• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
já dávám čajík i pití z flašky už asi od 3.měsíce a není to žádný problém.Navíc se mi poslední dny stalo,že měl Filip opravdu žízeň.Prso nechtěl,ale čaje a šťávy se napil.A bude to víc a víc,jak začnou horka,tak bude muset i pít něco jiného než moje mlíčko.
28. dub 2010 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ttinecka - pak už jí můžeš naučit zrovna na hrneček se savičkou... beru to podle vlastní zkušenosti. Jasně, že jí to můžeš dát ve flašce, ale než jí to naučíš, tak by mohla umět pít z hrnečku. Mám dojem, že Petruška zvládla hrnek po půl roce...u Máti si to už nepamatuju.
28. dub 2010 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky musimse pochlubit, začíná mu to jít, udělala jsem 100 UM a vypil to celé dneska... jsem nevěřila vlastním očím... ale byl už tak unavenej, že mi pak usnul u prsa a mohla jsem dělat co jsem chtěla od dvou do půl osmé spal totiž jenom pět minut :confounded:, tak byl krapet unaven... ale jsem ráda, že mu to začíná jít :slight_smile: ... budu to UM dávat jenom večer mám večer málo tak aby se najed brouček :slight_smile: .... takže začínám bejt opravdu spokojená na to jaké byli první měsíce... přeju vám všem at ste taky spokojený :wink: ...
28. dub 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, dneska se konečně malá sama přetočila na bříško, ale zpátky na záda už jí to nešlo. No snad to brzo vypiluje :grinning: . Nevíte náhodou jetli se můžou v pěti měsících už dávat ty ovocné šťávy?????. Malá dostala od babičky jablko s feniklem, tak nevim jestli na to neni ještě moc brzo. :fearful:
28. dub 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, mám taky listopadová miminka :slight_smile:... jsme 11. 11., zajímalo by mě, kolik vážíte? My jsme měly minulý týden 7,4 kg a 7,9 kg, když to srovnám s ostatníma zhruba stejně starýma mimčama, tak je to docela dost... Jíme 5x denně (4x mléko + 1x zelenina) a do toho pijem čaj...
28. dub 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
terezko-já plně kojím,ale zkusila jsem dát malému šťávu,aby měl kapku změnu(pořád jen čaj-už mu to nejelo)a je v pohodě.Takže teď to budu střídat,čaj-voda-šťáva.Já teda dávám od uk.4.měsíce.
28. dub 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanula-koukala jsem ti na alba a malé jou nádherné holčiny.Jinak máme váhu asi podobnou,přesně to budu vědět 11.5.na půlroční prohlídce.
28. dub 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky hanula83 holčičky jsou úžasný jsou dvě krásný sluníčka. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
28. dub 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pampusik, moc díky :slight_smile:... tak aspoň někdo má podobné váhy jako my. Nevidím to jako žádný problém, navíc holky jsou i dlouhé (přesně ale nevím, kolik teď měří).. spíš mě to jen tak zajímalo :wink:
28. dub 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni, děkujeme :slight_smile:... no jsou to taková naše sluníčka, navíc jsou moc hodná, takže zlatíčka :slight_smile:... Koukala jsem se vám tady do albíček a máte všechny moc hezká a roztomilá miminka :slight_smile:... Ještě holky, co umí už vaše děti, přetáčení tam a zpět, plazení, dělají to už? U nás Anička se přetočí na bříško, ale zpět zatím ne... Elenka se tak nějak snaží, kroutí se, ale nepřetočí.
28. dub 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Hanula! Krásné holčičky :slight_smile: Můj malý má 8300. Na břicho se moc nepřetáčí, hlavně na bok a zpátky..kdyby mohl tak se plazí ale nejde mu to tak u toho zuří :slight_smile: a nejraději se houpe na mojí noze a houká u toho :slight_smile: Dneska usnul před 9 jsem v šoku :grinning:
28. dub 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pett, moc díky za info a za pochvalu :slight_smile:)... No my jsme zvyklí dávat holky spát nejpozděj v 8 večer a v 8 ráno se budí, takže v tomhle jsme v klidu :grinning:
28. dub 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanula83.. jsou fakt krásný, ale já bych asi dvojčátka nezvládla... dřív jsem je chtěla, ale po tom co se narodil ten dráček jsem ráda, že je jedno... tadka už by to šlo možná líp, ale ty první měsíce nevim nevim.... Jonášek zase dneska usnul už v půl osmé, normálně je to až tak kolem půl deváté -deváté... jenže on taky za celé odpoldne spal asi pět minut :unamused: ....
28. dub 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky Kubík asi poslední tři dny usíná na bříšku, mám ho přetáčet? Dřív usínal na boku a když se omylem přetočil na bříško tak řval a chtěl zpátky což sám neumí takže jsem furt otáčela. No a včera usnul na bříšku tak jsem ho tak nechala a byla jsem připravená, že za chvilku bude řvát, ale on tak spal celejch pět hodin, jen jsem v noci slyšela jak si střídán hlavičku nalevo a napravo. Navíc jak je nachlazenej a má celkem dost rýmu a kašel tak myslím, že se mu tak blbě dýchá, ne?
Hanu..jsou nádherný...a závidím noční spinkání. Kubík má zítra pět měsíců a váží rovných 8 kilo.
28. dub 2010 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kaca, díky :slight_smile:... víš já zas nikdy neměla jen jedno mimčo, tak mi to nepřijde :wink:... ale obecně jsou holky asi hodné oproti tomu, co kolikrát slýchám od mamčí s jedním mimčem... Vlastně si vůbec nedovedu představit se starat jen o jedno mimčo, prostě by mi něco chybělo :wink:))... Teď momentálně nám asi nejvíc času zabere vypravování se ven, to je vždycky fakt na dlouho, ale myslím, že to takhle mají i mono-mamči. Vzít všechny ty věcičky a nic nezapomenout, nachystat děti, sebe... :confused:
28. dub 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lin, děkujeme :slight_smile:... s tím nočním spaním si to tak holky naučily samy, po šestinedělí začaly intervaly mezi nočním jídlem prodlužovat a ve dvou měsících jsme vstávaly až v 6 ráno. A teď už hodně dlouho až v těch 8, za to jsem moc ráda, člověk má potom energie na rozdávání :slight_smile:... Přes den si taky schrupnou, ještě alespoň hodinku dopoledne a pak po obídku v kočáře si taky pospí, přes den tak určitě 3 hodiny, takže mi zbývá čas pro sebe a taky nějaké drobnosti v domácnosti :wink:
28. dub 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
terezko...no já četla, že začínat se má zeleninou...aby si děti nezvykly na sladkou chuť ovoce a pak zeleninu neodmítaly. Ale je fakt jak psala Miska, že dřív se dávaly šťávy hned po šestinedělí. Já zatím dávám jen heřmánkový čaj od Hami...a ten je taky sladký. Nedávala bych mu nic, ale teď mu dáváme Nutriton kvůli blinkání a večer kaši a včera měl tak tvrdý hovínko, normálně z něj lezl bobek, skoro to nemohl vytlačit, tak se mu to snažím trochu ředit.
A ještě se zeptám holky co dáváte na noc kaši...to ji dáváte tak hustou a pak už nic? Já četla nějakou doktorku že jen po kaši by mohl mít žízeň tak prý se má dávat kaše před koupáním a po koupání ještě mlíko, což mi ale přijde jako blbost, protože jednka by při koupání zvracel a jednak když sní kaši tak už pak nic nevypije. Takže zatím mu dělám kaši hodně řídkou do mlíka...místo tří lžic dávám jen jednu, ale asi to pak zase nemá ten zasycovací efekt, protože malej spí furt stejně, tj. max. čtyři hodiny.
28. dub 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lin, já kojila jen ze začátku, pak jsme už byly jen na UM a kaši jsme ještě nedávali... Se zeleninkou jsme začali ve 4 měsících, od té doby to máme jako jedno celé jídlo, zapíjíme čajem... Jinak ovoce jsme vůbec ještě nezkoušeli a šťávu jen mrkvovou...
28. dub 2010 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lin, ten tvůj Kubík je teda vlasáč :slight_smile:, to by mu mohla leckterá holčička závidět :wink:...
28. dub 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanu...jj...už přemýšlím, že ho ostříhám...leze mu to do očí a vzadu to má tak 3 cm přes límec. ale je to blbý...jednak ho často nectěně zatahám a je hned řev a taky se venku víc potí....na léto ho vezmu dohola bude :slight_smile:
28. dub 2010 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
lin: já nevim abych ti blbě neporadila, ale myslim, že už je velkej a že na bříšku klidně spát může, ale radši se eptej doktorky...
28. dub 2010 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak máme po dlouhé době nespací noc :angry: :angry: kaši jsme z jídelníčku vyloučili malý hodně váží tak zatím jen zeleninu a po kaši prý jde váha nahoru..nějak chrčí to dostal kapky a odsáli jsme nos
29. dub 2010 ve 03:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hani Romča je taky 11.11 a má 8 kg. No já jí dávám od hippu čajík co je ve skleničkách, takže jsou bez cukru, a ten fenikl je obvzláště hořký. Zeleninové příkrmy už dávám čtrnáct dnů tak po měsíci zkusíme masíčko a ovoce. Kaši mi malá vůbec nechce tak jí ji ani nedávám. Držela to v pusině, a pak si to poutírala do rukávů, a zbytkem nás oprskala :grinning: .Když slyšim jak mi moje babička povídá jak krmívala její maminka mého tátu, tak mi docela běhá mráz po zádech. v půl roce dostal prý rozvařenou fazoli. Chudák :fearful:
29. dub 2010 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda fazole, no to si už dneska nikdo nedokáže ani představit, ale bylo to tak... taky jsem slyšela, že klidně nafutrovali do 6ti týdenního mimina celou flašku kaše a ještě do toho mačkali piškoty...a taky banány už na šestinedělí! Nám z toho vstávaj vlasy hrůzou a dřív to bylo běžný. Máti má kamarádku, která porodila tři děti, všechny těhotenství prokouřila, pak i kojení prokuřovala a všechny děti má zdravý :astonished: , je jim dneska už kolem 40ti a žádný z těch dětí nekouří... Síla, co :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. dub 2010 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
možná je to tím,že byla kapku jiná doba.Teda ale kouření v těhu se mi nelíbí.Já jsem kouřila a hned jak jsem se dozvěděla,že jsem těhotná,tak jsem skončila a ani teď nekouřím.Takže když jsem dokázala přestat já,tak .....Ale i tak je to každého věc a je to na jeho svědomí.
29. dub 2010 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no je to hrozný....já když jsem to slyšela, tak jsem nechtěla věřit.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. dub 2010 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky mám kámošku,která kouřila a obhajovala se,že si kupuju ty úplně light gigarety.Ale že jich vykouřila krabku to už nevysvětlila.Já jsem ráda,že jsem přestala kouřit,Filip i tak musí bojovat třeba s hnusným ovzduším a tak,tak proč mu ještě přidávat.
29. dub 2010 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to je jasná věc a tobě to třeba pomůže k tomu, že už nezačneš :wink:
29. dub 2010 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
je tak to si dobrá, že si to vydržela, já to vydržela do Jonáškovejch 3 měsíců a ted si dám tak dvě denně... mám výčitky, ale prostě jsem tonezvládla a dvě denně neni moc navíc tu jednu si dávám večer když Jonášek pak dlooouho spí...
29. dub 2010 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.....brozdam brouzdam a objevila jsem tohle forum. mam mimi narozeny tez v listopadu, muzu se pridat na pokec?????
29. dub 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek