• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
malý dneska nechtěl spát, tak jsem ho nechala chvilku vyřvat a už spí.. ach jo
15. pro 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nějaký čas jsem tu nebyla. Vidím, že pečení a přípravy v plném proudu, tak to má být :slight_smile:. My zatím nepečem, uděláme jen něco málo, bychom toho sežrali tuny, tak proto radši mít míň než víc :slight_smile:.
Barborka se snaží o první krůčky, zatím ale stále hledá ručičkama oporu, bojí se úplně pustit. Na sváču dávám bílý jogurt selský s přesnídávkou (nejí mi čerstvé ovoce vůbec) anebo tvaroh. K večeři kaši, ta jí zatím ještě šmakuje. Stále kojíme - přes den vždy po probuzení a asi tak 2x v noci. Furt nic moc nepije, ale je to už lepší.
Se spaním jsme to teď vyřešili tak, že jsme jí oddělali šprušle a má jen postýlku, přirazili jsme k ní naši velkou postel a učíme ji spávat v ní - ona totiž po kojení v noci už vůbec nechtěla do postýlky, teďka to tak máme 3. noc a vždycky nakonec potom usne. I večer v ní usne, což je pokrok, jen u ní musí někdo být. Tak třeba se to samostatné usínání nakonec povede. Nechat vyřvat se neosvědčilo, to pak plakala ještě ze spaní, holt na to nemáme nervy.
Mějte se všichni moooooc fajn :slight_smile:
16. pro 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já docela lituju, že nemám postel se stahovací bočnicí..dali by jsme ji k naší a spali by jsme takhle... malého ty špruchle prostě děsí...cestovní postýlka není lepší, jen když ji má otevřenou to si tam sám i vleze.. já už včera byla na pokraji sil, tak jsem ho šoupla do postýlky ať si pořve a po 5 min jsem ho vzala a hned usnul.. kdybych ho nechala vyřvat, tak řve asi do rána, na to nemám nervy už jenom ta chvilka stačí dělá se mi zle od žaludku když ho slyším brečet... konečně dělám trochu vánoční výzdobu... malý dospává noc :slight_smile: čím později jde spát, tím dřív vstává :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
16. pro 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett7 také nemáme stahovací bočnici,možná by to bylo peší, ale holt beru co je, as píme spolu, časem se to zlomí :slight_smile: já sním spím ráda
16. pro 2010 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky... tak koukám, že tady mám pomalu nejlíp spící mimčo... přez den se mu v postýlce moc usínat nechce, ale večer je to v pohodě... přečtu pohádku, dám dudlík a plínku, položim, dám pusu, zahasnu, zavřu dveře a spíme :wink: ... a budí se jednou až dvakrát za noc... takže to jde... dárky nemáme... perníčky asi stejně sežeru... je jich nák málo.. budu muset připéct... no a prostě je to úplně na h..... letos :cry:.... ale Jonášek je zlato.. byl oočkovanej včera a ani neměl nijak extra reakci... už docela slušně tapká.. napůl chodí napůl leze... a fur něco povídá (ale nesmysly zatim).. taky už se mu povedlo se jednou vykadit na nočník a dvakrát čůral... tak doufám, že to časem pochopí...
16. pro 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura tak to máš hodné miminko, je šikobnej, aspon někdo ti dělá radost :slight_smile: perníčky jsme také dělala druhé kole, bo jsme užrala :grinning: , nočník časem, pochpopí, děti si uvědomí plně defekační reflex v roce a půl, takže má času mraky
16. pro 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, doufám, že vám nebude vadit, když se připojím k vašemu tématu...jsem tu nová, tak ještě moc nevím co a jak, ale taky mám listopadový miminko 2009 - Terezku...četla jsem si jen pár předchozích příspěvků a všimla si, že řešíte hlavně jídlo a spaní...tak my papáme jak kdy, ale maso nám jede, zeleninka občas, z ovoce nejvíc banán (ale to je asi všude stejný :slight_smile: a úplně nejradši má Lipánky a kukuřičné křupky (ty velké)...co ale dost řeším a už od narození je spaní...dřív spávala a budila se tak po dvou hodinkách, teď se to dokonce zkrátilo na jednu hodinu, vždycky vstane, někdy ani nebrečí, jen když si jí dlouho nevšímám, a tváří se, že už je vyspinkaná...a tak to jde celou noc, někdy ji uspím u prsa, někdy na rukách, ale tak za tu hodinku je zhůru zase...čajík nechce vůbec a dudlík nenáme od narození...většinou si ji teď beru do postele, abych nemusela pořád tolik vstávat, ale z obou stran nemám žádné zábrany, tak se bojím, že spadne a stejně nespím...teď přemýšlím, že bych s ní spala na rozkládacím gauči...jinak zatím nechodíme, ale slušně rychle leze a obchází nábytek a všechno kde se může přidržet :slight_smile:...doufám, že jsem vám nějak nenarušila diskuze a drze se nevetřela, ale už jsem se musela trochu vypovídat...díky a mějte se hezky :slight_smile:
16. pro 2010 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markiprcek vítej...čím víc mamin tím víc zkušeností...rozhodně se nikam nevtíráš :unamused:
my teda uspávání taky celkem v pohodě...teda trvá mu to tak 45 minut...ale nemusím být u něj...jen ve stejné místnosti...většinou na PC...on si tam řádí a brumlá a nakonec usne...se mnou v posteli nespával nikdy tak to teď zavádět nechci...navíc máme taky postel v prostoru a on by určitě spadl....a hlavně...protože je pro něj naše postel přes den zakázaný území tak když tam je tak hrozně řádí, takže by určitě neusnul...
16. pro 2010 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markiprcek vítáme tě, nijak se nevtíráš, také jsm ekdysy uspávala u prasa, vše časem odezní, každé dítko má svůj čas na dozrání, dnes jsme tu měla kámošku,také sní spal v posteli, sám si zrušil kojení a sám se i rozhodl spát v postýlce, takže jsme se přesvědčila, že člověk má dát na svůj instikt a srdce a vše pak časem půjde :wink:
16. pro 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska se stal malý zázrak :slight_smile: 8 a on spí...zatím v mé posteli snad mu to vydrží, jídlo je taky lepší dneska snědl celou skleničku, jinak spíš vařím. no a k prokousnutému rtu mi přibyl ještě monokl na oku..malý na mě shodil jídelní židli když jsem si s ním hrála na zemi a chvíli nedávala pozor..
16. pro 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. pro 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
musím říct, že od doby co nekojím je malý přes noc bez pití, jen občas se trochu napije..přišlo to samo, všechno chce asi svůj čas odstavil se taky skoro sám :slight_smile:
16. pro 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
beru si ji do postele teď pár dní, protože jsem se do toho napřed nechtěla pouštět, ale už tak špatně spí dýl než 14 dní a to vstávání už se fakt nedalo vydržet...někdy když ji mám v posteli tak si na prso vzpomene až třeba po třech hodinách...takže je to lepší než když spala v postýlce, ale pořád se hrozně vrtí a převaluje a ani se mnou v posteli nespí nějak dlouho v kuse...už nevím čím to je...zkoušela jsem i homeopatika Sedalii - sirup, ale žádný účinek jsem nepozorovala ani po 6 dnech, tak jsem ji zase vysadila...už si říkám, že se toho, že bude spát celou noc snad ani nedočkám :frowning2:...setrřička u naší dr. říkala, že jí syn tak špatně spal do tří let...to se mám na co těšit...no nic, jdu se psychicky připravit na další hroznou noc (ono to teda nejde) a pomalu uspávat...tak se mějte a díky za přivítání :slight_smile:
16. pro 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markiprcek nenervuj se každé dítě je jiné, a nemusí to trvat do 3 let, nech to na ní, a pokud ti spí lépe v posteli tak se toho neboj, obě se vyspíte a hnedka bude lépe
16. pro 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
věčně to trvat nebude a ještě budeme rády vzpomínat!
16. pro 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett7 stím souhlasím, já sním spím ráda, mě by to chybělo
16. pro 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xkacatkox mě jen vadí ty jeho spací polohy přes půl postele...
16. pro 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett7 tak to Matýsek je celkem skromný :slight_smile: spí bud nahoře postele nebp doputuje až k našim nohám, takže nijka nás neomezuje
16. pro 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě, že já u toho spaní byla tak zásadová a nevzala si ho do postele a nevzala... mmyslim, že by tam taky neusnul... mám to jako lin... taky tam hrozně moc řádí... a vůbec hrozně řádí... a má strašnou radost když může něco provést :grinning: ... ale obdivuju vás vážně všechny páč já bych vztávání po hodině tedka už asi nevydejchala... jenom se snažím ho naučit na normální jídlo, což se mi zatím nevede... přidávám mu třeba do skleničky co jsem uvařila.. tak to jí, ale nevim jestli bude jístaž zase mu zkusim dát jenom to co jsem čistě vařila jenom já...
16. pro 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura ahoj,skleničky jsou kvalitní,spíš jde o to,že je tam pro roční děti málo masa,kolem 10 gr ,což prý nestačí,děti potřebují v roce 30 gr :wink: tak já když už dávám skleničku tak tam dostane pořádnej kus masa :wink:
16. pro 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
já vim, že jsou kvalitní.. jenže už na to opravdu nemám... a když už něco vařim co by si mohl dát i jonášek tak proč mu to nedat... jenže on to nechcce a tak tedka asi bude ohladu má poslední skleničku a pak už žádnou nekoupim... leda když někam pojedem třeba nebo tak... prostě se to naučí....
17. pro 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
¨já souhlasím s kac...skleničky jsou nehorázně drahé...a navíc občas obsahují věci, které bych teda malýmu nedala...např. sklenička s hovězím masem a mrkví od 6. měsíce obsahuje celkem dost fazolí a rajčatový protlak :astonished:
já stejně musím vařit každý den pro chlapa....takže většinou dělám jídla, který může i malej, anebo mu kus masa oddělám a uvařím zvlášť se zeleninou...
ktr...ty to maso vážíš? To jsem teda asi krkavčí...já mu dávám všechno od oka....ale mám pocit, že masa má denně určitě víc než 30 g...je to masožrout....
17. pro 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já maso nedávám denně tak 4-5 do týdne, sama maso taky každý den nejím... má rád kuřecí, hovězí kupuju ve skleničce a občas dám nějakou hotovou skleničku..dneska budu dělat žemlovku :slight_smile: poslední dobou u nás vedou mandarinky
17. pro 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:
mám teď na vás málo času, dočetla jsem jen poslední stránku... :sweat_smile:
Nějak mě poslední týden bolely záda, tak jsem se na všechno vyprdla a odpočívala jsem a hrála si s Adámkem :slight_smile: . Už je to docela dobrý, ale nemohla jsem se ohnout ani do postýlky a pak se zase narovnat :unamused:
Masíčko má Adam taky rád, ale nedávám každý den...snažím se mu to střídat...kuřecí, telecí, králičí, někdy hovězí, ale měl už i vepřovou panenku :slight_smile: , taky mu to nevážím a nikdy jsem dětem nevážila maso.. Skleničky jsem kupovala jen na cesty a teď už mu nechutnají :stuck_out_tongue_closed_eyes: .. Poznal, že domácí strava, je domácí strava :grinning:
Do těch skleniček sice dávají kde co, ale až uvidíte, nebo ochutnáte, co jedí děti ve školce, či škole, tak budete v šoku. Petruška byla tento týden jeden den doma a tak jsme poslaly taťku do jídelny pro oběd...tak jsem ochutnala :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Polívka smrděla moukou a byla přesolená, že bych ji ani já nesnědla a zapečený brambory se zeleninou byly tak spálený zespoda, že jsme to celý vyhodily...fuj!! Tak se klidně můžeme snažit prvních pár let jejich života dodržovat nějaký pravidla a pak budou ti chudáčci jíst hnusný blivajzy.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. pro 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
doufám, že prostě začne jíst doma... ale já zase třeba nevařim každej den a už vůbec každej den nevařim to co může i Jonáš a nemůžu si ani dovolit ob den kupovat maso (neni mrazák-kdybyste někdo zapoměl :slight_smile: ) takže rozhdně nebude mít maso denně... a nemyslim, že v každé školce vařej tak hrozně... dneska se tu úroven v těch jídelnách snažej si myslim zvednout takže už se to kolikrát jíst dá... máma nosí léta obědy ze školky domů místo večeře :wink: takže tam zrovna asi tak špatně nevařej :sunglasses:
17. pro 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je jasný, že takhle nevařej všude...ale mám tři děti a už jsem něco z vývařoven ochutnala... :wink: . A s tím že nemá Jonášek každej den maso si hlavu nedělej, Matěj když byl malej maso nechtěl vůbec...a teď to dohání... :grinning: .
17. pro 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak on ho zatim skoro každej den má, ale asi to skončí :frowning2: ... protože on prostě nechce to co uvařim já... tak uvidim... snad se to časem zlepší... ale se skleničkama prostě končí!!!
17. pro 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
to se ti nedivím...drahý to je jak mrcha.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Však ono mu zachutná.. :wink:
17. pro 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
už jo už to začíná bejt drahý.. předtim se mi to vyplatilo je kupovat, ale tedka když už může to co my tak už se mi to nevyplatí... takže mu to prostě musí začít chutnat... a hlavně nechci aby byl furt jenom na skleničkách i když je to pro mě prostě pohodlnější... nevim nák nejsem konstruovaná na domácí práce :unamused: ... ale snažim se jak můžu... uklizeno tu tak nák mám, le už nemám sílu k tomu ještě vařit... já bych prostě potřebovala bejt alespon trochu víc bohatá abych mohla chodit na jídlo do restaurací a sem tam si uvařit nákou tu domácí namku.... teda to až bude Jonášek starší abysme moli tam jíst oba :slight_smile:... nevim už sem v zápřahu rok a furt jsem si nezvykla i když se docela zlepšuju...
17. pro 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
to přijde, Kači :wink: , já myslím, že Jonášek je s tebou spokojenej :wink:
17. pro 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek