• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
@terezka87 jé vy umíte kočičku :slight_smile: no jánokec nechám stromeček tatínkovi, at ho odstrojí až budu pryč, přeci se tu nebude 4 dny jen válet, já bych taky brala takový relax jaký mu poskytnu, tak aspon stromeček uklidí :grinning:
@kacamura neverbální mluva je dobrá, a domluvíte se bez problémů, vzteklej jekot nás už naštěstí opustil na chvíli asi, ale jak byl marod tak se uměl pěkně vztekat
8. led 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo ještě volá ťatí když de v telce počasí a ty hlasatelky jsou tety takže se nám rozšiřuje okruh příbuzných :grinning:
8. led 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xkacatkox no ono je to s tou neverbální mluvou tak, že spíš jako na něco ukazuje nebo dělá co jsem ho naučila třeba si dá ruku k uchu, jako, že halo a když se mu něco povede tak si zatleská a tak... rozhodně neumíme znakovou řeč a když něco joo chce tak právě používá vzteklej jekot... prostě nemluvím... občas se snaží opakovat.. dneska jsem na jakoby zpívala různě lalala a on to opakoval :slight_smile: ... tak snad sme na dobré cestě
8. led 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura však pak budeš ráda až bude někdy zticha :grinning: já se chystám za kámoškou a tá má 2 děti, tuším, že bdu mít hlavu jak rádio :grinning: , tak dneska 10km vycházka s novým kočíkem a jsme spokojení, na něco si člověk musí zvyknout ale jakou golfky jsou supr, manžel nejdříve nadával, nemá to ochozené zapínání tak ty pásy jdou ztuha, ale tak časem se to snad poddá
8. led 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xkacatkox on jako pusu nezavře :D... furt něco mele a myslím, že on moc dobře ví co povídá (to jsou úplně slohové práce :grinning: ) ale prostě žvatlá... neřiká nic srozumitelnýho... už teda druhej den pozoruju, že parádně řiká ham a vždycky to řiká když mu dávám lžičku do pusy, ale to je náš veškerej slovník... jinak prej dneska řikal táta táta táta a mlátil s knížkou (těžko říct co to znamenalo :grinning:
8. led 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme si holky říkala, že by něldy nebylo špatné společně se někde sejít, jako takový babinec s dětmi
@kacamura jéé, tys měla dnes oddech, to se ale máš
8. led 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura :grinning: :grinning: :grinning:
já dneska zaslechla něco jako mama :grinning:
@xkacatkox špatné by to nebylo :slight_smile:
8. led 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo to by bylo hezké :slight_smile:... to bych ale musela asi někam na moravu co :slight_smile: ... ale bylo by příjemný se potkat :slight_smile:...
@xkacatkox jakej oddech??? :slight_smile: ... ne to jsem neměla... jen jsem šla nakoupit a on s tou knihou zrovna mlátil když jsem byla pryč... a když je manžel doma tak mu ho nechávám když du se psem a na nákupy... páč mě to v tomhle počasí prostě nebaví... hlavně ven moc nechodim a hlídat psa i kočárek je čím dál víc stresující... tak radši beru každýho zvlášt...
8. led 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura když to jde každý zvlášť, tak proč ne :slight_smile: já tahám dva psy, ale nechodíme mezi lidi...jsou malého vzrůstu, ale ten jeden má značnou sílu :grinning:
8. led 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett7 no moc to právě nejde... my máme zase obr psa... a mezi lidma mi chůze s nim nevadí... ale tady je asi miliarda psů a já trnu hrůzou kdy se za jakym rohem nákej objeví a já si ho nestihnu přivolat... i když nosí košík, tak je to děs prostě tady sou psi úplně všude a nechci aby nákýho udupal a nebo aby ho naopak zase nákej jinej nepokousal když on má košík... je to blbec a běží prostě za každym psem kterýho vidí... a pokud to neni fenka nebo štěně tak je z toho prostě mela :frowning2: ... proto mám takový stresy když s nim du ven a na vodítku ho mít prostě nemůžu to s tim hovádkem prostě nejde... tak ho furt jak blbá volám k sobě když si myslim, že za tim rohem by na něj nějakej mohl vybafnout a stejně ho furt držim za obojek protože tady se člověk chvilku neprojde aby psa nepotkal
8. led 2011 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
my ani nepotřebujeme cizí psy...stačí, že tam někdy nějací prošli a ty dvě čichají a tahají jako vzteklé... to jsou vykastrované.. teď jsem koupila postroj a chvíli to bylo lepší.. jinak máme taky obr psa, tu ke kočárku neberu je takové tele a dost divoká když se podívá na malého do kočárku tak má svojí hlavu u jeho... bohatě stačí, že s námi chodí pravidelně jeden kocour na procházky
8. led 2011 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
máte koukám pěknej zvěřinec :grinning: ... Muf je taky divoch a jak ted moc neběhá tak je o to divočejší, ale je cvičenej takže poslouchá... ale jakmile už k tomu psovi dojde tak už ho nepřivolám :frowning2: ... ale zajímavý je, že když mi třeba uteče (to dělává v lese běhá za srnkama) a jak neni semnou tak si cizích psů nevšímá... nějak to nehcápu.. ale jsem ráda, že už neútočí na úplně všechny psy... fenky a štěnata jsou v pohodě... zato jak je to velkej pes tak je průser... ale tuhle sem zírala jak blázen když k jednomu doběhl (zlatej retrývr) já ho zběsile volala ted jsem běžela s tim kočárem už jsem viděla tu melu... a ono nic... ale ani si nehráli, jenom si prostě čuchnul a pak se mi ho konečně podařilo přivolat... ale v baráku je to taky děs.. je tu jeden rotvajler a taky něco co se podobá vlčáku (ostatní jsou fenky tak pohoda) ale s těma dvěma jak se potkaj na chodbě tak je to zlý... s tim co vypadá jak vlčák už se dvakrát porval... a rotvajler už začal naštěstí nosit košík tak kdyby se potkali tak to aspon nebude taková trága... no prostě kdyby si těch psů nevšímal byla by to paráda...
9. led 2011 v 00:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xkacatkox kaťata jsou parádní...to je teda šikula, že umí trojslabičný slovo...Kuba nejradši jednoslabičný, i místo "pálí" řekne radši jen "pá" :grinning:
jinak je teda Kuba strašnej pomocník...nejradši mi pomáhá v kuchyni...miluje dávání brambor do hrnce, dneska šťouchal brambory na kaši, minule potíral štrůdl vajíčkem...je z toho úplně nadšenej...jo a taky mi podává toaleťák když jsem na záchodě :grinning: Taky se naučil vyhazovat věci do koše...když mu řeknu, že je něco ee tak hned letí to vyhodit :grinning:
ale začal být nějak protivnej na chlapa....přitom on s ním pořád blbne a řádí a Kuba se řehtá...ale pak ho chytí rapl začne ječet a utíká ke mně....tak nevím co se mu děje....
9. led 2011 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, chvilku jsem sem nepsala, protože jsem čím dál víc unavená z nevyspání, už mě to hodně zmáhá, ještě se to zhoršilo...usíná tím že ji nosím na rukách (ještě donedávna uměla usínat sama, ale najednou to nejde a křičí a vydrží pěkně dlouho, takže vyplakání nám nějak nepomáhá, pak spí tak hodinu a je vzhůru, uspím zase (na rukách nebo u prsu) a vzbudí se už za půl hodiny, pak zase půl hodiny, naximálně hodinu a tak to jde do té doby, než mě přestane bavit k ní vstávat a vezmu si ji do postele, tam jak kdy, někdy se taky budí i po 10min, někdy spí půl hodiny v kuse (max hodinu), ale nevyspím se já, protože se pěkně roztahuje a bojím se že spadne, už mám takový tiky, že jak tvrději zaberu škubnu sebou že padá a chytám ji na kraji postele a při tom ona se vůbec nepohne, je to hrozný...jinak taky moc nemluví, říká slabiky tata, mama, baba ale spíš jakoby dokola, takže těžko říct jestli je to táta, máma, bába, nejlíp jí jde ne, většinou to teď říká na všechno - chceš piškot - ne, ale vezme si ho...
9. led 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lin18 s tím chlapem to máme podobně, malá s ním blbne a je v pohodě, ale jak ji to chytne, třeba před spaním, když jí jdu chystat postýlku a dám ji tatínkovi, tak začne řvát jak protržená a natahuje ruce ke mě...taky nevím co to má být...
9. led 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markiprcek co jí dáváš na noc? kojíš nebo kaše nebo mléčko? Malá se taky tak budívala z hladu tak sem jí začla na noc dávat Hami extra a spí celou noc
9. led 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lin18 jé tak vidiš ... a to si furt řikala jakej je to protiva a ted ti takhle pomáhá :sunglasses: ...
@markiprcek teda to ti vůbec nezávidim... ale hodně se s tim setkávám u maminek které kojí delší dobu... já jsem takhle udělala malýmu přítrž asi v 5ti měsících, jsem ho tačla učit, že u prsa se prostě neusíná, že jestli má hlad tak at se nají pak jsem ho uspávala na rukách... a když se naučil, to tak jsem začala uspávat v postýlce,ale byla jsem u něj celou dobu... pro mě je spánek hodně důležitej tak jsem prostě začla dělat tohle.. no každopádně i když se mi ještě do devíti měsíců budil třeba třikrát za noc... tak můžu říct, že tedka už se vyspim... ale jak to naučit takhle velikou holčičku to už nevim... vždyt ani ona se nemůže pořádně vyspat... třeba tchýně tak ta spí s malou prostě taky celou noc u prsa a furt se jí budí, ale jak jí uspává kdokoli jinej z rodiny tak usne i v postýlce a spí dýl... asi chce bejt prostě u tebe no... já jsem prostě taková, že bych asi vydržela... (teda v případě, že doma neni muž).. třeba tedka se mi taky stávalo, že se do půlnoci Jonáš budil častěji... no tak jsem k němu přestala chodit kvůli každýmu zakníkání... přece jenom už je velkej a dudlíka si umí najít sám... no a už se mi zase začal budit mín... no a třeba budeš muset vydržet a doufat, že se to časem zlepší...
9. led 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lin18 tak takového pomocníka na vaření bych brala taky, Matýsek se zatím specilizuje na uklíd a vyklízení myčky, a skládání prádla to košíku a podávání pokrého na sušák, vaření jsme nevypilovali, snad časem,
@markiprcek sitaci ti nezávidím, kolem 7 mm a 10mm jsme měli podbou situaci, pak to odeznělo časem, ale je fakt, že Matýsek od 11 spí snáma v posteli spí mezi náma, nemá kam spadnou a když chlap odchází tak mu udělá bariéru ale on sebou asi tak nemele jak vaša slečna, no co poradit zkus flašku na noc, za to nic nedáš
10. led 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Filip taky rád pomáhá v kuchyni a nejraději při škrábání brambor,to jsou slupky všude :grinning: Pak má rád koštování :grinning: :grinning: Ale už spolu uklízíme hračky a celkem mu to jde.
@markiprcek a s tím spánkem ti to nezávidím,já jsem to vyřešila už dávno a teď jsem moc ráda a řešila jsem to jako
@kacamura ,teď by to šlo taky,ale průběh bude o hodně horší.Je to na tobě,ale já bych určitě zkusila kaše na noc,nebo sunar na noc a asi bych i nechala kapku vyplakat,aby věděla,že při zaplakání hned nepřiběhneš.Jo jo tady je každá rada drahá.Ale stejně to nakonec nějak půjde,jen je na tobě(a i partnerovi) přijít na jakým způsobem to bude nejlepší
10. led 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka87 většinou tak hodinku před spaním sní půl rohlíku a pak ji ještě vyloženě před tím než jde zalehnout nakojím (někdy ani moc nechce)...moc ráda bych jí dávala kaše, ale ona sní tak tři lžičky a víc do ní nemůžu dostat (tak jí dávám aspoň ten rohlík, piškoty nebo křupky)...vyzkoušela jsem různý značky a příchutě, dávala jsem jí to na lžičce i v lahvi, ale víc jak pár lžiček nebo hltů jsem do ní nedostala...a to prý dět kaše milují, my jsme vyjímka...a myslím si že hladem se nebudí...
10. led 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura ona u prsa neusíná, to už jsem ji odnaučila, usíná u něho jen v noci, když už jsem moc unavená z ponocování a vezmu si ji k sobě do postele a ona nechce dlouho usnout, tak jí to prso dám, abych měla aspoň trochu klid...ale i to chci teď omezit, řekla jsem si, že ji budu kojit max. třikrát za noc a jinak ať si fňuká...včera to vydržela třičtvrtě hodiny a to byla se mnou v posteli, jak ta se vztekala a křičela, než se uřvala, ale za hodinu byla vzhůru zase...když jsem ji pak nakojila v sedě jak to normálně dělávám a dala ji do postýlky, vypadala, že je tuhá, ale za deset minut byla vzhůru...ach jo :frowning2:
10. led 2011 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xkacatkox ráda bych ji dala flašku, dudlík, cokoliv, ale všechno odmítá, někdy fňuká i když ji začnu uspávat na rukách a dnes u mě v posteli křičela třičtvrtě hodiny než na hodinu usnula a zase...přítel spí jinde, aby měl klid když chodí do práce a dneska jsem ho chtěla zapojit, ale možná by to se mnou vydržel jednu noc, ale víc nocí to nevím...
10. led 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampusik77 tak asi se pustím do toho vyplakávání, ale trochu upraveně...vezmu si ji do postele jako tuto noc, aby věděla, že jsem s ní, ale nechám ji plakat, pokud nebude chtít spát a budu ležet vedle ní a hladit ji (dělala jsem to tak dnes v noci, ale zatím to nepomohlo), když jsem jí chtěla zpívat, tak mě bila...snad se to po pár nocích zlepší a bude spávat aspoň po těch dvou hodinách jako dřív...
10. led 2011 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markiprcek já nevim jak ste na tom s jídlem teda... ale našemu Jonášovi by půl rohlíku na noc teda nestačilo...ale to má každé dítě jinak no škoda, že nejí kašičky... a víš zhruba kolik od tebe vypije? Jonášek jí tak 300ml kaše na noc možná i víc... a když mu na noc dávám mlíčko tak dávám taky kolem 300ml... a na jídlo se budí mezi 4-5 ranní... jinak spí celou noc... jinak chápu, že když se potřebuješ vyspat tak uděláš všecho proto aby už konečně spala a tak člověk kolikrát ustoupí... já jsem v tom byla docela neoblomná (i když sem třeba seděla za dveřma a nemohla už ten pláč poslouchat a koukala jsem na hodinky jestli už tam můžu jít... nebylo to vůbec snadný... ale vydržela jem... a ze začátku (páč byl ještě docela malej) jsem ho to prostě učila tak, že jsem byla s ním aby neměl pocit, že jsem se na něj vyprdla... a fungovalo to skvěle pak měl občas období, že zase nechtěl usínat sám... tak jsem ho třeba hladila po zádíčkách než usnul... ale pak když už usínal hodinu tk jsem zase najela na samo usínání.... a od tý doby co nekojim tak to bylo lepší i v noci... tolik sem nevztávala.... a i když i edka má sem tam ječící večer (ale to znamená, že se mu fakt něco děje a jednou sem u něj musela stát než usnul)... ale je fakt, že v noci sme to buzení nikdy neměli tak hrozný a můžu říct, že tě obdivuju páč já už bych asi zkolabovala...
10. led 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura po dnešní noci nemám ke zkolabování daleko...a toho půl rohlíku jí víceméně před spaním, předtím má třeba přesnídávku s piškoty (většinou jem půlku) nebo toustový chleba se sýrem (taky jen půlku)...ona není jedlík a navíc je hodně drobná (podle váhy), už od narození míň přibírá, ale dr. na to nic neříká, takže hlavně že asi přibírá aspoň něco...teď v roce měla 74cma 8,1kg (malá po mě, drobná po příteli)...a co dáváš k večeři ty? někdy už moc nevím, co jí dát...ale taky kolikrát u toho večerního kojení už brká a moc nechce, ale kolik si vezme přesně nevím, nemám váhu, jinak přes den taky moc nevypije, kojím tak 3-4x a k tomu vypije asi 150ml, víc do ní většinou nedostanu i když se snažím, protože mi to připadá málo...a neoblomná začnu být taky nebo mi z toho fakt hrábne...
10. led 2011 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
já dávám k večeři pořád kašičky a sem tam měnim chutě,ale jinak máme každej večer stejnej... když vidim, že je unavenej tak napustin vaničku (on je teda unavenej vždycky ve stejnou dobu) ted teda koupu ob den přes zimu... pak se vycachtáme pak se převlíknem, deme jíst, pak mu přečtu pohádku, pohladim dám pusu, dudlíka a plínku (hadrovou má jí místo plyšáka) zhasnu odejdu a on usne... a asi to bude chtít jí nechat poplakat... já to vidim u tchýně (ta si za to opravdu může sama) večer musí uspat malou u prsa a furt se jí budí spí s nima v posteli a jak nemá co chce tak je to obrovskej problém a to všechno proto, že jí nenechala nikdy vyplakat... neřikám, že je to super nechat dítě vyplakat, ale nechci bejt prostě otrok kterej při každym ubreknutí hnedka poběží co pak mu je... a to jsem hodná maminka :wink: ... jen prostě mám taky svoje potřeby a tak se ho snažim naučit aby je respektoval... on moc dobře ví, že jsem s nim pořád a že ho nechci opustit a taky že si s nim hraju jak jen to jde... když moje tchýně by se prostě pro všechny kolem rozkrájela a sama vlastně nic nepotřebuje (teda aspon se tak chová)... a malá už neni tak malá aby to nemohla chápat (aspn trochu) :slight_smile:
10. led 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura a jaký kašičky má Jonášek rád (značku)? a dáváš mu to v misce nebo ve flašce? ona mi totiž nemumí pořádně u jídla vydržet sedět na zadku, pokud ji mám na klíně tak chce po pár lžičkách slézt , v židličce to nehrozí tam chytá záchvaty vzetku, že je připoutaná, tak ji většinou nechávám trochu lozit (ale ne po celým pokoji) a to do ní něco málo dostanu, ale kaše jen tak 5 lžiček a hotovo...a kdy chodíte spát? já jsem četla, že někdo radil o půl osmé nebo prostě brzo, ale to bych řekla, že je ještě horší, než když jde třeba ve 20.30 - 21hod. a víc se budí...
10. led 2011 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markiprcek my sice máme taky nespavce,ale pomalu se to lepší :wink: sice od půlnoci spí u nás v posteli ,ale spí.Mlíko nechce,má po ruce flašku s čajem,kterou si najde a vypije a spí dál.Pokud se v noci vzbudí tak ví,že je noc a musí ležet.No tak tam leží ,vykládá a pak usne.Prostě řeknu,je noc ,musí se hajat!!Co na to dr.???Malá opravdu nemůže být pořádně vyspaná :frowning2: Přeci bych zkusila na noc kašičku..nedat třeba svačinu aby byla hladová a pak by ti třeba kaši snědla...
10. led 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ktr ona právě čajík vůbec nechce, nabízím jí ho pokaždé co je vzhůru jako první...a dr. na to říká jen to, že některý děti jsou nespavci a setřička u dr. říkala, že jí se syn budil často do tří let (to jsou vyhlídky)...a na tu kaši se dneska zase chystám, jen už nevím jakým stylem bych to do ní dostala...no uvidíme...a právě že přes den se tváří celkem v pohodě, jen nevím jestli zase nezavedu dva denní spánky, protože teď máme asi tři týdny jen jeden po obědě (cca od 13-15hod), ale když se v noci opravdu dost budí, tak se jí chce spát už tak v 11.30h, ale to mi zase pak těžko usínala v kočárku na procházce (usnula třeba až v 16.30 a spala do 17.30 a pak jsem ji musela dávat večer později)...tak nevím :frowning2:
10. led 2011 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markiprcek pokud ti pije z flašky,tak zkus přmo ty kašičky do láhve-dělá je Nestlé,Hami a Sunar http://www.feedo.cz/shop/index.html (my je dáváme pořá a Filip spí celou noc.Ale chvilku to trvalo(asi tak měsíc,než začal spinkat celou noc)Kaši dostane po 19h a vstává kolem 6 a snídá až kolem 7.V noci nejí vůbec nic a většinou spí celou noc.A když kojíš,tak se zkus domluvit s chlapem a ty jdi spát někam jinak.Uvidíš,že při něm nebude tak vyvádět a bude spát dýl.Schválně to zkuste.Ony ty děti jsou celkem vychcané a ví,co si k tobě může dovolit.Takže o víkendu,když nepůjde manžel do práce,tak to vyzkoušejte.Však dítě máte spolu a je i na něm,aby ti pomohl :wink:
10. led 2011 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek