• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
@lin18 teda to je přímo odbornej výklad :slight_smile: , taky se z něj musím poučit...vodu mám sice čistou, ale dělají se mi ty rasy na skle, mám ty potvůrky, co sklo čistí, ale asi chudáci, nestíhaj :grinning:

Holky byla jsem pro malou ve škole a někde jsme ztratili matku od kočárku a vyvlíklo se mi madlo z jedný strany, to je na pos...no já nadávala...nedalo se s tím vůbec jet... :angry: :angry:
2. zář 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xkacatkox no já jsem to ze začátku taky měla pěkně nahlas...jen jak jsem viděla,že jí padají oči tak jsem to stlumila :fearful:
@xkacatkox náštěvu ji užij a zákek si dej jeden za mně :wink: .....já zkusím vytáhnout mážu z postele no a snad půjdem na vycházku!!!!
2. zář 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miska73 :frowning2: :frowning2: :frowning2: ...vůbec to nevydrží....tet se vše dělá naprd!!!!
2. zář 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdenka33 no ani mi nemluv, byla jsem zpocená až na pr... :stuck_out_tongue_closed_eyes: . peněz za to chtěj a nic to nevydrží :angry: :angry:
2. zář 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky po delší době :slight_smile:. Tak my rybičky nemáme, ale máme 2 holky osmačky a donutit se vyčistit jim klec jednou za 2 týdny je horor, takže si rybičky ani neumím představit :slight_smile:.
Jinak mě už se taky urvala jedna podložka u šroubku na kočárku, takže jsme museli dávat jinou (ABC Design), ale ten náš kočár dostává parádně zabrat, takže se ani moc nedivím.
Dneska malá odpoledne spinká už 1,5 hodin což je teda div, to nebývá tak často.
Chtěla jsem se zeptat, jakou rýži pro prcky vaříte? My jsme většinou ještě na skleničkách, ale chci začít vařit, protože přece jen už to leze do peněz.
2. zář 2010 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
řasy na skle neřeším. když se to pravidelně stírá tak tam nebudou...ale kdo na to má čas hlavně, že není zelená voda :slight_smile: když mi svítilo slunce z jedné strany tak tam byly, teď zase nesvítím a jsou tam taky..
já jsem rýži doma ještě nevařila, ale asi normálně tu co jíme i my, ale vařenou zvlášť bez soli. ted u nás vedou cukety ve všem
2. zář 2010 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ttinecka osmáky mám taky...a musím se přiznat že péči zanedbávám :unamused:
rýži vařím normální...jen ji nechám trochu rozvařit
pett...jasně, že když máš cichlidy tak rostliny nepřežijí, ale jinak jsou živý kytky to nejlepší pro akvárko i pro ryby...
zdeni...celej objem vody by se neměl měnit nikdy...max 1/3, odkalit dno a zbytek dolít...nejlépe odstátou vodou....

no akvaristika je věda...jeden čas jsem to celkem intenzivně studovala...ale teď už není čas na nic kromě prcka a domácnosti...mám pocit, že už mi i zakrněl mozek....
2. zář 2010 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miska73 pokud máš ancistrusy tak ti čistí skla jen pokud jsou mladí...pak už řasy nežerou...zato žerou rostliny :stuck_out_tongue_closed_eyes: a i mladí žerou řasy jen pokud jsou hladoví...
ale víceméně zelená řasa znamená, že je v akvárku všechno v pořádku...pokud se extrémně nepřemnoží není třeba řešit. jediná zelená řasa která vadí je vláknitá...takový jakoby provazce který se dají namotat na špejli...ta dusí rostliny a ryby se do ní můžou zamotat...
a nebojte...už končím s výkladama o akvaristice....a můžem se zas věnovat jinejm domácím zvířátkům...třeba dětem :grinning:
2. zář 2010 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lin18 :grinning: :grinning: :grinning: to máš pravdu,třeba náš Filip je pěkné prasátko :grinning: :grinning:
2. zář 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já zase hrozně zanedbávám toho svýho potkánka :frowning2: .... už je to starší pán... furt se ho snažim někde udat ale nikdo nechce snd kdyby byl ještě mládě nebo mladej, ale starýho už nikdo nechce... dala jsem si za úkol, že ho zejtra vyčistim tak to snad zmáknu... páč to můžu udělat už jenom když prdola spí a ještě nějak přimět mufa aby nelezl do chodby když ho čistim a přitom nevzbudit prdolu... taky bych ho potřebovala vykoupat, ale trochu se bojim, páč už je hodně odvyklej a nevim jak se zachová... dřív se jenom hrozně kroutil a pak zalezl ke mě do bezpečí, ted se bojim, že už by kousnul no nevim... prdola spí, co u vás :slight_smile:?
2. zář 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lin18 teda musela jsem si nejdřív najít na netu co to je ten ancistrus :grinning: , ale přesně to je on...mám dva a mám je malinký. Kupovala jsem je před měsícem a musím říct, že jedou jak dráha a požíraj mi tam tu zeleň :grinning: . Jsem za ty tvoje informace ráda, ve zveráči toho teda proti tobě moc nevědí!! Nebo se jim nechce podávat informace...nevím :confounded:
Jo a rostiny mám takový co jim nechutnaj, teda tu největší.. :slight_smile:

@pampusik77 taky máme prasátko...možná dvě, tři...když nebudu počítat mužskýho :grinning: :grinning: :grinning:
2. zář 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lin18 já popisovala stav svého akva.. ani nevím kdy jsme odkalovali a musím vyčistit filtr, ale voda je čistá tak do toho zatím nehrabu
2. zář 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miska73 no nejlepší jak jim zabránit v dospělosti žrát rostliny je dát jim občas okurku anebo hlávkový salát...uvidíš jak to spasou. Ale dokud žerou řasy je to zbytečný...teprve až by se pustili do rostlin
ve zverimexech jim jde hlavně o prodej...na řasy ti dají "vodičku" a čím víc ryb dáš do akvárka tím líp pro ně....Nevím odkud jsi, ale tady na Moravě je nejlepší zverimex Sklorex v Brně...tam jsou fakt odborníci a poradí ti v zájmu ryb a ne v zájmu prodeje...navíc je to skoro jako jet do zoo....nádherný expozice s rybama...
pett...jasně, že se dá i bez rostlin...ale je to těžší tu vodu udržet...jsi dobrá, že se ti to daří...
Mně už je líp...Kuba má furt rýmu...včera mu dokonce tekla z nosu krev a taky pořád pokračují hysteráky kdykoliv chci vyčistit nos....a to neodsávám...jen utírám plínkou...ach jo...
3. zář 2010 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lin18 no tak to v každým případě zkusím. Jsem z Hradce Kr. Ale teď když mám odbornici tady, tak se nemusím doprošovat ve zverimexu nějaký polovičatý odpovědi.. moc díky, určitě využiju tvých znalostí i budoucnu :dizzy_face: :wink:
3. zář 2010 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
My dneska měli super noc...Adam se probral o půl třetí a do půl pátý po nás lezl a chtěl si hrát... :confused: Teď jak jinak...dospává a já tady tupě koukám do kompu :confounded:
3. zář 2010 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
lin já dělala ve zverimexu... už je to dýl, takže jsem too hodně zapoměla, ale vim, že my sme vždycky se znažili zákazníkům poradit v zájmu zvířat (pokud sme věděli) já tam nebyla dlouho vyhoodili mě před koncem zkušebky (a jsem ráda)... ale o rybách jsem věděla víc než si pamatuju ted... nejvíc jsem věděla samozřejmě o potkanech.. a hlodavcích... jak šlo o plaz nebo pavouky a tak tak musela nastoupit kolegyně... no a vždycky sme se snažili dobře poradit... protože když poradíš špatně ztrácíš zákazníky a to neni dobře... já do pet center už teda nechodim sou strašně drahý, ale chvíli jsem tam pracovala a byla to hrůza teda.. jinak mě přibylo ještě bolení v krku a Jonáškovi už taky teče z nosu :frowning2: ....
3. zář 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky ...dobré ráno! :slight_smile: Tak to my měli dneska fantastickou noc...asi jsem to dostala za odmněnu,nebo už se Ada taky potřebovala vyspat :grinning: :grinning: :grinning: Usnula kolem 8 a mlíčko jsem jí dávala kolem půl 6 :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: no prostě parádička ...sice jsme už kolem 7 vstávali...ale obě svěží jak rybičky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ...může mi někdo vysvětlit!!!!!14 dní bojujeme a pak v podstatě spí celou noc :wink:
3. zář 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura a jak Jonášek spinká v noci? :wink:
3. zář 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdenka33 tak to se teda máš... :slight_smile: Dala bych si pořádný kafe, ale samotný mě to nechutná...a nikdo blízko :frowning2:
3. zář 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miska73
@miska73 no jo taky jak píši bylo to 14 dnech!!!!!! :wink: Kávičku už mám vypitou v kruhu rodinky!Holky jak jsem přestala kojit tak dávám malé od hami mlíko...vypije ho,ale trošku mi ho po chvilce vyblinkne!!!!Mám radči zkusit jinéééé????Co dáváte vy?
3. zář 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky dávám Hami, možná toho vypije víc, proto ti ublinkává...přece jen z flašky to teče líp než když musela tahat od tebe. Adam i líp říhá, od tý doby co pije z flašky :slight_smile:
3. zář 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miska73 no právě že moc nééé dá si tak 125ml!!!!!
3. zář 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Někdo říká,že sunary jsou chutově lepšíííí :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
3. zář 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdenka33 ahoj... mě spinká kráně nebudí se vůbec nebo jednou, ale dneska v noci spal hůř a budil se častěji, ale mlíko dostal až ráno (v 5,30) a pak sme ještě spali do třičtvrtě na osm...
já mám taky hami a nemám s nim nejmenší probém.... Jonáškovi chutná, dobře se rozpouští a když nechce tak si řekne... neublinkává mi teda to ne...
3. zář 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Právě,že mi to Ada vůbec nedělala když pila moje mlíčko...tak mám trošku strach!!!!!
3. zář 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co dneska budete vymýšlet k obědu...dneska mám lenošnou nechce se mi nic ...natož vařit.Zítra jsem pozvany k tatkovi na pout.Jůůůů už se těším...to se zase přemlsám...ale od pondělka už se vrhnu na hubnutí!!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. zář 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak uvidíš, ale myslím, že to je jen náhoda... :slight_smile:
3. zář 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdenka33 já Máťovi asi udělám rizoto a něco podobnýho i Adámkovi :slight_smile:
3. zář 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí

@miska73 taky jsem nad ním přemýšlela....co tam všechno dáš????
3. zář 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
dala jsem to na fc...dávám to i sem ...kdo můžete tak pošlete penízky...
www.promateje.cz
3. zář 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek