• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi srpen, září či říjen 2011 - nové těhulky :-)

22. prosince 2011 
@nasekuratko Ja myslim, ze by na utz byla videt bublinka, coz je slibny zacatek, ale v podstate to jeste nic neznamena. ALe bud v klidu, bolesti a pichani v podbrisku jsou naprosto normalni, vetsina z nas je mela taky, je to dukaz, ze se mimi zabydluje. Takze klid. :slight_smile:
6. únor 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markett_a já ho brala,ale jen protože mám za sebou dva ranné potraty v nemocnici mi ho ale vysadili a nasadili mi duphaston a ten budu brát až do 12 tt. Pokud nešpiníš neo nemáš za sebou potrasty je utrogestan zbytečný jen rveš další hormony do těla
6. únor 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madormi ... ja spis myslela, kdyz mi bude 40, ze uz to taky neni uplne ideal tehu, takze spis jako takovou "pojistku"... jinak se citim dobre, jen sem tam mala bolest v podbrisku, ale jak pise @cabalkova je to asi prirozene, kdyz se mimi zabydluje a dela si prostor :dizzy_face:
6. únor 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja bych mela byt ve ctvrtek na zacatku 6.tydne, tak jsem si rikala, ze to uz by neco videt byt asi melo. V Sobotu totiz odjizdime na dovolenou, tak bych chtela mit jistotu, ze je vsechno ok.
Holky a uz jste to nektera rekla i doma?
6. únor 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko ... doma jako manzelovi nebo komu? :fearful: :dizzy_face: ja to teda uz rekla i nasim i dceri... je pravda, ze je to zatim na uplnem zacatku, ale kdyz se ma neco stat, tak se to stane, asi to nejak neovlivnime tim, jestli to rekneme nebo ne... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. únor 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko ... ja mam totecku z neceleho 5tt a je tam dutinka 2mm :dizzy_face: ale je pravda, ze na spickovem UZ, ktery spis slouzi na prvotrimestr. screening
6. únor 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeee, tak jsem to nemyslela. Pritel to vedel hned. Jak jsem uvidela na testu //, tak jsem se cela rozklepala a letela mu to rict. To bych v zivote nevydrzela nerict mu to! :grinning:
Ja myslim rodicum. My uz mame nachystane oznameni (viz.album), jen jim to chceme dat, az budeme vedet od Dr., ze je miminko tam, kde ma byt a ze je to v poradku.
6. únor 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko ... mno asi jeste chvili pockej, na UZ urcite, aby tam nebyly ty dutinky nahodou dve :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: bys musela predelat cele Oznameni :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. únor 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani nevtipkuj! :grinning: Ja bych dvojcatka nechtela. Teda byla bych samozrejme rada, ale kdybych si mohla vybrat, radsi bych brala jedno. :dizzy_face:
A pritel v rodine dvojcatka maji, takze tos trefila do cerneho... :sweat_smile:
6. únor 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markett_a A ty jsi v kolikatem tydnu? Ze to nemas uvedene....
6. únor 2011 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markett_a to asi ten utrogestan nepojistí, pže při druhém thěu mi ho nasadil a stejně se v dutince nevytvořil plod a musela jsem na revizi, takže pokud je u tebe vše v poho tak by to asi fakt bylo zbytečné :slight_smile: nasadili by ho nebo utrogestan kdybys špinila nebo tak
6. únor 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko my to ofiko oznámíme až pokud bude vše ok na screeningu ve 13 tt
6. únor 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madormi Tak to jsi dobra. Ja bych to do 13tt urcite nevydrzela. A to jsi mela dutinku na ultrazvuku a stejne jsi musela na revizi? Ja mozna ted napisu uplnou blbost, ale ja myslela, ze kdyz je dutinka, tak je jasne, ze tam bude miminko.... Tak to jsem si myslela asi spatne, co? :frowning2:
6. únor 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markett_a - Market - utrogestan nebo duphaston apod....jsou přípravky s progesteronem. Dávají se "plošně" na začátek - ještě před ms v případech, kdy je otěhu po stimulaci clostilbegytem apod., protože v těchto případech toho přirozenýho progesteronu tělo může produkovat méně a je zásadní pro zahnízdění. Nicméně se bere jen většinou ca 17-25DC nebo tak podobně, takže pokud není oplodněno, tak nebrání klasickýmu nástupu ms...a dál se bere jen v případě komplikací, kdy je potřeba dodávat progesteron zvenku, páč se očekává, že tělo samo s tím bude mít nějaký problém...pokud nejsou problémy - nekrvácí se atd. tak je jeho nadbytečné užívání spíš zbytečný než přínosný:wink:
6. únor 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markett_a - duphaston ani utrogestan apod. nepomůžou udržet těhu, pokud je něco špatně...já takhle na ten podzim měla mikropotrat a i přesto, že jsem brala duphaston na doporučení mudr, tak to ničemu nepomohlo, prostě to odešlo...takže nasazovat ho "preventivně" bezdůvodně je podle mě hloupost v jakýmkoli věku:slight_smile:

@nasekuratko - já počkám na kontrolu toho 16.2., kdy mi snad MUDra potvrdí mimčo v děloze + srdeční akci a pak to asi s fotečkou oznámíme rodičům. dělali jsme to tak i poprvé, dýl mi to přijde nesmysl "tajit", protože kdyby se něco pak pos.alo, tak se to stejně dozvědí - minimálně z toho, že půjdu do nemocnice apod....takže v tom nevidím smysl už pak dál...
6. únor 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko no já bych to taky nevydržela kdybych nemela za sebou dvě zklamání, pak je nepříjmné to vysvětlovat. To že je tam dutinka bohužel značí, že je dobře našlápnuto, ale ne že je vyhráno, stává se, že se tampldo vůbec nevytvoří nebo vytvoří a nezačne mu být srdčíko nebo začne a pak přestane, dutinku jsem měla dvakrát a nic z toho, ale nad tím nepřemýšlej stát se může kdykoliv cokoliv takže nemá cenu se tím trápit
6. únor 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madormi - no já právě tím, že i kdyby pak (už po potvrzeným srdíčku) byl nějaký problém (ať už spontánní nebo např. blbý výsledky screeningu,...), tak bych stejně kvůli příp. hospitalizaci našim dávala vědět a co a jak, tak by se to stejně dozvěděli, takže po srdíčku už mi to přijde jedno, jestli se jim to řekne hned nebo až za dalších ca 6 týdnů...navíc se vídáme dost často, takže nevím, jestli by se mi to dařilo tak dlouho "tajit"...
6. únor 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete moji rodiče to taky ví,ale při druhém pokusu jsme to řekli i příbuzným a pak mi bylo velice nepříjemné vysvětlovat, že je konec a co se stalo takže proto už ted necchi nic říkat dokud to nebude neutajitelné :slight_smile:
6. únor 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madormi - jo tak to jo....jinýmu příbuzenstvu my to ani nějak neoznamovali a ani teď nijak neplánujeme:grinning:. Jen rodičům+sourozencům+mým prarodičům, ostatní ať si to zjistí až z mýho rostoucího břicha:grinning:
6. únor 2011 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madormi A to jsi mela normalne priznaky tehu? A podle ultrazvuku ze zacatku vsechno v poradku? Tohle me uplne desi.... :fearful:
6. únor 2011 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko neboj :slight_smile: měla jsem normální příznaky, ale ne tak silné jako teď - normal mě bolela prsa, bylo mi tak jinak, podruhé na utz se jevilo vše v pořádku byla tam dutinka, která rostla tak vypadalo že při příští ko už bude mimouš, tak jsem se těšila a ono nic, začla jsem mezi kontrolama špinit a byl konec- hcg nestoupalo vůbec a ve váčku nic takže revize, poprvé nevím to to odešlo samo tak nevím co tam bylo vše nebo nebylo, než jsem dojela do nemocnice tak už tam nebylo nic.
6. únor 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madormi Ja prave krome bolesti v podrbisku a pichani -ktere je nekdy hodne silne, tak jinak priznaky nemam zadne. Boli me prsa, ale to me boli i normalne pred MS, jen tentokrat boli jinak. A pradoxne boli min nez jindy, kdyz mam normalne dostat MS. Tak mi prijde, jak kdybych tehotna snad ani nebyla. :sweat_smile:
6. únor 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko hele ona spoustu ženských nemá nic žádné příznaky nic prostě o tom ví jen tak, že to nedostali, tak buD ráda, pže je to jinak dost únavné, když je ti furt zle, pálí tě žáha atd atd, dnes je mi celý den na omdlení, ale po tom všem mě to uklidńuje,že je mi blbě i když ani to nic nazaručí :slight_smile: ale je mi zle už od 28.12 a už je to dost náročné občas :slight_smile:
6. únor 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madormi Tak ti preju, aby te to rychle preslo a vsechno bylo v poradku! Ja pujdu na konci tydne asi k dr., tak snad budu mit fotecku a konecne budu v klidu, ze je to ok. :wink:
6. únor 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko děkuji moc, já už v klidu nebudu dokud nebudu držet zdravé mimino v náručí :slight_smile: a kolik budeš až půjdeš k mudr? chce to jít 6 tt plus něco aby rovnou bylo srdíčko
6. únor 2011 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko - klíííd, příznaky nejsou vůbec vypovídající, je to strašně individuální...já třeba v prvním těhotenství neměla vůbec žádný z uváděných příznaků...dokonce jsem byla přesvědčená, že těhu NEJSEM, v den vynechání jsem udělala test a ten vyhodila jako negativní, protože jsem byla přesvědčená, že ten měsíc tam prostě // být ani nemůžou...když ms pořád nedorazila, tak jsem ten test v koupelnovým koši vyhrabala a zírala jak zjara na dvě čárky...a pak mě akorát píchalo a pobolívalo v břiše jak před ms a bylo to těhotenství...a naprosto nekomplikovaný, v pohodě...vůbec mi nebývalo blbě a pamatuju si, jak mě nervili takový ty zprávy, že když je ženské blbě, tak je to znak toho, že je vše ok, že je to reakce na ty hormonální změny...tím, že mi nebylo blbě, tak jsem se strašně bála, že něco ok není...a bylo vše jak mělo...takže na to vůbec nedej, někomu je blbě a třeba to ani nedopadne, někomu blbě není a v klidu to "doklepe" až do zdárnýho konce, fakt to o ničem nevypovídá. Možná jen o tom, že ty, kterým blbě není a "příznaky" nemají, se narodily pod šťastnou hvězdou a vyhnuly se jim těhotenské neduhy:grinning:
6. únor 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madormi - jj, je to hrozný, ale nebudeš v klidu celý těhu...a nemysli si, že až budeš mít v náručí zdravý dítě, že se nějak uklidníš, to ty strachy teprve začnou! Až prcek poprvé onemocní, i když bude zdravý, tak budeš mít různý představy a obavy...prostě se tomu neubráníš... A neskončí celý život asi...prostě k rodičovství strach o potomka patří a pokud bys jej necítila, tak to není normální:wink:
6. únor 2011 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete to jo ale tohle je jiný strach, po tom všem se bojím :slight_smile: ale snažím si to nepřipouštět
6. únor 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madormi - já to chápu, mám za sebou dva potraty hned v časným těhu + docela dost dlouhý snažení o mimi a v prvním těhu (i bez zjevných komplikací a předchozích špatných zkušenostech) jsem to cítila taky tak a říkala si - už ať je po porodu a je venku, ať vidím, jak se mu daří atd...ale prostě ten strach pak je ještě větší...
6. únor 2011 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petapete no to věřím, já budu určo plašan, když vidím u psa když mu něco je jak šílím tak nevím co budu dělat u mimina :slight_smile:
6. únor 2011 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek