Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

Ahojky,je tady nějaká mamča,která je z okolí Ostravy a nebo,alespon přibližně se stejně starým mimčem,na pokec atd..........................??? 🙂
lin18
18. srp 2010
Holky ještě se chci zeptat čím jim čistíte zuby? Já mám nějakou pastu od zubařky ale neobsahuje skoro fluoridy a fluoridový tablety jsem u dr odmítla...
A ještě jak vaše děti spinkají...pod peřinou? Kuba spí na peřině a přikrytej dekou kterou hned odkope....ale prostě na holé matraci neusne....a přikrývat peřinou mám strach jak cestuje, aby se neudusil...
kacamura
18. srp 2010
ahoj... mám dneska cestovní den... přišli sme asi ve 20:45 domů... dělala jsem pokus jestli s nim můžu bejt dýl venku jestli to ydrží... no bylo to neúspěšný... rpbrečel to pak usnul a jen co sme vlezli do baráku tak oči do kořán a čilej jak rybička... do ted mi sedl na klíně a vypadal, že bude spát tak jsem ho šoupla do postýlky ale nevypadá na spaní zatim... takže se vrátíme ke starému režimu.... jinak já nevyvařuju nemá to už význam... to bych musela vyvařovat i podlahu nebo nevim... zuby nečistímě žádný nemáme 😃 ... spí na matraci (která je teda hooodně tvrdá... a přikrejvám ho až po usnutí většino jinak se odkope a běhhem noci se odkope většinou stejně... takže spí vlastně bez ničeho...
pampusik77
18. srp 2010
my taky zuby nečistíme,páč je nemáme 😃 😃 Přikrývám tenkou peřinou a stejně se odkope,takže spí v overálu. Jo a taky už nevyvařuju,jen opláchnu vodou a flašky řádně vymyju.
lin18
18. srp 2010
No on spí taky v overálku...ale jenom tenkým bavlněným a jak teď už je ráno zima tak jsme doma měli 21,5 stupně...já sama byla zachumlaná v peřině...a on furt pokašlává a kýchá tak nevím jestli to nemůže být tím. Ale jenom na matraci stejně neusne...je zvyklej se zavrtávat do peřiny na který leží...tak nevím...
pampusik77
18. srp 2010
@lin18 tak mu to tak vyhovuje.Filip taky cestuje a leží na peřině,ale stejně ho v noci při podání dudlíka zase přikryju a nad ránem,když se vzbudím tak zase.Za chvilku se to naučí,že když je jim chladno,tak se přikryjou sami.Naštěstí ještě není taková zima.
pett7
18. srp 2010
nemáme co čistit 😃 malý spí pod peřinou, kterou mám na druhém konci přidělanou pěnovým polštářem takže si ji na sebe nestáhne a navíc mám stále monitor dechu světýlko mě uklidní..má body a dupačky a hrozně se odkopává
pampusik77
18. srp 2010
@pett7 no jistě-já taky spoléhám na monitor 😉 Ale už párkrát pípal-to jak se maluch uvelebil úplně v čele postele,ležel na boku a asi to podložka nedokázala sejmout.Jenže on si spokojeně odfukoval a já se vylekala.
hannnnuska
18. srp 2010
No my teda zas tak moc "nemluvíme",akorát mamama,bababa,gagaga,gugugu a brm brm 🙂 No a zoubky nečistíme,máme zatím dva a k zubařce jdeme až v září uplně poprve,aby si nás dala do databáze,má totiž narváno 😉 Ale stejně si myslím,že budeme čistit tak max. hrou,podobně jako chodíme na nočníček,aby si zvyknul,stejně z toho nemá totiž rozum...A spíme na normální dětské měkké matraci,frote prostěradlo a v overálku zakrytí sice peřinou,ale pokud není extra zima,sám se odkope.On je horkokrevnej od malička,nechtěl být ani v zavinovačce a jakmile bylo trochu přitopno,už kňoural a byl nervózní.Takže i když spíme celou noc odkopaní,nachlazení z toho u nás určitě nehrozí....ale tak záleží podle mě na zvyku 🙂
No nic,trochu jsem se rozepsala =-) Chlapi už spí,tak jdu za nima...dobrou noc všem 🙂
lin18
18. srp 2010
No tak teď zrovna se vzbudil...a zase usnul...a to tak, že deku, kterou ho přikrývám má zmuchlanou pod hrudníčkem, spí na zádech a tím pádem má úplně zakloněnou hlavu 😃
pett...monitor dechu už jsem musela vypnout...co začal víc cestovat tak to furt houkalo když byl mimo podložku....
On takhle bez peřiny spával i v zimě ale když se topí tak je tam tepleji než teď nad ránem když netopíme....
s tím čištěním...on ten kartáček stejně jenom cucá....jako těžko mu vyčistím i dásně jak píšou v chytrejch radách...to mi připomíná když jsme ho přinesli a já hledala na netu návod jak stříhat nehty a jediný co jsem se dočetla, že stříhat dokulata...fakt rada nad zlato když jsem mu tu ruku neudržela chvilku v klidu.... :-p
lin18
18. srp 2010
@hannnnuska no tak z čištění mít rozum nemusí...jde o to aby se mu nekazily zuby, dostal fluorid a hlavně aby si zvykl, že se to musí

Vy už dáváte děti na nočník?
pett7
18. srp 2010
@pampusik77 mě už taky párkrát řval a malý si spokojeně odfukoval taky ležel na boku... první noc řval 3x to jsem ho měla na roštu v postýlce tak jsme ho dali přímo pod malého, zakryli dekou a prostěradlem a od té doby naštěstí klid
pett7
18. srp 2010
malý nemá kam cestovat má tam ten polštář a monitor vyjde na celou šířku postýlky
pampusik77
18. srp 2010
já jsem ho zkusila na nočník posadit na chalupě,ale vzteka se,tak jsem to zase odložila.Je fakt,že má období,že chce pořád chodit a být na nohách,takže zkusím zase za nějakou dobu,ale hrotit to nebudu.
pett7
18. srp 2010
já ho musím nejdřív koupit, ale taky chci aby ho už měl a zkoušel nemusí tam sedět od rána do večera jen ať si zvyká
slunicko48
19. srp 2010
Dobré ránko

u nas maly nocnik dostl k prvnim naozkam a jecel jak pardal,jen ho videl a chtela jsem ho tam posadit,ani omylem. i pak kolem toho druheho nic moc,nejradeji chodil rovnou na velky zachod.

Zuby, necistime takhle nicim,dostane do ruky jeji kartaqcek a smrdla si s nim v papulce.

pett7
19. srp 2010
už jsme vzhůru ]-( ]-( ]-( oči slepené chce se mi spát
slunicko48
19. srp 2010
hii mne uz skakala po hlave pred pul sedmou. grgrgrgr
pett7
19. srp 2010
kdyby chodil dřív spát..
pampusik77
19. srp 2010
my vstávali tradičně v 6.Ale kolem půl9 půjdeme dospat 😉 Už jsme po snídani a dneska vyhrál jen chleba,když jsem mu dávala namazaný,tak odmítnul.
slunicko48
19. srp 2010
tak ona jde,vetsinou kolem osme,ja sla vcera po devate.ale co hodinu byla vzhuru,knourala,mliko,pohladit,prikryt...
slunicko48
19. srp 2010
ona v podstate takhle nesnida,protoze rano dopiji mliko, ma jogurt pred spanim. kdyz rano mliko nema,davam jogurt hned
pampusik77
19. srp 2010
Filip se taky každou chvíli budil,nevím proč,ale vždy jsem dala dudel a spal.
pett7
19. srp 2010
taky pujdem dospat já mu chleba nedávám když nemá zuby jen občas ten kraj a rohlík na žužlání
pampusik77
19. srp 2010
@pett7 my taky pořád nemáme zuby,ale chleba mu jede a poradí si s ním hravě i bez zubů.
pett7
19. srp 2010
já na to nějak nemám nervy když ho vidím jak se s tím pere
zdenka33
19. srp 2010
Ahojky dobré ranko....pomooooc já už fakt nevím co s ní je.Ve tři budíček a usnula až kolem 5...v 6 chtěla vstávat,ale absolutně jsem na to nereagovala,tak ještě usnula.Vstávali jsme kolem 8 😉 .Asi jí rostou všechny zuby naráz 😃 😃 😃
zdenka33
19. srp 2010
dneska to u nás vypadá na pěkný den...sluníčko svítí už od rána 🙂 🙂 🙂 ,ale hodně fouká
ttinecka
19. srp 2010
@zdenka33: my to tak taky občas máme, že se v noci úplně probudí a musíme uspávat, ale trvá to maximálně týden. Na příčinu jsme nepřišli, snad horko jak vždycky je. Ono ji to zase přejde, asi s tím nic moc neuděláš...
xkacatkox
19. srp 2010
@zdenka33 ono se to mění s dětma jak počasí. mě 2 dny taky takto zlobil, pak jsem ho ukojila ke spánku, ale stejně to trvalo tak hodku či 2, a pak zase klid, kojíme přes noc jednou či dvakrát, dneska jsem kojila 3krát ale myslím, že za to mohl včerejší deficit v jídle, protože jsem spinkali dneska do 9hod a kdyby nezvonil telefon tak by jsme spali asi dýl 😃
ktr
19. srp 2010
my taky dneska ponocovali ]-( ]-( od 2 do 3 byl vzhůru..a vstával před 7 hod ]-( ted konečně vytuhl,tak do oběda snad bude spát..

Začni psát odpověď...

Odešli