• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminka (11/2009) a maminky z okolí Ostravy, jste tady?

10. listopadu 2012 
26. led 2011 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xkacatkox nic si z toho nedělej, syn je také AE a co nevidět mažeme na testy. Tak uvidíme, co tam bude. Já už mám vyzkoušeno, že reaguje na BKM, vejce, rybu, soju, mrkev atd. Stále kojím, takže musím držet dietu, aby tyhle potraviny neměl v jídle, tedy v mém MM a samo ani on je nesmí dostat do pusy. Vše se nahrazuje něčím jiným - ve vaření i v pečení..., Tak až tak po půl roce opět zkusíme BKM, vejce atd. a pokud nebude reagovat, tak super, protože mu dozrála imunita. Jinak ty i prcek koukej dlabat probiotika! :wink:
26. led 2011 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markiprcek ahoj, zumbu bych také chtěla prubnout. Jenže jak tady píšou holky, usíná se mnou a bez mámy ani ránu a protože se stále budí, tak táta mě pustit večer na zumbu nechce. :unamused:
26. led 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak já měla těhu takové, že mi od samého začátku bylo pořád zle a pak když už to bylo relativně o.k. tak už se mi v břiše zase tak převaloval, že jsem tam měla hotové vlnobití a to mi také zrovna nedělalo moc dobře, porod hrůůza, pak 6nedělka taky lahůdka a teď už je to konečně vše ok. :slight_smile: S piškotem už je legrace atd - vždyť to znáte :slight_smile: A tak jsem si po tom vše tenkrát řekla, že už druhé ani náhodou!!! A to jsem vždy chtěla mít dět dvě. No, ale teď když toho mýho šmoulu Koumáka vidím, tak bych si ještě jedno přála :wink: Ale teď mi je i docela jedno zda to bude holka nebo kluk. Předtím jsem strašně moc hctěla holčičku, ale teď vidím, že kluci jsou super :wink: Chci si ale Fífulína užít, tak bych asi druhé chtěla až před tím jeho 3tím rokem. Jenže musím pak zmáknou tátu - ten už další nechce (má už holku z předešlého manž.) a já už tak letmo o druhém uvažuji :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. led 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stipa ahojky... já měla těhu naposto pohodový,,, ale příšernej porod a na první tři měsíce prostě nemůžu zapomenout a to mě stále ještě odrazuje od druhého :frowning2: ... a to sem děti chtěla tři... ted už sem to snížila na jedno... možná dvě... fakt nevim... ted je s prdelou sranda a fakt se na toho prcka nemůžu navynadívat, ale ty první tři měsíce :frowning2: ... pro mě to bylo nekonečný... a malej z toho asi taky velkou radost neměl... nehledě na to, že mám trochu psychyckej probléms kojením (a to sem kojila do 7,5 měsíce)... a pomyšlení na kojení je pro mě prostě hrozný :cry: .... přitom bych se k tomu opět donutila aby měl prdolka všechno co má mít aspon první půl rok
26. led 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura prosím Tě? Kojení Ti nějak vadilo? Na jednu stranu Tě chápu, taky ty začátky nebyly žádný med... :frowning2: :wink:
26. led 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura neboj, to přejde :slight_smile: mě už to taky přechází trauma z porodu mizí :slight_smile: já kojila skoro do roku, taky jsem měla zajímavé začátky, ale nakonec to bylo dobré..ale byly doby kdy mi to bylo hodně nepříjemné..
26. led 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, bude to znít divně, ale když se mi před 18ti lety narodil Matěj, tak na mě v porodnici ostatní mámy koukaly, že jsem asi nějaká divná když chci kojit a k tomu mít v porodnici dítě vedle sebe v postýlce (dřív si mohl každý říct, jestli h chce mít u sebe nebo u sester)... :sweat_smile: Říkaly mi...seš mladá a blbá, my budeme odpočívat, doma si pak užijem až až a chodily co hodinu čudit před porodnici :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Mám odkojený dohromady něco okolo 3,5 roku s dětma :slight_smile: .
Teď je všechno jinak a holt to každá cítíme jinak, už jsem se taky setkala s holčinou, která věděla už před porodem, že kojit nechce, prostě jí to připadalo divný... Každá máme svoje představy a někdo by odkojil celou porodnici a někdo prostě nemůže... Blbý je i to, že se to stává takovou povinností...Ten kdo nekojí, jako by neměl rád svoje dítě. Určitě jste se s tím taky setkaly...
26. led 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miska73 jojo..taky si pamatuju,jaké to bylo před 18 lety... :frowning2: :frowning2: :frowning2: žádné miminko u sebe.....hezky nám přivezli mrnata každý 3 hodky a za max. 20 minut si je odvezli....jsem kluka vlastně oblíkala až když jsme šli domů :frowning2: a otec u porodu to už vůbec ne.... :frowning2:
26. led 2011 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
nevim... prostě s tim mám dost problém a je mi to nepříjemný... jako začátky a ta bolest to se nakonec překousne... i když mě kojení bolelo dobře tak dva měsíce... a na porod už sem taky zapoměla... jenom mě prostě štve, že prostě okolí naléhá na to abych kojila i když mě samotný to dvakrát dobře nedělalo (psychycky)... paksem přestala kojit v 7,5 měsících a mě se děsně ulevilo fakt moc.... a spousta lidí na mě koukala divně proč jsem jako přestala... a nějak když na tyhle věci vzpomínám... nemohla jsem pořádně ani nikam jet páč prostě vytahovat někde prso pro mě bylo něco nepředstavitelnýho... od doby kdy prostě nekojim tak jsem o moc spokojenější a Jonášek se tak nák odstavil sám tak tim taky netrpí.. když já bych chtěla aby měl brášku nebo ségru páč tedka už je opravdu úžasnej :slight_smile: ... ale já nevim, bude s nim strašně moc práce a přitom nechci aby vyrůstal sám bez sourozence... ještě že máme toho psa
26. led 2011 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacamura na lidi kašli...taky jsem nechápala jak se každý zajímal jestli kojím..kojit na veřejnosti bych nemohla protože mi to vadí a potřebuju klid..naštěstí jsem dokrmovala tak jsem to řešila um.. já při kojení mívala pocit že se snad pozvracím, dělalo se mi zle od žaludku nevím proč, ale nakonec to nějak přešlo jinak bych do roku asi nekojila..a taky je rozdíl kojit malinké miminko nebo tak do půl roku protože malý u toho dělal psí kusy a zuby měl až v 11m pak začal hryzat tak měl smůlu...
27. led 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já měla s kojením taky problémy...mám plochý bradavky a Kuba se nemohl přisát...navíc se přitom kroutil jak žížala, nešlo ho udržet...každý kojení byl šílenej stres...nakonec jsem skončila u odsávání a krmení z lahvičky.
V porodnici jsem malýho měla u sebe až po třech dnech...byla jsem po císaři a měla co dělat sama se sebou...ale byla to hrůza...vůbec jsem nevěděla jak se o malýho starat a nikdo mi nic neukázal...šestinedělí děs...kdyby nebyl doma chlap tak bych to asi nedala....
No ale stejně bych chtěla ještě jedno...třeba bych si ho užila víc...už bych tak nebyla ze všeho vyplašená a nestresovala se....
27. led 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky taky vašim dětem tak hrozně rychle rostou nohy? My už máme třetí bačkůrky...má velikost 21,5....Ještě že jsem zimní boty kupovala velký...nechce se mi dávat dvakrát za zimu tisícovku za boty....
27. led 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
malý měl boty asi o 1,5 čísla větší a jsou mu dobré i když dávám silné punčocháče tak snad vydrží..jen papuče jsou něco šíleného..žádné mu nesedí jsou strašně úzké...
27. led 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem se na kojení teda těšila,ale přímo mezi lidma jsem naštěstí nekojila.A když jme byli v obchoďáktak tam byla kojící místnost.Ale taky vlastně nechápu,proč to lidi kritizujou,že někdo nekojí...Ségra třeba nekojila,páč se jí nedělalo mlíko.A co jsem měla miminu na pokoji,tak to bylo stejné a ještě navíc stresovala,že nemá mlíko.Sice jsem se snažila ji uklidňovat,ale i tak to nešlo a nakonec se ani doma nerozkojila.Někdy to prostě nejde.To je úplně stejné,jak se kdysi divili,že někdo kojí a není na sunaru :wink:
27. led 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme už taky asi třetí papučky,teď teda kapku větší,aby tam mohl i s hrubou ponožkou.

Teda ale jak jsem měla doteďka klídek,tak teď ho nemá.Filip lozí do výšek a to je mazec,;sice bezpečně sleze vždy dolů,ale semtam zkouší i kaskadérské kousky...Uf uf
27. led 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stipa jo, já se nijka nestresuji, jsme to čekala máme rodinné dispozice, tak nějak si tím projde, uvidíme jkaý bude výsledek až uzraje imunita, stravu hlídta nemusím, jsme navyklá od sebe tak je to na jendu stranu fajn.my budeme mít druhé až tak za 5 let, tak času dost, kojená já teda měla ráda, i když pak se zubama už moc ne, ale odstavil se sám, až mi to bylo chvílema líto,jo rodit to bych mohla každej den, u nás super pohoda, souhlasím s pampu dřív se divili, že někdo kojí a dneska je to naopak, záleží na matce, aby byli všichni v psychické pohoděa mimčo vyroste tak jako tak, někomu je to dáno a někomu ne, botičky jsme kupovala větší tak ty zimní nám vydrželi papučky už nám začínají býti pomenší
27. led 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xkacatkox já ještě kojím, tedy jen v noci a někdy během dne, když nemůže usnout :unamused: Botičky máme zimní, kupovala jsem, když ještě nechodil. No a teď budu muset kupovat bačkůrky, chodíme teprve 14 dní, dal si s tím na čas :grinning: Jaké bačkůrky máte? Prý mají být nejlépe kotníkové, máš nějaký tip?
27. led 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stipa to se máš, že kojíč, já mám takové ty pevné od fare, kotníkovky, ale na doma zbytečné Matýsek je chce bohužel minimálně, občas si je nechá nandat ale to se pak divím :slight_smile:
27. led 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak už malá je snad konečně uplně zdravá :slight_smile:
@stipa Bačkůrky sem kupovala v lékárně. Nemáme sice na šněrování ale máme na sponku a je to lepší, páč sa nemože malá vyzut z botů.
27. led 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka87 tak mi to máme taky na sponku a Matýsek je kouzelný, umí rozepnout a donese ti bačkurky, mamka nasaď a takto blbneme celé dopoledne, a výsledek je, že chodí bez bačkor
27. led 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xkacatkox Tak to malá si je nerozepne jdou těžko. ale poslední dobou si zase všechno dává na hlavu i punčocháče:slight_smile:
27. led 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
30. led 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka87 tak to je u nas to samé...pořád něco dává na hlavu nejradči má moje věci protože jsou velké :grinning: :grinning: :grinning: ... chodí po domě a dělá bubu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
30. led 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska vaří babička tatínka máme v práci...miminko tet spinká....takže mám hodinku vegááááč :slight_smile:
30. led 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
bačkůrky ji vůbec nedávám u nás máme teplo,ale u babičky je nosí už máme druhé :wink: Nožička ji roste jako blázen na podzim jsem jí kupovala botičky a na jaře už je neobujeme :frowning2: :frowning2: :frowning2: takže zase budeme kupovat nové :confounded:
30. led 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdenka33 jééé, tak užívej veget :slight_smile: mi taky uspali tygra, no dneska je na z......... :frowning2: tak ho asi půjdu vyvenčit toho našeho vřídka, snad se mu zvedne nálada, na jaře nás taky čekají botky, no co už člověk nadělá
30. led 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,my taky musíme koupit nové boty :wink: A odpo se taky chystme ven,ale to ovzduší-maras-máme nejvyšší 6.stupeň.
30. led 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahooooooj :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
31. led 2011 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak co jak je po víkendu???? :wink: Venku jsme nebyly protože se mamince nechtělo do zimy :wink:
31. led 2011 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek