videl. :slight_smile: A kdy tedy jdes na ten utz?
5. únor 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova taky jsem ted byla v 5tt a byla bublinka tak doufam ze ve ctvrtek bude i srdicko :dizzy_face:
5. únor 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 Tak drzim palecky... v tomto tydnu jde na dalsi utz spousta holek, tak snad tu budou same dobre zpravy. :slight_smile:
5. únor 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cabalkova me teda u malyho brali krev jen na gynde :fearful: ale vsude je to jinak
5. únor 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka66 - mě v prvním těhu bylo v 5+6tt vidět dokonce i srdíčko už:wink:. Ale tentokrát jsem objednaná až na 16.2., to budu 6+5tt, tak tam už doufám taky bude vidět prďolka s blikačkou:grinning:
5. únor 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete tak 5+6 to jsi bez jednoho dne uz 6tt a to uz srdicko je:slight_smile:a ted uz bude taky urcite v 6+5tt
5. únor 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajulka001 - no nevím, jak moc často je to srdíčko v tom 5+6tt, doktorka i zmiňovala, že kupodivu už takhle brzy tam bliká, takže asi moc častý to nebude:wink:. Reagovala jsem tím hlavně na @fialka66 , kterou v 5+3tt odbyli, že by nic nebylo vidět:wink:. A jinak jsem moc zvědavá a těším se, ale zároveň se i bojím, protože už zase nemám žádný příznaky:grinning:
5. únor 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak já byla na Uz ve 4+5 a nic nebylo vidět, mudra mě úplně vyděsila a vzala mi Hcg, ani dom jsem nemohla jít až po výsledcích. Musela na kontrolu, to jsem byla 5+3, byla tam jiná doktorka a byl tam malilinkatej drobek, jak to nazvala, teď mám jít až 24., tak snad mimi bude velikostně odpovídat.
5. únor 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markett_a ahoj, tak to máš štěstí, že má doktor tak dobrý ultrazvuk, ta moje ho asi nebude mít nic moc, ale ona to za ní vyřizovala sestřička a ta sama rozhodla, že je brzy, s krví si teď už počkám do pondělka, ale utěšuju se tím, že jsem si dnes dělala test a testovací čárka je o dost silnější než kontrolní, tak aspoň něco
5. únor 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek