• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
děkuji :slight_smile: .... třeba to pomůže.... držte palečky at se dneska večer nají na první pokus... :wink:
19. dub 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem volala doktorce kvůli tomu zaklánění hlavičky a úplně mě vyděsila...prý to může být příznak epilepsie :frowning2: . Tak k ní zítra jdu...držte nám palce.
19. dub 2010 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
lin-snad nebude tak zle,mně to malý dělá a pak se otočí na bříško.Prostě je zvědavý a zaklání se,ale pak se rychle otočí na bříško a může zkoumat.
19. dub 2010 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
lin, držím palce, snad to nebude pravda :wink:
19. dub 2010 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mne mala taky zaklani hlavicku a to dost, zatim se neumi pretocit na brisko, myslim ale ze to vymizi, az sama objevi jak se pretocit.... drzim pesticky, bude to dobre :slight_smile:
19. dub 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
to bude dobré :slight_smile: .... držim palce... doktoři vždycky hrozně strašej a pak to kolikrát nic neni :wink:
19. dub 2010 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky lin18 uvidíš to bude v pohodě.Hlavně žádnou paniku jenže já vím to se to říká.....Adrianka tet taky začíná zaklánět hlavičku a otáčí se na bok na bříško jí to ještě nejde.No snad se taky dočkám :cry: Tet se mi zdá že je taková lenivá.Radči začne brečet abych ji nějakou hračku podala.Holky s jakou kaší začínáte????
19. dub 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zacinam s Nutrilonem ryzovou kasi, ale dneska dame teprve podruhe, takze zatim nedokazu rict, jestli to byl dobry vyber :slight_smile:
19. dub 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky-podle mě to bude tím,že se vám zachvilku začnou maluši přetáčet na bříško.Soudím podle Filipa,ten už je v tom přeborník.Jen čekám,kdy začne válet sudy.Jenže on zvedá zadeček a už se i malinko posunuje,je to divoch.A to přetáčení se mu nejvíc líbí v noci a neví,jak se má dostat zpět na bok nebo záda,tak mrnčí a já musím přetáčet,to si teprve užihete :grinning:
19. dub 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
lin - prosím Tě, neplaš! Já o epilepsii něco vím a můžu Ti říct, že samotné zaklánění hlavičky přiznakem není. Pokud by to byl projev epilepsie, tak by šlo o prohnutí do luku, jak se tomu občas říká, ze kterého bys ho nedostala ani násilím, protože je v křeči. Takže až to udělá, tak mu čapni nohy kolem kotníčků (ale opravdu kolem kotníčků, aby si se pokud možno nedotkla tlapiček ze spodu, to by ho mohlo vyprovokovat ještě víc) a zkus mu je dát k bříšku, to by mělo to zaklonění hlavičky zrušit, a mluv na něj, jestli reaguje. K projevům epilepsie patří i jiné příznaky a těch by sis určitě všimla (křeče, záškuby, obracení očí v sloup, stavy, kdy se Ti zdá mimo). Jak píše pampus, nejspíš se chce otočit na bříško, ale zatím neví jak. S tím mu také pomůžeš s těma nožičkama u bříška a postrč mu je skrčené stranou. To ho hodí na bok a za chvíli bude vědět, jak na to, uvidíš.

Už jsem to tu psala, náš Kuba taky staví mosty, a dokonce tak, že se dotýká jen hlavičkou a nožičkama.

Je fajn mít starostlivého pediatra, ale měli by být opatrní s vynášením soudů, zvlášť v případech, kdy jde o tak závažnou diagnózu a dítě nevidí :angry:
19. dub 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
co se kaše týče, jedeme (tedy od zítřka pojedeme) v nemléčné rýžové. Máme dvě - od Hami a od Hippu (ta je dokonce Bio :confused: ) Plánuju mu jí zatím dávat dost řídkou z lahve místo večerního mléka, koupila jsem na to savičku s variabilním průtokem, tak uvidíme...

Měla jsem doma i jednu nemléčnou rýžovou od Nestlé, ale když jsem si přečetla, že tam přidali vanilín, tak jsem jí dala mámé pro psíka :stuck_out_tongue_closed_eyes: Vysvětlí mi někdo, proč vanilín? Pro malé děti? :rolling_eyes:
19. dub 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lin určitě to bude dobré, malý se taky zaklání . Ty kaše mi přijdou dost sladké ted jíme rýžovou hami a máme koupenou hipp rýžovou a ještě mám hami banánovou na večer ale s tou počkám.
19. dub 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak koukám, že se mám dost co učit... co je vanilín??? a proč by se dětem neměl dávat??? nonýk je lenoch, hlavičku teda nezaklání a umí se obrátit na jeden bok a na druhej to myslim tedka začal trochu zkoušet a jednou už se obrátil i na bříško, ale neni na bříšku moc rád takže si nemyslim, že má příliš velkej zájem se na něj otáčet :frowning2: ... už jsem zavedla před spaním plínu, nedávám mu jí teda přez obličej, ale jenom k obličeji a on si s ní většinou chvíli hraje a pak usne, než jsem mu jí dala tak řval jako by ho na nože brali :frowning2: .... nespal ani třičtvrtě hodiny... ted se vzbudil tak jsem mu dala plínku pustila kačera a snad zase usne :wink: ... přez den už taky moc nespí aspon jeden spánek měl dvouhodinovej, ale tedka spí spíš po půl hodině max hodinku... takže pez den už bohužel nemám svou vytouženou chvilku klidu... taky začal brečet, ale tak, že nevim co mu je, vždycky to začne takovym tim lítostivym pláčem a nejde uklidnit :frowning2: ... pořád se hrozně bojim, že jsem mu něco nechtěně udělala a že ho to bolí, ale všichni furt řikaj vždyt je gumovej a doktorka ani na rehabilitaci taky nic nespozorovala tak snad :confused: ....
19. dub 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
vanilín je náhrada vanilky, umělá. Já když jdu kupovat cukr na dobroty, tak koukám, aby byl vanilkový, ne vanilínový, takže nehodlám malému cpát to, čemu se u nás vyhýbám... Navíc nechápu, proč by mělo dítko mít nějakou jinou přichuť než ovocnou, ale i tu až po čase... Já mu to dám a on bude mít alergickou reakci a já budu řešit, jestli to je na rýži, protože by mě asi nenapadlo, že tam bude nějaká jiná srágora :angry: Takže teď už čtu složení úplně všeho...
19. dub 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha... takže to je jako kdybych si šla koupit vajíčka v prášku...blééééé.... :confounded: .... a usnul ale přišle jsem do pokoje na něj kouknout a tu plínku měl přez celej obličej a když se mu jí snažím sundat, tak se budí... tak mu jí asi nechám, přez plínku se přece neudusí ne???
19. dub 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malá mi taky tak usíná!!!! :wink: Naštestí mám monitor dechu,tak se uklidnuji,že kdyby něco,tak bude poplach!!!!!!! :grinning:
19. dub 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
kaca - neboj, náš tak spí taky... Manžel si dělá srandu, že z něj dělám kanára (hodíš přes něj hadr a je klid :grinning: )... Já myslím, že je to uklidňuje, protože když byly v bříšku, tak taky v podstatě měly něco přes obličej :slight_smile:
19. dub 2010 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky Kuba se na bříško přetáčí sám už asi dva týdny, takže v tom bych problém neviděla. Je fakt, že napřed se přetáčel prohnutím hlavičky na boku, ale teď už jenom hodí jednu nohu přes druhou, tím se dostane na bok a pak švihne hlavu nahoru. Zkoušela jsem mu když byl prohnutej pokrčit ty nohy a vůbec to nešlo...jak jsem mu je chtěla skrčit tak měl napnutý celý tělo takže jsem mu tím zvedala i trup. On celkově mívá hodně natažený nohy, proto se třeba nerad nosí i v klubíčku a poslední dobou mu vadí i lehátko protože tam nemůže ty nohy propínat.
Já dávám kaši od Nestlé....ale ne podle doporučeného dávkování ale asi třetinu dám večer do mlíka a normálně to pije z lahvičky. Ta kaše mi totiž přišla dost hustá...podle mě by pak měl žízeň. A jediný co jsem zpozorovala bylo že měl po ní nazelenalý hovínko...asi je tam moc železa.
Kac nemáš monitor dechu? Já bych se bez něj asi už nevyspala. Mně zas Kuba včera cestoval po postýlce...vzbudil se hlavou dolů...a to má postel zvýšenou, tak doufám, že mu nenatekla krev do hlavy....
19. dub 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
monitor dechu nemám... uvažovala jsem o něm, ale prej to dost často dělá zbytečný poplachy... hrozně jsem se bála, že po porodu ho budu furt kontrolovat a tak, ale bylo to úplně jinak, řekla jsem si, že mám krásný zdravý miminko tak proč by jako najednou mělo přestat dejchat... asi když mu byly dva měsíce tak jsem nějak zešílela a trochu ho kontrolovala pže mi přišel najednou takovej nezdravej když brečel tak modral kolem pusinky a já se bála, že má vadu na srdíčku, pže babičce na to umřel syn a ségra se taky narodila s vrozenou vadou na srdci, takže mě v těhotenství hodně sledovali, ale všechno bylo v pořádku, tak mě pak uklidnila doktorka, když řikala, že když brečí, že bude mít asi málo vzduchu a proto modrá... ale už nemodrá už je to dobrý :slight_smile: ... ani si ho pořizovat nebudu... nemyslim si, že by najednou měl přestat dejchat, už je snad dost velikej...naíc když spinká tak dýchá docela nahlas a jeden čas i chrápal takže když usínám tak ho slyšim :slight_smile: ... a lin držim palečky..
19. dub 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lin,určitě to nic nebude,jak vubec obvodačka muže tohle říct?Vždyt tomu stejně nerozumí!Copak je neurolog?To nechápu...Držím palečky!
19. dub 2010 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno děvčata, dneska malá spinkala celou noc až do půl šesté, takže sem odpočatá po dlouhé době. :slight_smile: Nevíte náhodou kdy se můžou nechat píchnout naušnice?
20. dub 2010 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky tak to se máš,že ti tak pěkně spinkala....já jsem Adriance nechala propíchnout ouška hned po 6 týdnech na chirurgii,ale tet když je větší tak bych asi volila nastřelení.
20. dub 2010 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
nevadili jí čepice? Z toho mám hrůzu že jí nebudu moct tu čepku dát.
20. dub 2010 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký den :slight_smile: Jakub měl opět skvělou noc :frowning2: Od pulnoci se mi budil snad po 1.5 hod :rolling_eyes: Aspon ze ted papká, tak nebudu dávat příkrmy,jen aby mu to vydrželo :slight_smile:
20. dub 2010 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Můžu se k Vám přidat. Taky máme doma listopadovou slečnu. Sice se měla narodit 23.12. ale asi se chtěla na svět podívat dřív zvědavka a tak se narodila 29.11.
20. dub 2010 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nám doktrorka naušnice píchla ve 2.měsíci. A čepice jí nevadila. Ale v pozdějším věku bych se asi taky přikláněla k nastřelení, je to prý méně bolestivé.
20. dub 2010 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko, my v noci 2x uspavali na rukach, takze nic moc :frowning2: S nausnicemi vaham, ale souhlasim s luucou2 - v pozdejsim veku je lepe je nastrelit.
20. dub 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda holky,
jasně, že se můžeš přidat luuca, vítej :wink:
My se dneska krásně vyspali, krmení ve dvě a pak až ráno v 7 :dizzy_face: :dizzy_face: . Je to teď jak na houpačce, žádná pravidelnost...
20. dub 2010 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
já nechala starší dceři náušnice taky nastřelit, bylo jí nějak okol půl roku a ani moc neplakala... :slight_smile:
20. dub 2010 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak naše noc byla děsná.Malý se budil skoro každý dvě hodiny,vždycky si jen tak cucnul aby se neřeklo a zase usnul. :frowning2:
20. dub 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek