• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
@markiprcek my máme ještě taky dva spánky přes den.Chodí spát v 9 a pak ve 13h.V 9h spí tak hoďku a poobědě spí tak do 15h až 15.30h.A v noci vkuse.
10. led 2011 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, my spíme taky spolu..jinak bych asi nespala. kaše u nás moc nejedou tak nevím.. naštěstí mu stačí mlíko, občas se napije i v noci a spí dál...
10. led 2011 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
co zkusit normální krupičnou kaši???
10. led 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampusik77 tak my spíme trochu dýl, protože nejlíp usne a spí k ránu, takže i když s přestávkama, tak většinou vydrží do 8hod. než se teda tváří že už je definivně vzhůru, proto by nám blbě vycházely ty dva spánky, dřív taky vstávala tak v 6, tak to spala 2x, ale nevydržela spát dýl jak hodinu, teď spí jednou a tak hodinu a třičtvrtě až dvě a čtvrt hodiny...zajímavý, že přes den tak dlouho spát umí (ale za jízdy v kočárku a na vzduchu) a v noci max. hodinu ( a to větrám denně a dávám mokrý ručník na topení)...a o těch kaších už jsem přemýšlela, konkrétně to mlíčko s kaší od Nestle nebo Hami...
10. led 2011 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ktr tu někdy obědváme :slight_smile:, ale i té sní tak deset lžiček, ale asi trochu víc než normální...když nebude chtít dneska zase tu mléčno-rýžovou, tak zkusím zítra krupici...ono je ale vůbec problém ji u toho jídla udržet a v tom to hodně je, ona jí skoro všechno ale po pár lžičkách ji to jídlo přestane bavit (sní třeba 10 lžiček, když jí to chutná tak 20)...
10. led 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pett7 dřív to taky takmívala, ale to už budou tak dva měsíce...vzbudila se po dvou hodinách, asi deset minut se kojila a pak zase v klidu spala ty dvě hodiny a tak pořád dokola...a to jsem si stěžovala, že se mi tak často budí...co bych teď za to dala...
10. led 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markiprcek no koukám... raubířka jedna je to.... prosimtě my dáváme hami rýžovomléčnou (jakoukoliv příchut).... myslim, že by spal ale po jakýkoliv :wink: a jinak mu to dávám z mističky ... co se týče židličky tak na tu je prostě zvyklej a ví, že se vní papá... a vždycky jak mu dám brindák tak nedočkavostí na jídlo brečí :unamused: :grinning: .... a pak v židličce krásně sedí dokud nedojí... pak se samozřejmě hneka sápe ven.. ale poutat ho v ní nemusim nevyleze z ní a ani se o to nesnaží.. máme tu ikeáckou a taje tak prtavá, že se tam zachvilku snad ani nevejde... a bla bych hrozně ráda kdyby chodil spát o půl osmé :grinning: ... ale chodí už kolem půl sedmý v šest už bejvá hrozně unavenej a v půl- ve třičtvrtě už leží v posteli, ale usíná tedka později... myslim, že usnul tedka tak ve čtvrt na osm... příde mi, že Jonášek spí zase až moc :slight_smile: .. nevim myslím, že máme tak rozdílné děti, že ti s tim moc nepomůžu... já ho prostě učila všechno co nejdřív aby věděl, že maminka má taky svůj čas a nemůže ho pořád nosit, ale aby taky vděl, že ho mám ráda a že na něj furt myslim... Jonášek je zase děsná vzteklina a taky nevím co s tím, ale asi s tim nic neudělám prostě to zdědil :frowning2:
10. led 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura Kdy ti vstává???Aspinkáte už jen jednou?Náš chodí v 9 večer,vyhovuje mi to kvůli staršímu, chodí spolu,jinak by se budili....vstáváme až v 9 a spíme po oběde 2 až 3 hodky :slight_smile:
10. led 2011 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markiprcek tady je každá rada drahá, určitě se to časem zlepší, hladem to asi nebude, ona asi chce být u tebe, moje dobrá kamarádka se kterou jsme kdysy bydlela toto měla a trvalo to bohužel až do 2 let, než ukončila kojení, také vstávala tak často, Peta to zvládla, je to fakt vyčerpávající někdy jsme se vystřídali, ono by pomohlo kdyby si ji někdo vzal ven a ty se vyspala a odddechla si, nejsi sama, kdo se tím trápil, z hlediska zdravotníka tento jev pozoruji jak už psala kač u dlouho kojených dětí a častěji u holčiček, věř, že jednou to přejde, věřila bych, že po odstavení, ale to neznamená, že ti říkám, že máš ukončit kojení, já bych klidně kojila do 2 let, ale bohužel Matýsek si po roce řekl, že už je velký kluk a ukončil to sám, to záleží na tom jak to cítíš ty, matýska mám naučeného, že v noci se ani nepije, prostě jen spí, a když se vzbudí tak se snaží znova usnout
10. led 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ktr no kolem 4-5 se budí to mu udělám mlíčko on si ho vypije a spí dál... občas ho teda ještě vemu na nočník páč on někdy v týhle chvíli kadí, akorát to furt nemůžu chytit... a pak se budí kolem osmé... akorát, že já prostě nejsem schopná jít spát dřív než o půlnoci... tak toho spánku pohromadě taky nemám tolik, ale myslim, že se vyspim asi o hodně víc než markiprcek a nebejvám už přes den ani nijak moc unavená, ale osm hodin v kuse bych si dala líbit :grinning: ... a přes den spinká jen jednou... tak 1,5-2 hodky... někdy dýl a někdy mín...
tak přeju aby se zní stal spavec :wink: ...
10. led 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mě spí prcek od 19 do 7-9 do rána, neldy se vzbudí mezi 5-6, tak si ho k sobě přitulím, řeknu, že je ješt brzo, chvíli mrčí a pak zase usne, odpolko spí tak 1,5, ale jak píš kac kdybych chodila spát dříve tak se dobře vyspím jinak bych potřebovala více spánku, ale mám se zlatě svatě oproti jiným
10. led 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markiprcek mě se budí, ale nemá žízeň jen někdy když vypadá, že má hlad dostane flašku a je klid.. odstavil se skoro sám a odboural noční kojení, nebo flašku co 2 hodiny..možná fakt pomůže přestat kojit..

malý spí u mě v posteli do půlnoci je 10 vzhůru, převalí se a spí dál nevadí mu že je sám..ale když je v postýlce a vidí špruchle tak je řev a hned vzhůru..samotný v pokoji ještě spát nebude, ale asi mu dáme časem jen matraci na zem aby nespadl na to jeho cestování tak letiště :grinning: dneska usnul v 8 což je zázrak a tak 2x měsíčně... neměl odpolední spánek tak možná proto.. ráno mu stačí flaška kolem 6 a do 8 spíme stylem, že se válí po mě...dneska jsme teda spali do 10 :slight_smile: musím uklízet a žehlit :confounded:
10. led 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ráda bych se k vám připojila, tak doufám, že můžu :slight_smile: Jsem tu úplně nová, v týdnu jsem hledala receptíky pro mrňouse, už nevím, co vařit ... no a našla jsem tuhle skupinu, pročetla několik stran a přišlo mi fajn, že si člověk může popovídat o stejně starých dětech a vzájemně si radit apod. :slight_smile: Mám Kubíka, kterému bude teď 16.ledna 14 měsíců a je to moje první dítě. Takže zkušenosti sbírám za pochodu :slight_smile: Teď nás už asi měsíc trápí období vztekání se, když není po jeho, je prostě konec světa a začne se rozčilovat a brečet. Doufám, že tohle období samo přejde, protože je to na palici. A tak jsem se chtěla zeptat, jestli i vaši prďolové tímhle prošli nebo zrovna procházejí a co s tím děláte? Já vím, že bych asi měla být tvrdá a nepovolit, aby bylo pokaždé po jeho, zvlášť když se to opravdu nehodí (např. myju nádobí, Kuba přijde, vezmě mě za ruku a táhne někam pryč a když nejdu, rozčiluje se a nemůžu mu vysvětlit, že půjdu až to nádobí dodělám, že chviličku musí počkat ...). Ráda si počtu, jak jste na tom vy a ráda si poslechnu, co s tím :slight_smile: děkuju
11. led 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smidla ahojky... vítej...
vztekání je u nás na denním pořádku a můžu říct, že posledních pár dní se doma tak nudíme a vůbec, že je navztekanej ještě víc a já jsem docela ráda když večer usne :slight_smile: ... vážně už se těšim až bude jaro a bude hezky....dneska je teda docela hodnej, ale jindy má zase pár dní kdy se jenom vzteká... no a když se vzteká tak já bejvám přirozeně taky vzteklá a když se prostě vzteká pro nic zanic tak ho nechám at se vyvzteká je to sice hrozný to pposlouchat, ale doufám, že až začne mluvit a řekne si tak to aspon trochu pomine... a taky doufám, že se to ještě zlepší až bude schopnej chápat, že všechno nejde hned a že musí taky chvilku počkat někdy :wink: .... prostě vychovat dítě je pěkná práce :grinning: ... a to vztekání mě teda hrozně rozčiluje, ale asi to budu muset přetrpět... nejvíc mě trápí, že je zlej na děti jeho věku a kouše je a tak... a s tim vůbec nevim co mám dělat a doufám, že je to jenom období
11. led 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smidla ahoj
dneska byla hororová noc :unamused: malý byl ve 3 vyspaný...vzteklý no děs ještě spadl z postele na hlavu když lezl pryč..celkově je dneska protivný :unamused: to bylo asi tím, že šel spát v 8... dneska spal od 12 do půl jedné a teď nic...vztekání neřeším, nechám ho být , občas dostane po zadku, ale z toho má spíš srandu stejně jako ne a nesmíš to mu nic neříká
11. led 2011 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura mě to vztekání taky vadí, hlavně mi přijde, když jsem mezi jinýma matkama a jejich dětma, tak že Kuba je jedinej, kdo se vzteká a tak se pak i stydím, že mám takový rozčilovací se dítě :frowning2: a to se opravdu pokaždé snažím mu vysvětlit, proč mu něco nejde :unamused: tak snad jak to samo přišlo, tak to taky samo přejde :slight_smile: Kubovi jsou teda zatím ostatní děti fuk, sice na ně kouká, ale víc si jich nevšímá ... ale kdyby je kousal, tak bych se mu snažila vysvětlit, že lidi se nekoušou, že je to bolí a vůbec je to ošklivý ... no a holt dát na zadek, kdyby vysvětlování nepomáhalo, nevím no :confounded: jinak na jaro se taky těším, zima je sice fajn, ale vadí mi hory sněhu, protože se nedá moc jezdit s kočárem, aspoň teda u nás na vesnici to moc neodklízejí a dá se chodit spíš po silnici, ale tam zase nemám kam uhnout autům ...
11. led 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak teda v noci spí krásně, celou noc, chodí spát kolem půl osmé a ráno vstává kolem osmé, deváté. Myslím ale, že to je díky tomu, že v zimě je víc šero, v létě býval vzhůru tak v šest, v sedm ... přes den spí jednou, po obědě a to dá většinou tak dvě hodinky .... jak jsem si to tady tak pročítala, tak jsem až zírala, co si některé z vás v noci zkusí :astonished:

a děkuju, že jste mě mezi sebe vzaly :grinning:
11. led 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ono je asi zbytečné něco jim vysvětlovat v tomto věku... občas mám pocit, že to dělá naschvál aby na sebe upoutal
11. led 2011 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, moc děkuju za rady a povzbuzení...napíšu vám jakou jsme dnes měly noc (něco byl úspěch něco moc ne)...takže jsem ji dala do postýlky o půl deváté - po kojení, předtím bylo asi deset lžiček kaše a půl rohlíku jako dodatek, kupodivu nefňukala, to jsem se divila, ale ležela a hleděla co to jako zkouším, začala jsem ji zpívat, ona šla na čtyři a začala lozit po postýlce, házela plyšákem, tahala mě za vlasy (seděla jsem u postele), radši jsem přestala zpívat a ona se teda začala jakoby ukládat ale vždycky si to rozmyslela a zase si začala hrát...když se postavila, tak jsem ji položila a řekla že se teď bude spinkat, ale za chvilku lozila zase (když byla na čtyřech tak jsem ji nechala)...trvalo to 35 min. než si teda lehla a usnula...tak to bylo celkem dobrý...šla jsem spát taky...vzbudila se za hodinu a třičtvrtě, o už fňukala, tak jsem jí zase zpívala a pořád ji pokládala ať spinká, kupodivu to vzdala asi po deseti minutách a zase usnula (trochu jsem ji přidržela aby se pořád nezvedala) a zase spala hodinu a třičtvrtě, to už byla jedna ráno, tak jsem si řekla, že ji tentokrát nakojím, abych to kojení odbourávala postupně a ne hned přestala, nakojila se a spala něco přes dvě hodiny...to už bylo kolem čtvrté, tak jsem si ji vzala do postele, protože už se mi u ní nechtělo sedět, byla jsem dost rozespalá...u mě celkem spala, jen občas se vzbudila, tak jsem ji položila a dala cucnout (asi 3x), většinou se sama tak po dvou třech minutách pustila a spala (to taky odbourám, ale chci tak nějak postupně,ne všechno hned, i co já zvládnu psychicky, najednou bych to asi nedala...takže noc celkem ušla, ale uvidíme co dneska, myslím, že to bude horší, většinou jsem četla, že druhá noc byla horší než první, ale nějak to vydržím...teda to jsem se rozepsala, možná se vám to ani nebude chtít číst, ale já si trochu ulevila :slight_smile:
11. led 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markiprcek tak hlavně vydrž a určitě to půjde jen k lepšímu.
@smidla Vítej mezi námi děvčaty :grinning: :grinning:
11. led 2011 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smidla Ahojky:slight_smile: .... Romča jaksi dostala suchý kašel ale to vypadá že je to ze suchého vduchunemáte náhodou zkušenost stěma elektrickýma zvlhčovačema vzduchu??? chtěla bych koupit ale nevim jaký. Romča už od čtvr na sedum chrní, dneska spala jen asi hodinku přes oběd. Švagrová si koupila golfky peg perego tak sem je šla očíhnout ale tak jak jsem je chtěla už nechci. Jsou sice krásné ale zvítězila u mně zpojená rukojeť. Hrozně blbě se mi jelo. A jsou teda fakt těžké. :frowning2: Tak doufám že ty golfky graco budou lehčí....
11. led 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka87 zvlhčovač máme...levnej z Kauflandu a je celkem fajn...značku teda nevím ale stál cca 500 Kč....doporučuju. Já ho teda zapínám jen na noc...přes den je tady vlhko až až z kuchyně.
Holky od kdy můžou mlíko? Nemyslím na pití ale v jídle...chtěla jsem zítra dělat koprovku...a taky třeba puding....
Kuba se taky vzteká...momentálně dostává záchvaty při pohledu na nočník a ve vaně když mu chci osprchovat vlásky...A samozřejmě když nedostane to co zrovna chce
Vítám nově příchozí... :wink:
11. led 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lin18 já dávám mlíko do jídla už dávno a už dostává mlíko i k snídani,už ani nepřevařuju,snáší ho perfektně.
11. led 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
vztekací období máme taky a to hlavně, když něco nepovolí tatínek...na mě zatím dá, tak snad mu to ještě nějakej čas vydrží :slight_smile: . A hlavně se teď snaží pořád něco říkat, někdy mu rozumíme, někdy ne, ale je to legrační :slight_smile:

@lin18 mlíko už taky dávám na vaření obyčejný, plnotučný :slight_smile:

Vítám nové maminy a jejich drobečky :slight_smile:
11. led 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak jsem nafotila náš nový kočík, můžete juknout do alba, kolečka jdou zaaretovat a spojená rukojet ta je fatk potřeba, gofky bych fakt nechtěla, ale ono dost záleží na tom jak je kdo zvyklý, zítra jdu udělat útok na tesco, mají dost věcí v akci, tak si zase ulehčím peneženku, musím se nazásobit, příští týden jedu do Olmiku, vítám nově příchozí
11. led 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lin18 jen mu pudlik a kopačku udělej :grinning: (mluva mých sourozenců, kdyby se někdo divil,když byli také prckové)já už také dávám pléko,teda polotučné, ale jd e o to, že já ne vesnici, plnotučné neseženu, moc z mléka nevaříme, chlap nemá rád bílé omáčky, tak jen br kaše a pudlik, a do kafe
11. led 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak nám Romča onemocněla asi to budou zuby. Má horečku, a pořád spí. Noc byla hrozná každou hodinku se budila z brekem. Pokud je to od zubů tak se máme na co těšit to jí polezou špičáky...
12. led 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka87 jééé, tak at to brzy přejde, hlavně aby to nebylo nic vážnějšího než zuby, my dnes výletovali,super, sourozenci a rodiče se hádali o vození kočárku, zítra uklídový den , ach jo :slight_smile: udělala jsme v tesku nákup jak blízen když jedu příští týden pryč, at jsme zásobení, hlavně Matýsek
12. led 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky
12. led 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka87 ahoj, tak ať je malá rychle zdravá a zuby venku :slight_smile:
u nás se ještě nespí a nevím kdy hodlá ulehnout.... tolik energie nemá ani přes den a dokonce si sám hraje...vyřvání nepomohlo :unamused: přes den spal jen hodinu, večer usnul před 8 a kolem půl 9 byl vyspaný :rolling_eyes:
12. led 2011 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek