• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
Ahoj holky, taky nejsem z Ostravy, ale aspoň listopad splňujeme :slight_smile: Musím říct, že mě docela potěšilo, že některá miminka tady taky nejsou úplní drobečci, ten náš ve 4 měsících vážil skoro 7,2 kg. Odhaduju, že se pomalu blížíme k osmi. Já už se z toho teda skoro plazím, hlava se mi motá, záda odrovnaná a všechna energie a vitamíny v mlíku. Ale co bychom pro ty naše drahoušky neudělaly, že? :sunglasses: Se zuby zatím máme klid, ale myslím, že taky ne na dlouho. Nejste pak už zralé na lázně? :grinning:
Aknel, nezkoušeli jste na bříško probiotické kapky? Nám hodně pomohly, po 14 dnech užívání byl Adam bez problémů, a to se předtím docela protrápil.
8. dub 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Taky jsem chtěla probiotické kapky,ale naštěstí bolesti bříška se nám vyhnulo.............schvaluji,spousta maminek si je vychvaluje,jak tak koukám tak tady moc maminek nic neinzeruje v bazárku, jdu spinkat,jsem unavená............ :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. dub 2010 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavlazabka, jj zkoušeli, chvilkový úspěch, pak mnohem horší, chce to prostě dozrát (jinak bych mohla napsat knihu o prdech, vyzkoušeno snad vše, já nemůžu jíst skoro nic o mléčných výrobcích se mi i zdá :grinning: a každé miminko vyžaduje něco jiného), prostě jsem si zvykla, že večery nosím, od toho jsem máma a užívám si to, protože to utíká, a dlouho nosit pak nebudu a na tyhle malé starosti budem ještě s úsměvem vzpomínat, jak budem krotit puboše :grinning:
zoubek dole je víceméně prořezený, klube se ten vedle, malý je celkově pohodář, tak i tohle snáší relativně v pohodě, dny, kdy se mu prořezávají je chudák ufňukaný, nosím a v noci ze spaní pláče cca co 20 min, když hodně trpí dávám homeo chamomila vulgaris a mažu gelem citrovital, ten určitě mu jen chutná, účinný není, chtěla jsem, jak píšete Calgel, ale kupoval manžel, zapomněl název, tak koupil jiný :sweat_smile: kdyby bylo nejhůř, což se stoličkami určitě bude koupíme jiný na odzkoušení
9. dub 2010 v 06:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
já byla hrozně nadšená když mi mamka přinesla probiotický kapičky,pže jsem slyšela, jak s je všichni vychvalujou, no a tak jsem mu je začala dávat a výsledek byl ten, že mi řval ještě víc... no byla to paráda... proč by se neměly mléčné výrobky??? já je jim úplně normálně a vím, že vžycky když jsem si udělala třeba sýrovou omáčku s těstovinama, že byl pak s bříškem mnohem lepší než když jsem si dala něco co nadýmá... o prdech už bych taky mohla psát, taky sme vyzkoušeli snad všechno a nepomohlo nic... tedka pomáhá akorát cvičení s nožičkama a když je na bříšku... a když je hodně zle tak ho vždycky máznu pupíkem, ale myslim, že to nemá účinek :frowning2: ... zoubky mažu mundisan gelem, jestli zabírá to nevim, každpádně chutná :grinning: ... a asi tedka moc nejí,přibral za poslední měsíc jenom půl kila (předtim přibíral přez kilo) a už jsem musela odstříkat jak mám přeplněný prsa a on to nevypije.... dáváte nějaký čajíky nebo příkrmy??? čajík zkoušim z učící lahvičky, je to docela sranda, čajík mu moc nechutná, ale strašně ho to baví cucat, že z toho něco teče :grinning: .... a jednou jsem mu dala půl lžičky přesnídávky od ukončeného čtvrtého měs. a docela chutnala, ale nechám to až na ten půlrok...
9. dub 2010 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacamura-já taky jím úplně všechno a malý je v pohodě.Sice nehubnu-spíš naopak,ale zatím to neřeším.Třeba já si bez mlíka a mléčných výrobků neumím představit život.Na zoubky používám Calgel a když je hodně mrnkací,tak kapku Panadolu(spíše na noc).Jo a co se přibírání malucha týče-jsem strašně zvědavá na úterý,jdeme na kontrolu.Ale taky mi teď jí méně-to ty zubadla!!!
9. dub 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak já souhlasím s Ankel2002,užívat,užívat......................CITROVITAL je taky super,původně jsem ho chtěla,ale můj muž koupil CALGEL a nadoporučení v lékarně,že o malo lepší a více sklidnuje..............
9. dub 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacamura, mléčné výrobky malého nadýmaly a zhoršovaly ekzém, je to fakt individuální, a taky rozhodně nehubnu a jak přestanu kojit to teprv vyletí váha :grinning:
já zatím čaj vůbec nedávám, já pila fenyklový, mě i chutnal a u nás opět opačný efekt, bříško horší

přikrmujete některá? náš malý když jíme vypadá, že by si i dal :grinning:
v pondělí se mudry zeptám na příkrmy, pomalu bych chtěla zeleninku, jen nevím, co bude s prckem dělat mrkev, já jsem na ní alergická a taky staví, že? všude teď čtu, že je lepší začít zeleninou a pak masem dřív, i když se kojí, jak to řešíte vy?
prostě postupně budu zavádět, podle reakcí malého - naše mamky to taky moc neřešily a vyrostli jsme

a kaši některá večer dáváte? já zatím o ni neuvažuju, ale ptám se na zkušenosti, které nezpůsobují zácpu apod. ale to asi bude časem taky potřeba individuálně ozkoušet :slight_smile:
tak to byla slohovka tenhle příspěvek :grinning: ale malý je dneska opět zlatíčko :dizzy_face: mám částečně uklizeno, venku jsme už taky byli, ještě nachystám na obídek, pokud si teď hodí 20 :sunglasses:
9. dub 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeee ještě jsem zapomněla já třeba taky nemůžu vajíčka :frowning2:
a u nás se teď děsně zatáhlo, no blíží se víkend
9. dub 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
my chceme začít s příkrmy až v 6 měsících,sice už teď se mlsně dívá po lžíci,ale zatím chci zůstat u kojení.Jo a když je více teplo,tak dávám malému čajík a sem tam i čistou vodu.A jemu to chutná,ale jsou dny,že si nedá vůbec nic.U těch příkrmů budu dávat určitě čaj nebo vodu,aby nedošlo k zácpě.A navíc to je dobrá příprava na léto,nechi mu dávat každou chvilku prso,nedělám to teď,tak s tím nezačnu.
9. dub 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
aknel: a co jíš??? já měla vždycky pocit, že mléčné výrobky nenadýmaj tak jsem je vklidu jedla... no ted už mu každopádně nevaděj... a vajíčka tak těma se taky láduju horem dolem... zjistila jsem, že nemůžu banány, teplé pečivo, houskový knedlíky, zeleninu co nadýmá a možná ještě něco, ale jinak jim hodně věcí... ted začali prodávat jahody dneska to jima v obchdě hrozně vonělo, ale bojim se si je koupit, malej má 40% že bude mít alergie a 80%, že bude ekzematik, ale zatim vypadá velice dobře kdyby měl ekzem tak už by se asi objevil... teda většina dětí když ho má tak se tak kolem třetího měsíce objevuje...
9. dub 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
to máš recht, asi by se mu už objevil, nám se objevil ve třech měsících, jsem sama atopik, takže geny se nezapřou, a ovoce raději nejím žádné, stejně mám sama na polovinu věcí alergii, jím akorát banány ,hrušky, a pak zeleninu

ankel:také mám alergii na mrkev, jsem zvědavá zda ji bude mít malý také

my příkrmy zahájíme koncem května, zatím plně kojíme, začneme zeleninou, a tak kolem 8měsíce uvidíme zda přidáme masenko
9. dub 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já jsem právě atopik a manžel taky (já to mám ale horší... a taky jsem závislá na čokoládě takže se ho asi nikdy nezbavim, neumim si jí odříct prostě)... a alergik jsem jenom já navíc sme si ,,pořídili" (nák nám zůstal) pejska a všude píšou, že je pak menší pravděpodobnost, že bude alergik, tak jsem ráda, že ho máme, třeba se z těch alergií někdy vykřešu i já, všem se to zlepšuje, jenom mě se to až do lonska zhršovalo tak uvidim jak letos....
9. dub 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacmura, jídlo to je zážitek, ani tmavé pečivo, rýži, kuskus, zeleninu, ryby,
teď se osvědčil špenát s těstovinami, s bramborem, ale pořád špenát taky mi nejede, ale není to na furt, tak se to dá přežít, a frčí u nás toasty s šunkou
a těch alergií a ekzému je strašně moc, v okolí neznám maminku, která by neřešila podobný problém chjo
pampusik s tou vodou to je fakt začít zvykat na léto, taky jsem si říkala, že k příkrmu budu dávat vodu
9. dub 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Sakra dneska fakt škaredě,žádná procházka,ale v Praze je nádherně,tak snad to zítřka dorazí i k nám.....................
Holky nevíte který bazárek je nejvíce naštěvovaný,potřebuji tam dát inzeráty dětského oblečení...............mimo Bazoš,Sbazar,Aukro.......................
10. dub 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj tady je krásně :wink: .... bazárky neznám nikam nechodim stejně na to nemám....

aknel2002: tak to jídlo ti nezávidim, to jsem na tom o něco lépe.... ale toasty si teda dát nemůžu.... malej zatim s alergiema a se všim vypadá dobře tak doufám, ale mě ještě alergie nezačaly jenom sem tam si mnu oči, tak uvidim až to všechno pokvete a na ten ekzém to taky zatim nevypadá :slight_smile:
10. dub 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se taky přidávám k listopadovým maminkám. Se synem jsem byla včera na druhém očkování ...hexa+prevenar. Měl 7,5 kila a 66 cm...pěknej cvalík, už mě z něj bolí záda. Ale co jsem hlavně chtěla napsat...překvapuje mě kolik z vás dává miminkům všemožný léky...gely na dásně, probiotický kapky, panadol na sebemíň zvýšenou teplotu, kapky na prdění a já nevím co ještě. To mi přijde fakt šílený...už do takhle malých dětí rvát chemii...však toho budou mít dost až začnou jíst průmyslově připravovaný jídlo, ne? Nejsem žádná přírodní extremistka, jenom mě udivuje kolik z vás podlehlo brainwashingu farmaceutických firem, že existuje pilulka na všechno. Abysme za chvíli nedávali dětem rohypnol až se jim nebude chtít spát...
10. dub 2010 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslím, že probio kapky nejsou žádná pohroma. Mně třeba malej kakal při kojení tak jednou za 14 dní a věř mi, že ty koliky, který měl před tím než se vykakal, byly děsný, doktor nám kapky povolil a zažívání má lepší... jinak je opravdu asi zbytečný do nich cpát všechno co je na trhu..ale to je na každým z nás, co uzná za vhodný prckům dávat :wink:
10. dub 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Misko je to samozřejmě na každé mamce co považuje za nejlepší pro svoje mimčo. Mně právě zase před těma probiotikama doktorka varovala...že to není dlouhodobě vyzkoušený co to udělá se zažíváním třeba v dospělosti, že mimča nemají ty střeva a jejich mikrofloru vyvinutou, takže by se jim nemělo dávat nic co to přirozený prostředí jakkoliv mění.
10. dub 2010 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
takhle to máš se vším...u mých starších dětí nic takovýho neexistovalo a naštěstí problémy s vyprazdňováním neměli.. Vidíš, že co doktor to názor a co maminka to názor. Buď ráda, že nic takovýho nemusíš řešit .. Bla bych taky radši, kdyby neměl trápení a 600 kč za 5ml kapek bych použila jistě na jiný věci :wink:
10. dub 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
co se týče mě tak jsem mu dávala ty sab a když mu bylo něco přez tři ěsíce tak jsem je vysadila,pže už sem si taky říkala, že by se měl s tím naučit poprat už sám, předtím jsem mu chtěla ulevit, plakal fakt hodně ted už na prdky nedávám nic... jenom mu zkoušim dávat čajík a to mi v lékárně nabídli protiprdivej, tak ho má, tejně ho moc nepije,nchutná mu ale baví ho jak to z tý lahvičky teče, tak většinou něco ucucne a vyplivne to :sweat_smile: .... a na dásničky mu dávám, ale jenom sem tam a nemyslim si, že by mu to mělo nák uškodit... jenom mu prostě chci ulevit od bolesti no...

chtěla jsem se zeptat, co na rýmu??? já mám takovou tu balonkovou odsávačku (která je prej lepší než ta pusou), ale vysaje jenom něco, pak už mi to nechce nic vysát a já tu rýmu furt slyšim, navíc se hrozně brání, takže je to vždycky boj a kapu mu ty libenar, ale nevim jestli je to k něčemu... znáte něco lepšího???
10. dub 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
kamarádka si koupila tu odsávačku na vysavač a nemůže si jí vynachválit, prý je to hnedka hotový a malá se nestačí ani pohnout...neumím si to moc představit, ale ona je spokojená :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jináč s kapkama zkušenost nemám, asi bych jen zvlhčovala vzduch nebo mu dala jen fyziologický roztok...nevím..
10. dub 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj lin18,
jj máš pravdu cpát chemii dětem není ideální, je na každé co udělá, já se snažím řešit vše homeopatiky, ale pokud vidíš, že to děťátko trpí, a to u nás opravdu tak bylo, tak bys ho nenechala a pomohla mu, nám přírodní Babycalm nepomohl, pomohl Sabík, Panadol aj. jsem zatím nepoužila, ale trpět své miminko nenechám,
a k těm probiotikám hodně lékařů před nimi varuje, taky na rourku nejsou jednotní, občas jsem taky použila, když nic nezabíralo a mudra řekla, že než kýlu tak odfouknout, a názory se rychle mění - dát na instinkt, to co dělaly naše mamky se teď většinou nesmí a kdo ví jak to bude u naších vnoučat :grinning:
souhlasím je obrovský tlak farmaceutických firem a nejen jich už třeba jen těch věcí pro miminka kolik je a pak zjistíš, že řadu věcí netřebuješ :wink:
kacamura, já taky dávám Libenar - fyziologický rozotok, doporučila mudra na čištění nosíku a jak psaly holky zvlhčovat, ta odsávačka na vysavač, prý je suprová, zatím ji nemám malému jsme parkrát odsávali tou obyč no byl to zážitek pro všechny zúčastněné, asi kdyby trpěl na rýmy tak bych o ni uvažovala, teď oba s manželem máme pořádnou rýmu čekám, kdy to chytí malý, a to v pondělí máme 4. měsíční poradnu a asi bychom měli být očkování, no uvidím co z toho bude :sweat_smile:
dobrou noc vám i miminkům
10. dub 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
aknel2002... mě malýho naočkovala i přez rýmu, akorát zkontrolovala jestli nemá něco v krku a tak... a po zralé úvaze ho naočkovala... měl horečky, ale nebylo to tak hrozné (ten čípek jsem mu dala pouze když měl přez 38, jinak se prý nemusí)... bála jsem se aby nezareagoval trochu jako jeho osmiměsíční teta, která měla i 40 a 14 dní nechtěla vůbec jíst příkrmy a byla jenom kojená (takže pěkně zhubla), u nás příkrmy teda zatim nedávám, ale mám nutkání mu koupit mrkvičku... byla jsem zvyklá, že měsíčně přibíral minimálně kilo a tedka to bylo půl kila, ale je fakt, že tedka moc nejí, skoro si myslim, že jestli sní za jedno kojení 100 tak je to moc :frowning2: ... a je taky teda fakt, že už nehlídám čas kdy naposledy jedl, takže jí i docela často ale jenom tak jenou za ty tři až čtyři hodiny se nají víc, ale i tak je to málo... prý by měli jíst tak 180... a já už tuhle měla tak přeplněná prsa, že jsem odstříkala, pže to nestíhal vypít prostě, odstříkala jsem 190 a mám prázdno... proto si myslim, že jí fakt malinko :frowning2: ... máte to tedka taky tak někdo??? a s tou rýmou uvidim no... budu muset zase na oční, začlo mu hnisat zase jedno očíčko a oni mi tam většinou předepíšou i něco na tu rýmu....
10. dub 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
misko...malej mi kaká tak jednou za čtyři dny a bříško ho taky bolívá...ale beru to prostě jako fakt a snažím se mu pomáhat jenom masáží bříška, cvičením nebo teplou žínkou na bříšku. Na prdíky trpí asi jako každý miminko...ale prostě je podle mě lepší když se snaží sám....jednou se to prostě musí zlepšit a je to asi lepší než mu dlouhodobě rozhasit zažívání.
S tím odsáváním...já ze začátku taky myslela že má malej rýmu...úplně mu bublalo v nose...ale dr. mi říkala, že to není rýma, že se tak mimčům kvůli refluxu vrací mlíčko až do nosu a že odsáváním bych si jenom zadělala na chronickou rýmu. Pokud prý nosem normálně dýchá když spí tak neodsávat, až teprve kdyby se dusil kvůli plnému nosu. Já mu do nosu po koupání kapu kvůli zvlhčení Vincentku....ale nepřijde mi, že by to mělo nějaký efekt.
Kacamura...malej teď taky nějak přestal jíst a za měsíc přibral jenom 600 g...dřív to bylo taky přes kilo. Přitom mi přijde že má hlad...dřív jedl co dvě hodiny...teď vydrží přes den i čtyři hodinky a prostě jíst nechce...vzteká se když mu dám prso do pusy. A 180 na jeden zátah mi nevypil nikdy....maximálně 130 a to pak zase hodně blinkal. Dokonce nám řekla dr. že ho překrmujeme...prý 100 ml jednou za tři hodiny úplně stačí...tak nevím. Podle ní má být 100 ml na kilo váhy a den...a přitom všude píšou 150-180 ml. Ale dokud přibírá tak to neřeším...možná je to prostě jenom takový období...kdy po rychlým přibírání potřebuje tělo odpočívat
11. dub 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
lin18: já doufám fakt jí malinko a jíst chce v podstatě jenom večer pořádně, přez den si vždycky jenom cucne, já měla vždycky jedlíka už v porodnici snědl i sedmdesát... posledně když měl flašku tak vypil 140 a byl teda pěkně najedenej, je fakt, že kdyby v tý flašce bylo ještě mlíko tak asi ještě pije, ale to jenom proto, že z í něco teče... takovej otesánek to býval a ted nejí :frowning2: .... dneska v noci se hodně budil a vůbec netušim jestli kvůli zubům prdům, nebo rýmě... přišlo mi, že nemůže dejchat, ale když jsem na něj vzala odsávačku tak nic... namazala jsem mu bříško pupíkem, ale taky si ani neuprd přitom celou noc nekadil (a to neni normální, většinou v noci kadí nejvíc), a zoubky pořád nevim chvíema to vypadá, že rostou a chvílema, že ne.... a už nevim co mám dělat aby spinkal v noci.. tuhle jsem měla dvě nealkoholický piva a vzbudil se jenom dvakrát za noc, ale nejdem magor abych furt pila nealko pivo aby spal, bojim se, že by mu to mohlo ublížit....
11. dub 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, hezkou neděli,
lin, to je fakt s tou rýmou, mlíko se vrací
já četla, že miminka po 3. měsíci už tak rychle nepřibírají, no je to fakt logické, že nemůžou přibírat takovým tempem
kacamura, to mě mrzí, že ti malej málo pije, ale pokud je spokojený, tak mu to asi stačí, možná i kvůli zoubkům míň papa, u nás taky se míň baští, ale u nás bude asi problém, že se mi tak moc nenalívají prsa a to dělám co se dá, malý zatím spokojený směje se, hraje si pěkně, tak to máš dobrý se máš dost mlíčka
11. dub 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
lin už jen poslední zmínka k probio kapkám :stuck_out_tongue_closed_eyes: - alias - lactobacillu reuteri...ten je přítomen v lidských střevech a napomáhá správnému zažívání. Přidává se do umělých mlék a náhradní stravy pro děti. Tak si nemyslím, že by mělo v dospělosti neblahý vliv na lidské zdraví... Ve zvýšených množstvích se podává při poruchách trávení, imunity, nebo atopickém ekzému.
Jistá věc je, čím míň umělých přípravků dítěti podáš, tím líp. Jsem sama zdravotník, tak vím kolik léků lidé užívají víceméně zbytečně, ale nám nic jiného nezbylo...Závidím vaše 4 dny nekakání a doufám, že se naše zažívání upraví časem s přidáváním příkrmů... :slight_smile: :wink:
11. dub 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
misko...jistě, všechna probiotika mají pomáhat správnému zažívání...jenže to právě u miminek ještě správně nefunguje a aby se správně nastartovalo mělo by se nechat přirozeně vyzrát. A pokud jen kojíš tak podle mého nevadí, že nekaká...asi to všechno spotřebuje. A další problém u všech přípravků je ten, že neobsahují jen účinnou látku, která, jak píšeš, může být možná i přínosem, ale všemožný stabilizátory, aditiva a další přídatný látky...a to je zase jen chemie. Ale pokud to prckovi pomohlo a ty máš klidnější spaní tak je asi těžký posoudit co je pro vás oba lepší.
kacamura...já teď řeším něco podobnýho...malej vždycky hodně jedl a teď nic moc a v noci se začal budit po třech hodinách když už předtím vydržel spát i sedm hodin v kuse. Ale podle mě je to hladem...přes den to nesní tak to musí dohánět v noci. Takže jsem ho dneska celej den nalejvala po dvou hodinách....uvidím jaká bude noc. Navíc když spal dřív třeba těch sedm hodin tak se vzbudil a usmíval se, broukal si a byl v pohodě...teď po třech hodinách mě budí strašným křikem...což je fakt na nervy...já nevyspalá a ještě vzbuzená ječením...už jsem jak chodící mrtvola. A ještě teď začal být protivnej i ve dne....dřív si vydržel hrát třeba půlhodinky sám...teď mu musím pořád vymýšlet nějakou zábavu, nenechá mě dojít ani na záchod a pořád tak nespokojeně mručí a chce se jenom nosit...tak myslím, že je taky nevyspalej a tím pádem protivnej.
Bóže..mě kdyby někdo krmil, mazlil se se mnou, hrál si, vykoupal mě.....já bych spala klidně týden v kuse :slight_smile:)
11. dub 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
lin18: no tak v tom nejsem sama... ale on nák jíst nechce... včera a dneska to buzení typuju na bříško... dala jsem si malinko česnekový pomazánky (prostě už jsem neodolala), no a jak semnou tak s jonáškem to provedlo věci... jenže jonášek se ještě od té doby nevyprázdnil což u něj neni normální, většinou má v každý plínce... ale stejně i jinak nespí a ještě to má ten problém, že neuí usínat v pdstatě jinak než u prsa a v nejhoršim u mě na rameni... jenže tedka už o prostě nejde dát do postýlky tak aby se nevzudil nehldě na to, že mě už příšerně bolej záda... musim to nák utnout a naučit ho to, ale nevim jak aby neměl ještě větší odpor ke spánku než má ted... dřív uměl aspon v noci, že jsem ho nakrmila dala do postýlky nachvíli odešla a on usnul... proč to najednou nejde to nevim :frowning2: ... musim ho to nák naučit, jenže on tak strašně pláče jako bych mu ubližovala a to mě štve protože nevim jestli mu opravdu něco neni a opvdu nepotřebuje utišit... jinak když mu nic neni tak si hraje i docela sám.. musim k němu chodit dát mu hračku, ale vydrží dlouho :slight_smile: ....
11. dub 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminy-my taky teď moc nejíme,myslím,že to tak má většina dětí.Jsme byly zvyklé,že nám krásně děti přibíraly a najednou je to míň.A od půl roku se to prý zpomalí ještě taky.To myslím bude další krize v kojení-zavádění příkrmů....Doufám,že to ustojíme a kojit budu dál,zatím mám mlíčka dost.Jinak my pořád v noci kojíme 2x a přes den chce jíst tak po 4 hoďkách,někdy po 3.No a dneska to bude síla-jdeme na 5 měsíční kontrolu a zrovna v době oběda,to bude mazec-2 injekce a ještě k tomu hlad. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A co se týká různých přípravků-taky jsem pro minimalizaci,ale jsou i případy,kdy je lepší něco dát a ulevit malému.My teď hlavně chladíme dudlíky a gel už nedávám,ale nebráním se jeho používáním.
12. dub 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek