• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
@jiffy Ahojky 8 měsích jsme měli obvod hlavičky 44,ale absolutně netuším kolik děti mají mít :confounded: :confounded:
28. črc 2010 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiffy jsem ráda,že jste holky v pořádku :slight_smile: ,že je to jen rodovéééééé :slight_smile: jůůůůů tam bude moudrostííííí :grinning: :grinning:
28. črc 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
my zoubek ještě nic,ale dneska je chudinka pěkná protivka :frowning2:
28. črc 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lin18 no tak to je super ne :slight_smile: .... držim palce at to už vydrží :wink:

@miska73 co to máte za doktorku, že vás neměří?? :angry: ... jako vejška dejme tomu, ale obvod hlavy se měřit má... já ho taky neznám ale měří nám ho vždycky

@jiffy teda docela kusanec fakt :slight_smile:
jinak mě teda umrtvujou zuby i na vrtání :slight_smile:
no a byli sme u doktorky... ta naše má dovolenou tak sme šli k jiný.... Jonášek prej vypadá dobře a že ho nebude trápit stěrama... tak máme nasazenou dietu... to jsem musela nakoupit speciální jídla :stuck_out_tongue_closed_eyes: .... a když ho to do tejdne nepřejde tak máme přijít na stěry... a na zuby to prej nevypadá... takže dásně nateklý asi nejsou.... :frowning2:
28. črc 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miska73 aspon se nemusite trapit, ze nezapadate do tabulek :wink:
@zdenka33 Adrianka je presne na 50.percentilu podle te tabulky v ockovaku, takze hlavicka akorat :slight_smile: A taky doufam, ze to bude chytra holcicka, ze to je velkym mozeckem :grinning:
28. črc 2010 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura my mame zase porad zacpu, co bychom daly za srajdu :slight_smile: No hlavne at to neni nic vazneho...A nekde jsem cetla, ze Jonaskovi mazes dasnicky, kvuli rostoucim zoubkum-cim?
28. črc 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiffy : my měli s kakáním taky problém... proto jsem mu jídelníček upravila tak aby kadil.... no a ted abych mu dávala samý zácpový věci....
jinak mažu mundisal gelem... většinou to zabere.... teda když si myslim, že to sou zuby... ale je to divný... já mu je namažu a on ještě chvilku je protiva a najednou sluníčko... tak furt nevim... rostou, nerostou... až mi z toho jde hlava kolem...
28. črc 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky-my měli dopoledne pohodové,ale teď je skoro na zabití,jak kňourá.Za chvilku dostane sváču,tak snad se sklidní :grinning: :grinning:
@jiffy v 8M měl Filip obvod 44,5cm

My zuby taky pořád nic,už by něco mohlo vylézt,aby bykl na chvilku klid.Dneska se konečně vracejí naši z dovči,tak bude mít zítra rozptýlení.Já budu relaxovat-jdu konečně ke kadeřnici-jupííííííííííííííííííí
28. črc 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura ten mundisal gel je primo na rostouci zoubky? Ada ma takovy zachvaty place, myslim, ze ji tlaci dalsi zoubek...a jak jsi upravila jidelnicek? Ja davam jogurt a porad nic:frowning2:
@pampusik77 ten relax u kadernice ti zavidim, taky bych nekam sla...treba na masaz :slight_smile:
28. črc 2010 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura doktora máme výbornýho, jsem nad míru spokojená a chodím k němu se všema dětma. Nevím, asi to na dětech pozná, jestli maj kebulku velikou, nebo malou.....nevím...ale máme jí akorát :wink:
28. črc 2010 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já ten Mundisal jednou používala na nějaký afty v puse a to je tak hnusný na chuť, že bych to snad malýmu ani nedala....blééé :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale jestli jim to pomáhá... :sweat_smile:
28. črc 2010 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a rekl mi doktor, ze diky te velke hlave je pomalejsi na hrubou motoriku-cili bude pozdeji lezt, sedet i chodit...a budeme chodit na rehabilitaci posilovat rucicky a zada, aby se unesla :sweat_smile: Co se tyce sezeni a lezeni, tak uz jsme asi posledni, co? :frowning2:
28. črc 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miska73 a existuje jeste neco jineho na ulevu pri rustu zoubku?
28. črc 2010 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiffy nevím, já nic takovýho nepoužívám... nebo jen studený kousátka :slight_smile: , ale holky tady psaly, že potírají dásničky třeba sirupem na bolest.... fakt nevím..
28. črc 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mam porad pocit, ze ji ty kousatka moc nepomahaj-2x kousne a hned to zahodi:frowning2:
28. črc 2010 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiffy je to gel na bolesti zubů... pomhá i při prořezávání, ale ne na dlouho... zabírá to rychle a asi na dvě hodiny a smíš ho mazat třikrát denně... jinak my taky nelezem... plazíme se a sedíme, ale nelezem a na čtyřech se houpe o sto šest....
jinak tady pobíhám a uklízim... docela zábava dneska, akorát na to nádobí se netěšim je toho hromada :(...
28. črc 2010 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura my se ani neplazime-nohy by lezly, podsouva je a zveda zadecek do vejsky, ale hlavou reje v zemi:frowning2: Ona i pase vzdycky jen na predlokti, na dlanich se zvedne vyjimecne, tak snad nam ta rehabka pomuze...
28. črc 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiffy Neměj vůbec strach. Náš Adam se teprve plazí, a to tak 3 týdny, teprve dnes si poprvé sám sedl. Zatím neleze, na čtyřech se udrží a houpe se, nějaký náznak posunu dopředu tam byl, ale na to pravé lezení si ještě počkáme. Já bych se nebála, on všechno to pohybové dělá tak o měsíc pozděj. Ale to, co popisuješ, jak se drží na ručičkách, to přesně dělal Adam, než jsme mu vycvičili ruce. Tipla bych si, že je má slabé a že když začnete cvičit, tak se to rychle posune. U nás byly díky vojtovce ty skoky vždycky celkem rychlé. Uvidíš, že pak to půjde už samo. Adam dokud neměl pevné ruce, tak se taky jen plácal, takže žádné obavy!
28. črc 2010 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo rehabka je dobrá věc my byli hodně pozadu, ale díky rehabkám a mufovi už je to OK... akorát nevim jak na něj s tim lezením... on už by to v pohodě zmáknul, ale asi se mu plazí dobře ....
28. črc 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
náš Adam začal lézt, sedět sám a stát téměř najednou...ale předtím se taky hlavně plazil :grinning:
28. črc 2010 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
on se umí postavit jonáš.... sednout si neumí... posadit ho musim já a pak sedí sám... ale uměl by to akorát na to ještě nepřišel... málo mu toukazuju... tak musim víc.... a plazí se o sto šest a hope taky a na lezení musí přijít no... já už chci aby lez.... takhle je furt zlitej a špinavej na břiše... až poleza bude to mít jenom na ručičkách a kolínkách, tedka je to ale všude.... a můžu si tu luxovat a vytírat jak se mi zachce...
28. črc 2010 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiffy malý má 47, v 8m doktorka neříkala nic... v 6m měl 44.. proti některým má trošku větší hlavu a celkově je větší...
28. črc 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiffy máme obvod hlavy 51cm
28. črc 2010 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
malý už sedí i z bočního sedu, postaví se jen se neplazil a teď neví jestli chodit nebo lézt zkouší obojí...tak hlava snad problém nebude
28. črc 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
a my opět řveme jak na lesy :frowning2: ... fakt nevim cos těmahle záchvatama mám dělat nic nepomáhá.... spí deset minut pak se vzbudí a řve třeba hodinu... někdy i dýl... řekla bych, že ted už to hodina bude.... nevim co mám dělat fakt ne... chování nepomáhá... pití mi odstrkuje... a jenom řve... nemaj to ty vaše děti taky??? a co děláte když je to popadne???
28. črc 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura
jenom k těm stěrům...ono jim ani tak nejde o to trápení...vpodstatě mu strčí vatičku do zadečku...ne dál než se dává teploměr, jde jim spíš o to, že rozbor stojí peníze a každej doktor má na měsíc jen určitý obnos, který může vyplácat na laboratoře. Já takhle bojovala s průjmem když měl Kuba tři měsíce asi měsíc....nakonec jsem mu ty stěry udělala sama protože mamka dělá ve špitále tak mi to tam domluvila bokem. Jsou to potvory ti doktoři.
Kuba taky neleze...plazí se...ale nijak rychle spíš se jen tak točí dokola. A dopředu se posouvá přískokem...je na čtyřech zapře se nohama a skočí...ruce ho neunesou takže padá na ksichtík. Přijde mi, že má ty ručky taky slabší...on by i lezl ale na jedné ruce se prostě neudrží, jak ji zvedne tak padá . Ale když je na čtyřech tak už si stoupá na špičky. Já to ale řešit nebudu....jednou se to naučí a je celkem jedno jestli teď nebo o měsíc později. Já tohle srovnávání nemám moc ráda...každé dítko je originál a tabulky se sestavují jen na základě statistik
28. črc 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlazabka ja doufam, ze to nebude vojtovka-neumim si predstavit, ze se s ni budu prat a poslouchat ten silenej brek :frowning2: No v patek uvidime...
@pett7 my mely v 6M 45,5-to mame pomalejsi narust a jeste na to svadime nelezeni a nesezeni... :sweat_smile:
@xkacatkox 51cm?? to je celkem dost i na trilete dite :confused: tak ja nevim, jestli u nas jen plasi doktorka...
28. črc 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lin18 také nemám srovnávání ráda, vždyt každý z nás jsme vyrostly, a umíme chodit, tak co se stresovat, vše má svůj čas

@kacamura já chovám, on se chvíli odtahuje, ale pak se přitulí a zklidní a usne, apokud je to neunosné, otřu mu hlavičku a obličejím mokrou žínkou, a chovám, zabere to
28. črc 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiffy jo prostě to tak máme, máme 58cm, a naša mudra to neřeší, je to dlouhán, a vše je OK :slight_smile:
28. črc 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kac my už máme zaveden režim a uspávací rituál, takže takový záchvaty nedostává....Ale pokud pláče a vzteká se přes den tak nejvíc pomáhá foukat na obličej...to je hned klid. Možná pláče jen proto že je mu smutno a nemůže sám usnout...zkus ho chvliku hladit anebo třeba jen seď potichu u něj ať na tebe vidí....
28. črc 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek