• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
my pres den v tech vedrech blbe spime.
dopo byla po 15 minutach vzhuru, po o to samy,tak jsem ji sla uspat do postele a spaly jsme obe az do ctyr.
12. čer 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak psychika ano,ale smrt ditete si jen tak neprivolas.
psychika v tehu je silna,ale takhle tomu mco neverim
12. čer 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme doma i v poledne max 25 stupňů takže přes den spí doma a ne venku v kočárku. Jinak spí dvě hodiny dopoledne pak tu půlhodinku odpo a to je všechno. A vstává už kolem šesté ráno.....
Psychika je hrozně důležitá.....já to vidím na sobě....jak se začnu bát, že onemocním tak určitě jo....chce to myslet pozitivně a nic nepřivolávat jinak se to určitě stane
12. čer 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jee 25 stupnu,my 30.5 dneska a tedka 29.5
12. čer 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
raak vy tam doma máte teda pěkně teplíčko.... já to dady radši neměřim, ale přez den je tu taky hnusně... psychika dělá dost to už taky vim,ale jak mám sama sebe přesvědčit a myslet pozitivně kyž jsem ještě tak přd dvouma rokama byla životní pesimista... pak jsem si řekla,,že to aspon zkusim a je fakt, že jsem měla období asi čtrnácti dnů, kdy jsem se cejtila naprosto sebevědomě a dobře a vyšlo mi na co sem hrábla... našla jsem si práci a tak... no a pak to zase ustalo a už se mimoc nedařilo zase
12. čer 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
kac mozna i navsteva psychologa neuskodi.....

jo mame tady vedro,holt panelak.

jsem pozavirala okna,je to tu jak ve skleniku,jen cekam, kdy se mala vzbudi

je vl oznici a chuvicka se muze blikani mzblaznit,jak reaguje na ten humbuk venku

nooo bazen bez kryci plachty bude faaakt chutny
12. čer 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
kac no ono je to těžký....já to zkouším už víc než dva roky a taky mi to občas nevyjde :grinning: . Ale prostě když mě napadne něco ošklivýho tak si sama sobě vynadám, řeknu si, že jsem blbá a vysměju se těm představám. A hlavně na nic hnusnýho nemyslím....Třeba teď mi kolikrát úplně zatrne....jak jsme třeba dneska dávali ty okna...tak mají přes tři metry...no váží jedno přes pět set kilo. A nejsou tam daný napevno...a já kolem nich jela s kočárem na zahradu a hned jsem si představila kdyby to zrovna spadlo na kočár. No a dřív bych tu představu rozpitvávala až hodinu...co by se stalo, co bych potom dělala atd. No a dneska jsem si jen řekla, že jsou přece dobře upevněný a že na to vůbec nebudu myslet.
Nevím jestli jsem to napsala srozumitelně...ono se to líp říká, než píše.
Ale pokud tě to zajímá tak je o pozitivním myšlení popsána spousta knih ...taky můžeš hledat na internetu....souvisí to i bílou magií, ale to je i na mě trochu moc :grinning:
12. čer 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jdu spát...jsem dneska úplně hotová...malej byl čilej už od čtyř ráno a to horko mě taky zmáhá.
Tak dobrou a pozitivní sny :grinning:
12. čer 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrou
12. čer 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lin, Adam má taky chloupečky, dokonce kolem bradavek, na rtíku, možná ještě pozůstatky lanuga.
Jinak my máme v těch vedrech za sebou dvě dost strašlivé noci, a to jinak usíná úplně bez problémů a sám. Takže Kač, může to být dost dobře i těma vedrama, i dospělí spí hůř, natož děti, které ještě špatně termoregulují.
S tím zabavením se přes den to s Adamem celkem jde, máme pár říkánek, které sjedeme několikrát denně, pak když leží na břiše, nechám ho, ať se zabaví sám, když už to nejde, lehnu naproti něj a povídáme si. Prohlížíme si knihovnu, díváme se do zrcadla a když se nudí, začnu zpívat, to funguje zaručeně. Jinak na něj hodně mluvím, i když si dělám své věci, popisuju mu, co a proč dělám. Ale musím říct, že si celkem vystačí dlouhou dobu sám, snažila jsem se ho to naučit a zaťukat to zatím jde. Takže u něj zvládnu klidně odučit i hodinu, poslouchá nás, prohlíží si studenta, listuje papíry. Ale je fakt, že hodně lidí nám říká, že vůbec nevíme, co je to mít dítě, tak nevím, já nikdy jiné dítě takto nezažila, tak těžko soudit :wink:
tak já znám výbornýho psychologa vid... ale má narváno a musela bych za nim až do pelhřimova... a zrovna ted nemám až tak akutní problém... a nevim jak dlouho bych tam snim strávila čas kdybych mu měla vykecat celej svůj životopis... objednat se k němu namená čekat třeba půl roku a když bych to měla ze známosti zadarmo tak by mi přišlo blbý ho otravovat několik hodin... a taky mám blk z lidí nevim jak bych začala ač už jsem na tím asi milionkrát přemejšlela... on to ze mě páčit nebude musela bych sama napřed něco říct a pak budou teprve otázky... a to já nevim jak začít... už sme za nim byli s martinem... jé vyfot mi nákej blesk :slight_smile: .... jo a lin vim jak to myslíš... taky takhle přemejšlim.... třeba nastupuju do výtahu a ty přdstavy co mě občas napadaj je děs a to stačí, že je ten výtah starej a občas zaskřípe nebo se sekne, ale to se jenom zmáčkne čudl a jede dál... ale občas když přijíždí a vydává zvuky který neznám ak se do něj skoro bojim nastoupit a celou cestu výtahem to rozpitvávám a usnout nemůžu páč mám těhlech všech možnejch představ plnou hlavu :frowning2:
@pavlazabka my spolu tancujem,pustim cd co ma maly a tancujem,mala se rehni
12. čer 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
kac neboj,on spycholog vi jak nal idi.
12. čer 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlazabka a co učíš???
jinak Jonášek se taky docela baví pohledem na mufa... strašně ho rozesmívá a směje se krásně nahlas... třeba na živohošti když vylezl z vody a oklepal se tak to se moh Jonáš zbláznit
12. čer 2010 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
A Kač, špatná máme nejsi, ale vyčerpaná ano. Taky moc dobře poznám, že když jsem na Adama delší dobu sama, jsem nevyspalá a unavená, tak jsem na něj podrážděná. Nejradši bych si pak fackovala, ale taky jsme jen lidi a tohle je prostě šichta od nevidím do nevidím. Já nemít takovou podporu manžela a rodiny, jakou mám, tak rozhodně nemám potom tolik síly se věnovat Adamovi tak, jak to dělám teď.
12. čer 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura jazyky :slight_smile: Což je výhoda, Adama baví, když se změní dikce, přízvuk a je tím zaujatý.
Jinak s těmi představami, já mám tohle s nemocema, je to na palici, jsem sama ze sebe nešťastná, že se neumím oprostit od toho, co se všechno může stát. Jenže já to mám z představy, že se přece nemůžu mít dobře a být spokojená, že se musí neco pos... Nad psychologem velmi vážně uvažuju. Holt každý máme něco :wink:
12. čer 2010 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlazabka pavli myslis to stylem za neco co je dobry,spokojenost,stesti nejakou dan??ze se to musi nekde vykompenzovat??hm to mam taky
12. čer 2010 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jó já vim, že ví... když já mám furt pocit, že jsem to v sobě všechno tak hezky potlačila a zapoměla na to, že už bych to kolikrát asi nedokázala ani dobře popsat... a i když sem si toho prožila už hooodně, tak mm furt pocit, že jsou na tom lidi mnohem hůř a že já vlastně žádnýho pychologa nepotřebuju, páč si ho dělám sama... a už jsem asi ztvrdla jako kámen,pže už mě rozhodí málo věcí.... ale taky jsou věci kerý by mě položily.... byla jse taky u takový tý pani (to mi domluvila tchýně a moc se mi tam nechtělo) co se dotkne rukou a potná tak co řiká tvoje tělo jestli řiká jo nebo ne i když ty v mozku řikáš ano tak tělo třeba řekne ne... nevim jak se to jmenuje a moc novinekmi teda neřekla... jó tak vyčerpaná asi jsem, ale jsou ženský nebo mámy co toho musej za den stihnout mnohem víc a ještě se stihnou věnovat dětem a uklidit a tak a taky jim nikdo nepomhá.... já poslední tejden nezvládám ani jedno...
12. čer 2010 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
kac,mozna to iank usporadat,ten den i Jonaska
12. čer 2010 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raakosnicek Přesně tak, prostě u nás v rodině se všem ženským život hrozně sr..., tak jsem vyrostla v tom, že prostě člověk spokojený být nemůže. Navíc jsem pak odešla po mnoha letech ze vztahu, kde jsem partnerovi hrozně ublížila, protože mě miloval, ale já v tom vztahu byla hrozně nešťastná a trápila se. Takže jsem získala pocit, že když jsem někomu tak hrozně ublížila jen proto, že já jsem nebyla šťasná, tak si nezasloužím být přece šťastná :frowning2: No na hlavu...

@kacamura Určitě jsou takové maminy a mají můj velký obdiv, ale nemůžeme být přece všichni supermani, ne? :sweat_smile: Taky mi přijde, že nestíhám nic, ale když se pak objektovně zamyslíš, opak je pravdou :wink:
12. čer 2010 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavli ja tak nejak beru veci tim ze vsechno spatne se deje proto,aby se mohlo dit neco lepsiho,krasnejsiho.....
ze nekde jsme nestastni prave proto,abychom sli dal a nasli to, kde a proc budeme stastnejsi
12. čer 2010 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
já přemejšlela pozitivně zatím jenom v tom, že jsem si rpožila už tolik špatnejch věcí, že mě přece musí potkat taky něco hezkýho a dobrýho no a novou chut do života mi dal Jonášek, jinak už jsem tady moc bejt nechtěla.... jak uspořádat jinak den??? já jsem zatím přemejšlela, že bych pohádku nečetla po koupání ale když už bude najedenej a dám ho do postýlky... třeba se sklidní a bude mít pocit, že jsem tam s nim, a ne že ho fláku do postýlky a dobrou... nevim no jsem nezkušená... snad mi to s druhym půjde líp
12. čer 2010 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo ulozit, precist pohadku,pohladit,pusniku a odejit.

myslela jsem,usporaat den,tak aby sis vice odpocala.vis ona i ta pul hodikap omuze.navic mam zksuenosti u obou deti,ze kdyz s nima lehnu do postel spi mnohem dyl
12. čer 2010 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady byla bouřka, ale krásně se pročistil vzduch....papoušek to málem nerozdýchal když to viděl tak je přikrytý županem :slight_smile: večer jsme byli s malým venku aspoň chvilku, teploty už zase nemá a skoro nekašle jen si nenechá ani šáhnout do pusy
12. čer 2010 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
maly vcera otravoval,ze chce andulku v kleci :slight_smile:
12. čer 2010 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
já ti nevim mě příde, že odpočívám dost a Jonáš mi přez den doma nespí takže si přez denprostě nelehnu.... spíš bych asi měla ráno trošku zabrat... poklidit hnedka ráno abych si s tim odpoledne nemusela dělat moc starosti.... a měla klid.... jenže já jsem ráno táááák unavená.... prostě s tou svojí lenorou musim něco udělat a začnu tim, že půjdu spát at naspim aspon něco
12. čer 2010 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrou noc :slight_smile:
12. čer 2010 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem zběžně dočetla... malý má taky jemné chloupky už nějaký čas po narození je neměl, až kolem 5 měsíců všimla jsem si že byl takový drsnější... občas mě taky napadají různé blbosti jako co by bylo s malým kdyby se mi něco stalo a tak, někdy si připadám s náladou jak v šestinedělí..kojící hormony mi asi lezou na mozek. dneska jsem vzpomínala, že jsem loni v tuto dobu byla v 17 týdnu uteklo to..
12. čer 2010 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
kac úklid je vedlejší ono zabavit malého je taaak náročné tak spi jak jen to jde :slight_smile: nemusí být vše dokonale uklizeno..
12. čer 2010 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek