• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mimi srpen, září či říjen 2011 - nové těhulky :-)

22. prosince 2011 
@evicka333 - jj, taky mi poprvé vyšly tripple blbě s rizikem downa nějak 1:90 nebo tak nějak...a já teda na amniocentézu šla - konzultovali jsme s genetikem, ten sice řekl, že si myslí, že je to falešně pozitivní, ale nicméně, že by raději podstoupil amc, že tak budeme mít jistotu...a jelikož u amc se dnes už uvádí rizikovost zhruba 0,5% komplikací (z toho ještě jen část jsou fatální komplikace) a to riziko downa bylo víc jak 1%, navíc já z toho byla strašně vystresená a musím říct, že mi přišlo horší pro mimino to, aby dalších 22 týdnů bylo v tak stresovaným prostředí z toho, že bych dumala, jestli je nebo není ok, že jsem raději šla na amc. Bylo to naprosto bez komplikací, prcek zákrok prochrápal, vůbec ho to nezajímalo (viděli jsme celou dobu na uzv:slight_smile:, až když doktor končil s odběrem a jen na něj mrkal sondou, tak nám "mávnul" ručkou, prostě pohodička...a za ten klid to podle mě stálo:slight_smile:. Ale právě taky v tomhle těhu určitě jdu na prvotrimestrální screening i když si ho budu platit, protože je jednak přesnější a jednak je to o dost dřív...
7. únor 2011 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@petapete tak to je dobře, že ta amnio byla bez komplikací. My jsme se s manželem shodli na tom, že si necháme i postižené miminko, ale pevně jsme věřili, že je malý zdravý. Báli jsme se možného potratu (já jsem našla 1 procento, někde uváděli i dvě riziko potratu) a to pak bylo naše riziko 1:130 na downa menší než riziko potratu. No byly to zbytek těhu celkem nervy, ale byli jsme přesvědčeni, že je naše rozhodnutí správné a bylo :wink:
Věřím, a modlím se, aby ten prvotrim. screening dopadl dobře. Myslím, že pak si člověk může naplno začít užívat těhulkování :wink:
7. únor 2011 v 16:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@evicka333 - no já upřímně dodnes nevím, jak bychom se zachovali, kdyby ta amniocentéza to onemocnění potvrdila...než jsem byla těhu, tak jsem měla jasno, že bych 100% šla na potrat...jenže pak když to reálně hrozilo, tak už to najednou zdaleka tak jasný nebylo a fakt nemůžu dnes říct, jaký by byl v případě pozitivní amc výsledek...raději ani nedomýšlet, naštěstí jsme to nakonec řešit nemuseli...a nám právě ten genetik říkal, že je tam pravděpodobnost dnes už kolem toho 0,5-1%, dřív to bylo k těm 2%...ale že ty komplikace jsou většinou tam, kde ta ženská jde z amc a koupí a táhne domů manželovi basu piv (nadsázka - že se prostě nešetří, nedodržuje ten klidový režim...) a nebo pak pokud je třeba hodně obézní a je tam problém vůbec uzv najít dělohu, natož v ní mimino...Mě MUDra ještě přímo do papíru napsala, že v případě amc si žádá toho a toho doktora a tam ještě zas ten genetik na to koukal a říkal, že zrovna tenhle je jeden z nejlepších v Brně na ty zákroky, tak mě docela uklidnil a naštěstí fakt úplně v pohodě:slight_smile:
7. únor 2011 v 17:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@petapete to je super, že to dopadlo dobře , že to dělal odborník. Je fakt, že pak jsi mohla být klidná. Je to strašně těžké, že? Miminko v té době žena cítí a rozhodování co v případě, že by bylo nemocné,. Je to neskutečně těžké..Ale už je to za námi. Teď nám doufám výjde dobrý screening a budeme moct být klidné (samozřejmě v rámci možností, protože člověk má furt nějaké obavy:slight_smile:).. Když mi to vyjde dobře asi požádám doktora, zda je možné nepodstupovat triple testy, jsou prý fakt čím dál více falešně pozitivní a nechci se zbytečně nervovat. Uvidíme :wink:
7. únor 2011 v 18:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak ja jsem dneska byla u dr. Udelal mi ultrazvuk, ale nasel jen bublinku 2mm a tu ani tak nemohl najit, se i zapotil, chudak. Jinak neslo nic videt. Takze mi rekl, ze tehotenstvi mi zatim potvrdit nemuze. Tak jsem trosku zklamana. Jsem dneska 4+4 tt. Zkusim to znovu v patek, to bych mela byt 5+1, tak snad pujde neco videt. Co myslite?
7. únor 2011 v 19:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@evicka333 - přesně tenhle přístup k tomu mám taky:wink:. Chci ten prvotrimestrální (ono upřímně - ač je to hrozný, tak pokud to vyjde blbě a potvrdí se to koncem toho prvního trimestru, tak se přeci jen líp podstupuje cokoli, než za těch dalších ca pět, šest týdnů, kdy už je to miminko cítit, jak se hejbe atd...Vím, že v tom prvním těhu během toho prvního trimestru jsem tak nějak byla vnitřně i "připravená" nebo smířená s tím, že nic není jistý a může se cokoli potentovat...ale po tom prvním trimestru už s tím člověk počítá tak jako s hotovou věcí a je to mnohem horší...čistě subjektivně). A pak bych i buď na tripply nechtěla jít nebo příp. bych si nenechala říct výsledky od MUDry...
7. únor 2011 v 19:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko Myslím, že je ještě brzy.....nejlépe je chodit ten 5-6 týden poprvé.
7. únor 2011 v 19:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko Kuratko, bud v klidu, byla jsi na utz hrozne brzy. Byt tebou, tak se na to v patek vykaslu a vydrzim do pristiho patku, to uz by mohlo byt i srdicko. Ted v patek uvidis maximalne jen vetsi dutinku a pobezis tam za tyden znovu, abys videla blikacku.
7. únor 2011 v 19:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@petapete, přesně! :wink:
@nasekuratko, vůbec si s tím nelam hlavu! Já jsem viděla bublinku na řelomu čtvrtého páteho týdne a to byl můj gynekolog překvapený, že jde tak brzy vidět. Připravoval mě na to, že v tuto dobu nemusí jít vidět nic. A při prvním těhu mi bublinka byla vidět až o týden později. Moc mě strašili (že tam není, že je to mimoděložní, atd.). Právě, že je úžasné, že Ti jde tak brzy bublinka vidět, že je v děloze, tedy tam, kde má být! Hurá! Gratuluji!! :wink:
7. únor 2011 v 19:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@evicka333 Ahojík, prosím poraď jak to vydržet než půjdu na ten screening????To je hrozně dlouhé čekání!!
7. únor 2011 v 19:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko - myslím, že jsi šla zbytečně strašně brzy a to na uzv nemusí nic být vidět...já byla poprvé až v 5+6tt, tentokrát půjdu dokonce až v 6+5tt (mám to pěkně prohozený:grinning:) a myslím, že je to tak akorát...Pokud teda nejsou nějaký objektivní problémy...Takhle brzy mi přijde skoro smysluplný tak maximálně nabrat krev na hcg, aby se vidělo jaká je hladina a podle toho se dá odhadnout (i když velmi hrubě, jelikož ten rozptyl hodnot je tam hodně individuální) stupeň těhotenství + příp. opakovaným náběrem zdarný průběh těhotenství (jestli hodnota narůstá tak, jak má), uzv takhle brzy je prostě...brzy:grinning:. A opakovat to takhle krátce po tom mi taky přijde zbytečný...teď víš, že je dutinka tam, kde má být a dál bych šla asi až v době, kdy už by mělo být jistě srdíčko, tzn. tak v tom sedmým-osmým týdnu
7. únor 2011 v 19:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko bublinka 2 mm ve 4 tt+4 je dobré znamení neboj, já ve 4tt+2 měla 3mm a otěhu jsem někdy brzo 11 DC nebo tak
7. únor 2011 v 19:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@simasara Simo a za jak dlouho jdes? Kdy jsi 12tt, tak uz to musis mit za par, ne? Ja takhle pocitam dny do dalsiho utz a taky mi to utikalo siiilene pomalu... hlavne nestresuj, vsechno bude v poradku a vysledky testu budou naprosto ok.
7. únor 2011 v 19:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@simsara Kdy máš přesně ten screening? Už se Ti to blíží! Jsi z nás asi nejdál :wink: To víš, že to vydržíme. Taky se nemůžu dočkat. Snad to uteče.. Musíme myslet na to naše miminko jak si tam krásně hoví v bříšku a roste a nemyslet na všechno zlé co se může stát :wink: Užívej si sluníčka. Dneska bylo krásně, že?
7. únor 2011 v 19:38  • Odpověz  • To se mi líbí
A odkud vlastně jste holky, co děláte a tak? Mohly bychom se trošku více seznámit, co? :wink:
7. únor 2011 v 19:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky moc děkuju. Jdu 16.2......ale naposledy jsem byla 17.1.....to je jako rok...
7. únor 2011 v 19:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@simasara a kolik přesně si dnes 11 tt plus kolik?
7. únor 2011 v 19:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, tak to jste me uklidnily, dekuju moc! Ja uz byla vydesena, ze je to spatne znameni. :sweat_smile:
Problem je, ze my s pritelem odjizdime v sobotu na dovolenou a vracime se az dalsi nedeli, mozna i pozdeji. Tak jsem chtela jet na dovcu s jistotou, ze mimco je tam, kde ma a ze se nemusim bat jet do zahranici.
Proto bych chtela zkusit dalsi UTZ v patek. Ale asi je to teda blbost, co? :confused:
7. únor 2011 v 19:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@simsara, středa už bude a pak už jen týden. Budeš mít výsledky za jak dlouho pak? Já mám screening až 1.3..
7. únor 2011 v 19:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko hele asi jo dutinka bude větší ale jinak nic a to poznáš i bez utz že roste pže kdyby nerostla tak pravděpodobně začneš krvácet nebo tak tak bych v pátek na utz určo nechodila :slight_smile: bral ti dnes krev? max na krev bych šla pokud ti jí dnes bral
7. únor 2011 ve 20:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@madormi Jsem přesně 11+4
7. únor 2011 ve 20:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@evicka333 výsledky asi budu mít hned...na krvi jsem byla už 31.1. Teda teď jsem se vyděla v zrcadle a mám hrozný fleky na obličeji!!!!ten ekzém mě zabije, kdyby alespo%n jsem si mohla vzít zyrtec.. :frowning2:
7. únor 2011 ve 20:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@madormi Krev mi praveze nebral. :frowning2:
7. únor 2011 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko mě taky nikdy nebrali krev!!
7. únor 2011 ve 20:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@madormi Ale aspon podle BT (ktera je porad vysoka) a podle testu-carka porad sili, vidim, ze vsechno je ok. Jen mam kolem sebe ted hodne potratu v druhem mesici, tak se bojim, aby miminko opravdu v dutince bylo a aby bylo i srdicko. Pak se snad trosku uklidnim.
@simsara, tak to je fajné, že to budeš mít hned,, A ekzém se snad zmírní..Není nic , co bys na něj mohla v těhu?
@nasekuratko hele na testy i bt kašli ono by to stejně trvalo než by to vše kleslo, takže dutinka tam je odpovídá to jak má tak bud v klídu to, že máš potraty kolem sebe přeci neznemaná, že ti to taky hrozí, užívje si toho, že zatím je vše jak má :slight_smile:
7. únor 2011 ve 20:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko Kuratko, ja si myslim, ze na srdicko bude v patek jeste brzy, tak se stejne nedozvis o nic vic, nez co uz ted vis... tak holt pujdes na dalsi utz po navratu... mimi si mezitim poradi. :slight_smile:
7. únor 2011 ve 20:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@evicka333 dneska jsem četla na netu, že nějaké holky co měli alergie, tak zyrtec normnáně brali i v prvních třech měsících, tak nevím, doktor mi dal nějakou mastičku ale nepomáhá to.....dříve jsem i užívala na to silné kortikoidy..
7. únor 2011 ve 20:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@simasara zkua marihuanovou mast ta je prý nejlepší, já taky čekám zda ekzem vyleze nebo ne, mám od něj klid už pár let, odjela jsem na rok do Francie a tam mi zmizel a od té doby se nevrátil, ale nevím co udělá těhu
7. únor 2011 ve 20:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek