• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
ty jo, já už si s tim mrnousem fakt nevim rady... s tim spanim v noci už je to hrozný, vždycky ve dvě hodiny se rozhodne, že už spát nebude a takhle to pokračuje do čtyř až šesti do rána... a pak vtává stejně v sedm nejhůř v osm.... už v noci fakt nádherně spal a já si řikala, ještě že mi ten mrnous tak krásně spí, když je jinak táááááááák zlobivej.... a ono se to tedka trochu obrátilo začal bejt hodnej přez den a v noci zlobí :sweat_smile: ... a už ho musim naučit na tu postýlku, pže už mě strašně bolej záda z toho uspávání... a taky už se mi pěkně motá hlava spim v rozmezí od dvaceti minut po dvě hodiny a za celou noc to dá tak 4 - 4,5 hodiny... kdy se to zlepší??? a jak ste na tom s cvičením a pohybama??? já měla totiž hroznýho lenocha, ve dvou měsících úplně přestal zvedat hlavu a když byl na bříšku tak prostě jenom ležel... všichni mi teda řikali, že kdo by zvedal takovou těžkou hlavu :grinning: a asi na tom bude něco pravdy, má jí fakt velkou... no a tedka už pase krásně sem tam se otočí na záda... ze zad se umí otočit na jeden bok... a když už nechce bejt na bříšku tak pod sebe dává nožičky a zvedá se na ruce (kdyby se unesl tak už leze) takže se semtam posune někam o pár centáků.. prostě se trochu plazí... docela pokrok na to, že ve dvou měsících se nechtěl hýbat vůbec... co vy???
12. dub 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacamura-my máme teď taky kapku horší noci,ale většinou stačí dát dudel a pohladit a spinká dál.Jinak my se přetáčíme na bříško a na druhou s´tranu zatím jen bok,ale i tak je šikovný.Jinak by nejraději seděl a stál :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dneska jdeme na 5.měsíční prohlídku,tak jsem napnutá na ty naše míry.
12. dub 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda maminy :slight_smile: ,
k horšímu spaní v noci se přidávám, vstává co dvě hodiny, nepláče, jen tak kňourá, hlad nemá...asi to budou zoubky, nevím.. dáme dudel, pohladíme a za chvíli zase usne :slight_smile:
přetáčíme se na bříško i naopak a v noci je prča jak se sám přetočí na bok a spí jako dospělák :grinning:
my jdeme na 5.měsíční zítra, taky jsem zvědavá :wink:
12. dub 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mě Flip ani jinak než na boku neusne,jo a taky se přetáčí na břicho a zpět.Za chvíli začne válet sudy :grinning:
12. dub 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kacamura a jak máš starýho prcka? Máme to fakt dost podobné. Teda s tím rozdílem, že malej večer usíná v postýlce bez problémů...nakrmím ho, uložím, zhasnu...on se ještě chvilku vrtí, za pár minut ho jdu zkontrolovat a už většinou spí...když ne tak mu pustím kolotoč a je to. Ale to je tak kolem jedenácté večer, pak se vzbudí o půl třetí a pak o šesti...a to už neusne. Jinak v té půl třetí tzaky usne v postýlce bez problémů. Jenomže já ho v noci nekojím, on totiž taky usíná u prsa a nic by nevypil a za chvilku byl zase vzhůru, takže odsávám mlíko a dávám mu ho z flašky. Takže poté co ho nakrmím...to je cca 15-20 min jdu ještě odsávat mlíko...to je dalších 15 min...pak jdu na záchod atd. ....no prostě bývám v noci tak hodinu vzhůru a pak se mi zase blbě usíná. Takže spím tak jak ty...občas si ještě zdřímnu s malým tak hodinku přes den. Buď ráda, že ti aspoň přes den nezlobí, Kuba je protivnej....nevydrží si hrát ani pět minut sám...já nemám čas ani uvařit...natož abych třeba žehlila...kdyby nebyl doma manžel tak snad ani nejím. Jinak Kubík už se zvládne sám přetočit na bříško...na bok už úplně bez problémů....jenže neumí z bříška zpátky...takže se mu třeba taky v noci podaří se přetočit a pak ječí protože tak nemůže spát. A na bříšku ve dne se zase většinou naštve protože nedosáhne na hračky a nemůže si je cpát do pusy...
Jo a výsledky včerejšího pokusu jsou nulové...jedl hrozně moc přes den...a stejně se v noci budil....tak nevím...přitom ve dne skoro nespí...jen na procházce dvě hodinky a jinak tak 2x půl hodiny a to ho musím uspávat když už je moc protivnje...
Ach jo...kdy už tohle skončí...mám pocit, že nemám žádnej vlastní život....jenom protivný mimčo a nedostatek spánku...
12. dub 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a spinká vám v noci taky pořád jen na jednom boku? /Přes den se točí na obě strany ale v noci jen na levým boku...jinak už neusne...
12. dub 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
lin, tak to máš náročný...snad to bude jen nějaký přechodný období.. Já teda musím zaťukat, že si Adámek hraje poměrně dost sám, vydrží i hodinu pod hrazičkou, hraje si, brouká si...a já u něho můžu třeba žehlit, no spíš musím, pro 5 lidí už je toho pořádná hromada :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Snažím se mu střídat hračky a činnosti, aby ho neomrzely...pak se na ně těší..ale když je den blbec, tak taky nic neudělám a jsem ráda, že uvařím....nejstarší syn nemá ve škole obědy, tak musím.. :unamused:

na bok se točí sám jak chce, přetočí se na druhej, nebo lehne na záda
12. dub 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
prckovi jsou čtyři a půl měsíce... a jak tak koukám tak mám ještě pořád lenocha :sweat_smile: ... on je nák zvyklej, že přez dopoledne dělám domácí práce běhám kolem něj sem tam mu dám hračku a on si hraje, ale odpoledne je jeho čas a to se zase věnuju víc jemu... nějak ani nevim jak jsem ho na to naučila a on si zvyknul jště ho naučit na to spaní... bolej mě záda a ještě se ai tak třikrát vzbudí než se mi ho podaří opravdu ulžit... tedka zkoušim jestli neusne v postýlce... zatim si už asi deset minut hraje, zkusimto jak mi radily hoky, že jim to funguje a uvidim,ale asi to bude ještě na douho :frowning2: .... lin18: to ti nezávidim, taky jsem to tak měla ze začátku, ale pak jsem si řekla a dost přece si můžu dojít na záchod on to chvilku vydrží... tak jsem mu ty intervaly prodlužovala a ted si umí hrát sám už pěkně dlouho, je usměvavej a milej a v podstatě jedinej problém je to spaní (bohužel mi to příde jako docela velkej problém :frowning2: ... furt si řikám, že jsem ho to měla učit od začátku, kyž on tak plakal, že ho bolí bříško... a na boku mi nespinká vůbec umí se dostat jenom na jeden a to ne na moc dlouho.... a tedka si řikám,estli to eni tim, že jsem mu vyadila ty kapičky sab... protože mi tedka došlo, že spinká hůř asi zhruba od týdoby... je možný aby ho přez den bříško nebolelo a v noci jo???
12. dub 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tiše závidím :slight_smile:. On dřív býval taky takovej pohář...koukal na mě jak pracuju a když už ho to nebavilo tak jsem šoupla hračku a byl zas chvilku klid. Teď to prostě nevydrží...a začalo to s tím špatným spaním v noci. Fakt se mi zdá, že je nevyspanej...spí tak 12 hod denně...to je podle mě strašně málo! Já ho třeba položím na zem, dám mu hrazdičku a on za pět minut začne tak nespokojeně mručet. Když jdu k němu a hraju si s ním tak dobrý ale jakmile ho nechám být tak za pět minut zas. Zkoušela jsem ho nechat být ať si mrčí...ale do deseti minut dostal úplnej záchvat...úplně zrudl a ječel, tryskaly mu slzy, a já ho pak půl hodiny utišovala...takže jsem si moc nepomohla. Nový věci ho taky zabaví na dýl...jenže co mám pořád takhle malýmu prckovi vymýšlet. Před časem pomáhalo pustit na notebooku pohádku...třeba Krtečka...to sledoval třeba půl hodiny...teď už ho ani tohle nezabaví. A zas nejsme milionáři abych mu kupovala pořád nový hračky. Jediný co ho neomrzí nikdy je nošení...chodíme třeba do koupelny kde bere do ruček různý moje krémy a tak...to ho baví moc. A ještě koukání do zrcadla...samozřejmě když ho mám na rukách. Jenže já už mám ty záda taky zhuntovaný...přeci jen má 7,5 kilo aprostě to nevydržím. Kolikrát večer nemůžu bolestí ani usnout...a bude ještě hůř...už aby chodil sám :slight_smile:.
Kac podle mě to bříškem nebude...i když možná jak se přes den hýbe tak se vyprdí a v noci ho to tlačí. Prdí když ho zvedneš?
12. dub 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
lin přesně takhle to měla kamarádka s holčičkou. Nakonec jí mudra poradila, ať zkusí dávat první příkrmy, že se to někdy stává a děti jsou takové bez nálady a nic je nebaví. Začala jí krmit a fakt to pomohlo. Bylo malé 5 měsíců... A tady v jedné diskuzi maminka popisovala totéž u téměř 5 měsíčního chlapečka... nevím.. :frowning2:
12. dub 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tedkom není nějak čas........................pořád něco
12. dub 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
máme zasebou 5ti měsíční prohlídku-míry 6820g a 65 cmDostali jsme pochvalu a 2 píchance,takže je teď více protivný,ale na chvilku ho vezmu na prochajdu,ale jen krátkou,venku kapku fouká
12. dub 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak paráda :slight_smile: pampu :slight_smile:
taky vyrážíme ven, tady svítí sluníčko a udělalo se teplo!!! :slight_smile:
12. dub 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
A u nás prší :(
Tak jsem mu zkusila udělat trošku kaše...rýžové nemléčné. Papkal po lžičkách a pusu pořád otevřenou...že by to fakt bylo hlady? Ale dr. říkala, že pokud přibírá tak máme zůstat jen u mlíka...no už jsem z toho fakt blázen...
pamp....gratuluji...koukám, že Filípek je drobek...aspoň se ti líp nosí, že?
12. dub 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
lin: neprdí když ho zvednu, ale někdy si říhne... já už jsem tak příšerně unavená, že už to asi fakt nevydržim... to se nedá spát tolik dní tak málo hodin prostě nedá.... dneskajsem taky koukala jestli mu něco nekoupim :slight_smile: ... ale všichni řikaj, že se má začínat mrkví a oni maj cojsem viděla jenom mrkev s bramborem nebo s jablkem nebo tak ale nikdy ne samotnou....
12. dub 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
lin-přesně tak,v baráku nemáme výtah a je to zápřah až do 5.patra!!!!!Ať žije manduca :grinning:
12. dub 2010 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacamura - klidně mu můžeš dávat mrkev s tím bramborem,já to staršímu klukovi dávala taky a mladší to dostává už teď,sice toho moc nesní ale aspoň něco si vezme potom ho ještě nakojím aby se dorazil a je to v pohodě
Tím bramborem podle mě nic nezkazíš,já je sice nekupuju ale dělám domácí a vařím brambor s mrkví a s troškou hrášku a kukuřice,ale to jen minimum a někdy mu tam přidám třeba kousem kuřecího masa.S tím bych ale v tvým případě ještě chvilku počkala než si zvykne na tu zeleninu
12. dub 2010 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jajik a to ti doporučila doktorka, že už máš dávat zeleninu? Mně zase všichni říkají, že podle novýho se má dávat do 6. měsíce jen mlíko. Já teda zkusila tu kaši...jen 40 ml nemléčné rýžové kaše....chci to zkusit jestli se fakt nebudí v noci hladem.
A kaše se teda dávat nemá...má se začínat zeleninou???
12. dub 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
pam...no potěš koště...to by se malej ven nepodíval asi nikdy :slight_smile:))...já jsem naštěstí v baráčku takže malýho jenom vystrčím na dvůr do kočáru...ale i tak jsou nervy s oblíkáním a pak řve i v kočáru. No já bych ho asi neunesla. O nosítku taky uvažuju...ale mám strach o záda...jako jeho záda...abych ho nějak nekroutila....
12. dub 2010 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jajik25: tak já možná koupim... ono je prej úplně jedno jestli si koupim mrkev a brambory a udělám to z toho a nebo jestli koupim už hotovou... pže prej v koupený zelenině je spousta tý chemie a všeho no a v tý hotový jsou zase jiný věci, ale asi je pr mě pohodlnější kupovat už hotovou i když z hlediska finančního bych si to asi rozmyslela :wink: ... lin: já slyšela, že se má začínat určitě zeleninou a pokud kojíš a kojíš plně tak by mu opravdu do půl roka mělo stačit jenom tvoje mlíko.... ale je na každé jak si to asi rozhodne, mě příde, že někdy mumlíčko úplně bohatě stačí a jindy by potřeboval snad vagon ještě něčeho jinýho :sunglasses: ...
už jsem nemohousí se zádama tak zkoušim zda usne v postýlce, pravidelně k němu chodim dám mu dudlíka (kterej stejně plive), pustim kachničku,ale nevim stejně ho pak budu asi muset uspat u sebe, nevim jak dlouho to vydržej sousedi (nesnášim paneláky), má trochu teplotku tak nevim jestli je to z těch zoubků nebo co, ale na žádnou nemoc nevypadá....
12. dub 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
lin18-ano,doktorka mi to doporučila protože se malej docela dost budil a přes den byl docela mrzutý hladem,když sem začala dávat polívky tak se to zlepšilo.Do 6 měsíce by se mělo kojit ale nikde ti nikdo nemůže říct že nesmíš dávat nic jinýho.Záleží na mimču,některýmu to stačí ale jiné mim prostě má větší nároky a stačí mu jen mateřský mlíko do těch 6 měsíců.Prvního syna jsem kojila do 7 měsíce a okolo 65 měsíce jsem teprve začala přikrmovat ale teď to malýmu prostě nestačí.
12. dub 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
chyba - okolo 6 měsíce :grinning:
12. dub 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacamura-my dneska po tom očkování měli doma rodeo.Plakal a ronil slzy i na rukou-tak ikdyž jsem moc nechtěla,dala jsem mu kapku Panadolu a uspala na rukách a teď už víc jak hoďku spinká.Jsem ráda,že máme na půl rok pokoj s očkováním,budou bohatě stačit zuby :stuck_out_tongue_closed_eyes:

lin-já mám manducu a jsem moc spokojená.Nosím ho v tom jen po schodech,ale záda v tom má pevné.Já si nejdřív přes mimibazar půjčila manducu-jestli se to maluchovi bude líbit-a když jsem zjistila,že je tam nadšený,tak jsem ji koupila.Ono to není zrovna nejlepší.Takže manducu vřele doporučuji,ale určitě nejdřív vyzkoušet.

kacamura-tak zkoušej v postýlce uspávat přes den-to může klidně ječet,ale stejně to nemusí zabrat.Já nechávám malého vybrečet a pak ho vezmu na ruce a on se hned uklidní,vydechne a spinká.Takže to trvá sotva 1-2 minuty.Večer usíná většinou na boku sám.
12. dub 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jajik-taky si myslím,že je to individuální.Já počkám,jak bude prospívat.Zatím je to OK.Ale kdyby mi plakal hlady,tak už taky kojím i přikrmuju.
12. dub 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ted jsem to zkoušela asi hodinu, pak jsem vyměkkla a vzala ho na rameno a v tu ránu spal.... přez den to budu dělat taky.. a večer taky aspon chvíli třeba se jednou zadaří... už s těma zádama fakt nemůžu a taky s hlavou.. vždycky když mi pak na rameni brečí dlouho tak mě začne bolet... pampusik: to už máte všechny očkování?? ty jo ste rychloušové :slight_smile: ... a myslim si, že když má přez 38 tak neni od věci mu od tý horečky pomoct... já teda dávala paralen v čípku... dostal 2 a půl než zabraly (postupně v rozestupech), ale pak to bylov pohodě :slight_smile:....
12. dub 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacamura-nic si z toho nedělej-Filip taky nedokáže zabrat přes den sám a nechávám ho potrápit,pak vezmu a on usne.Očkování máme 3 dávky a teď bude půl roku pauza a pak zbytek.My jsme byli zdraví a TBC taky v pohodě,tak nebyl důvod neočkovat.
12. dub 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacamura - s tím spaním jsem to měla u prvního syna úplně to samý až sem se jednou naštvala a nechala ho,bylo to přes den,třeba pět minut dokud se nevybrečel,pak jsem ho vzala do ruky aby se uklidnil a když sem ho zase položila tak začal na novo,to jsem ho nechala třeba 10 minut a znova pochovala.Nějakou dobu nám to sice trvalo ale stálo to za to.Vím že si asi teď říkáte že jsem děsná máma ale jednou to přijít muselo.Nebudu ho přece ještě třeba v roce uspávat na ruce!!!Sama uvidíš kdy už je třeba ho jít pochovat.
Jinak nás čeká druhá dávka v pátek tak snad to bude Ok.
12. dub 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě to zase až tak nevadí, ale když usne u prsa tak ho pak budí bolení bříška a na rameni se mu taky moc usínat nechce, nejradši má to prso, ale já už ho u prsa nechci nechávat spát, tak se snažim to nějak vyřešit a kdyby uměl usnout v tý postýlce tak ho pak nebude budit když ho do ní dávám a tak, prostě by to bylo lepší a myslim si že pro oba i když je mu u mě líp to se rozumí... a jednou v tý postýlce stejně usínat bude... furt jsem si řikala jak ho nerozmazlim, ale nepovedlo se mi to je hodně chovací ikdyž siumí hrát sám, je skvělej, jediný co mě trápí je to usínání... nevim jestli mu svět příde tak skvělej a chce bejt furt vzhůru aby mohl bejt semnou a hrát si... nebo jestli se bojí, že když usne že s nim nebudu... nejhorší asi je, že je pořád v podstatě jenom se mnou, svoje příbuzný vidí jenom málo a tatínka vidí sice každj den, ale ten ho ani nepochová, ale dá mu třeba pusu... a já jsem v neustálim stresu i když ho tchýně třeba nachvilku pohldá tak já stejně nemám klid.. přijela dokonce i kamarádka se svým přítelem, že ho vemou ven a já at se prospim, takjsem vzala psa, že půjdu nachvilku s nim a pak jsem stejně celou procházku absolvovala s nima... taky už jsem na něm asi dost závislá... chtěla bych jeden den odpčinku bez toho všeho stresu, ale asi bych bez něj tedka nevydržela... netušila jsem, že pouto k tomu miminku může bejt tak silný, ale aspon pro někoho jsem tedka ten nejdůležiější člověk na světě a strašně mě to těší :slight_smile: .. ale náksi neumim představit jak to zvládaj maminky s více dětmi a taky nechci jenom jedno...

a s tim očkováním nás taky očkovala hnedka prvně akorát mu dala jenom jednu (kvůlitomu, že já jsem alergik) a ted má za sebou druhou dávkua to už dostal obě a na třetí jem až za měsíc...proto se divim, že ste takový rychloušové :slight_smile:
12. dub 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, k těm příkrmům. Vím, že do 6. měsíce se má kojit, pokud dítě prospívá. To naše myslím prospívá dobře, podle odhadu se blížíme k osmi kilům. Ale já začínám mít pocit, že jsem naprosto vycuclá, Přes den kojíme po třech hodinách, v noci po deseti. Očividně to nažene přes den, ta noc je zlatá, ale teda energii už nevím, kde brát. Je tohle třeba taky důvod na příkrm, i když prcek vypadá, že je spokojený? Nebo mám vydržet?
Jinak s tím spaním. Adam je zlatý, ale poslední týden ho taky chytaly hysteráky z únavy, možná je to taky tím jarem, posunem času. My máme naučené, že na spaní má jednu oblíbenou peřinu, tu mu hodím až na hlavu a během chvilky spí. Můj táta se na to chodil dívat jak na cirkus, nechtěl tomu věřit :grinning: Tohle funguje i přes den, když vidím, že je utahaný, peřina přes hlavu a spíme. Naučili jsme se to jako rituál, je to k nezaplacení.
12. dub 2010 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak já mám za sebou úplně nejpříšernější noc. Malej se budil po dvou hodinách..spát jsme šli o půlnoci a v šest vstával definitivně...krmení ve dvě a ve čtyři. Tak doufám že za pár dnů nebudu s lítostí vzpomínat jak kdysi spával tři hodiny v kuse. To je fakt hrozný...jsem úplně mimo a fakt nemám sílu si s ním teď hrát, zatímco on je kupodivu úplně čilej.
Jo a taky se včera večer naučil křičet...strašně se mu to líbilo a tak si to teď pořád zkouší...což je další rána pro mou bolavou hlavu.
My za sebou máme druhý očkování....poslední až v 5,5 měsících...taky se těším jak pak bude chvíli pokoj, byl po něm vždycky dva dny úplně protivnej...víc než obvykle :slight_smile:
S tou peřinou přes hlavu to praktikuje spousta mých známých...já na to nemám nervy...mám strach, že se udusí. Mně přes den usíná jedině u fénu...v postýlce ani náhodou, to až večer a v noci
13. dub 2010 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek