• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
dobré ránko,vypadá,že bude pršet,už je tu zamračeno.Ale pražákům už prší-koukám na snídani,tak snad to nebude trvale.
18. čer 2010 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady je taky zatazeno i sprska uz byla....jako tradicne,kdyz chodime plavat
18. čer 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura: nám to taky nešlo, Barča vydržela řvát i hodinu a nepřestala, dokud nedostala prso :frowning2:. Tak jsme se vrátili k uspávání na rukách - nejdřív dostane kaši, pak si cucne, jestli ještě chce a pak nastoupí tatínek se svou náručí a do 10 minut spime a bez řevu. Nebudem ji zatím trápit a zkusíme později.Ona má celkově problém se samostatným usínáním a přišlo nám, že se trápí, i když jsme za ní chodili, hladili, konejšili. Tak nevím, asi to nemá cenu lámat přes koleno.
18. čer 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tady je taky pod mrakem :frowning2: snad se vyjasní. malý už zase normálně pije mm
18. čer 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ttin v knizce se pise,ze je na to mimi pripravene cca od pul roku.
ono asi jak ktere mimco a hur to asi snasime my maminky,nez ty ditka
18. čer 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
s tím uspáváním záleží na miminku..malý by taky takhle neusnul stačí když ho nechám ležet a jdu pryč začne řvát stylem že má otevřenou pusu je červený a už ani nevydává zvuky. vyřvat maximálně chvilku když normálně brečí jinak ne
18. čer 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
s tím uspáváním záleží na miminku..malý by taky takhle neusnul stačí když ho nechám ležet a jdu pryč začne řvát stylem že má otevřenou pusu je červený a už ani nevydává zvuky. vyřvat maximálně chvilku když normálně brečí jinak ne
18. čer 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ono to chce hlavně přečíst tu knížku. na netu jsou oprotiu tomu kusé informace a není tam uplně vsechno
18. čer 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky....zkusila jsem tu metodu,ale opravdu musí vydržet maminka :frowning2: .Zabralo nám to jenže pří teto metodě nesmíš používat dudlík...takže jsme to porušili :frowning2: nemám srdíčko jí nechávat dlouho řvát :frowning2: nám usínání nedělá problémy jen v noci když se vzbudí neumí sama usnout..takže prso nebo dudlík :frowning2: :frowning2: :frowning2: Zatím to neřeším když je to jenou či dvakrát za noc.....
18. čer 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni ja na to taky nemam, me to uplne trizni, u malyho jsem tohle dělala az v roce.
ja ji radsi vezmu a lehnu si k ni a spi hned.
18. čer 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
pak si říkám chtěla jsem dítě tak musím něco pro něj taky obětovat :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Miluji ji a chci aby byla pohodový dítě a nějakej nerváček :unamused:
18. čer 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raakosnicek jo jo člověk musí sám poznat co tomu miminečku vyhovuje...a né jak by si to přála maminka...zvýchovou dětí můžeme začít díl... :slight_smile:
18. čer 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mu jnazor ze do roka o nejake vychove neni moc rec.
teda ne ze bych nechala dite at si dela co chce,kde chce,rabuje co chce, ale nechape to no
18. čer 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raakosnicek přesně tak :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. čer 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je jasný,že mi někdy ujedou nervy...radči malou položím odejdu..a pak se k ní vrátím.Ale to se mi už dlouho nestalo spíše když byla miminečko a pořád řvala a řvala :confounded: to byla fakt hrůza..
18. čer 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si ulevim,kdyz s necim prastim nebo do neceho,pak je hned klid
18. čer 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
my už s usínáním nemáme problém,ale v noci taky jak se vzbudí,tak dávám dudlík a je spokojenost.Hlavně že neuspávám na rukách,to jsem ráda,že jsme se toho zbavili.
18. čer 2010 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raakosnicek hi hi....hlavně at není mamžel po ruce.... :wink:
18. čer 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj :slight_smile: my jsme u našich dětí nikdy nic nelámali přes koleno...pro mě je důležité,aby byli v pohodě oni !!!mě to sice taky vadí,že musím v noci chovat,ale je to ještě miminko...proč bych ho nepochovala???co když opravdu není v pohodě,třeba ho bolí bříško nebo prostě nemůže usnout a je z toho taky rozladěnej.....já mu tím chováním dávám jistotu,že jsem tady pro něho...a jeho spokojenost je pro mě priorita..nechci mít nerváka.....až přijde srpávný čas tak se to naučí,ale zatím opravdu nevíme jestli jeto rozmar nebo je něco trápí...zvlášt když jsou po očkování....a že je očkování prevít,to víme :cry:
18. čer 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ktr maly doted spi s namav posteli,doted usina s nama u televize v obyvaku......nevadi mi to.
uzivam si tech chvil,kdy chce byt u nas a s nama, za chvili uz se nebude chtit mazlit
18. čer 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raakosnicek přesně tak musíme si užívat dokud ty naše miminečka chtějí naší lásku.... :dizzy_face:
18. čer 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
v sobotu jsme se chystali na výlet do Jemnice pořádají tam Barchan,ale hlásí škaredé počasí :frowning2:
18. čer 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
raak:oba starší kluci taky s náma spávali v posteli,taky mě to nevadilo,proč???oni se tak hezky tulí :dizzy_face: :dizzy_face: a pak to přišlo nějak samo..najednou chtěli spát sami :slight_smile: takže všechno má svůj čas...to je jak s dudlíkem..kluci ho měli na spaní dlouho až snad do 2.5 let ale proč bych jim ho brala,když s ním spí klidu a pohodě??komu to vadí???až pak najednou se dudu ztratilo,kluci to vzali na vědomí uplně v klidu bez jakýho řvaní a neklidných nocí...a tak je vychovávám..netlačím s ničím na pilu :slight_smile:
18. čer 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas bylo dudu pryc kolem 2 a třičtvrte, děda se postaral. Maly jel k nasim a deda ho nemohl najit v tasce, zvladli to krasne.
ani s nocnikem jsem nehrotila. a vyplatil ose mi to,do par dnu byl pres den bez plinek.

No ja bych i brala aby spal v pokiojicku,ale pockam a pak je tam soupneme oba,spoelcne.aby nemel pocit,ze ho odhanime kvuli maly
18. čer 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
já nevim... myslim, že ještě chvilku vydržim s chováním... jako on to večer umí a v noci když dostane napít tak taky hnedka usne.... ale budí se prostě často... tak jsem chtěla aby aspon jedno buzení vynechal... a místo toho hodinu brečel... a několikrát to vypadalo, že už usne a pak zase nic... a ktr já ho nenechávám hodinu řvát... já k němu chodim otočim ho pohladim dám napít z flaštičky a du pryč... ale on jak mě vidí tak většinou sustí ještě víc.... no a jelikož vim, že prostě nad náma jsou sousedi s dítětem, který nejspíš spí... a ono přez to topení je to slyšet pomalu jako když ste tam... tak nechci rušit v noci sousedy, ale jak to mám teda jinak udělat??? Jonáška je mi strašně líto když takhle pláče, ale vim, že to zafungovalo na večer tak proč né na noc... jenže já tady prostě v noci sousedy rušit nemůžu... nebo mám dolů na dveře napsat, že učím svoje miminko spát celou noc a proto se může stát, že příští tři noci se nikdo z nich nevyspí??? nebo co jako???
18. čer 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré dopoledne, holky. Tak my s usínáním naštěstí nemáme zaklepat problém. Myslím, že se nám to docela podařilo podchytit už úplně od začátku, kdy jsme ho naučili na rituál a až na výjimky, kdy mu třeba není dobře nebo je v ložnici vedro, usíná sám a bez řevu. Takže vždycky koupání, masáž, kapičky, kojení, spací peřinka, zazpíváme ukolébavku a odcházíme. Je fakt, že se tam třeba ještě 15 min. šmrdlá, ale pak už je klid. Když ho chytne řvavá, tak si lehnu k němu vedle na postel a zpívám, dokud neusne, ale netahám z postýlky. V noci, když se vzbudí, tak se většinou nakojí a spí dál, pokud není ale třeba už pět, protože to je mladý pán vyspaný a očekává zábavu :grinning: Takže já doporučuju pevné body před spaním, neměnit a vydržet u nich.
Jinak já tady mám teď celý týden mámu, protože jsem potřebovala pracovat. A musím říct, že je to teda leháro, i když celkem intenzivně pracuju, tak s péčí o mimino se to srovnat nedá. Ale máma je úplně vyřízená, říkala, že už úplně zapomněla, jak to vyčerpává :sweat_smile:
18. čer 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
u Jarečka byl jiný problém...on nám nechtěl dlouho chodit na normální záchod..asi se bál,nebo co...to už mě ale vadilo..tak jsem vzala nočník a vyhodila jsem ho....Jareček už byl natolik vyspělý,že pochopil,jiná možnost než jít na klasiku není... :slight_smile: :slight_smile: jinak úkoly děláme formou hry....půjdeš do obchodu,nakoupíš,dostaneš červenej puntík!!za deset puntíků je odměna!!no prostě nám to tak funguje :slight_smile:
18. čer 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kac tak to nechej tak a uspavej ho sama.
ono panelak je panelak, a sousedi to holt musi zkousnout.
Nam tad kolem taky placou deti a co???jsou to deti
18. čer 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kač, podle mě ale tomu buzení takto vědomě nezabráníš. Jedině zkus třeba, jestli mu není horko a nebudí se třeba tím. Nebo jestli se nebojí tmy, že se trošku probere a lekne se. Ale jinak se asi budit bude. Spíš zkus nějaký zvuk, na který si zvykne, navíc si to spojí s tvým hlasem a třeba ho to uklidní. Adam se taky občas takto vzbudí, tak na něj dělám potichu pšššš a když to není hladem, uklidní se a spí dál. Nebo mu potichu zpívám oblíbenou ukolébavku, u toho pak usne i manžel :grinning:
18. čer 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
....no hladem to asi nebude, spis si myslim, ze te chce citit,chce mamu,tak se zezvyku proste budi.
18. čer 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
já si taky myslim, že se prostě budí ze zvyku... páč se budí v určitý hodiny a chtěla bych ho to nák odnaučit... ale když už včera řval hodinu.... tak už jsem postě nemohla... jednak jsem chtěla jí spát už bylo pozdě a nechtěla jsem vzbudit sousedy... kdyby jenom knoural... ale on spustil pak svůj tradiční ječák... nevim ale aspon mu přestanu dávat prso a jenom pochovám... zkusim to takhle... a pak zkusim už vůbec nevyndavat... a budu doufat, že to zafunguje....
18. čer 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek