• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
jiffy nektery mozna,jenze maly nechtel klecet u stolu,v sede nedostal poradne na desku stolu. to samy s jidlem,klecel u stolu na zidli,ale poradne se nemohl ani najist.u nas kazdym bodem vedla zidle.
Poradne u stolu aby pekne dosahl ji az posledni rok.

A kdyz nemam lehatko, tak mi zidle bodla.
27. srp 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko48 mne by ta velka zidle tady dost prekazela...odpoledne pujdeme tu ikeackou nekam do mesta vyzkouset a kdyztak jdem do ni...svagrovka ted porizuje taky polly, tak snad pak nebudu zavidet :grinning:
27. srp 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
jiffy my jsme ji kupovali prave proto,ze maly v ni jedl cca od 4-5 mesicu,mela jsem ji v obyvaku,pak v kuchyni,vzdycky jsem ji slozila,na jidlo rozlozila,tak to praktikujeme i tedka. prostoru je tez malo.
Mozna kdybych kupovala zidlicku az pozdeji,kolem osmi mesicu,kdy sam sedel, tak bych taky brala obycejnejsi. nam ji tehda koupili nasi
27. srp 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko48 kdybych ji kupovala driv, tak bych taky resila polohovani, ale ted uz je to zbytecne a buh vi, jestli jeste bude druhe mimi-mam toho plne zuby, tesim se, az se poradne vyspim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. srp 2010 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, chodite s detmi na plavani?
27. srp 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, my máme taky ikeáckou židličku a jsme spokojení, zabere málo místa a malá je drobek, takže jí vydrží dost dlouho. Máme tam to polstrování na záda, na zadek nic, jen ať si zvyká. Je dobrý, že si nemůže moc zapřít nožičky a stoupat si, aspoň teda na to zatím nepřišla. Pásy jsou nic moc, ale snad stačí. Líbí se jí tam, má rozhled. Taky jsem rozmýšlela mezi Chicco Polly a touto obyčejnou a vzhledem k ceně Polly zvítězila Ikea. Uvidíme, když bude potřeba koupit jinou, tak holt to budem muset udělat.
My jsme dneska taky protivní, v noci 2,5 hodiny nespala, tak jsme mrtví všichni. Na plavčo nechodíme, přijde mi to zatím zbytečný.
Přeju všem krásný den.
27. srp 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ttinecka ikea proste vede :slight_smile: ale doufam, ze ne pouze kvuli cene...
27. srp 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiffy u nas chodíme od 4 měsícu malé
27. srp 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiffy: nejen kvůli ceně, jelikož naše malá je prostě drobeček, řekli jsme si, že ji bude stačit a když bude potřebovat jinou, tak se holt bude muset koupit
27. srp 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko48 myslis, ze to ma nejaky vliv na pohybovy vyvoj mimca nebo si proste jen hraje a zvyka na vodu?
@ttinecka ja to myslela vseobecne, jestli neni u lidi rozsirena jen kvuli cene :wink:
27. srp 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiffy ma to vyznam,nejen zvykani na vodu.,miminko si tim posiluje svaly na tele, zapojuje ty spravne ktere ma,tudiz pomaha ve spravnem vyvoji pmv
27. srp 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ted přez prázdniny byla pauza,jsem zvedavá co všechno zapomněla
27. srp 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jiffy Upřímně si myslím, že ikeacká židlička kvůli ceně vede, ale proč ne. Podle mě opravdu není zlá, Adam tam taky žádné polstrování nemá (on má dost toho svého tukového) a klidně v ní usedí u kuchyňské linky, když vařím a on si u toho jezdí s šuplíkama.
Na plavání nechodíme, taky jsem tomu zatím nepřišla na chuť. Adam se cáká ve vaně jak divý, takže na vodu si zvyká sám a bez problémů. Já jsem vždycky trochu skeptická k věcem, které zrovna frčí, že je to takový pěkný humbuk, i když věřím, že to dětem rozhodně neuškodí. I když nám řekla doktorka z fyzioterapie, že ona toho příznivcem není a že ten vliv teda rozhodně není takový, jak se všude prezentuje. Ale že na nachytání různých bakterií parádní. Tak já nevím.
27. srp 2010 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlazabka: s těma bakteriema máš pravdu, proč je jim zbytečně vystavovat. my se taky rachtáme doma a to pořádně, ale nějak speciálně ji netrénujem :slight_smile:. ale každý jak se mu to líbí, my asi začnem chodit, až budem větší
27. srp 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já nevim, ale bakterie jsou všude a vždycky všude budou a když jim je člověk nevystaví tak si tělo nevytvoří obrané látky a dítě bude o to náchylnější (nemyslím tim strkat je na špinavá místa abyste si někdo nemyslel)... jen řikám, že s bakteriema z bazénu stejně jednou do styku příde... my nechodíme z finančních důvodů... jinak na tom nic špatnýho nevidim...
27. srp 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
nu tak v bazene pro kojence bakterie nejsou,jsou specialne upravovane,neni to jako klasicky bazen
27. srp 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
a tak jako na vsechno jsou i tady nazory dr a odborniku ruzne.
nam pomohlo moc, u male nejvic.mela chabe brisko,zadove svaly,vychylena panev......plavanim bylo lekci od lekce krasne videt,jak to brisko je posilene,jak ho zacala zapojovat....
27. srp 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko48: jasný, jako cvičení super, my holt budem chodit třeba později, pohybu má dost a je v pohodě
27. srp 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nevím když nejsou bakterie tak je v té vodě zase chemie člověk si nevybere... my na plavání nechodili ..až bude větší tak třeba plavat půjdem teď se mi nechce... nemáte tu někdo sedačku maxi cosi? malý se v ní pokadil, tak přemýšlím jak ji vyperu....
27. srp 2010 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
pett neni,zjisti si vic o uprave vody pro plavani kojencu,je osetrovana ionizaci,zadna chemie.
kdyby ano,muzou i do velkych bazenu,kde se osetruje klasickym chlorem
teda nevim jak jinde,u nas v centru pro plavani od sesti tydnu je uprava vod bez chemie
27. srp 2010 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett7 vajíčko nebo už velkou???
ono je to asi jedno,ani jeden potah nema prijit do pracky,peru v ruce
27. srp 2010 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukala jsem, že řešíte židličky my máme od Peg peréga Tatamiu, ale využívá již od narozka místo lehátka, je max.polohovací a houpací, záleží na tom co si zvolíš za funkci, sice byla dražší ale my ji využily hnedka, s kojeneckou vložkou, u babičky jsme pak koupila z ikei a není špatná
27. srp 2010 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xkacatkox jeee ta peg perego se mi libila,moc
27. srp 2010 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdybych chtěla chodit s malým na plavání tak od roku do malého bazénu kde voda chemicky upravena je navíc tam chodí hodně lidí... do roku se chodí do větší vany
27. srp 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
kde jste všechny?
27. srp 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukám na lotranda a zubejdu :slight_smile: ... sice to znám na zppamět ale mám to moc ráda :slight_smile:
27. srp 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně na tom bazéně nejvíc vadila ta přítomnost cizích lidí ve společným malým bazénku....voda sice může být ionizovaná, ale pokud je tam někdo kdo zrovna moc nefandí hygieně tak je to jedno...a taky ještě to koupání v čuránkách cizích dětí...ty plavečky přeci jen nezachytí všechno. Navíc to bylo v zimě a možnosti nachlazení.....A nakonec...já sama na bazén vůbec nechodím....vždycky jsem tam chytla minimálně gyn. zánět, taky plísně a podobný chuťovky. My jezdíme plavat jen do přírody....
(no a samozřejmě hrála roli taky moje postava...opravdu jsem se necítila na to ukazovat se v plavkách :grinning: )
27. srp 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
malý je protivný a nechce spát tak si hraje
@pett7 je pátek...všichni někde paří :grinning: :grinning: :grinning:
Tak jsem koukala na nočníky a jsem v šoku...jsem fakt netušila že i nočník může být 3v1 :grinning: :grinning: :grinning: To je děsný jak se z nás přes ty děti snaží tahat peníze...stačí snad normální, ne? Maximálně se dívám aby to mělo nějaký držátko, aby nepadal...Vždyť tam to dítě nebude trávit půl dne a fakt bych nechtěla aby mělo nočník jako hračku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. srp 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek