• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
tolik se v tom nevyznám a že je to trestný nevim, ale jak se vypracuju tak ve svym oboru budu dobrá... jenom musim trénovat.... já chci dělat na živnosták doma... a když budu nemocná tak si k tomu počítači sednout můžu... navíc já moc nemocná nebejvám... bejvám tak dvakrát do roka tři dny.... když bude nemocnej Jonáš a já budu dělat doma tak to taky neni problém... jenom si musim zajistit nákou klientelu... nejlíp si udělat webovky... ted sem na mateřský a když mi miláček konečně dodělá počítač... tak začnu trénovat v programech... ještě se jeden potřebuju naučit, ale to by neměl bejt problém.... no a pak si udělám webovky dám tam náký starší práce... plus zkusim jestli by něco nechtěl martin udělat.... do firmy to tam přidám... no a budu ze začátku shánět po známejch napřed na smlouvu o dílo asi... a až budu mít dost lidí tak si teprva pořídim živnosták... mám na to 2 roky a něco takže nákej čas mám... když se podaří bude živnosták a když ne tak budu holt hledat novou práci a nebo si prodloužim mateřskou :wink:
29. črc 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
já do práce nespěchám nemám kam.... když budu chtít další asi půjdu na rok dělat, zatím to neřeším...a k tomu ne známá co studovala psychologii mi tvrdí, že tomu už mají rozumět...myslím, že ještě nerozumí...
29. črc 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett7 no já to taky čtu, že už by to měli chápat.... ale nevim... spíš mi příde, že si to přiřadil třeba jenom k něčemu, ale když mu to řeknu u něčeho jinýho tak to nechápe (si myslim)
29. črc 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrý večer
já bych na živnosťák nešla dělat.Musíš mít každý měsíc na soc.+zdrav.a to není malá částka a pak ještě aby se ti to vyplatilo.....To spíš bych to dělala jako vedlejšák-nemusíš platit zálohy.....

My máme zase další pokroky-Filip už dokáže jít,když se drží jen za jednu ruku a krásně drží balanc :wink: Dneska viděl po dvou týdnech babičku a dědu a to byla radost,naši z toho měli slzy v očích a já teda taky
Zítra dorazí bratranec ze Slovenska,tak mám naložené masíčko a uklizeno.No a za chvilku jdu do hajan,jen ještě počkám,jak dopadne Špotáková..
29. črc 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura aby to nemělo opačný efekt...řekneš ne plácneš ho, on se začne smát protože se mu to líbí a bude to dělat znovu a znovu..
29. črc 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda Filip rozhodně pozná,co znamená ne a nesmíš :grinning: :grinning: Většinou se hned zarazí a přestane nebo nahodí rohlík a začne brečet :grinning: :grinning: Je fakt,že to říkám hodně razantně,ale kdyý to řekne manža,tak se Filip řehní.Manža se totiž taky rozesměje,jak začne Filip dělat ksichty.Takže u nás jsem já ta přísná,ale i mazlící maminka.

No nic máme bronz,tak jdu hajat.Jo a co raakosniček???Totiž nedočítám,tak se raději hnedka ptám???Zítra ahojda.
29. črc 2010 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampusik77 pam to neni až tak pravda... páč i zaměstnavatel za tebe platí daně a pro tvojí informaci je to víc než jenom placení soc. a zdrav. a komu myslíš,že to strhává z vejplaty??? tobě řekne, že ti dá třeba 17 000 hrubého no a doopravdy vyděláš dvakrát tolik protože on za tebe musí zaplatit ještě daně a soc. a zdrav. což dělá dohromady opět nějakejch 17000 .... takže ty nevyděláš měsíčně 17000 ale 34000 ale polovinu to prostě odečtou (samozřejmě o tý polovině nevíš já to taky neznala dokud mi to manžel nevysvětlil).... a když děláš na živnosták... tak si hromadu věcí z daní odečteš a na zdravotnim platíš asi 3000 měsíčně (myslim) a na sociálním taky tak nák (ted si nejsem jistá)... takže kdybych vydělala těch 30000 měsíčně a odečtu si soc a zdrav tak jsem na om mnohem líp než jako zaměstnanec... tak asi tak... a jednou za rok zaplatim ženskou která mi udělá daně... to strašně bolí.... kdyby to vycházelo tak, že bych já měla 30000 tak to beru hned....
užij si to jinak zítra :slight_smile:
29. črc 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, Ada se taky smeje, kdyz ji okriknu-nejak nemam autoritu :sweat_smile: A do prace se jen tak nechystam, chci si malou uzit...akorat me celkem desi co budu delat po materske-vam budou drzet misto? Ja myslim, ze si misto me sef vezme chlapa nebo nejakou holku po skole-bylo by to pro nej jednodussi, se mnou aby se bal, kdy zustanu doma s nemocnym ditetem...vim, ze mi musi drzet misto, ale znate to :frowning2:
29. črc 2010 ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura no jasně že zaměstnavatel za tebe platí víc, ale těch 17 tis máš jistých...zatímco na ŽL nemáš jistýho nic...nemusí být zakázky a ty odvody musíš platit stejně. Navíc firmy mívají splatnost klidně i 90 dní a taky ty peníze nemusíš už nikdy vidět...můj už takhle má u různejch lidí přes 200 tisíc a nikdy je z nich nedostane...a ještě je musí zdanit. Navíc v dnešní době se prosadit je hodně těžký...na všechno už jsou firmy a novej člověk skoro nemá šanci...ty kontakty můžeš budovat třeba deset let a mezitím nebudeš mít ani na chleba....a taky se můžeš dostat hodně do mínusu...když budeš dělat pro někoho kdo ti nakonec nezaplatí...V našem státě to pro malý podnikatele moc není....

Dneska vstával Kuba ve 3 ráno...to jsem dala jenom dudel a pak 4,30 normálně vzlykal ze spaní tak jsem ho probudila, no ale on chtěl jíst a já ho to chci odnaučit takže plakal až do šesti...to teda byla noc.

Ráno se při přebalování točil na břicho tak jsem řekla velmi důrazné ne...točit se teda přestal...pak se na mě zamračil a s gustem mě oběma nohama kopl do břicha....takže možná rozumí ale nesouhlasí... :grinning:
30. črc 2010 v 06:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiffy mě sice držet místo musej, ale moje místo už zrušili, takže já jak tam přídu tak okamžitě dostanu výpověd... asi tak...

@lin18 jinak samozřejmě vim, že to nebude jednoduchý, ale když to nezkusim tak nic nezískám, a promin těch dementních 12000 co jsem měla v předchozí práci si vydělám... i když toho budu mít málo.... a vůbec nic nemáš v dneší době jistýho... jistejch 17000pak tě vyhoděj a co budeš dělaat??? když se dneska všude jenom propouští... to taky můžeš hledat práci třeba rok .... a za co budeš žít když podporu (která je hodně malá) dostaneš jenom prvního půl roku.... já už dělala hodně prací, ale odevšat mě vyhodili nebo jsem odešla páč mě to prostě nebavilo a ještě za to byly houby peníze a práci ve svém oboru jsem nemohla sehnat páč jsem prostě neměla praxi.... když jsem pak v jedný firmě práci dostala... pochopila jsem proč do tohohle oboru moc lidí bez praxe brát nechtěji.... dělala jsem na kase ve čtvrtáku a pak ještě celý prázdniny a můžu ti říct, že sem si připadala jako robot a v noci už se mi o tom pak i zdálo... byl to děs... sem od tam tud pak odešla a když jsem si tam náhodou šla něco koupit tak mě lákali zpátky... jenže to už jsem zase dělala jinde... ve zverimexu... kdyby šlo jenom o starání se o zvířátka tak jsem v sedmém nebi... jenže zvířat si tam člověk nesmí všímat... akorát je ráno všechny nakrmí dá jim vodu a vyčistí a večer už jenom nakrmí a dá vodu...a víc sme si jich nemohli všímat a furt sme musely doplnovat jak blbý (nenávidim doplnování zboží) ... a když náhodou nebylo co tak člověk musel předstírat aspon nákou činnost... což bylo děsný dělala jsem dvanáctky a za celou dobu jsem si na zadek sedla dvakrát asi na čtvrt hodiny (když jsem měla pauzu)... stoupnout si a chvíli kecat to neexistovalo... furt sme tam něco smejčili aby byli prémie a abysme měli nejlepší prodejnu... jako samozřejmě to chápu, ale mě to prostě nebavilo a odpočinku bylo fakt málo a já s takovymhle pracovním tempem prostě nevydržim.... tak asi tak... pak mě vyhodili a šla jsem dělat do rafa... ale než jsem to našla tak to byla doba bez peněz a bylo to zlý.... to jsem se dala jako na nemocenskou (máš nákou tu ochranou lhůtu, vyhodili mě ještě ve zlušebce totiž) a pak jsem to našla tak v pohodě... a v rafu bylo málo peněz, pracovní tempo vysoký, ale aspon sem dřepěla na zadku u počítače a dělala něco comě baví s tim, že se tam nezahrabu na pořád za tyhle prachy... ted mám rok a půl praxe s tim už se dá něco dělat... problém je dítě a tak... nevim jestli mě někdo zaměstná vůbec... takže zkusim štěstí jinde a mám dva roky na to abych se vypracovala... páč mateřskou mi nevezmou....
jinak my měli dneska budivou noc... večer se mál najedle kašiičky a tak se vzbudil v 22:30 pak v 0:45 pak ještě kolem 3 vztáal v šest to se mi ho podařilo ještě uspat a pak v 7:30... a dneska si teda myslim, že to bylo tim, že se málo najedl...
30. črc 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura no je to tvoje věc...jenže abys měla těch blbých 12 tis. jak píšeš tak bys musela vydělávat min. 25 tis měsíčně...a to právě budeš na těch 12ti...když si spočítáš odvody a daně. A pokud nemáš kontakty a nebudeš mít fakt dobrý reference tak ti nikdo práci nedá...schválně se zkus podívat na net kolik je jenom v Praze firek co dělají garfiku, kterou chceš dělat ty.....pak si to srovnej s počtem firem který takovou službu potřebují...
Ale jak říkám je to tvoje věc...já jen, že znám spoustu lidí, který po roce na ŽL utíkali zupátky do zam. poměru s dluhama a už bez iluzí. A protože můj je taky OSVČ tak vím o čem mluvím....
30. črc 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, nešel mi internet :stuck_out_tongue_closed_eyes: jinak my měli dobrou noc malý se probudil ve 4, 5 pak jsem ho vzala k sobě a spali jsme do 8.. teď spal slabou hodinku. víc takových nocí :sweat_smile: :sweat_smile:
30. črc 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady teda dobře lije, ani mi to nevadí stejně se mi nikam nechce
30. črc 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett7: Ahojky, v Brně teda taky nic moc počasí. Kač - OSVČ jsem taky byla a nic moc teda, nevím, jestli bych do toho šla znovu, ale záleží asi co děláš, no. Mějte hezký den
30. črc 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky hlásím se z Vysočiny....prší,prší.... :frowning2: :frowning2: :frowning2: ach jo a to jsem chtěla dneska z kámoškou do města :angry: tak to musíme odložit.Tak to my noc zase hororovou :confounded: v 11 to řvala hodinu...pak ve 2,4 a opůl 6 :frowning2: :frowning2: holky já už fakt nevím co sní....člověk neví jestli jí mám nechat vyřvyt nebo utěšovat......když byly ty vedra tak jsem si jí naučila na čajík.....no a samozřejmně,že ho tet vyžaduje...ach jooooooo
30. črc 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett7
@pett7 no vidíš aspon sis přes noc odpočinula :slight_smile: :slight_smile:
30. črc 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, já se hlásím z chalupy na Broumovsku a taky tu prší... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. črc 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak sem tady delší dobu nebyla páč sme malá fruta :slight_smile: . Zavařujem broskve, oharky atd... Romanka začala lozit ale jen dozadu. Sice se ještě neudrží na kolínkách ale po břichu si frčí hezky. Tady u nás taky prší. Ved středu byla poradna tak má Romes8700g a 68 cm.
30. črc 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,my dneska spali fakt dobře,to už je podruhý po sobě :confused: že by?????vzbudil se 1krát,dala jsem si ho k sobě a spal až do 8 hod :dizzy_face: ted konečně usnul...to byla výprava ven a než jsme pořádně vyjeli tak spal :angry: no tak zas honem aspon nakoupit a šup dom,v postýlce spinká nejlíp

@lin18 Kubík už si stoupá,obchází si postýlku dokola :slight_smile:
@zdenka33 kdepak jste???vysočinu znám moooc dobře :slight_smile:
30. črc 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
nevíte kdy se mají kupovat první boty?
30. črc 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
zkusit to můžu.... když se nepodaří tak hold budu hledat práci... já jenom, že tedka ještě budu dva roky doma tak na tom můžu dělat a ke konci mateřský se rozhodnout u čeho budu... navíc já můžu bejt dobrej garfik, ale musim začít makat... takže doufám, že už mi můj manžel konečně dokoupí potřebný věci k dostavění počítače a jedem.... napřed budu trénovat a ppak se teprve vrhnu na věci... a martin je taky podnikatel... a jemu se zase docela vede a grafiku můžu dělat třeba i pro něj.... a pro jiný známý.... a ona jedna větší zakázka může dělat spoustu peněz a na daních si hromadu věcí odečteš... takže pak si třeba na nule a na daních nezaplatíš nic... ale musí se to umět....
tady neprší ale je pěkně zamračeno ani kousek sluníčka nikde...
30. črc 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett7 nejlíp v lékárně a měly by bejt kotníkový
30. črc 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, ale kdy je koupit
30. črc 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett7 já už se je chystám koupit. Už obchází postýlku a snaží se stát, tak je koupím :slight_smile:
30. črc 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, zdravim od nasich

decka jeli na vylet,tak jen nakukuju.
Jen k jogurtum,davam holandii, kostiky svacinku.

K botum - kac nemusis kupovat v lekarne,staci zajit do specializovane prodejny s detskyma botkama,vetsinou i dobre poradi. hlavne aby botky mely atest, vetsinou chvali znacky essi,fare,muzes v lekarne sante a m y preferujeme botky dpk )ale ze zdravotnich duvodu)
30. črc 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@raakosnicek pett botky koupim asi az na zimu, na podzim nemaji uz moc cenu a 800 za boty kvulůi emsici davat nebudu.
jinak jsem cetla,ze botky maji byt aditko vic chodi nez leze.
30. črc 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura no odepisovat si můžeš, ale z výdělku ne z daně...takže pokud bys měla těch 20 tis měsíčně co chceš tak je to za rok 240 tis...a fakt nevím kde bys na grafice odepsala 240 tisíc...možná první rok...jako že sis pořídila poítač a programy, ale to taky nemůžeš kupovat každej rok. A taky už si na finančáku dávají pozor pokud někdo platí trvale minimální daně....A nevím jak je to těď...to bys musela asi na černo aby ti nevzali rodičovský příspěvek a načerno to nikdo chtít nebude protože ty firmy si to taky chcou odepsat z daní a potřebují od tebe fakturu. Jako zkusit to můžeš, ale nepočítej, že by ses s tím prvních aspoň pět let uživila....Podle mě nejlepší s tím když už začít při zaměstnání třeba po večerech a teprve až bys měla tolik zakázek že bys nestíhala chodit do práce tak to začít dělat naplno
@ktr...vy jste teda šikulky....vlastně skoro všechny děti tady už obchází postýlku...jen ten můj lenoch nejradši na kolínkách anebo s vsedě :slight_smile:
30. črc 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jak to děláte když jim stříháte nehty???? mě u toho tedka chytil takovej záchvat, že řve ještě tedka a nejde uklidnit... a to mu nic zlýho nedělám, ale celou dobu sem se s nim hrozně prala... ostříhat mu jeden nehet je nadlidskej výkon.... ble... sem z toho vždycky vyčerpaná....
30. črc 2010 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jak to děláte když jim stříháte nehty???? mě u toho tedka chytil takovej záchvat, že řve ještě tedka a nejde uklidnit... a to mu nic zlýho nedělám, ale celou dobu sem se s nim hrozně prala... ostříhat mu jeden nehet je nadlidskej výkon.... ble... sem z toho vždycky vyčerpaná....
30. črc 2010 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mu je stříhej když spí, malý se naštěstí stříhat nechá
30. črc 2010 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura vždycky mu půjčím krabičku od nůžek a on jí prohlíží a cumlá a já honem šmikám... Na nohách je to horší, to ho lechtá, tak musím pevně držet... Ale nijaký scény u toho nedělá. :slight_smile:
30. črc 2010 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek