• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
my už jsme u mrkve s bramborem je to teda pěkný hnus, ale malému to chutná... zítra asi zkusím jenom brambor . Malý dneska snědl půl skleničky i když jsem mu trochu pomohla :slight_smile:
27. dub 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, zdravím po delší době :slight_smile: , jak je venku hezky, tak se doma moc nezdržuju a pak abych všechno doháněla v domácnosti a taky připravuju do školy starší dceru a jen toho žehlení, když je nás tolik :stuck_out_tongue_closed_eyes: a vaření.... :confounded:
kacam - já mám dojem, že Adámek by klidně zhltnul dvě skleničky...sní jednu a ječí a chce ještě :grinning:
27. dub 2010 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já zatím dávám jenom půl sklenky....jednou jsem dala celou a pak hodně blinkala.Což mi jinak vůbec nedělá :confounded: Holky ještě je dokojíte nebo jim to stačííííííí.......
27. dub 2010 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
já to jenom zkoušela jestli to bude jíst... ohřála jsem mu dvě vrchovatý lžičky takže asi pět lžiček a spapal to pak jsem samo musela dokojit :wink: .... fakt mě překvapilo, že mu to tak jede... já to chutnala a je to hnus... nemyslela, jsem, že samotná mrkrv bude tak hnusná... ale chutnala jsem mrkev s jabkem a to je dobrý :dizzy_face: ....
27. dub 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
já dávám půlku té malé zítra zkusím víc, celkem jsem se divila jak to do něj padalo dávám mu i trochu čaje ať to spláchne a nakonec mlíko protože mu to nestačí...
27. dub 2010 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když jsem uvařila mrkev doma tak byla výborná,ve skleničce s bramborem nic moc..... :frowning2: nejhorší co jsem zkusila tak byl špenát od Hamé... :stuck_out_tongue_closed_eyes: hrozně smrděl až se mi navalovalo...ale malé chutnal :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
27. dub 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
čajík ještě nedávám,ale už bych jí pomalu měla na něco naučit než budou horka!!!Jaké čajíky používáte????
27. dub 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám zatím fenyklovej, ale nechutná mu... musim koupit nákej ovocnej aby chutnal :wink: ... on se teda toho fenyklovýho napije, ale tváří se hrozně...
27. dub 2010 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám granulovaný od hippu a nebo normální dětský porcovaný a někdy heřmánek nebo jen čistou vodu. Malý dostal včera hexu a dneska má zase teplotu 37,6 a je protivný. S paralenem asi ještě počkám
27. dub 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fenyklový taky dávám ten mám ráda i já a malý pije všechno :slight_smile:
27. dub 2010 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
po očkováníjsem paralen dala až když měl nad 38... a myslim, že ten poslední jsem dala když měl tak 37,9 abych ho tý horečky konečně zbavila a byl od horečky klid :slight_smile:
27. dub 2010 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
doktorka říkala taky až nad 38..včera jsem mu ho dala když měl 37,9 už jsem nečekala dneska uvidím jestli to půjde ještě
27. dub 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, přikrmujete proto, že už máte 6. měsíc ukončený nebo že mají miminka hlad? Nám chybí do ukončeného 2 týdny, doktorka řekla, že malý prospívá a nepotřebuje dokrmovat. Já si ale nejsem jistá, že poznám, že mu to nestačí. Přes den je fakt, že tří hod. interval je tak tak, to mám pocit, že mi to prso utrhne, v noci se budí o něco dřív, ale pořád dá 8-9 hodin v kuse. Jde o to, že si říkám, že to možná uleví už trochu i mně, přeci jen vyživovat 8 kilo, ale nechci být sobec a vsugerovat si, že přikrmovat potřebuje. Na druhou stranu je fakt, jestli to moc neřeším, když jde o 14 dnů :sweat_smile:
27. dub 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já občas dokrmuju um tak mi doktorka řekla že můžu začít od 5. měsíce poslední dobou má malý hlad tak co 2 hodiny, ale kolem 6. m by měl být růstový sprut tak je to asi tady.
27. dub 2010 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
my tedka měli pět měsíců.... jenom to zkouším doktorka nic neříkala, ale mám tedka málo mlíka a lahvičku nechce teda dneska žužlal ubylo asi 20 ale pak se začal vztekat, tak jsem mu dala prso ze kterýho podle mě nicmoc neteče a to se po chvíli vzteká taky... tak popravdě už nevim čim ho zaplácnout, ale v noci spinká hezky tak nevim :confused: ....
27. dub 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme 6 měsíců 9.5. a kontrolu u dr.11.5.Takže po kontrole začínám přikrmovat.Sice máme pořád 4-hodinové intervaly kojení a v noci 5 hodin,ale už opravdu i polyká,když jíme my.Takže si myslím,že je správný čas.Ale kojení u mě bude hlavní jídlo.Možná na noc zkusím pak dát kaši.Ale to vše ukáže čas.Chci kojit tak do jednoho roka :wink:
27. dub 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
já začala přikrmovat, protože malej měl už kratší intervaly jak dvě hodiny na jídlo...někdy i hodinu. A byl takovej mrzutej a tak po domluvě s dr. jsme začali s příkrmy. Jináč dceru jsem výhradně kojla do 8.měsíce a prvního syna do 5.měsíce. Ale to po nás chtěli, aby jsme jim dávali pomalu po šestinedělí už ovocný šťávičky a začínali s příkrmy na 3 měsících :astonished:
Adámek je hroznej jedlík...tři hodiny vydrží nejíst jen po tom příkrmu a líp spí v noci...Jinak to je kojení co dvě hodiny.. :confused:
28. dub 2010 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera jsem poprvé nespala s malou.Spinkal s ní tatínek já jsem ji přišla jen ve 3 a pak chtěla hned 5 hodin nakrmit.Holky já jsem se konečně vyspala......Už jsem to potřebovala :slight_smile: .Jsem strašně unavená.Zavedla jsem příkrmy protože jak píše miska73 malou jsem taky kojila co 2 hodiny!!!!Tet už je to lepší a musím se přiznat,že noci jsou tet taky klidnější...Tak uvidíme jak to bude dlouho trvat.Zoubek zatím nemáme.....
28. dub 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
My se včera taky celkem vyspali malý měl sice teplotu, ale spal od 10 do 5 pak se napil a spal az do 8 :slight_smile: V sobotu spal podruhé mimo domov, ale poprvé sám i když já byla o patro výš a bez problémů ani jsem mu nechyběla.. Na zoubek už čekáme a né a né se proříznout...nateklé to má dost tak to prý brzo bude
28. dub 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takhle jsem spinkal :grinning:
28. dub 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim vsechny :slight_smile: chtela bych se zeptat: jelikoz nase mala pije i v noci kazde 2 hodiny a kdyz nedostane, tak se spusti rev, doktoroka doporucila davat na noc kasicku, a to lzickou. Barca ale lzicku a hustou kasicku odmita (zatim nedosla na to, ze to ma polknout), tak jsme tu kasi zkusili naredit do lahve a do dudliku udelali vetsi dirku, aby ji to aspon trosku teklo. Jenze ona pro zmenu neumi sat z toho dudliku, vubec nevi jak na to. Je plne kojena, z flasky nikdy nepila a dela ji to problem. Umite poradit? Preju vsem hezky den .-)
28. dub 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ktr: a kde je :grinning: :grinning: :grinning: .... ttinecka: to ti bohužel poradit neumim, ty si nikdy nic ze lžičky nedávala??? malej je na ní zvyklej od malinka, dostával sní sab simplex a taky kmínovej čajík.... takže když jsem mu tedka dala mrkvičku tak nák už věděl... dej tomu čas ona na to příde :wink: .... a ted mám otázku já poslední dny jak je pěkně jak oblíkáte miminka na ven??? já nás vždycky navlíknu a to jako, že i sebe pže je zamračeno a jen co vylezu ven tak svítí punta... a já mikinu sundám a malej jí má samozřejmě taky, ale nechci mu jí sundavat bo se bojim, že mu v tom krátkm rukávku co pod ní má bude zase zima... a fusak už asi taky uklidim... oni furt at je oblíkáme podle sebe a tak.. takže jsem mu eště dávala fusak, pže já prostě při spaní musim bejt přikrytá at je vedro nebo ne, ale musela jsem mu ho dneska sundat jsem si řikala, že mu bude fakt vedro... jinak ten fusak má jenom na nožičkách už se do něj totiž nevejde....
28. dub 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ttinecka - to chce tréning, zkoušej to lžičkou, už bych jí být tebou na flašku neučila...ono to půjde, první den nic, další pár lžiček, a pak už to půjde :slight_smile: , hlavně chválit a chválit....to mají prckové rádi :slight_smile:

kacam - já mu nechávám mikinu, fusak jsme sundali už v březnu, leží na dece a sebou vozím taky deku. V krátkým rukávu ho nechávám zatím jen v kočárku na balkóně kam nefouká... :wink:
28. dub 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
kac: my moc nenavlíkáme,rifičky,mikina a uz nic,koupila jsem mu bundičku z teplákoviny tu vozíme pro jistotu,no a deku na zakrytí :slight_smile: ttinečka:zkus hodně řídkou kaši na lžičku a to přece musí polknout :slight_smile:
28. dub 2010 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fusak už jsem vyndala,protože jsem ho měla s beránka.Tet ji dávám do kočárku jen tak.Na ven ji dávám bodíčko s dlouhým rukávem a slabou mikinku bez kapuci,protože má čepičku.
28. dub 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ttinecka mě se malá budila taky každé dvě hodiny :frowning2: zkuš jí utěšit nějak jinak dudlíka,pohlazaní...nenabízej jí hned prso....ona si na to zvykne a proto se ti bude budit tak často!!!!Zkuš se podívat na stánky www.kojeni.net tam si o tom přečteč víc....jsou to dobré stránky.. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
28. dub 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tohle je fakt hrozný počasí...ve stínu zima a na slunku horko :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Jsem to s oblíkáním nějak neodhadla, malej se manželovi zpotil v kočáru a teď je nemocnej...má kašel a rýmu, takže nemůže v noci dýchat a budí se. Já navíc ještě pořád beru penicilin a taky mi není nejlíp...je to u nás jak na marodce. Jinak já mám pořád fusak...přijde mi to bez něj studený. Malej na něm leží. Pak má bodýčko s dlouhým rukávem, mikinu, tepláky, tenkou čepičku a je zlehka přikrytej tím fusakem...jenom nohy.
28. dub 2010 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já ho oblíkám asi jako lin i s tim fusakem přez nohy, ale příde mi, že je to moc asi mu příště zkusim dát bodýčko a na to tričko s dlouhym... já chodila v krátkym rukávu dneska tak právě mě to trošičku zaráží když on je v tý mikině nabalenej chudák...
28. dub 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
já oblíkám -rifle,body a tenká bundička,dneska jsem sundala i čepku a spinkal celou dobu(3hoďky),s čepicí se vztekal.Měl úplně teplou hlavičku a do hlubokého kočáru nefoukalo,tak jsem to neřešila.
28. dub 2010 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, diky za rady.na lzicce ji davame kanavit a vigantol, to ji vzdycky nejak dame na jazyk a to spolkne, to je ale tekute, neumela si v pusince poradit s hustou kasi. No holt budem zkouset dal - na lzicku jsme ji taky zkouseli dat tu kasi ridsi - to rvala jak tur, ale asi to chce trpelivost a nevzdavat to :slight_smile:.
misko73 - proc myslis, ze ji tedka uz nemam ucit na flasku, to se taky bude muset naucit, kdyz ne mlicko, tak pozdeji na cajik ne?Doktorka taky rikala, ze lepci je lzicka, kdyz ji to s ni ale nejde... :frowning2:.
zdenko33 - jasny, ze ji nedavam prso hnedka jak se zavrti, to nejdriv hladim hlavicku, cpu dudlik a kdyz ani to nezabere, tak teprve mlicko. Mame holt lumpika, no :slight_smile:. doporucovane stranky znam, mrknu podrobneji, diky! :slight_smile:
Jinak my jsme teply fusak vymenili za lehci a davame teplacky, bodicko, lehke tricko a este bundicku. Cepku jsme vymenily za letni satecek a zda se, ze ji to nevadi, aspon se ji vzadu nepoti hlava :slight_smile:
28. dub 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek