• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
tak prozatim je semnou spokojenej :slight_smile:... protože si s nim hraju a sem furt s nim a tak.. ale až bude větší tak už to slyšim... matko ty vůbec neumíš vařit... to bude hrůza... já sem schopná se mu věnovat furt, ale dělat věci kolem už ani moc ne :frowning2:
17. pro 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nám se to celkem ještě vyplatí kupovat, on moc nejí ale když vařím tak mu to přizpůsobím a skleničky neřeším, ale je dobré mít pár v zásobě :slight_smile:
17. pro 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
my to máme podobně, kupujeme skleničky, ale taky moc nejí, takže tu skleničku má tak na třikrát...v poslední době jí ale začalo chutnat z mého talířku...když jí nachystám na malý talířek nebo do misky, tak si dá jen pár lžiček a jde pryč, ale jak zasednu se svým talířkem tak už u mě stojí a chce taky a to toho sní víc, někdy skoro víc než já (nejsem velký jedlík :slight_smile:...tak si řkám, že už se jí asi nehce jíst ty neslaný a nekořeněný jídla a už vůbec ne úplně rozmixovaný "glajdy"...když jí ale dám trochu větší kousek, tak se zase nadavuje, tak nevím...většinou to řeším tak, že jí dávám na půl rozmačkaný jídlo jen na kraj lžičky...ale třeba piškot si strčí do pusy i celý, to asi taky znáte ne :slight_smile:
18. pro 2010 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je přesně Kuba...i kdyby měl ve svým talířku to stejný co my tak stejně bude pochtívat po nás...navíc ho strašně začalo bavit jíst z vidličky...napichuju mu kousky a on si je opatrně bere. Rýži, těstoviny ani brambory už nemixuju, to zvládne sám...jedinej problém má s masem...to musím rozmixovat nebo to vyplivuje...no bodejť bez stoliček se to rozkousat nedá...Ale třeba jablko zvládne požvejkat sám...
s tím masem...já teda asi dělám chybu...protože u nás se jí hodně vepřový, takže ho má hodně často...teď jsem četla, že není vhodný...nevíte proč?
Jo a nemáte někdo čtyřletou mateřskou? Když to od novýho roku sníží a čas na změnu je jen do 9. měsíce věku jak to budou dělat ty co už mají starší děti? Já mám teda tříletou ale ptám se kvůli kámošce...
Jo a co říkáte na ty pasy? Že od června musí mít dítě vlastní pas s aktuální fotkou....to ho asi budu měnit co půl roku, ne? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. pro 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lin18 vepřové je prostě tučné maso, proto není ani moc zdravé pro dospělé, natož pro děti :wink: Lepší kuřecí, králičí, libové hovězí :wink: Po jednom roce i ryby.
18. pro 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
já nejím hovězí vůbec a z vepřového jen kotletu nebo panenku a to tučné není.. kuřecí není zdravé ani omylem..zvlášť když není znám původ a kuřecí prsa jsou asi nejhorší, ale já je mám ráda :slight_smile:
18. pro 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak nás bacil bacil Matýsek má vysoké teploty, zatím čekám, a večer když tak zajedeme knám do špitálu, teploty má samozřejmně naprosto bez dalších projevů, aby mamince zamotal hlavu :frowning2: skleničky jsme kupovali jen když jsme někam jeli, a nebo jsme je dostali, spíše jsme vařila, my máme hlavně hovězí, kuřecí, telecí, jeněčí bohužel neseženu, a vepřové měl asi 2krát a jen panenku,pas neřeším letos nikam do zahraničí nepojedeme, leda na podkroví :grinning: , když mu dám nerozmixovaé maso tak to taky nedá, takže masu staále mixuji ale hodně nahrubo
18. pro 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, my měli minulý týden 3 dny teploty 39 bez ničeho byli jsme u doktorky a nic..tak nevím
18. pro 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xkacatkox jejda...tak se zdravte...snad to nebude nic vážného
já právě kuřatům taky extra nevěřím...vyhánějí to práškama a ty podmínky chovu...no ale dneska není zdravé skoro nic...já z vepřového hlavně kýtu a libovou...jinak dělám taky kuřecí a hovězí, občas králíka nebo jehněčí...ryby jsem teda ještě nezkoušela...
18. pro 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
my letos taky nikam nepojedem...ale až bude starší taky bych chtěla každý rok k moři...no a představa, že mu každý rok dělám nový pas....jsou to pitomci...
18. pro 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj :slight_smile: tak u nás není zatím nemocný Jakub ale já :frowning2: mám angínu,horečky a manžela v práci :confounded: prostě úžasný a musím nějak fungovat :cry: ted spí tak jdu zalízt do postele :slight_smile: ale stejně čekám,že to malej dostane tak do 3 dnů....celou noc spí vedle mě...to teda budou vánoce :cry:
@lin18 maso nevážím,to jsem psala jen pro zajímavost :wink: jsem to vyčetla na webu Virtuální porodnice :slight_smile:
@xkacatkox se brzo uzdravte,taky jsem chtěla zajít do práce,ale s tím monoklem od Jakuba radši neeee :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: kdoví,co by si mysleli :confused: já vařím vepřové,hovězí i kuřecí :slight_smile: to by jsme nemohli jíst nic.....když má Jakub hlad ,tak sní i maso nepomixované :slight_smile: ale když ne,tak mi to plive :angry:
18. pro 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ktr přeji rychlé uzdravení...snad ti má kdo Kubíka pohlídat...je to hrozný když je člověku blbě a ještě se musí starat o malého...taky to znám
tak jsem dneska schválně převážila kuře, které měl Kuba k obědu....no takovej malej kousek a bylo toho 60 g...a to bude chtít maso ještě k večeři....tak nevím co nám z něj vyroste :grinning:
19. pro 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak víkend na budku, Matýsek marod, chlap taky, mě se to statečně vyhýbá, ale já mám tuhý kořínek, zdravotnictví mě vycepovalo :grinning: , zítra pojedu s Matýskem Mudře, aby se na něj koukla před vánocema, ,než bláznit někde o svátkách, má ty teploty takové divné, tak raději aspon CRP z prstu, co je nemocný tak nechce jíst, jenom přesnídávky, jinak nic, tak zítra musím nakoupit, cukroví už nenávidím :angry: tento týden mám takový fičák, ach jo, zítra Mudra, v úterý nákup, ve středu cesta do Olmiku pro dárky (manža kafrá já za to nemůžu, že se to bojej poslat poštou, ale je to keramika na zakázku, tak musím(jeli jste někdo tedka přes mohelničák???mám se modlit???)a ve čtvrtek k babi pro stromek a cukroví a večer máme objednanou večiři s tchánovcema, pokud bude Matýsek OK, to jsoiu zace praštěné vánoce, a chlap s ničím nepomůže :angry:
19. pro 2010 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xkacatkox tak nevím, jak to na Mohelničáku vypadá teď, ale v noci z pátka na sobotu tam jel taťka a prý to tam bylo v pohodě (a to jel autobusem), ale kdo ví jak to tam vypadá teď, u Mohelničáku nikdy nevíš a je lepší se připravit na nějakou horší variantu jako uvízlý kamion apod....tak hodně štěstí a šťastnou cestu...a nezapomeň se taky na chvíli zastavit a nadechnout, vždyť Vánoce mají být svátky klidu (ha, ha, nevím kdo to vymyslel? :slight_smile:
19. pro 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markiprcek no já mám vždycky tu horší variantu, tak stím počítám :grinning:
20. pro 2010 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
jelikož už se k počítači asi moc nedostanu, tak bych Vám všem chtěla popřát krásné Vánoce, dětem radost ze stromečku a dárečků a hodně pohody a zdraví :slight_smile:
Mějte se moc hezky :slight_smile: :slight_smile:
22. pro 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: :slight_smile:Ahojky holky tak jsem tady jen na skok a taky Vám chci popřát moc krásné Vánoce a pohodu a klid, hodně zdraví a štěstí a dětem bohatou nadílku. Mějte se krásně :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
22. pro 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
přejeme vám všem krásné vánoce, hodně zdravíčka,bohatého ježíška a něco dobrého do bříška :grinning: jsme už zdraví až na taťku,byla to 6nemoc,cesta Olmik a zpět super, návštěva ještě lepší,mám radost
22. pro 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, taky Vám přeji krásné Vánoce, hodně dárků pod stromeček a hlavně hodně zdraví a štěstí :grinning: už mám konečně napečeno, ještě dodělat výzdobu a uklidit, ale uklízet můžu každý den :unamused: malý si pokazil spaní...22 je na něj brzo ach jo...
22. pro 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky vám chci popřát krásné, pohodové a klidné Vánoce, rozzářená očička dětí pod stromečkem a šťastný a veselý vstup do nového roku a hlavně hodně zdravíčka a lásky (pro případ, že už bych se sem nedostala)...jinak spaní s malou na gauči nic nezlepšilo, budí se pořád a připadá mi, že jí nevyhovuje ta tvrdost gauče a to že je u mě na to asi nemá vliv...už nevím co mám vyzkoušet, abych se konečně aspoň trochu vyspala (třeba aspoň po těch dvou třech hodinách)...tak šťastné a veselé a jestli budete cestovat (jako že po návštěvách určitě) tak šťastnou cestu a dobře dorazte :slight_smile:
23. pro 2010 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky...taky všem přeji krásné veselé pohodové Vánoce :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: .
23. pro 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se připojuji s přáním šťastných Vánoc pro vás a vaše rodiny :wink:
23. pro 2010 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky.. tak jsem zpět... byli sme na vánoce na chatě...
tak vám trošičku opožděně také přeji krásné prožití vánočních svátků a štastný Nový rok :wink:
25. pro 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak vánoce byli výživné, Matýsek byl rád, za dárky, stromeček má úspěch a další ozdobná světélka, npo ale nemocní jse všeci, chlap má zápal průdušek, Matýsek byl po 6 nemoci zdravý jen 3 dny, ted už jsme zase choř, snad nechatne taky zápal průdušek, ale kašle slušně, o rýmě nemluvím, fakt super, se raději příště nebudu na vánoce těšit nebudu, vždycky když se na něco těším, dopadne to blbě, tak se holky mějte já valim, něco dělat, mám zajímavou virozu, když stojím a makám, tak mi není tak zle když ležím, tak to není zas tak na škodu :grinning:
26. pro 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, u nás vánoce taky super, jen stromeček to nějak nezvládá :grinning: do metru už nemá ozdoby naštěstí máme dole plastové baňky..malý dělá kutululu a chodí olizovat perník přímo ze stromečku :grinning: :grinning:
27. pro 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak kutululu dělá Kuba s baňkama taky...jednu už rozbil...Chodí si trhat čokoládu...rozbalí si staniol a rychle celou strčí do pusy :grinning:
Jinak Vánoce byly super...šla mu kolem hlava ze spousty dárků, v sobotu u tchánovců a včera u našich to samý....tak aby dneska nebyl zklamanej že už žádný dárky nebudou.
Kuba dostal dokonce rybu...udělala jsem mu lososa na másle....moc mu chutnal
27. pro 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme stromeček tak nějak zatarasili a tak zatím stojí a má všechny ozdoby :slight_smile: , ale zase nám vyleze na sedačku a dostane se kamkoliv na stůl a zobe cukroví :grinning: a asi mu dost chutná..... Z dárků měl radost a bylo mu jedno čí ten dárek byl, pak hrabal papíry a pak z toho byl tak utahanej, že spal celou noc :dizzy_face: , to jsme zase měli radost my :slight_smile:
K večeři dostal kapra s bramborem a pěkně baštil :slight_smile:
27. pro 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
nás stromeček nijak neláká, pohrál si s ozdobičkama a stačí mu jen blikat se světýlka, k večeři nakonec neměl nic, nechtěl, dostal jeden suchar, jsme marodi, tak mu nebere, cukroví ho taky neláká, ais tak jako nás, vdím, že budu vyhazovat, nebo posílat do práce :slight_smile:
27. pro 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my jsme asi vyjímka, naši Terinku stromeček moc nezajímal, chvíli se na něj dívala když jsme ho rozsvítili, ale jinak nic moc...a dárky taky nebyly bůhví jaký terno, pomáhala trhat papír, mrkla co je uvnitř a lezla zase pryč...pár hraček vzala do ruky, prohlídla a zase položila...asi jsme se jí netrefili do vkusu...ale vlastně z jednoho dárku měla radost, dostala ho už pár dní před Vánoci...byla to tříkolka a protože jsem ji objednávala přes internet, tak jsme ji hned složili, abysme zjistili jestli tam náhodou něco nechybí a mohli to reklamovat...byla o.k. a už se nám ji nechtělo rozebírat a dávat zpět do krabice, tak jsme ji nechali složenou a protože nemáme nafukovací byt a není ji kam schovat stála normálně u zdi v pokojíčku a Terina k ní pořád lozila...je super, může v ní jezdit už teď (zatím teda po bytě), protože má ohrádku kolem sedačky, aby dítko nevypadlo a podložku na nožičky, když zatím ještě neumí šlapat sama a vodící tyč...tak už aby bylo jaro :slight_smile:...a k večeři měla kuřecí na přírodno s bramborem, protože my měli kuřecí řízky a salát...ale moc nechtěla, za to by chtěla ochutnat snad všechno cukroví, protože jak se do něčeho zakousnu, tak stojí u mě a chce taky a nedá se odbít křupinkou (kukuřičné křupky, takové ty velké nesolené, její oblíbené)...
27. pro 2010 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě jsem zapomněla napsat, že ji možná stromeček neláká proto, že je na stolku a nedosáhne na něj :slight_smile:
27. pro 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek