• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
Dobre ranko, hlasim polozatazeno z Brna, nastesti Barca je dobre naladena, tak to nebude tak zle :slight_smile:. Jinak zeleninove prikrmy se davaji nejdriv proto, ze nejsou tak sladke, kdezto kdyz se da prvni ovocny, tak si milacek zvykne na sladke a nebude chtit papkat zeleninku - aspon tak mi to vysvetlovaly zkusenejsi maminy :slight_smile:. My mame doma 2 osmacky degu, taky na ne bohuzel uz neni tolik casu, ale zda se, ze jim to zas az tak moc nevadi :slight_smile:. Preju vsem krasny den :slight_smile:
21. dub 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm,taky jsem před porodem vypadala mladě,taky mi říkalali,vy čekáte první mimi, že?Zato ted vypadám asi fakt staře,no jo moc starostí,ach jo,kde že jsou ty časy,když si mysleli ,že muj17. letý syn je muj manžel :frowning2: :frowning2:
21. dub 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda :slight_smile: , v HK zatím svítí sluníčko :slight_smile: , po obědě vyrážíme na prochajdu..
ktr - taky se mi občas stane, že po mně blbě koukaj kamarádky mýho téměř 18tiletýho syna...myslej si, že jim lezu do zelí :grinning:
21. dub 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme se ještě prospali a hned je veseleji :slight_smile: spánek mi chybí když jsem byla těhotná tak jsem si mohla spát kdy jsem chtěla a teď jen když mimi dovolí..nejhorší je že večer nemůžu usnout :frowning2:
21. dub 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky na mě divně koukaly když jsem chodila na prohlídky v těhu.S břichem a ještě s dítětem v káře,si beztak lidi myslely že ještě chodím do školy. :grinning: :grinning:
21. dub 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
vy tu řešíte věk??Já mám letos 33 a první dítě.Ale my to měli holt kapku náročnější.A jestli vypadáte mladší,tak buďte rády.A pokud starší-tak tam to taky není na škodu,páč se to nebude měnit a zase ve stáří budete šmrncovní ženy :wink:
21. dub 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky bych chtěla mít spánek jako můj manžel... ten si lehne do postele a spí.... nechápu... taky nikdy nemůžu usnout :frowning2: .... mě se zase stalo, když mi bylo asi čtrnáct a vezla jsem svojí sestru v kočárku a vedle mě šla máma, že proti nám šly nějaký pani a řekly: taková mladá maminka :grinning: ... fakt mazec
21. dub 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nějak ,když mi bylo 18 a mimino v kočáře,vozíš brášku? :slight_smile:
21. dub 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, z Ostravy sice nejsme,ale listopadová mimča máme hnedka dvě..:slight_smile: Jsem tady nová, tak doufám, že se tady neztratím:slight_smile:
21. dub 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
petrushkar: jako, že máš dvojčátka??? jak to zvládáš???
21. dub 2010 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska Dr Romču naočkovala a vůbec neplakala. Akorad už jí stoupla teplota tak doufám že noc přežijeme v pohodě. :fearful:
21. dub 2010 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já po očkování preventivně dám malé panadol.Zatím je očkování v pohodě.Celý den je ale taková unavená a hodně spací!!!! :confounded:
Včera se mi Adrianka konečně přetočila sama na bříško,pak to pořád zkoušela.To byla sranda pozorovat,jak moooooc se snaží!!!! :slight_smile:
22. dub 2010 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Romča je v tomto lenoch. Ale zase když nemá plenku, tak cestuje po postýlce kolem dokola, a to je taky velká sranda.Na bok se přetočí ale na břicho to ještě nezvládá. Když ji položim na břicho odráží se špičkama a chce lézt, ale samo že jí to taky nejde :grinning:
22. dub 2010 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsou to,ale šikulky...
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
22. dub 2010 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: jo jo to jsou
22. dub 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdenko-a taky se ti vzteká,že se neuí přetočit zpátky??Filipa to taky strašně baví,ale ještě nezjistil fígl,jak na záda.A nejvíc ho baví přetáčet se v noci-to že se já nevyspím ho očividně netrápí.Ale prý zase,když bude válet sudy,přijde období vzteku,že se bude chtít palzit a tak to půjde dál a dál-asi až do dospělosti :grinning: :grinning: :grinning:
22. dub 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jonášek už to na jednu stranu na bříško taky umí a neumí to zpátky... tak mi pani doktorka na rehabilitaci řikala, že mu to mám ukazovat co má dělat aby se dostal na zadíčka a on to časem pochopí... :wink:
22. dub 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Kubík mi hezky hopsá na klíně,objevil nožičky :grinning: z hraček má nejradši myš od počíače,hop a už je v pusině :sweat_smile: taky se vzteká,že se neumí otočit zpátky,ale už se nám to několikrát zadařílo,a v noci je to podobné,pase a řve :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. dub 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme na tom asi všechny stejně...mám pocit, že celou noc nedělám nic jinýho než ho otáčím :slight_smile:. Jemu už se párkrát podařilo se přetočit na záda, jenže se přitom praštil hlavou o zem, takže zjistil, že je jednodušší začít řvát a nechat se otočit :slight_smile: .
Kuba má rád všechny technický věci...mobil, foťák, kameru...všechno by nejradši ožužlal :grinning:
Kac vy chodíte na rehabilitaci?
Jinak Kuba je poslední dobou fakt protivnej...má dobrou náladu tak půl hodiny po probuzení a pak už se zase vzteká a musím ho nosit. A přes den už usíná jedině u prsa....takže musím ležet s ním, jakmile prso vytáhnu je hned vzhůru...jsem takovej chodící dudlík :slight_smile:
22. dub 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo já mu vůbec ty technický věci nedávám, ale je fakt, že ovladač od televize se mu líbí moc :slight_smile: ... včera dostal od mojí mamky takovýho medvídka se zrcátkem na bříšku a nemůže se na sebe vynadívat :grinning: .... je ještě, že se jonáškovi tolik na bříšku nelíbí... večer v postýlce když je najedenej tak už s nim neni problém... horší je vychytat to aby byl najedenej.... a ne přetáčení v postýlce nemá dost místa, to by musel ležet na kraji.... lin: chodíme na rehabilitaci od té doby co Jonášek ve dvou měsících úpně přestal zvedat hlavičku... když jsem ho dala na bříško tak nebrečel, ale nezvedal prostě ležel a někdy měl i nosánek zabořenej do toho na čem zrovna ležel ne že by si jí otočil... tak nás pani doktorka poslala na rehabilitaci... ed už si myslim, že je to zbytečné Jonášek už se docela srovnal už dokonce i otáčí hlavičku na druhou stranu, ale musí to ukončit doktorka tak až tampudem tak se s ní musim domluvit.... a jinak ti teda vůbec nezávidim... Jonášek měl taky období kdy chtěl usínat jenom u prsa... ale když ho z toho akorát furt bolelo bříško tak jsem si řekla dost a už jsem ho u prsa usínat nenechala a chvíli (asi čtrnáct dní) mi usínal na rameni a pak jsem řekla stop už i tomuhle (už mě fakt bolely záda, navíc se hrozně budil když jsem ho dávala do postýlky) tak se naučil, že bude spinkat sám a k mému údivu to netrvalo ani tak dlouho ho to naučit... první večer jem ho po hodině musela uspat ještě na rameni, ale od druhého dne vždycky tak do půl hodky usnul... a ted už usíná bez řevu, když nemá ještě hlad (občas trochu knourá)
22. dub 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
kac...já mu je taky nedávám...ale to neznamená, že po nich strašně moc netouží :grinning: ...člověk by skoro řekl, že takovej foťák je pro mimčo ta nejlepší hračka...kam se hrabou chrastítka :grinning:
22. dub 2010 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo u nás je to jak píšeš pampusik77,taky se vzteká,když se nemůže sama vrátit....vlastně nikdy moc dlouho na bříšku nevydržela :sweat_smile: .Naštěstí v noci spinká jak jí položím tak ji najdu :grinning: Doufám,že ji to ještě chvilku vydrží :confounded: Jinak malá objevila,že má taky nohy,takže si dokáže dlouho hrát s nožičkama. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Včera,ale nastydla takže máme rozjetou rýmu :unamused: Chudinka moje......
22. dub 2010 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale je fakt, že tak poslední tejden si chce sáhnout úplně na všechno co zrovna držim v ruce... tedka jsem ho kojila a jak jsem se u toho chtěla napít, Jonášek to spozoroval a ta sklenička s tou štávou ho tak zaujala a tak si na ní potřeboval sáhnout, že jsem se skoro nenapila a vybryndala to všude kolem jak tam najednou tou ručkou začal šmejdit :grinning: ....
22. dub 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jsem Romance koupila hrazdičku, a mělo to velký úspěch ! Z našeho llenocha se stalo čiperné dítě. :slight_smile: Skoro se sama převalila na břicho, ale neví ještě jak má si tu ruku s podsebe vydělat. Jak to tak vypadá brzo se na to břicho sama dostane :slight_smile:
23. dub 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidiš tu šikulu... já dneska byla na bruslích.. ten sport je hrozně namáhavej... a Jonášek to zvládl bezvadně... akorát při cestě zpátky dostal hlad... ale nebylo kde... tak usnul a vydržel nepapat až domů :slight_smile: ... ale ted jsem táááák unavená... že se mi už nic nechce....
23. dub 2010 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem kopala na dvoře plevel aby sem zitra mohla vysadit trávník, tak jsem taky taková utahaná :unamused: . Ale musim si zvykat, jak se bude chodit kopat do vinohradu tak to bude horší :slight_smile: .Brusle mám taky nové už čtyři roky jsou ve skříni poprvé a naposledy jsem je měla na dovolené na šumavě, ale taky bych je mohla provětrat. Akorad zatim na to neni čas. :slight_smile:
23. dub 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
to já mám času na brusle teda hafo :slight_smile: zatím.... zahrádku nemám... vinohrad taky ne, ale byla bych radši kdyby už jonášek papal nějaký příkrmy nebo tak, nejsem z těch který si sednou a nakojej kdekoliv... musím bejt aspon otočená někam stranou... hladovět ho samozřejmě nenechám... ale dneska jsem úplně zoufale vyhlížela místo kde by to jako šlo a nic jsem nenašla :frowning2: ... proto ani nebejváme tak dlouho venku, ale už jsem ho taky párkrát venku kojila, nebo jsem se o to snažila, protože on kolikrát vůbec nehce když sme někde vnku ale je vidět, že má hlad tak nevim co s tim.... fakt se těšim na příkrmy...
23. dub 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
To věřim, taky bych si asi nikde nesedla. Ale vozím všude flašku sebou, takže je to v pohodě, a nemusim se stresovat. :slight_smile:
23. dub 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo... fakt se na to těšim... snažim se ho učit na flašku, ale potřebuju koupit zkusim asi nutrilon (beba mu nák nejede), jenže na to potřebuju peníze a tedka budem rádi kdy do úterka neumřeme hlady... jsem se totiž taky chytře nechala okrást v bille.. stejně to nechápu sme rádi, že nějak vyžijem a já chodimnakupovat do billy, do toho nejdražšího co tu je... jenže třeba ovoce a zeleninu prostě jinde nenakupuju, mám s tim špatný zkušenosti...v bile jsem sna niky nekoupila špatnou zeleninu nebo ovoce, zato v takovym tescu nebo v albertu skoro pokaždý :frowning2: .... a v lidlu jsem dobrý ovoce a zeleninu nekoupila snad nikdy (tam už vůbec nelezu).... zachvíli budu jako důchodci, který jedou na ruhej konec prahy protože tam maj o desetník levnější rohlík :grinning: .... už jsem uvažovala nad tim, že si zapamatuju ceny co maj levnější v albertu a co v bille a podle toho pudu nakupovat... a co jsem koukala tak ty přesnídávky pro miminka tu mrkvičku s bramborem nebo tak... maj levnější v albertu a to dokonce asi o 6 Kč a to se vyplatí :grinning: ... doufám, že na tom nejste tak bídně jako my.... tedka od května budu mít práci doma trochu tak aspon nějaký penízky navíc :slight_smile: ...
23. dub 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bydlíme u mích rodičů, a taky vyžíváme tak tak. Já jsem dělala u Hamé a manžel tam taky dělá tak naturálie nosí malé, papenky a někdy nějaké maso a paštiku. Tak se nám daří trochu šetřit. Nutrilon nekupuj je drahý, hodně se po něm přibýrá.Kup si Hami je o stovku levnější a tady na netu tě vyjde na 180 kč za krabku.Zeleninu a ovoce beru v Tescu. Zatim jsem s obchodem spokojená, malé tam kupuju oblečení a Hami mléko. To oblečení je levné a docela kvalitní. Jinak přes léto si zeleninu sadim na zahrádce, a ovoce taky nějaké máme. Akorad broskve kupujem od Mendla, ty nemáme. Sladkosti taky nekupuju, radši upeču řez nebo nějaké cukroví. Brigáda by se mi taky hodila, ale nějak jsem nenarazila na nic slušného. Taky bych potřebovala něco na doma, Manžel do mě hučí ať peču na zakázku ale nevim, jestli by to šlo.
23. dub 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek